Keresés

Részletes keresés

Blekk Rájgó Creative Commons License 2019.12.10 0 0 526

Sziasztok, jár még erre valaki?

 

Most jutottam hozzá a könyvhöz és néztem meg a filmet. Nem rossz!

Előzmény: Törölt nick (523)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.01 0 0 525

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.28 0 0 524

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.28 0 0 523

Érdekes...

A keresztény "cáfolók" szerint nyilvánvaló hogy Brown hülyeségeket állít, miszerint a Leonardo, Utolsó Vacsorán Jézus melett Magdolna van, hanem nyilvánvaló és biztos hogy János... Már majdnem elhittem...

Aztán csak úgy kapásból, hirtelen, a teljesség és alaposság igény nélkül, megnéztem pár Mária Magdolna ábrázolást...

 

A Leonardo-féle "János"...

 

 

És néhány Magdolna ábrázolás:

 

 

Kicsit sem hasonlít nem...? Áááá egyáltalán nem... sőt ezek itt mind igazából János-ok...  XD

dunavize Creative Commons License 2009.06.15 0 0 522
Mi az új mozi ?
23 negedi Creative Commons License 2009.05.21 0 0 521
Kenetalattnőapálma Creative Commons License 2009.04.24 0 0 520

Jézus megmondta, hogy ő azt mondja, amit az Atyától hallott és azt cselekszi, amit Tőle látott. Abban nem volt benne a csajozás.

 

Ha ma festették volna a képet, talán még NIKE-i cipőt is rajzoltak volna Jézusra (akiről nem maradt fenn semmilyen fizikai ismertetőjel, hogy ne ábrázolják).

 

 

Előzmény: lazsak.a (512)
lazsak.a Creative Commons License 2007.12.07 0 0 519
 De az már igen , ahogy véleményt nyilvánít .
Előzmény: andzsin (518)
andzsin Creative Commons License 2007.12.05 0 0 518
az nem sznobság, ha valaki elolvassa a kódot és véleményt mond róla, ugye?
Előzmény: lazsak.a (517)
lazsak.a Creative Commons License 2007.12.03 0 0 517
  De sznobokkal is !
Előzmény: andzsin (516)
andzsin Creative Commons License 2007.12.03 0 0 516
az index tele van nagyon nagyon okos emberekkel...
Előzmény: lazsak.a (515)
lazsak.a Creative Commons License 2007.12.01 0 0 515

  Magvas dumátok van ! Mélyenszántó .

 

Előzmény: vlak (514)
vlak Creative Commons License 2007.11.28 0 0 514
Igazad van - a szakirodalmat nem pótolja semmi (viszont sajnos az emberek nagyrésze csak ilyen híg formában hajlandó bármivel is foglalkozni. Sok témában (Várak, Titanic, stb) rengeteg szines-szagos-3d csodakönyvet lehet kapni - szakkönyvet meg csak aukción...).
Előzmény: andzsin (513)
andzsin Creative Commons License 2007.11.23 0 0 513
nem a könyv a lényeg, el kell olvasni a tudományos munkákat, amik a Nag-Hammadi tekercsekről, a Hol-tengeri iratokról..stb. szólnak. és nem árt, ha az ember bemegy a Szépművészetibe -nincs messze- és végignézi a régi képtárat, egy tárlatvezetővel, felnyílik a szeme, garantálom.
Előzmény: vlak (510)
lazsak.a Creative Commons License 2007.11.14 0 0 512

  Női apostol létét nemcsak a Sixtusi kápolna Utolsó vacsora képe bizonyítja . Az utolsó vacsorát más is megfestette vagy ikont készített róla . Két majd kétévszázados képet teszek ide a fórumba , de nyilván sokkal több létezik .

  Az egyiket Olaszországban , a Garda tónál vettem lencsevégre Limone-ban :

 

Utolsó vacsora (Limone-i)

 

Az ikont Miskolcon , a görög katolikus templomban fényképeztem a nyáron :

 

Utolsó vacsora (Miskolcon )

 Mindkettőn Jézus balján látható női alak ( valószínüleg Mária Magdalénára utalnak).

  Mások is fedezhetnek fel ilyen képet , ha nyitott szemmel járnak turista útjaikon !

 A képek készítésének idején még nem tagadták annyira Magdaléna szerepét , mint manapság. Sőt nem csak egy szajhának képzelték , hanem apostolnak .

23 negedi Creative Commons License 2007.11.13 0 0 511

Sziasztok,

 

Kikódolták Az utolsó vacsora zenéjét

http://www.mult-kor.hu/cikk.php?article=18886

vlak Creative Commons License 2007.10.15 0 0 510

Én csak annyit tennék hozzá így topikzárásként, hogy - nem olvastam el az összes hozzászólást, de - senkinek sem tünt fel, hogy ez a könyv a legócskább ponyvák stilusában van megirva? Tisztára olyan, mint egy paródia: "Az abbé lőtt, tekintetük összekapcsolódott" - ilyen, meg hasonló borzalmakkal van tele, akárhol ütöm fel (emiatt neki se kezdtem - sajnálom,de csak irodalmat vagyok hajlandó olvasni)

 

A film dramaturgiailag (is) katasztrófa volt, pedig ott azért általában kijavitják a könyv ilyen hibáit (mint például a Hannibal-ban).

 

Tehát a végszó: a könyv stilustalan, az ötlet lopás (pl: Nikosz Kazantzakisz: Krisztus Utolsó Megkísértése), a történet hiteltelen, bugyuta.

 

Azaz bármit el lehet adni a jónépnek, ami kellően be van reklámozva.

 

(ui.: azért ajánlanék pár könyvet (mely vallásos témákat is érint), ezek tényleg jók:

Kazantzakisz: Akinek Meg Kell Halnia, Mithrasz Kapitány

Peter Marshall: Nincs helyed a temetőben, Tombol a Hold:

http://www.gothic.hu/gothic.html?http://www.gothic.hu/irodalom_marshall.html

Nick Cave: És Meglátá a Szamár az Úr Angyalát

Csingiz Ajtmatov: Vesztőhely)

 

beckk Creative Commons License 2006.09.26 0 0 509
a játék címe:
beckk Creative Commons License 2006.09.26 0 0 508

 

Új DVK Játék!

 

 

Nyerj Da Vinci Kód bögrét! Fekete színű és ha forró itallal feltöltöd akkor megjelenik Mona Lisa és más felirat is.

 

  

 

lovemonster Creative Commons License 2006.06.17 0 0 507

Nem a pénzszerzés a célom, de ha van vki akinek kell otthonra egy Da-Vinci karton Display és Pécs környéki szívesen odaadom, írjon az a-t-i@freemail.hu -ra

beckk Creative Commons License 2006.06.17 0 0 506

sziasztok

 

 

akinek tetszett a DVK könyv v. film és szeretne róla többet megtudni:

 

http://www.davincikod.gportal.hu

 

 

UGYANITT találsz állandó kódtörős JÁTÉKot DVK -s nyereményekért, most megnyerhető: Da Vinci Kód zene cd a Sony BMG felajnálásával

 

http://www.davincijatek.gportal.hu

 

 

Krisztina

 

Da Vinci Kód-az első magyar oldal

le_vente1 Creative Commons License 2006.06.17 0 0 505
Wattafak van, ciánozás volt?
le_vente1 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 504

Mxline!

 

Végre valaki jól összeszedte a gondolataimat, köszi, egyetértek!

 

Epikurosz, Devil Inside, gondoljátok újra, amit írtok, látszik, hogy nem vagytok hülyék, de tényleg nem értitek, amit pl. Andzsin is ír.

 

Amúgy a kereszténység klassz dolog, a baj a Vatikán pozícióféltésével van.

 

Néhány megölt, félresöpört vértanú újabbkori megítélése is ezt jelzi.

 

Például a Galileitől való 350 évvel későbbi bocsánatkérés, 1992-ben kinyilatkozták végre, hogy "mozog a föld" a Vatikánnak is!

 

Ma már sokmindent máshogy "lát" az egyház, mint rég...

Csak addigra pár millió "eretneket", boszorkányt stb. eltüzeltek!

Erre nincs mentség, ne keresd, Epikurosz!

Előzmény: Mxline (472)
Dharma Creative Commons License 2006.06.05 0 0 503
blokkolta a gép az oldalt. Tiszta?
Előzmény: andzsin (501)
Dharma Creative Commons License 2006.06.05 0 0 502

Helló!

 

Én is láttam a filmet, de a könyvet nem. Minden ismerősöm kölcsönkapta, aki olvasta. Megvenni pedig nem akarom. De szívesen elolvasnám.

 

Nekem a film annyira nem jött be.

 

Szerintem nem az a fontos, hogy él-e Jézus leszármazottja, hiszen azóta már számtalan vérrel keveredett.

Egy ilyen témát máskép feldolgozva képzelnék el. Szerintem elsikkadt a lényeg, és olyan akciós-krimis lett.

 

Viszont ezt az oldalt megnézem, amit ajánlottál.

Előzmény: andzsin (501)
andzsin Creative Commons License 2006.06.05 0 0 501
olvasd végig a davinci.freeweb.hu-t és minden világos lesz:)))
Előzmény: L.C.S. (497)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.05 0 0 500
Megnéztem a filmet. Olyan volt, mintha újraolvastam volna a könyvet. A végét talán kicsit átírták, nem vagyok benne biztos, de azt hiszem, minden apró részletben megegyezik a regénnyel. Nem tudom, hogy aki még nem olvasta, értette-e, vagy túl gyorsnak találta az eseményeket, de én élveztem. Izgalmas volt, jó színészekkel, ésatöbbi. Ha a Harry Pottert is így filmesítenék meg, semmi baj nem lenne. :)
Iván Gábor Creative Commons License 2006.06.04 0 0 499
Kiszínezett Jézus IGe - 2006.02.19 12:12 http://www.virtus.hu/?id=detailed_article&aid=1985

 


 

Menny és pokol és sok minden más, már legalább többszáz évvel létezett a biliai mitoszalak Jézus állítólagos kora előtt.

 

 

Van a történészeknek egy olyan része is, akik nem vitatják, hogy esetleg létezhetett egy Jézus nevű "vallásreformer" személy, akit kivégeztek. Azt viszont bizonyítani tudják, hogy a Jézus élettörténetének a 90-95%-a az állítólagos korát megelőző korok vallásaiban, mítoszaiban már léteztek. Tehát szerintük Jézus ha létezett is, akkor is az élettörténetét kiszínezték, felnagyították és utólag csodákkal is elátták. Erre utal, hogy a "katolikus" egyház az Enoch könyvek néven ismert összeállítás minden elérhető példányát igyekezett megsemmisíteni és úgy tűnt, hogy ez sikerült is. A holt tengeri, vagy más néven qumráni tekercsek fölfedezése viszont bizonyította ezt a történelemhamisítási törekvést. A tekercsek és az abban leírtak bizonyíthatóan régebbiek voltak, mint amit Jézus állítólagos kora, és tartalmazta azokat a tanításokat és mondásokat, amelyeket Jézusnak tulajdonítanak. A tekercsek anyagára támaszkodva a nemzetközi szakirodalomban megjelentek olyan tanulmányok, amelyek szerint a kereszténység a Qumránban élő esszén szektától és nem Jézustól eredeztethető. A keresztény evangéliumok nemcsak a judaizmusból merítettek, hanem a perzsa zoroasztrizmusból, Izisz és Ozirisz vallásából és a pogány görög filozófiai tradiciókból. Jézus irodalmi élettörénete a legerősebben Mithrász élettörténetével mutat egyezőségeket.

Előzmény: Daily Telegraph (498)
Daily Telegraph Creative Commons License 2006.05.29 0 0 498
Maga a dokumentum létezik, de a tartalma egy merő baromság, legalábbis semmilyen bizonyíték nem támasztja alá. Legfeljebb azt lehet momdani, hogy aki erre fogékony annak eléggé hihető, mivel ügyesen állították össze.
Előzmény: L.C.S. (497)
L.C.S. Creative Commons License 2006.05.29 0 0 497
"Dossié Secret "

Na ez az ami érdekelne. Úgy hallottam, hogy a teljes dokumentum XX. sz.-i hamisítvány. Ennek ellenére DB, és a kóddal kapcsolatos "doku" filmek állandóan erre hivatkoznak.

Na most akkor ez hogy is néz ki?
Előzmény: Daily Telegraph (489)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!