Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

fogfutár Creative Commons License 2014.07.31 0 0 9936

Ha még többet enne, attól nem lennék boldogabb, jelenleg is magas a fogyasztása ahhoz képest, amit itt a márkatársak írnak az övéikről.

Előzmény: sanya38ford (9934)
pezii-car Creative Commons License 2014.07.30 0 0 9935

Sziasztok,már sok jó tanácsot kaptam tőletek.Sajnos ismét segítségre szorulok én is.A Transitom 1997-es és már jócskán ette az olajat,pillangó szelepnél erős olaj lefolyás jelentkezett.Tervben volt egy gyűrűzés,de közben hozzá jutottam egy 1999-es donorhoz,motort cseréltünk.Sajnos ez a motor a jelenlegi beállításával elég halovány a régihez képest.Keresem azt a hozzáértő fórumost aki vállalná az adagoló esetlegesen a porlasztók teljes beállítását.Bőven van szerelő a környékemen de az írások alapján itteni emberre bíznám inkább a műveletet annak reményében hogy kijön az erő ebből a motorból ! Tel:20-58-36-112,vagy ha a fórumon ír valaki szívesen felveszem vele a kapcsolatot!Üdv

sanya38ford Creative Commons License 2014.07.29 0 0 9934

1,5-2 szer annyi kaja kéne neki

Előzmény: trafo2000 (9929)
szódásbácsi Creative Commons License 2014.07.28 0 0 9933

Melegen pöccintésre indul.

Előzmény: trafo2000 (9930)
kljr Creative Commons License 2014.07.28 0 0 9932

http://www.dieselgodollo.hu/index_elemei/contact.html

 

http://psbosch.mindenkilapja.hu/

 

 

Mindkét hely normális. Az első Főnöke volt kollegám, a másodikhoz meg javíttatni jártunk. 

Előzmény: Lemberke (9931)
Lemberke Creative Commons License 2014.07.28 0 0 9931

Üdvözletem az Uraknak!

Segítséget szeretnék kérni egy 2002-es Transit adagolójának javításában. Az adagoló típusa Bosch VP30 kódja: 047-000-4004. Az adagoló javítás miatt leszerelésre került, de sajnos érdemi javítási javaslat csak 350.000,- + áfa fizetése ellenében lenne. :-(

Így visszakaptam egy dobozni alkatrészt ...

Az volna a kérdésem, hogy Bp. és környékén tudtok-e olyan szerelőt aki korrekt áron tud ilyen adagolót javítani.

Az internet tele van ilyen oldalakkal de igen nagy a szórás az árakban (60.e-től a csillagos égig), így kicsit tanácstalan vagyok, hogy kihez tudnánk fordulni.

Segítségeteket előre is köszönöm.

trafo2000 Creative Commons License 2014.07.26 0 0 9930

Melegen könnyen indul?

Előzmény: szódásbácsi (9919)
trafo2000 Creative Commons License 2014.07.26 0 0 9929

Rosszul van beállítva az adagolód.

Előzmény: fogfutár (9912)
muzsan Creative Commons License 2014.07.25 0 0 9928

Fűzött Ford Transit motor adagolóval 350 ezer forintért eladó. 100 lóerős, 120ezer kilométert futott. Főtengely fel van újítva.  2002-es évjárat.

fogfutár Creative Commons License 2014.07.24 0 0 9927

Igen, kérnék elérhetőséget, az emailem publikus, oda elküldhetnéd.

Előzmény: susmus00mk3td (9923)
rvf400 Creative Commons License 2014.07.23 0 0 9926

Üdvözlöm az Urakat !

 

Van valakinek ötlete egy D3FA teljesítmény növeléséhez ?

 

Előre is köszi...

PipeszD Creative Commons License 2014.07.23 0 0 9925

Enyémnek is 4GB-s motorja van és az adagolót én rakattam rá Cegléden és ők is állították be. Működik a turbó és jól gyorsul. Bosch adagoló: 0 1147 7914     NR 0460404005   Már lassan 2éve járok ezzel, és a szar Lucas Epic meg a műhelyemben pihen! (Ha kell valakinek, akkor eladó! )

Előzmény: fogfutár (9911)
IDaniel91 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 9924

Sziasztok, van egy Ford Transitunk ( JUMBO, 2007, 2400ccm, 115Le) és van vele egy nagy problémánk. Kigyullad a piros lámpa a műszerfalon, aztán a motor leáll és nem is indul, kettőt teker az önindító de azt is leállítja, majd egy óra múlva semmi baja. És ez mindig csak esős időben jön elő. A szerelő rákötötte gépre meg minden, de nem talál semmit. Van valami ötletetek?

susmus00mk3td Creative Commons License 2014.07.22 0 0 9923

Melózni szoktunk hétvégén is, de ha tudod előre mikor jössz, szabaddá tudom tenni magam szinte bármikor.

Egyeztetünk majd :)

Szólj ha adjak elérhetőséget.

Előzmény: fogfutár (9922)
fogfutár Creative Commons License 2014.07.22 0 0 9922

Hajlok rá, hogy lemenjek hozzád, sőt, köszönöm a felajánlást! Mikor érnél rá? Akár hétvégén is?

Előzmény: susmus00mk3td (9913)
szódásbácsi Creative Commons License 2014.07.21 0 0 9921

Csakhogy ez alapvetően turbós motor lenne, télen rendesen érezni is, ilyenkor viszont úgy viselkedik, mint egy kehes szívódízel

Előzmény: .357 (9920)
.357 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 9920

csak tip?

 

Télen a hideg levegőből többet tud beszívni a motor  -mert hideg a levegő , fizika-

 és most a kevesebb O2 miatt a keveréked nem frankó

 

Előzmény: szódásbácsi (9919)
szódásbácsi Creative Commons License 2014.07.21 0 0 9919

Azt szeretném kérdezni, van -e valakinek arra vonatkozóan, hogy nyáron miért lustul el az autó. (1998-as 75 kw-os , már a mechanikus adagoló van rajta.) Az a hibajelenség, hogy melegben mintha nem akarna magához térni az autó. Télen minden rendben, hűvösebb időkben jelentkezik az a lórúgásszerű élmény, amikor kb. 90-es tempónál 5. fokozatban meglódul az autó, de ilyenkor úgy viselkedik, mint egy széthajtott szívódízel. (Az autót 2006-ban vettem azóta így működik.)

susmus00mk3td Creative Commons License 2014.07.21 0 0 9918

Sanya ez egy turbós, nem szívó motor és vákum működteti a pillangót.

Előzmény: sanya38ford (9915)
sanya38ford Creative Commons License 2014.07.21 0 0 9917

nekem működik az EGR , 8l/100 km, difim nem tudom milyen, de akár 110 utazó

sanya38ford Creative Commons License 2014.07.21 0 0 9916

Csörgess meg!vodafone 5189377

Előzmény: fogfutár (9912)
sanya38ford Creative Commons License 2014.07.21 0 0 9915

Hali

A Te adagolódról hiányzik a pillangószelepet mozgató rúd!!!!

Esetleg már ki is szedték.

 

Előzmény: fogfutár (9911)
susmus00mk3td Creative Commons License 2014.07.21 0 0 9914

*miért nem megy rendesen.

Előzmény: susmus00mk3td (9913)
susmus00mk3td Creative Commons License 2014.07.21 0 0 9913

Gyakorlatban neked egy "epic" rendszerű adagolód volt fent, amihez volt pár szenzor és komputer vezérelte.  Most bosh mehanikus szívóé van fent /2 szál vezeték+1 bowden/, mást nem tesz fel senki, szóval hiába keresgéli az ember a gyári számok alapján.

Ha lejössz hozzám én itt helyben bérmentve beállítom neked, ha nem fizikai probléma van a rendszerben /amit erősen kétlek/. Előtte mész egy kört az enyémmel és még meggondolhatod :D

Egyébként motorkódból van tömérdek, de mind teljesen egyforma alapjában. 86-100-116 lovas létezik, a 116-osnak volt intercoolerje is és mindegyiknél komputer mondta meg mit tud.

Jó beállítással a 100 lovas teljesítményét kapod meg és pluszban meglepően agresszív is lesz.

Esetleg nézd meg difiden lévő lemez táblát /drótkefe szükséges/, ami egyik csavar alatt van van e egy olyan a számsorban hogy 4.56 vagy 4.11, később az is sokat számít milyen a difi. Itt egy helyi bontóban 20-25 közt már kapni, ha nem a hosszú van fent és tiédet is el lehet adni.

Egy biztos át kell nézni a féket és utána lehet tovább molyolni, miért megy rendesen. Leghamarabb azért, mert nincs hozzáálítva, csak feltették rá anno.

Előzmény: fogfutár (9911)
fogfutár Creative Commons License 2014.07.21 0 0 9912

A pillangószelep ügye tiszta, köszönöm!

Lecserélem a konzerv-fedő tömítést is, rozsdamentes lemezből készültre. Ugyanis végiggondolva, a kipufogócsonkon még jelentős hőmérséklet van, akár 8-900 fok is lehet és egy hártyavékony lemez, ki tudja mennyi ideig képes ellenállni annak.

Valóban elsődlegessé vált az első fék-kerékcsapágy javítása. Ellenőrzöm a dugattyúk és porvédők állapotát, de fékfelújításba nem bonyolodnék, azt szakemberre bíznám. ...Ha találok valakit Budapesten, vagy nem túl messze.

Legvégső esetben elzarándokolok Bajára is, mivel többen is ajánlottátok trafo2000 topictársunkat.

Feltéve, hogy szívesen lát, és csak csak ha nagyon muszáj, mert 400 km üzemanyagköltségét is inkább a zsebébe tenném egy hozzáértőnek, mint eltankolnám.

Előzmény: susmus00mk3td (9910)
fogfutár Creative Commons License 2014.07.21 0 0 9911

Üdv!

 

Lehet, hogy nem hozzá való az adagoló, nem ismerem az előéletét, és a két szerelő - aki látta - sem tűnt magabiztosnak amikor megtekintették. Nyilvánvalóan az lenne a biztos, ha lenne egy gépkönyvem a 4GB-s motorhoz amin az adagoló típusszáma szerepel és azt össze tudnám vetni az enyémen levővel.

...Vagy, ha lenne valaki akinek ilyen a motorja és volna kedves megnézni az adagoló azonosítóját, amit összevetnék az enyémmel.

Az enyém így néz ki.

Előzmény: PipeszD (9909)
susmus00mk3td Creative Commons License 2014.07.21 0 0 9910

Mi azt már itt kiveséztük korábban hogy bár létezik, de felénk nem honos /nem kapsz/ rendesen gyári mechanikus adagolót a turbósra, plusz nagyon ritka volt kint is. A komolyabb környezetvédelmi kategória miatt volt ez az epic rendszer a turbósokon, míg ment tökéletesen dolgozott is, bár nem tartós, vagyis elbaszott kontrukció volt. Mindre a szívóét rakják idehaza, be is lehet állítani hozzá.

 

Először is akkor a fékeddel kell kezd, ne felejtsd el a dugattyúk felületét ellenőrizni és porvédőik se legyenek szakadtak. Sajna ha szakadt akkor max időszakosan oldod meg ha megjáratod őket... az enyémen is szakadtak és tél előtt szétszed csere. Ahhoz viszont az egészet nullára kell szedni /így tudom/ és a felújító készlet is komplett hozzá.

 

Jobbról balra nézve van az olajbetöltőd, mellette balra a vákumembrános fej ami a a keresett tengelyt vezérli. Leveszed a piros/bugyi színű/ gumicsövet és tizes krovával leaprítod a csavarokat a szívócsonk azon részéről.

Amint lent a gumi már látod a tengelyt, rajta a pillangóval, amit ha emlékeim nem csalnak két apró kereszthornyos csavar rögzít a tengelyhez, azokat kiszeded és kint is van. A jó az egészben hogy látni fogod a csonk belselyét is és fogod tudni kell e takarítani. Ha kaksis bontsd tovább és először kikaparod majd kimosod gázolajjal or tetszőleges oldószerrel a maradékot. Ha kulás akkor azt már a rossz egr miatt rakta tele. Ha le van vakolva, ilyen gond nincs többé.

 

Amúgy a vákumrendszer pillangóra jövő csövét érdemes csak ledugózni ezen a motoron/86 le/, mert a 97 utáninál pl a belső keringetés lapátját is vákum nyitja zárja./variálták, melyikben milyen a fűtésrendszer/

 

Sok szerencsét, írj ha gond van! :)

 

Előzmény: fogfutár (9908)
PipeszD Creative Commons License 2014.07.20 0 0 9909

Lehet, hogy nem turboshoz való az a Bosch adagoló, amit utólag rátettek.

Előzmény: fogfutár (9877)
fogfutár Creative Commons License 2014.07.20 0 0 9908

Esetleg oldalajtó-nemcsukódás ügyben van valakinek javítási tapasztalata? Egyszerűen képtelenség belülről becsukni. Kipattan a zárból. Kívülről is csak úgy lehetséges, hogy behúzás után a zárnál be kell nyomni az ajtót. Rések "futnak", törve nem volt, látszólag nem lóg... az ördög tudja mi lehet!

fogfutár Creative Commons License 2014.07.20 0 0 9907

Sziasztok! Megint csak köszönöm a jótanácsokat!

 

Újabb tapasztalatokkal lettem gazdagabb. Átgondolom én még egy párszor ezt az itáliai utat.

Lenn voltunk a hétvégén pecázni Velencén. Előtte megcsináltam a vakolást, meg a vákuumcső ledugózását. (Apropó... susmus, melyik a pillangószelep? Köszi, hogy körülírod.) Szóval ledugóztam. No - mondom magamnak - most aztán rakéta lesz a gép. Hááát... nem lett az! Hogy mennyit evett nem tudom, de én nem éreztem teljesítménybéli növekedést.

Viszont, hazafelé olyan ferrodol-szag jött be, hogy majdnem elkábultam. Félreálltam, közel tettem a kézfejem egyesével a felnikhez, és láss csodát: a bal első úgy tüzelt, hogy majd' meggyulladt a gumiköpeny. Odaspricceltem egy kis vizet, és már gőzölgött is. Korábban már figyelmes lettem egy olyan jelenségre, hogy amikor intenzívebben fékezek, mintha ütne a fékpedál. Hát itt a magyarázat. Gondolom kivan a kerékcsapágy, üt a féktárcsa, nem megy eléggé vissza a nyeregbe a dugattyú, és folyamatosan súrlódik a tárcsához. Gondolom... (Kérek megerősítést, vagy cáfolatot!) Ez is okozhatja a lassúságot, hiszen olyan, mintha jobbal gázadáskor, egy kicsit fékeznék is a ballal. Talán ezzel kellene folytatnom a fiatalítást. Mármint a csapágyak cseréjével.

Nagy kunszt? Kell hozzá célszerszám? Mindenképpen be kell ruháznom egy lehúzóra, vagy van valami trükk a csapágy leműtésére?

Aztán jöhet a szívócsonk takarítgatása is.

Ja, és még valami: direkt figyeltem a vakolás után, hogy van-e füst terhelésen, de a tükörből nem észleltem különbséget. Mindez a régi dimbes-dombos 70-esen tesztelve.

 

Előzmény: susmus00mk3td (9900)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!