Keresés

Részletes keresés

Simply Red Creative Commons License 2006.04.06 0 0 814

Tűrhető kép az önmagával interferáló foton. De, mint minden metafora, ez se tökéletes.

 

Miért lenne ez metafora? Természetesen foton alatt a foton hullámfüggvényét kell érteni. "Meteforának" meg jó az a nagyon gyenge elektromágneses mező, amiről az előbb beszélgettünk (ugyanúgy ki tudod azzal is számolni az interferenciaképet!). Hasonlóan, mint ahogy tekinthetünk nagyon ritka gáznak egyetlen dobozba zárt molekulát. Annak meg a nyomását tudod kiszámolni a gázmodellel. Persze hosszú időtartamra kell átlagolni.

 

Előzmény: mmormota (804)
mmormota Creative Commons License 2006.04.06 0 0 813

Te szeretnél úgy vitatkozni egy fórumon, hogy a partnerek mindenre ezt mondják: nem így van, én tudom az igazságot, de nem mondom meg, menj és vedd meg a könyvet?

 

Mi köze ennek egy fórumhoz? Adj fel hirdetést...

Előzmény: iszugyi (812)
iszugyi Creative Commons License 2006.04.06 0 0 812
Meg mondtam hol áll. A természet meg nem úgy, nem kvantálva csinálja!
Előzmény: mmormota (810)
mmormota Creative Commons License 2006.04.06 0 0 811

Bízom benne, hogy akinek írtam, így is megérti, mire gondolok. Ha nem, majd kifejtem kevésbé pongyolán.

Előzmény: iszugyi (807)
mmormota Creative Commons License 2006.04.06 0 1 810

Ez így áll a fizika könyvekben, de csak ott!

 

Hmmm. Két kérdést tettem fel. Már a kérdés sem jó?

Előzmény: iszugyi (808)
mmormota Creative Commons License 2006.04.06 0 0 809

Azt hittem, ignorálsz és megvárod amíg kipusztulok. Ahogy írtad.

De ha már itt vagy, mi lenne, ha az előző két jelenséget ismertetnéd? Hogy rólam mi a véleményed, azt már többé-kevésbé pontosan ismertetted. Bár a levezetésekben lennél ilyen részletes...

 

Előzmény: iszugyi (807)
iszugyi Creative Commons License 2006.04.06 0 0 808
Ez így áll a fizika könyvekben, de csak ott!
Előzmény: mmormota (806)
iszugyi Creative Commons License 2006.04.06 0 0 807
Na vállalkozó! Ezt aztán jól meg aszontad!

" .. a hullámfüggvény önmagában nem elektromágneses tér akkor sem, ha az elektromágneses kölcsönhatás leírására használjuk."

Hát hogy lehetne egy függvény egy tér? És mi az Isten nyilával írod le az e.m.-kölcsönhatást???
Előzmény: mmormota (802)
mmormota Creative Commons License 2006.04.06 0 0 806

Mindenki jobban hallgatna rád, ha mondanál valamit arról, hogyan vezetted le kvantumhipotézis nélkül a következőket:

- fotoelektromos jelenség

- fekete test sugárzási spektruma

Előzmény: iszugyi (803)
gyurika31 Creative Commons License 2006.04.06 0 0 805
Persze végülis a fényelektromos jelenség is totál folytonos jelenség... :-)
Előzmény: iszugyi (803)
mmormota Creative Commons License 2006.04.06 0 0 804

Szerintem érdemes az egyfotonos interferenciára korlátozódni, akkor senki nem esik kísértésbe, hogy eméleteket dolgozzon ki az interferenciát eredményező foton-foton kölcsönhatásra.

 

Valóban erős érv. Tűrhető kép az önmagával interferáló foton. De, mint minden metafora, ez se tökéletes. Nem helyettesítheti a hullámfüggvény ismeretén alapuló intuíciót, mert vannak olyan esetek, amikor nem igazán segít.

 

Ilyen eset pl: két lézer interferenciája. Nyilván erre is rá lehetne valahogy erőszakolni a képet, de elvesztené azt a megnyerő egyszerűséget, amiért szeretni lehet. :-)

 

Előzmény: Simply Red (801)
iszugyi Creative Commons License 2006.04.06 -1 0 803
Simply, fotonok nem léteznek! A fénykibocsátás folytonos jelenség, folytonos e.m.-hullám kisugárzás! Tanuld meg már végre!
Előzmény: Simply Red (801)
mmormota Creative Commons License 2006.04.06 0 0 802

Eléggé filozofikus vita, tartok tőle hogy tojás-tyúk problémába megy át.

 

Inkább abban lehet különbség, hogy saját magamban hogy képzeltem el, hogyan rendeztem el a fejemben ezeket a dolgokat. Valahogy így:

- a hullámfüggvény önmagában nem elektromágneses tér akkor sem, ha az elektromágneses kölcsönhatás leírására használjuk

- egy kölcsönhatás valószínűségét írja le

- az, amit a Maxwell egyenletek írnak le, a klasszikus sokfotonos határeset, a QED-hez úgy kapcsolódik, hogy sok fotonos esetben a mérőeszközökkel kölcsönhatásba lépő fotonok átlagosan kiadják azokat a mért értékeket, amiket mi a klasszikus elektrodinamika mérőszámainak nevezünk.

 

A te felfogásod nekem azért nem tetszik, mert ha valódi EM térnek tekintesz egyetlen foton hullámfüggvényt, akkor kellemetlen arra gondolni, mi történik ezzel a teret kitöltő EM hullámmal, mikor végül elnyelődik valahol a foton.

 

A vitát nem lehet persze eldönteni, ha ki-ki a saját belső modellje alapján felírja diadalmasan ugyanazt az egyenletet... :-)

 

Előzmény: Simply Red (800)
Simply Red Creative Commons License 2006.04.06 0 0 801
 Mi történt azokkal a fotonokkal, amelyek az 1-es számú résből pont ebbe az irányba indultak el?

 

Esetleg megsemmisítette a hatásukat egy a másik résből jövő foton?! Az nem lehet, energiát visznek, nem tűnhetnek csak úgy el.

Ráadásul kicsit odébb, a világos sávban nagyobb is a fényerő, valahogy ott jelentkezik az energiájuk.

De az a sáv esetleg egy centivel odébb van. Akkor mekkora is egy foton?! Meg mi is volt az iránya?! Ha a sávok 10 centire vannak, akkor mekkora a foton? Ha fél méterre?

 

Szerintem érdemes az egyfotonos interferenciára korlátozódni, akkor senki nem esik kísértésbe, hogy eméleteket dolgozzon ki az interferenciát eredményező foton-foton kölcsönhatásra.

 

Előzmény: mmormota (776)
Simply Red Creative Commons License 2006.04.06 0 0 800

Tehát egy darab foton egyszerűen egy nagyon gyenge elektromágneses teret jelent. Akkorát, amely teljesen megszűnik a foton elnyelődésekor.

 

Ebben nem teljesen értek egyet Simply Reddel. A modellben a foton egy valószínűségi hullám, annak valószínűségét írja le, hogy a tér mely pontján milyen valószínűséggel lép kölcsönhatásba a foton. Ez a valószínűségi hullám alakilag nagyon hasonlít az EM hullám leírására, de nem ugyanaz. Az idézett mondat azt sugallja, létezik egy mérhető EM tér, ami kiterjed, majd a foton elnyelődésekor hirtelen eltűnik a térből. Nincs ilyen mérhető tér. Tudom, hogy Simply Red se gondolja hogy van ilyen, de a mondatot így is lehet értelmezni, ami félreértés forrása lehet.

Mérhető EM tér sok foton esetén létezik, éppen azért, mert a sokból egy csomó a hullámfüggvény által leír

 

(a végét sajnos elvitte a cica)


Ez persze attól függ, mit nevezünk az EM-tér mérésének. Ilyen alapon akárhány fotonból álló fény sem EM-tér, mert hiába teszünk az útjába papírszeletkéket, a fény nem fogja felkapkodni őket, mint a megdörzsölt vonalzó. Ha viszont egyszer már elfogadjuk, hogy a fény elektomágneses hullám, akkor egyetlen foton is az, hiszen ugyanúgy mérhetjük, mint a több fotonból álló fényt: pl. fotoelektron-sokszorozóval. De egy fotolemez is nyilván megfeketedik akkor is, ha egyesével küldözgetjük rá a fotonokat, nem csak akkor, ha egyszerre.

Előzmény: mmormota (775)
/dev/null Creative Commons License 2006.04.06 0 0 799
"gagya" :-) A Tiedben nincs antigrav! :-) a többi stimmel! :-)
Vigyázz, fehér ember nem felejt!
Tudod, a két (ólmos) mankó, amivel (nem) mehetek könyörögni! :-)
Előzmény: JFEry (798)
JFEry Creative Commons License 2006.04.06 0 0 798
Én akartam mutatni, de neked nem kellett!
Előzmény: /dev/null (796)
JFEry Creative Commons License 2006.04.06 0 1 797
Látott, de nem az volt.
Előzmény: TEODOR (795)
/dev/null Creative Commons License 2006.04.06 0 1 796
'Láttál már nagyfeszültségű elektrosztatikus antigrav modelt ?"
Mutass egyet!
Előzmény: TEODOR (795)
TEODOR Creative Commons License 2006.04.06 0 0 795

Mmormota van erőtér méghozzá 150 V/m a földfelszinéhez közel , ez elektromos -erőtér .

Láttál már nagyfeszültségű elektrosztatikus antigrav modelt ?

 

Előzmény: mmormota (775)
TEODOR Creative Commons License 2006.04.06 0 0 794

Sziasztok leirom itt is .

A foton sebessége lehet bármekora is , mint részecske .

Amitt mi látunk az a frekvencia a sebességre nincs érzékszervünk .

 a fény mint elektromágneseshullám az elektromágnesestérben terjed .

 

A foton nevű részecske mint kilőtt puskagolyó magaután örvényeket hagy a térben ,

ez a hullám terjed " c " -vel .

Ezért bir egy darab foton is interferálni lehet nem is halad át egyik résen sem csak a lökéshulláma megy át de az mind a kétrést eléri .

Látatokmár futrinkát a vizzen ?

A vizben is ha egy pontból inditasz hullámot az is interferál a duplarés után .

A fénytörésnél pedig az az érdekes hogy az azonos hullám frontból induló fotonok tudnak a többi foton helyéről .

Példa a domború lencsére : sok ember megy kézenfogva az uton egyvonalban ,

arcuk előlrenéz ,

az utközepét vastagon megszórják a szélekfelé csökkenő vastagságban homokkal .

Ez megfelel a domború lencsének.

Mi történik ha a csoport belemegy a homokos részbe , a középen haladók lelassulnak a nagyobb közegellenálás miat a szélsőknek kevesebb homok vagyis ellenállást kell leküzdeni ők jobban haladnak , az arcuk elfordul a középpont felé ,

de mivel arcal előlre haladhatnak csak és egyenesen a fókuszpontban találkoznak .

A homoru lencse működése forditott .

Ez lenne a hullám front működése .

Mi hordozza a fotonok között az információt ha a " c  " max ?

Hisz nincs kezük .

Ha viszont vissza térünk , nem az éterhez mert az nincs , ha nem az elektromágnesestérhez már magyarázható a dolog jelenség .

Mert az üveglencsében is van elektromágnesestér csak ott más az információ terjedési sebessége , vagyis a hullám vezetése .

Ezért tud egyetlen foton is produkálni furcsa dolgokat .

Előzmény: Simply Red (750)
astronom Creative Commons License 2006.04.06 0 1 793
Unom már hogy leírok valamit és napokig kötözködnek miatta..

Próbáld meg egyszer, hogy egy tisztességesen feltett kérdésre tisztességes modorban értelmes választ adsz..
Meg fogsz lepődni..
Előzmény: Gézoo (788)
TEODOR Creative Commons License 2006.04.06 0 0 792
Szervusz itt is Astorjan .
Előzmény: Astrojan (771)
Gézoo Creative Commons License 2006.04.06 0 0 791

   Az az ionfegyverek nyomvonal képzésére vonatkozik..  Ott sok nagyságrenddel

kisebb energiájú nyaláb "szinte kivákumozza a nyomvonalat, és ebbe a csaturnába

lőjjük belle az előgyorsított plazmát..

   Az más tészta...

Előzmény: mmormota (787)
Gézoo Creative Commons License 2006.04.06 0 0 790

De kereshetsz úgy is:  hadászati célú lézerek fókuszálása,

                          vagy:  csillagháború fegyvertára

Előzmény: mmormota (787)
Gézoo Creative Commons License 2006.04.06 0 0 789
neeem kókuszáló... fókuszáló...  mép poénos az elgépelés is néha..
Előzmény: Gézoo (788)
Gézoo Creative Commons License 2006.04.06 -1 0 788

  Szóval ha ez igaz, akkor végképp nem értelek. No mindegy. 

 

   Megnézted a Mc Dougles He-F lézerét?  Nincs kókuszáló rendszere mert

a 1010 W/m2 energiasűrűség elpárologtatná a tükröket, mégis fókuszálódik a nyaláb.  A levezetést a nyújtott fókuszálású lézerek leírásai között keresd.

   Unom már hogy leírok valamit és napokig kötözködnek miatta..

 

Előzmény: mmormota (786)
mmormota Creative Commons License 2006.04.06 0 0 787

Még mindig nem értem a kapcsolatot. Amit találtam: baromi térerő esetén a bemozgó töltött részecskék nemlineáris effektusokat generálnak. Ennek nem látszik hogy köze lenne ahhoz, amire példának hoztad.

 

Mi lenne, ha nem iszügyi stílusban kérdezgetnél, hanem leírnád, mire gondolsz?

 

Előzmény: Gézoo (785)
mmormota Creative Commons License 2006.04.06 0 0 786

Többször leírta. Villamosmérnök vagyok, műszaki fizikát tanultam. Ez akkor egy külön képzési forma volt, alig találkoztunk az évfolyamtársainkkal. Sokkal több matematikát tanultunk, és fizikából lényegesen több kvantummechanikát pl. Szilárdtestfizikát is, valószínűleg mélyebben, mint a normál fizikusképzésben.

 

Nem lettem fizikus, mert akkor nem nézett ki úgy, hogy abból meg lehet élni - vagy kinn kellett volna maradnom az USA-ban.

Mivel nem használtam a tanultakat, nagy részét elfelejtettem. Viszont továbbta is érdekel műkedvelő szinten.

 

Szóval, mi van az önfókuszálódással?

Előzmény: Gézoo (784)
Gézoo Creative Commons License 2006.04.06 0 0 785

Rossz helyen kerestél itt keresd:  Nasa,  Mc Douglas,  Pentagon, 

                                           téma:  He-F lézerek fókuszálása..

 

Előzmény: mmormota (783)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!