Keresés

Részletes keresés

Astrojan Creative Commons License 2004.12.21 0 0 66

Fogtad, hogy mit lotyogtam (55) -ben?

 

Ha nem akadtál fel azon, hogy az Eötvös-kompenzográfos gravitáció elnyelődés mérések értéktelenek, mert az egész mérés egy hülyeségen alapszik, akkor még olvasgassad egy kicsit. Utána pedig azt az állításomat cáfold meg, hogy logikai hiba van az Eötvös gondolkodásban. Mert addig amig ezt nem teszed addig az elnyelődési kísérletek eredményei nem tények. Főleg nem az Eötvös mérések alapján. (adatoknak adatok, csak nem támasztják alá amit Te szeretnél)

Könnyítésül idézek egy részletesebb változatot eotvos.pdf -ből:

http://160.114.99.91/astrojan/eotvos.pdf

 

(55)/1 kivonat folytatása:

 

Mi történik, ha a Föld által kibocsátott vonzóerőt próbáljuk leárnyékolni az ólomkvadránsokkal?

Mivel az ólomkvadránsok is vonzóerőt bocsátanak ki, éspedig szimmetrikusan, egymás hatását kioltva, az inga helyzetét nem változtatják meg.

 

Tételezzük fel, hogy a Föld nem vonzóerőt bocsát ki (ami amúgy is képtelenség lenne), hanem abszorbeálja a térben lévõ gravitációs sugárzást. Csak ez esetben feltételezhetjük, hogy az ólomkvadránsok is abszorbeálják a gravitációt. A felső kvadráns a felülről érkezõ gravitációs hullámokat szűri meg, az alsó kvadráns pedig az alulról érkezőt (amely persze már keresztülhaladt a Földön). Mivel az ólomkvadránsok szimmetrikusak, az inga helyzetét ebben az esetben sem változtatják meg.

Eötvös feltételezése szerint csak az alsó kvadráns vett volna részt az abszorpcióban, míg a felső nem. Ez téves feltételezés, amiből következően az Eötvös féle kompenzográf a gravitáció elnyelődés vizsgálatára nem alkalmas, használatától pozitív eredmény nem is várható.

Előzmény: dhcp2 (62)
NevemTeve Creative Commons License 2004.12.21 0 0 65
Akkor teljesen hideg? Vagy langyos? Hogyan függ a mag hőmérséklete a mérettől?
Előzmény: Astrojan (63)
dhcp2 Creative Commons License 2004.12.21 0 0 64

Ja és ha leárnyékolódna a gravitáció , akkor a Föld közepéből se tudna kijönni , és a gravitációs gyorsulás a Föld felületével lenne arányos, nem a tömegével.

 

Előzmény: Astrojan (57)
Astrojan Creative Commons License 2004.12.21 0 0 63
Sokkal kisebb a földnél.
Előzmény: NevemTeve (61)
dhcp2 Creative Commons License 2004.12.21 0 0 62

Nem azt mondom , hogy Te mondod hogy nem nyelődik el . :)

Számomra ez ténynek látszik a mérések alapján.

Ha neked nem , akkor ennyi.

Előzmény: Astrojan (57)
NevemTeve Creative Commons License 2004.12.21 0 0 61
A Hold magja sem hűlt ki? Vagy ha igen, akkor miben különbözik a Földtől?
Előzmény: NevemTeve (60)
NevemTeve Creative Commons License 2004.12.21 0 0 60
Mondok egy példát, magyarázd el az áltrel alapján, miért nem hűlt már ki a föld, és miért nem kotyog a magja? De nehogy azt találd ki, hogy radioaktív a föld, mert akkor felakasztom magam egy kanál vízben.
Béke poraidra...

Cseppet sem vagyok meggyőződve arról, hogy a nyomó gravitációnak nem lehetne-e ugyanaz az előrejelzése. Ez nem kizárt. A nyomó gravitációnak semmilyen előrejelzése nincs eleddig (egy kivétellel, de azt nem árulom el), mert senki nincs aki előre jelezzen. Most még.
Akkor tegyük addig függőbe a kérdést, míg lesz...

Az áltrel-lel az a fő baj, hogy a térgörbületet állítja be a gravitációs erő okozójaként.
Pedig a gravitációs erőt sugárnyomás okozza, és a LÁTSZÓLAGOS térgörbület csak egy okozat.

Ez egy nagyon szép kinyilatkoztatás, csak nem segít rajtad... a térgörbület csak egy matematikai modell, amely történetesen nagyon jól egybevág a tapasztalatokkal. A sugárnyomásos mifene nem matematikai modell hanem valalmi szemléltetésféle, ezért a kettő nem is lehet egymás konkurrense; mint ahogy vitorláscsónakok sem indulnak a gőzmozdonyok versenyén...
Előzmény: Astrojan (59)
Astrojan Creative Commons License 2004.12.21 0 0 59

"Nem mondtál eddig semmit arról, miben más, miben több, miben jobb ez a modell a jelenleginél"

 

Lehet, hogy itt a fórumon nem mondtam, de a

http://160.114.99.91/astrojan/gravith.htm

ezzel is foglalkozik.

 

Mondok egy példát, magyarázd el az áltrel alapján, miért nem hűlt már ki a föld, és miért nem kotyog a magja? De nehogy azt találd ki, hogy radioaktív a föld, mert akkor felakasztom magam egy kanál vízben.

 

"Az altrelnek volt néhány váratlan előrejelzése.."

Cseppet sem vagyok meggyőződve arról, hogy a nyomó gravitációnak nem lehetne-e ugyanaz az előrejelzése. Ez nem kizárt. A nyomó gravitációnak semmilyen előrejelzése nincs eleddig (egy kivétellel, de azt nem árulom el), mert senki nincs aki előre jelezzen. Most még.

 

Az áltrel-lel az a fő baj, hogy a térgörbületet állítja be a gravitációs erő okozójaként.

Pedig a gravitációs erőt sugárnyomás okozza, és a LÁTSZÓLAGOS térgörbület csak egy okozat.

 

Ha semmi más hatása nem lenne a nyomó gravitációnak csak az, hogy nem kell méricskélni a világegyetem tömegét, már az is elég lenne (flat vagy nem flat). Nyomó gravitációval ugyanis tök mindegy mekkora a világegyetem tömege, nem az szabja meg a világegyetem sorsát. Magyarul ez az egész homorú, domború világegyetem kérdés fel sem merül. Azt akarom mondani ezzel, hogy a mostani kozmológia a helyére kerül. A szemétbe.

Előzmény: mmormota (58)
mmormota Creative Commons License 2004.12.21 0 0 58

A nyomó gravitáció bevezetésének akkor lenne értelme, ha valami újat, eltérőt, jobbat nyújtana, mint az altrel. Az, hogy pl. te jobban el tudod képzelni a nyomást mint a görbült teret, az nem egy erős érv...   :-)

 

Nem mondtál eddig semmit arról, miben más, miben több, miben jobb ez a modell a jelenleginél. Sőt, arra sem mondtál semmit, hogy egyáltalán létezik-e kidolgozott matematikai modellje.

 

Nem Newton modellje a jelenlegi modell, hanem az altrel. Eddig nem találtak semmit, amivel jól meg lehetne fúrni. Pedig nagyon sokan szeretnék, és nem csak megszállottak...

Az altrelnek volt néhány váratlan előrejelzése, ilyen pl. a kettős rendszerek energiavesztesége gravitáció hullámok sugárzása miatt. Pulzárok megfigyelésével ez a nagyon meglepő, erősen specifikus előrejelzés is nagy pontossággal bejött.

 

Szóval, erős bizonyítékok kellenek a megfúrására, nagyon kevés az, hogy biztos inkább a nyomás a jó... 

Előzmény: Astrojan (55)
Astrojan Creative Commons License 2004.12.21 0 0 57

Én nem mondtam, hogy nem nyelődik el.

Ellenkezőleg, azt állítom, hogy elnyelődik. A föld egy kicsit elnyel belőle, abból ami alulról jön, természetesen.

 

Eötvös kisérleti elrendezése ennek az elnyelődésnek a kimutatására nem alkalmas.

 

Én csak ennyit állítok. De ezt (51) -ben idézted is.

 

Vagy csak nem értem a kérdésedet, akkor pontositsad légyszi.

Előzmény: dhcp2 (56)
dhcp2 Creative Commons License 2004.12.20 0 0 56

Egy dolgot magyarázzál el nekem .

Hogy nyom a gravitációd , ha nem nyelődik el?

Előzmény: Astrojan (55)
Astrojan Creative Commons License 2004.12.19 0 0 55

Már hogyne olvastam volna végig.

2 durva logikai hiba van az eredeti gondolkodásban, s ebből következően (50) -ben.

 

1) Az első amit (48) -ban emlitettem (eotvos.pdf), mivel nem olvastad kivonatolom röviden magyarul:

 

Az Eötvös kompenzográffal végzett kísérletek negatív eredménye a vonzó gravitációs modell egyik pillére. A baj csak az, hogy a kísérleti elrendezés durva logikai hibát tartalmaz. Eötvös és munkatársai ugyanis feltételezték, hogy az egyik anyagi tömeg (a Föld) által emittált gravitációs hullámokat a kísérleti berendezésben használt másik anyagi tömeg (ólomkvadránsok) abszorbeálják. Ezt a feltételezést nem tehették volna meg, mert vagy mindkét tömeg kibocsátja a gravitációs hullámokat, vagy pedig mindkettõ elnyeli. Azt feltételezni, hogy a Föld kibocsátja, az ólom pedig elnyeli önkényes és logikátlan.

 

Eddig a kivonat.

 

Ha az Eötvös kísérletekben logikai hiba van akkor az semmilyen további számolgatásra nem ad alapot.

 

2) Az árapály jelenségek abszolute függetlenek attól, hogy a gravitáció vonó vagy nyomóerő. Fizikusoknak illene erről elgondolkodni, ugyanis csak az erő támadáspontja változik. Tehát logikailag semmilyen hatása NEM LEHET az árapályerőkre annak, hogy nyomóra változtatjuk a gravitációt. Minden további árapály számolgatás értelmetlen, vagy téves.

Előzmény: dhcp2 (50)
dhcp2 Creative Commons License 2004.12.19 0 0 54
Itt nem az irány áll a kérdés középpontjában , hanem a mechanikai leírás vs görbült téridő. 
Előzmény: JFEry (53)
JFEry Creative Commons License 2004.12.19 0 0 53

A toló is lehetne hasonló, mint a vonó ebből a szempontból. Ebben  nem találok külömbséget.

 

A vonó hatásra sem jó ez az analógia, hogy elnyelődik. Nem is nyelődik el.

Szóval, nem értem.

A' linkje hemzseg a nyilvánvaló ellenmondásoktól.

Előzmény: dhcp2 (51)
Simply Red Creative Commons License 2004.12.19 0 0 52

hasonlóan a Michaelson kísérletekhez, amelyekkel viszont az éterszél "fújását" megmérni nem lehet

 

Járt már errefelé egy buzgó Korom Gyulista  igehírdető, aki ezt akarta bebizonyítani. Miután feketén-fehéren megmutattuk neki, hogy téved, nyomtalanul eltünk a süllyesztőben. Ha gondolod, vedd fel az ott megszakadt fonalat, mutasd meg például, hogy mmormota konkrét számpéldájában hol a hiba. Ha nem találod, segíthetek megkeresni, de talán nem lesz olyan nehéz neked sem rábukkanni. Addig maradjunk a hivatalos verzónál: ez badarság.

Előzmény: Astrojan (48)
dhcp2 Creative Commons License 2004.12.19 0 0 51

Épp Astrojan írta a linkjében

 

" A gravitáció tehát a vákuum térben van és a földön lévő tárgyakra "felülről" nyomóerőt fejt ki azáltal, hogy a föld az "alulról" érkező gravitációs sugárzás egy részét elnyeli."

 

Mert hogy fejtene ki nyomást , ha nem nyelődne el?

Előzmény: JFEry (49)
dhcp2 Creative Commons License 2004.12.19 0 0 50

Úgy látom nem olvastad végig , mert a lényeg nem a Eötvös-féle mérési eredmények.

 

"Tovább számolva adódik, hogy a teljes Földgolyó abszorpciója az átmérő mentén kevesebb egynyolcszázad résznél. Ezzel ismét a Föld lett a kísérleti eszköz. Ha a Nap vonzó hatásának az egynyolcszázad részét a Földgolyó anyaga ténylegesen elnyelné, akkor az éjszakai oldalán a Nap által keltett árapálynak jóval nagyobbnak kellene lennie annál, amekkorát a valóságban mérünk. Ez kiszámolható. (A Nap felé irányuló gravitációs gyorsulás a négyzetesnél nagyobb arányban csökkenne az árnyékolt oldalon. A Föld itteni anyaga mintegy jobban "lemaradna”, jobban eltávolodna a Föld középpontjától.) Minthogy az árapály ilyen mértékű zavarának nyoma sincs, ebből arra következtethetünk, hogy a gravitáció abszorpciója még annál is kisebb kell legyen, amennyit Eötvös eredményei megengednének."

 

Itt is az utolsó mondatban van a lényeg.

Előzmény: Astrojan (48)
JFEry Creative Commons License 2004.12.19 0 0 49

Sajnos én nem értem, miért zárja ki a toló gravitációt az, hogy nem árnyékolható?

Előzmény: dhcp2 (46)
Astrojan Creative Commons License 2004.12.19 0 0 48

Na végre egy értelmes válasz, köszi, a linkre hivatkozok én is

http://160.114.99.91/astrojan/gravith.htm

lap alján a 3. pontban.

 

A 4. pontban van egy kis cikkecske pdf, sajnos csak angolul amelyben arra próbálok rávilágítani, hogy az Eötvös féle gravitáció-árnyékolási kísérletekben logikai hiba van.

Ebben az esetben pedig Simply Red szavaival élve sz*rt sem ér az egész, mert ellentmodás van benne.

Tehát a gravitáció árnyékolását az Eötvös féle kísérletekkel megmérni nem lehet, hasonlóan a Michaelson kísérletekhez, amelyekkel viszont az éterszél "fújását" megmérni nem lehet.

Ha pedig elfogadható kísérleti eredmények nem cáfolják, én mégiscsak megkockáztatom: a gravitáció árnyékolható.

Előzmény: dhcp2 (46)
dhcp2 Creative Commons License 2004.12.18 0 0 46

http://www.google.co.hu/search?q=cache:HtrD9nZSiQsJ:www.sulinet.hu/eletestudomany/archiv/1998/9850/gravitacio/gravit.html+gravit%C3%A1ci%C3%B3+%C3%A1rny%C3%A9kolt&hl=hu

 

Ha a 'nyomó gravitáció' igaz lenne , akkor a gravitáció árnyékolható lenne.

Márpedig nem árnyékolható.

Előzmény: Astrojan (45)
Astrojan Creative Commons License 2004.12.17 0 0 45

Tulajdonképpen örülök ha nem válaszolsz, erre már kértelek is (37). Nem fogod megállni.

 

"Igenis olvastam az oldaladat. Nem annak a címét írtad vissza nekem, amit én adtam meg, az általad megadott címen nem az a szöveg van, amit bemásoltam."

 

Hát ezt most már mindenki ellenõrizheti, aki megpattintja (40) -ben az elsõ linket és összehasonlítja (35) -el.

 

"hogy magyarázod meg a fényelhajlást a Nap körül"

mondom, hogy nem értetted, biztos én vagyok a hibás, a válasz ott van

http://160.114.99.91/astrojan/vita.htm

idézem:

A valódi ok a következő: a gravitációs (quantum field (1926), nullponti energia stb) energiamező állandóan áramlik a barionos anyagba, (atomok, bolygók, csillagok stb) folytonosan hevítve azt.
Ezt a legkönnyebben a fekete lyukak esetében érthetjük meg. A gravitáció a fekete lyukba áramlik, az eseményhorizonton pedig a kifelé tartó fény látszólag megáll, hasonlóan a pisztránghoz amely a folyóval szemben úszik.

Minden más anyag is a gravitációs térrel együtt sodródik befelé a fekete lyukba. Ugyanúgy, mint ahogy a porszívó beszívja a levegőt és a piszkot.
De azt ugye senki sem gondolja komolyan, hogy a porszívó körül meggörbült a tér?

 

"Ne gyere nekem olyan blablával, hogy szerinted mi logikus meg mi nem"

 

Azt látom már a logika nem az erős oldalad

 

"akkor én nem segíthetek"

 

Kösz az eddigi segitséget, ha segitségnek szántad ezt az elég tekintélyes mennyiségű kioktatást. Azt hiszem kicsit eltévedtél a hivatalos verziókkal, (31) -ben ugyanis világosan megüzentem:

Logikátlanságot várok amelytől a nyomó gravitáció nem áll meg a lábán, elég egy is,...

 

Ez úgy látszik (de elfogult lehetek) nem sikerült, (39) válasz még visszavan, ha lesz időm. Most is kérlek, ne válaszolj, csak abban az esetben ha átéreznéd végre valami csoda folytán a kérdés fontosságát. De megmondom őszintén, erre nem számítok.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.17 0 0 44

"Ez a fajta ütközés minden reális fizikai szemléletnek ellentmond, valójában képtelenség. Vonzó gravitációs modellben ugyanis a gravitonnak, legyen az bármiféle energiacsomag, részecske vagy hullám, negatív tömegűnek, negatív sebességűnek vagy negatív energiájúnak kellene lennie. Lévén mindhárom tulajdonság fizikai képtelenség, ez egymagában kizárja, hogy a gravitáció vonzóerő legyen."

 

Nezd, ilyen szoveget valoban nem lehet komolyan venni. Egy kozepiskolas fantazialasa szintjen van. (Annak viszont elfogadhato.)

Előzmény: Astrojan (42)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.17 0 0 43
Figyelj, ne ködösíts. Lé duma, amit nyomatsz. A stílusodból már eleve tudtam, hogy ez fog jönni. Erre nincs időm.

Igenis olvastam az oldaladat. Nem annak a címét írtad vissza nekem, amit én adtam meg, az általad megadott címen nem az a szöveg van, amit bemásoltam.

Köszönjük szépen, hogy gyarapítod Korom Gyula, Egely György és társaik illusztris táborát. Sajnálattal kell közölnöm, hogy ilyen színvonal alatti áltudományos hablatyra nemhogy Nobel díjat nem fognak adni, de minden fizikus úgy fog reagálni, ahogy én tettem. Leírja neked a tényeket, aztán mikor világos lesz, hogy nem is akarsz elgondolkodni róluk, ignorálni fog.

Ez itt a pont. Legközelebb csak akkor számíts válaszra, ha bármire valódi adatot hozol (pl. mennyire fékeződnek a bolygók, hogy magyarázod meg a fényelhajlást a Nap körül stb.) Figyelmeztetlek: elvárom, hogy ezek tudományos szinten legyenek. Vagyis egyértelmű matematikai modellből, egyértelmű, ellenőrizhető kísérleti jóslatok.

Ne gyere nekem olyan blablával, hogy szerinted mi logikus meg mi nem. Gőzöd nincs a fizikai modellek mibenlétéről, nem csoda, hogy nem látod át őket. Az hogy logikátlannak látod őket, csak korlátozott és elfogult felfogóképességedet tükrözi vissza. Ki lehet ebből törni, de ha nem akarsz, akkor én nem segíthetek. Nincs időm pszichiátert játszani.
Előzmény: Astrojan (40)
Astrojan Creative Commons License 2004.12.17 0 0 42

Bocs valahogy kimaradt az elöbbiből,

 

Na most ebből az látszik, hogy sem a levelet, sem a gravith.htm -et nem olvastad (vagy csak nem értetted).

 

Röviden összefoglalom (35) -öt magyarul, amit neked kellett volna:

A nyomó gravitáció ellen 2 fõ érv szól

1. A nyomó gravitációs erõtérben a földnek fékezõdnie kellene

2. Az energiaelnyelés következtében a testeknek melegedniük kellene

 

Mivel időközben ismét válaszoltál (38) nézzük azt:

 

Eddig a helyesbités.

 

Szindbad- nak:

 

De. Gondolom észrevetted, egyáltalán nem viccelek.

A dolgot nem én találtam ki, a gravith.htm 6. pontban találhatsz hivatkozást erre nézve.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.17 0 0 41
"Csak ha értenél hozzá, akkor tudnád, hogy a bolygók meglepően sokkal több energiát sugároznak ki, mint az ezekből számított, a naptól kapott s esetleg a meteorokból származó energia összesen."

 

 

:) Ezt nem gondolhatod komolyan.

Előzmény: Astrojan (40)
Astrojan Creative Commons License 2004.12.17 0 0 40

Nos, Kedves ti fizikusok, kár volt ezt a hosszú angol szöveget bemásolnod, elég lett volna hivatkozni rá:

http://en.wikipedia.org/wiki/Gravity_%28LeSage%29

amit én is megtettem a http://160.114.99.91/astrojan/gravith.htm

5. bekezdésben (Le Sage) és ezt neked meg is írtam emailben. Na most ebből az látszik, hogy sem a levelet, sem a gravith.htm -et nem olvastad (vagy csak nem értetted).

Mivel időközben ismét válaszoltál (38) nézzük azt:

“A nyomó gravitációra a fékeződéses érvelés működik” ezt honnan veszed? hiszen éppen, hogy nem működik, nem fékeződik tőle a föld. Csak azért állítod mert neked így tetszik, ezt semmi nem indokolja.

Honnan veszed, hogy a nyomó gravitációnak más az állapotegyenlete mint a söt. E. -nak, hogyha a nyomó gravitáció szerinted nem is létezik? Akkor ennek milyen állapotegyenlete különbözhet amattól?

 

“A neutrínók hatása teljesen elhanyagolható” honnan veszed, hogy a nyomó gravitáció hatása nem elhanyagolható? Amikor még arra sem veszed a fáradságot, hogy FELTÉTELEZD a nyomó gravitációt, amit aztán esetleg kizárhatnál, ha semmiképp sem felel meg a valóságnak.

 

Pedig megfelel.

 

“A napszél hatása valamivel jelentősebb lenne, de az meg sugárirányból éri a Földet, és nem fékezheti.”

 

Na ez már tényleg ovodás hülyeség. Abból, hogy a napszél egyirányból fúj, nem következik, hogy nem fékezheti a földet, ugyanis a föld ebben az elektromágneses hullámtengerben úszik.

Ez olyan mint amikor átúszod az uszodát akkor keményen megdolgozol, de ha a folyót úszod át akkor semmi ellenállást nem érzel.

De a gyengébbek kedvéért tekintsünk el a napszéltől és egyéb csillagfénytől, kozmikus sugárzástól stb, legyen inkább a mikrohullámú háttérsugárzás.

 

Nézzük a 2. pontot “testeknek melegedniük kellene”

 

A testek melegszenek is, csak a százezer okos fizikus még nem vette észre.

 

Mert beérik a transzuránok maghasadásával. Ezt én még megfejelem neked árapályerők keltette súrlódással például. Csak ha értenél hozzá, akkor tudnád, hogy a bolygók meglepően sokkal több energiát sugároznak ki, mint az ezekből számított, a naptól kapott s esetleg a meteorokból származó energia összesen.

A bolygók valójában nem melegszenek, hanem hőegyensúlyban vannak. Ezért nem hűlnek.

Ha a föld valóban hűlne, előbb utóbb a földmagnak kotyognia kellene a földkéregben. Nem kotyog, sőt, a vulkánok állandóan kitörnek.

A föld tömege pedig megmagyarázhatatlan sebességgel nő. (Ezt már észrevették, nem tudtad?)

A Jupiter például gázbolygó, hidrogénből áll, pici hélium. Teli lenne transzuránokkal?

 

A fehér törpéket már nem is említem, megmondom előre milyen ostobaságot válaszolnál rá

(inlűhel küjedi tlov meN)

Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.17 0 0 39
1. Ezt soha senki sem állította. Keresd vissza a hozzászólásaim között, valahol leírtam, hogy mi is valójában a Big Bang néven ismert elmélet alapállítása. Ez egy ferdítés.

2. A szingularitásokról minden kisiskolás fizikus tudja, hogy azok a felhasznált modell érvényességének határát jelzik, vagyis hogy ott vagy részletesebb modellezésre van szükség (pl. lökéshullámok elméletében van ilyen), vagy pedig új ismeretekre (pl. a gravitációs szingularitások feloldásához kvantumgravitációra).

3. Az ún. "antigravitáció"-n gondolom a sötét energiát érted. Nos, az mindenhol ott van, nem a világ végén, hatása azonban csak nagy léptékben érvényesül (100-1000 Megaparsec nagyságrendben), kis méretekben elhanyagolható. Valahol már ezt is leírtam, számokkal illusztrálva, a hozzászólásaim között.

4. Csak az összes ismert kísérleti tény. MIndegyik a "c" nevű mennyiség állandó voltát mutatja. Ami egyébként csak vákuumban és a gravitációs hatások elhanyagolása mellett egyezik meg a fény sebességével.

5. A gravitáció nem erő. Az erőként történő leírás egymáshoz képest lassan mozgó testekre érvényes, ráadásul a testek közti távolságnak jóval nagyobbnak kell lennie, mint az ún. Schwarzschild sugaruknak.

6. Mi az, hogy a tér semmi? Szerinted a mi a tér? Az csak úgy ott van, mint egy színpad? Nem, az csak a testek közti viszonylatok rendszere. Csak méterrudakkal, órákkal stb., vagyis anyagi rendszerek segítségével mérhető ki. A tér nem az üres semmi.

7. A hő a magban végbemenő radioaktív bomlásokból származik. Az urán és hasonló izotópok felezési ideje több milliárd év, a Föld pedig mindössze 4.5 milliárd éves. A felszínt pedig a Nap is melegíti.

Ez pedig nem valamiféle "hivatalos verzió". Ezek a tények.

Úgy látom, újabb önjelölt fizikazsenit találtunk a személyedben, aki alapvető dolgokat bnem tud a fizikából, mégis tudja, hogy a sok százezer jól képzett fizikus hol cseszi el. Csak gratulálni tudok.

Téma letudva, Astrojan ignore on mindaddig, amíg vagy nem tanul eleget, vagy nem hajlandó leszállni a magas lóról.
Előzmény: Astrojan (37)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.17 0 0 38
Egyszerűen arról van szó, hogy nem érted a fizikát.

A nyomó gravitációra a fékeződéses érvelés működik. A sötét energiára nem, mert annak teljesen más az állapotegyenlete, mint a nyomó gravitáció feltételezett közegének. A neutrínók hatása teljesen elhanyagolható, mivel csak igen-igen kicsi töredékük lép kölcsönhatásba a Földdel. A 99.99999999999999999999999... %-uk egyszerűen átzúg rajta. A napszél hatása valamivel jelentősebb lenne, de az meg sugárirányból éri a Földet, és nem fékezheti.

Az idézett szöveget olyasvalaki írta, akinek köze sincs a fizikához. Az eredeti angol Wikipédia szöveg ellenben teljesen korrekt.

Na most ahhoz, hogy tényleg megértsd, mi is a sötét energia stb., némileg hosszadalmas tanulmányok szükségesek. Így vagy elhiszed nekem és a többi fizikusnak, hogy az nem ugyanaz, mint a nyomó gravitáció, vagy rászánsz úgy uszkve öt-hat évet, hogy megtanuld a tudományt. Tudok forrásokat megjelölni. Először is ától cettig értened kell mondjuk Wald: General Relativity c. könyvének anyagát, kvantumtérelméletből pedig minimális előfeltevés mondjuk a Peskin és Schroder könyvében található anyag. Aztán ebből lehetne építkezni tovább.

Ha erre nem vagy hajlandó, akkor marad az ismeretterjesztő szintű érdeklődés, azon a szinten azonban nem igazán érdemes próbálkoznod fizikai kutatással, mivel ahhoz nem képes beszéd kell, hanem precíz fogalmak, komoly képzettség és matematikai felkészültség.
Előzmény: Astrojan (36)
Astrojan Creative Commons License 2004.12.16 0 0 37

Elég sok a logikátlanság, pl. kozmológia:

 

1. Világegyetem képződése a semmiből, vagy egyetlen matematikai pontból.

 

Ez ugye neked logikus, mert igy tanultad.

 

2. Ennek forditottja, anyagmegsemmisülés a szingularitásban.

 

3. Antigravitáció feltételezése valahol távol a világ végén, ami a mi galaxisunkban vagy ha ugy tetszik a mi világunkban nem kimutatható, ellenkezőleg, a galaxisok clusterekbe rendeződése mutatható ki.

 

4. A fénysebesség állandóságát semmi nem indokolja:

"Az 1983-ban törvénybe foglalt fénysebesség (299 792 458 méter/sec) valószínűleg nem állandó, a fekete lyuk eseményhorizontja közelében a föld felé kilőtt fénysugár bizonyosan lassul a földről nézve, ezért itt, az eseményhorizonton kívül lejátszódó események is lassulni látszanak."

 

5. A fekete lyukból:

"Hogyan jön ki az erő, ha semmilyen hatás nem jöhet ki?"

 

Ez neked bizonyára nem okoz problémát.

 

6. Einstein hogyan tudta hajlitgatni a teret 1916-ban ha a tér üres, magyarul hajlitgatni a semmit ?

 

7. Hogy lehet, hogy nem hűlt még ki a föld?

 

Tudom, rossz a hővezetése, stb., de mitől lett meleg?

 

Csak néhány ami hirtelen eszembe jutott, de nem szükséges megválaszolni ezeket a kérdéseket, a hivatalos verzióval ne terheld magad, és minket.

 

Vau

 

 

Előzmény: Törölt nick (34)
Astrojan Creative Commons License 2004.12.16 0 0 36

Idézet Wikipediabol:

 

"A nyomó gravitáció nevetséges indokok alapján lett elvetve, pl. ha a föld a nyomó gravitációs erőtérben keringene a nap körül akkor fékeződnie kellene. Mivel ez a fékeződés nem kimutatható, ebből adódott a következtetés: nyomó gravitáció nem létezhet.

 

Ez a következtetés nagyon elhamarkodottnak tűnhet ha belegondolunk: a föld a kvantum vákuum erőtérben, sötét energia erőtérben, nullponti energia erőtérben, a nap fényzáporában vagy akár kozmikus neutrínózáporban rója útját a nap körül. És ettől egyiktől sem fékeződik. Nyilvánvaló a következtetés: sötét energia nem létezhet, fény nem létezhet, sőt neutrínó sem létezhet..."

 

Ez neked nem logikátlan?

Előzmény: Törölt nick (33)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!