Keresés

Részletes keresés

Evil Zandy Creative Commons License 2008.10.30 0 0 396
lehet h röhögni fogtok, de én Hugh Laurie-t tudom elképzelni. van benne annyi finesz, hogy el tudja játszani
Előzmény: borsalina (388)
GeKKo_Junk Creative Commons License 2008.01.04 0 0 395

Sziasztok!

 

Reg voltam erre, mert tul sok volt mar a spoiler es nem akartam semmibe veletlenul belefutni!

 

Mindenkinek igazat adok aki szidta a 7-est, mert tenyleg igaz amiket leirtatok. Ezzel szemben en nem vagyok csalodott (annyira)!

Egy dolog biztos, ahogy King ugy en is minden peret elveztem amit Roland Vitezzel toltottem es ez nekem eleg, bar jobb lett volna ha orokre ugy emlekezhetek ra, mint ahogy megismertem!

 

Szerintem King a balestete utan megijedt es osszecsapta a dolgot, bar lehet hogy jobb lett volna ha tenyleg csak akkor keszul el ha megerdemli, vagy ennel meg az is jobb ha soha. Na mind1 ez mar igy marad.

 

Tovabbi jo olvasast mindenkinek!

Dorien Creative Commons License 2008.01.03 0 0 394
Esetleg, de ő úgy került be igazán a köztudatba, mint Aragorn.
Előzmény: springfoot (391)
springfoot Creative Commons License 2008.01.02 0 0 391
Viggo Mortensen
Előzmény: Dorien (389)
cactika Creative Commons License 2007.12.20 0 0 390
Ma kaptam meg a 7. részt szülinapomra, holnap elkezdem olvasni! :))))
Dorien Creative Commons License 2007.11.09 0 0 389
A maiak közül nincs tippem.

A fiatal Clint Eastwood volt ilyen karakter.
És nem csak a western stílus miatt. :)



Előzmény: borsalina (388)
borsalina Creative Commons License 2007.11.08 0 0 388
Ha megfilmesítenék, kit tudnátok elképzelni Rolandnak?
Charles Bronson...de a maiak közül? Semmiképpen nem Bradpityi vagy Colin Farrel.
Az idősebbek botoxtól püffedt-simák, a fiatalabbak lányosan kedves arcúak. A kivételek jellegzetesen karakterarcok. Persze, azért csak akadna valaki. Remélem:-)
Előzmény: Moonsugar (378)
FeketeHold Creative Commons License 2007.09.18 0 0 387
a kép egy pattogós, seggét a földhöz verős smiley-nak indult, de valamiért így töltődött fel és be. Le van ejtve :)

Mikor lesz már november-ber-ber...????
Előzmény: Dorien (385)
Dohi Creative Commons License 2007.08.22 0 0 386
szerintem tavaszrol nem is volt szo. tavalyra terveztek, iden meg mar jo ideje decemberrol tudni, amit kesobb elorehoztak novemberre.
Előzmény: FeketeHold (384)
Dorien Creative Commons License 2007.08.22 0 0 385
Mi akar lenni ez a kép?
Előzmény: FeketeHold (384)
FeketeHold Creative Commons License 2007.08.22 0 0 384
Kezdek nagyon hisztis lenni a 7. kötet magyar megjelenésével kapcsolatban... a kiadó fórumán novembert rebesgetnek. Pedig már a párommal és a sógornőmmel is végigolvastattam még év elején az első hat könyvet, mondván pont mire befejezik, megjelenik a zárókötet (tavasszal).
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.12 0 0 383
Vegigolvastam a topicot (es a masik DT topicot is), erdekesek a velemenyek a sztorirol. En most vegeztem vele, es nekem alapvetoen tetszik a befejezese, es ugy erzem, hogy valoban ez lehetett csak a vege. Ennek ellenere egyetertek a kririkakkal az uccso kotettel kapcsolatban, erzodott rajta, hogy le akar zarni minden szalat, barmi aron. A gond szvsz ott lehetett, hogy mivel nem tudta elore, mi lesz a vege, nagyon szabadjara engedte a sztorit, tul sokfele kapcsolodott, amit mar a vegen nagyon nehez volt ugy lezarni, hogy minden rendben legyen. Osszessegeben azonban szamomra hatalmas elmeny volt, az egyik legjobb sztori, amit valaha olvastam.
Dohi Creative Commons License 2007.03.20 0 0 382
nyilvan angolul olvastak. a magyar kiadas elvileg decemberben jelenik meg, bar a majus jobban hangzik.
Előzmény: Petyuskaa79 (381)
Petyuskaa79 Creative Commons License 2007.03.20 0 0 381

Sziasztok!

 

Volna egy kérdésem!Honnan tudtok ennyi mindent a Setét Torony 7.-ről,amikor még meg sem jelent?Vagy már igen?Mert az a helyzet,én a mai nap végigjártam Szeged összes könyvesét és azt az infót kaptam,hogy jóesetben májusra jön meg a 7. kötet.

Üdv!

 

Bango Skank Creative Commons License 2007.03.01 0 0 380
(Csak annak, aki már olvasta a 7-es kötetet)

Üdvözlet mindenkinek!

Nem értem, hogy miért vagytok felháborodva A setét torony végkifejletén. Roland egy magányos hős, aki alapjábavéve képtelen a változásra. Cuthbert, Alain, Susan mind elestek mellette, Jake-t is feláldozta, számomra egyértelmű volt, hogy egyedül fog elérni hőn-áhított tornyához. Pontosan ebben rejlik az könyv üzente. Megéri-e ez az egész? Akinek nem tetszik ez a befejezés, annak szíve joga. Magam részéről ilyen jó befejezést még nem olvastam. Egyszerűen egy ilyen volumenű könyv után nem lehetett egy sima kis happy enddel befejezni. Amúgy aki figyelmesen olvassa, az tudja, hogy Susannah, Jake és Eddie számára boldog a befejezés. "Vannak még más világok is". Pontosan az ő sosrsukra utal, egy másik világban mindannyian boldogabbak lehetnek. Roland is kapott azért valamit a szerzőtől. Esélyt. Nem ugyanúgy került vissza a sivatagba, mint a Harcos elején. Nála van Alain kürtje. Minden apróság számít.

Bango Skank
stephen the king Creative Commons License 2007.02.03 0 0 379
most fog ugye megjelenni (3 nap múlva ) amerikában a harcos képregény változata.
szerintem a következő években nem lesz film, talán 10 év múlva-de ez csak tipp
Előzmény: Moonsugar (378)
Moonsugar Creative Commons License 2006.12.30 0 0 378
Szerintetek lesz film belőle? Vagy sorozat?
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.21 0 0 377
Igaziból nem tudtam meglepődni a 7 blőd megoldásain, már az 5. kötet óta csóválom a fejem, mikor mindent meghazudtolt,amit korábban alkotott, plusz bekeverte a Star Warst,meg a HP-t. Azon se lepődtem volna meg, ha kiderül, a ST nem is létezik.
--bAgA.. Creative Commons License 2006.11.28 0 0 376
ja már rájöttem ő a NJSZÁ ból a srác akit elrabolnak
Előzmény: --bAgA.. (375)
--bAgA.. Creative Commons License 2006.11.25 0 0 375
Megtudnátok mondani hogy ki az a Patrick, Spoilerek nélkül? Melyik könyvbe szerepel?
--bAgA.. Creative Commons License 2006.11.13 0 0 374

SPOILER DT7

 

 

 

 

Szerintem Eddie halála is sulyos túlkapás volt. Ennyire elcsépelt elmúlást még egy Steven Segal os filmbe se várnék. De ettől függetlenül nem ez az eggyetlen dolog ami nem tetszett. A kedvenc szereplőm (Walter) is elég "gagyi" halált halt. 

A Thunderclap os részek szvsz nem rosszak de nem túl körülíróak.

A Devar-toi ért vívott harc szerintem az eggyik legrövidebb csata a Saga során.

Ennek ellenére tetszik a könyv első fele:)

Most épp a 'In this haze of green and gold' fejezetet kezdtem el, kiváncsi  vagyok Steve hogy fejezte be ha ennyi embernek nem tetszik.

 

 

Ui: "Haylis walked faster, smiling at the prospect of going pokey-poke with Garma"

 

A kedvenc sorom:)) 

KellögeM Creative Commons License 2006.11.11 0 0 373

DT 7 SPOILER

 

Egyetértek. Nemcsak hogy zavaró volt kifejezetten idegesítő. Gyakorlatilag ő volt az istene a történetnek. Az egyik szereplő (szándékosan nem írok nevet) életét is adja érte. Ami végképp túlzás volt szerintem, az volt mikor Roland a toronynál az ő nevét is elmondta. De mi már tudjuk, hogy sajnos king nem csak ezzel baszta el a dt-t.

Előzmény: --bAgA.. (371)
Dorien Creative Commons License 2006.11.11 0 0 372
Valójában minden író önmagáról ír.
Úgy tűnik, King ezt szó szerint vette. :))
Előzmény: --bAgA.. (371)
--bAgA.. Creative Commons License 2006.11.11 0 0 371

Talán SPOILER DT7

 

 

 

Szerintem roppant rossz húzás volt Kingtől ,hogy ekkora szerepet adott magának. A hatodik kötetben is egy kicsit soökat szerepelt de még elfogadható volt, a hetedikben már kifejezetten zavart Pl. hogy rolandék egyik küldetése az ő megmentése.

Lehet hogy már megbeszéltétek de nektek mi a véleményetek, King szerepéről a Dt-ben? 

Vasti Creative Commons License 2006.09.15 0 0 370
Micsoda piszokság, lassan újra kell olvasnom az előző köteteket ;-)))

Üdv!
KellögeM Creative Commons License 2006.09.13 0 0 369
Valóban akkorra ígérték, de azóta ez módosult 2007 első félévére.
Előzmény: Vasti (368)
Vasti Creative Commons License 2006.09.13 0 0 368
Helló!

Bocs, ha lemaradtam valamiről: de ki tud a hetedik kötetről valamit?

A 3. neygedévre "ígérték", hát annak mindjárt vége, de az Európa Kiadó honlapján még csak az előkészületben lévő könyvek között sincs....

Üdv!
Arlith Creative Commons License 2006.06.09 0 0 367

A Harcos konkrétan esztétikai gyönyörszerző eszköz. Atyaég, méghogy vontatott- jó tudom, harmadszorra már tetszett, de akkor is. Annyira szép az a könyv, elképesztő a nyelvezete, meg a szöveg, meg minden, és a történet meg alig valami, mégis lebilincselő. Nem tudom ebből mennyi köszönhető a fordítónak,biztos nagyon sok. A többi kötet is istenes, de azok már csak a szokásos King módon. Na de a Harcos... hát az hű meg vá...

És a 7.-et meg már alig bírom kivárni. És olyan kár, hogy vége.

Előzmény: Doki bácsi (366)
Doki bácsi Creative Commons License 2006.04.26 0 0 366

Sziasztok!

Én háromszor estem neki a Harcosnak...először halálosan vontatottnak tűnt...másodszor már egyenesen olvashatatlannak...úgy kezdtem neki harmadszor, hogy egy unalmas pillanatomban végignéztem a polcomon és ott hevert az első három rész(még réen szereztem és nálam maradt). "Legyen!" gondoltam. Nagyon gyors olvasó vagyok, hamar végeztem az első könyvel. Valahogy harmadjára megfogott benne valami. Gondoltam nézzük meg a folytatást...úgy érzem jól tettem. A harmadik résznél megálltam középtájon és végiggondoltam egy nagy összegzésben az eddig olvasottakat(világösszeillesztés, jellemvonás összehasonlítások stb...
Eddig a kedvencem a negyedik könyv volt. Lehet csak azért, mert javíthatatlan romantikus vagyok, de valahogy nagyon el van találva az én szájízemnek és örültem, hogy valamivel többet megtudhatunk Cuthbertékről.
Most az ötödiknek vagyok a negyedén, de nagyon haladok...attól tartok nem lesz meg a hetedik mire odaérek, lehet lassítok kicsit...szeretném, ha egy kis életet lehetne lehellni ebbe a kis topicba ha még lehet :)

Hosszú napokat!
Dohi Creative Commons License 2006.03.10 0 0 365
a 3. negyedevben jelenik meg magyarul.
Előzmény: [HUN]Galoca (364)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!