Keresés

Részletes keresés

sylvanus67 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 62

Öcsémnek van egy telke rajta egy bontandó romházzal.

Oda akarja adni nekünk, amin építkeznénk hamarosan.

 

Hogyan járok (járunk) jobban?

 

1. Ajándékozással vagy eladással?

2. Az járható, hogy öcsém nevén a romházat lebontjuk, majd utána ajándékozza/adja el nekünk?

 

Kösz!

 

figyelemes Creative Commons License 2014.12.16 0 0 61

Tisztelt Hozzáértők!

Alperesként viszontkeresetet nyújtottam be, befizetve nem kevés illetéket bélyegben. A bíróság érdemi tárgyalás nélkül elutasította a viszontkeresetemet Pp.147.§ alapján.

Kérdezem, vissza jár-e nekem a befizetett illeték illetve annak egy része? Kitől kérhetem vissza, mi a módja? 

Köszönöm a választ!

MrHunor Creative Commons License 2011.12.21 0 0 60
http://www.kerelmek-beadvanyok.hu/
Nézd meg ezt az oldalt !
Axióma Creative Commons License 2011.03.06 0 0 59

Epitkezesre akkor sincs, ha korabban illetekelt (vagy mentesseget nem kert) telekre epuletet keszitesz. Sot az mintha nem csak lakasra, hanem mas epuletre (nyaralo stb.) is ervenyes lenne, de erre most hadd ne eskudjek.

Előzmény: Axióma (58)
Axióma Creative Commons License 2011.03.06 0 0 58

A 10% illetek akkor nincs, ha elore szolsz, hogy 4 even belul haszn.vetelid lesz (vigyazz, mert ha nem, akkor meg jol megkamatoztatva fogjak kerni).

Az epitkezes soran (legalabbis maganszemelynel tuti) az epitteto nem fizet semmi illeteket az epitmeny utan.

 

Előzmény: Nyikolajevics (57)
Nyikolajevics Creative Commons License 2011.03.06 0 0 57

Bocs, hogy értetlenkedem, de eszembe jutott valami.

Úgy olvastam most, hogy a telekre 10% illeték van, de ha 4 éven belül van használatba vételi, akkor nem kell megfizetni. ez tszta.

De mi a helyzet a rajta lévő házzal? Ott megint e kell kezdeni matekozni a lakásbeszámítással, vagy arra is van ez a mentesség?

Előzmény: Axióma (56)
Axióma Creative Commons License 2011.03.06 0 0 56

Persze.

Előzmény: Nyikolajevics (55)
Nyikolajevics Creative Commons License 2011.03.06 0 0 55

Köszönöm a válaszodat.

 

Közben előjött egy olyan lehetőség, hogy ha veszünk egy telket és 4 éven belül beépítjük, akkor nem kell foglalkozni a lakások beszámításával, mert az alapból illetékmentes. Ezt Te is így tudod?

Előzmény: Axióma (54)
Axióma Creative Commons License 2011.02.24 0 0 54

Hat ha ezekkel a szamokkal 50-50 tuljog lesz a 26M-sban, akkor az egyik semmit nem fizet (csak a bejegyzesi dijat, valahol 3e kornyeken), a masik meg ezen felul a 3M-nak a 2M*2%+1M*4%-at azaz szumma 80e. Ha ugy jegyzitek be, hogy 12:14 aranyban oszlik es a 12 a volt 10M-se, akkor o fizet 2M*2%-ot meg a masik 1M*2%-ot (igen, itt van ilyen, hogy negativ eseten is a kulonbozetre kell fizetni!), tehat szumma 60e Ft. Most ez mar szerintem annyira mindegy... inkabb legyen a valos viszonyoknak megfelelo bejegyzes, ne utana kelljen veszekedni (nem csak valas, hanem orokles eseten is egy ilyenen siman ossze tud veszni a ket fel csaladja...).

Előzmény: Nyikolajevics (53)
Nyikolajevics Creative Commons License 2011.02.23 0 0 53

Tehát a konkrét példánál maradva szerintetek hogy járnánk jobban?

Mondjuk 50-50% lenne az új ingatlan megosztása. Mindkét lakást beszámíttatnánk, tehát az 1,5-1,5 millió forint különbözet után kellene megfizetni a 2% illetéket? Az 30.000 + 30.000 = 60.000 Ft. És akkor lemondanánk a 15m forintos illetékkedvezményről. Helyes az elméletem?

Előzmény: Axióma (52)
Axióma Creative Commons License 2011.02.23 0 0 52

Koszi a kiigazitast, jogos, ha 1 tulaj van akkor ugye ugyse lehetne egyik VAGY masik beszamitasaval venni, csak a sajatja szamolhatna, erre nem figyeltem.

Előzmény: aoluak (51)
aoluak Creative Commons License 2011.02.23 0 0 51

Az újlakásos kedvezményt nem tudom, de tudtommal ha megosztva vesztek lakást (pl. 50-50 %), akkor mindkét eladott lakás után érvényesíteni lehet a kedvezményt, de úgy, hogy mindketten csak 2M-ig fizettek 2%-ot fölötte 4%.

Előzmény: Axióma (50)
Axióma Creative Commons License 2011.02.23 0 0 50

Egyszerre egy kedvezmeny van. Vagy az egyik haz, vagy a masik, vagy az ujepitesu.

Sztem pont hataron vagy, mert ha beszamoltatod akkor a 13M feletti 4M-ig 2% utana 4%, de az tok ugyanaz, mint a 15M felett egybol 4%. Valaszthatsz, de ugyanaz lesz a vege... es az ujepitesu kedvezmenyhez nem kell semmit csinalni, a CSPK-hoz meg igen.

Előzmény: Nyikolajevics (49)
Nyikolajevics Creative Commons License 2011.02.23 0 0 49

Nem nagyon pörög a topic, de talán valaki válaszol.

 

Azt szeretném kérdezni, hogy mennyi illetékkel kell kalkulálni abban az esetben, ha a feleségem lakását eladjuk 10m forintért, az enyémet 13m forintért. Ebből a két összegből és mondjuk 3m forint hitelből veszünk egy új építésű házat 26m forintért.

Nézegettem jogszabályokat, de nem értem. Azt tudom, hogy új építésű ingatlan 15m forintig illetékmentes, csak a fölött kell fizetni. Ekkor az egyik lakás fedezné a különbözetet, így nem lenne illeték fizetési kötelezettség? De tegyük fel, ezt nem kérjük, hanem a két lakás árát vennénk alapul, akkor csak a 3m forintos különbözet után kellene illetéket fizetni?

Egy ingatlanos azt mondta, hogy a mi esetünkben 26-15=11m forint után kell illetéket fizetni, és a lakások árát nem tudjuk beszámíttatni.

Ez nem túl jó opció, kérdés, hogy így van-e.

Köszönöm a válaszokat.

aoluak Creative Commons License 2011.02.18 0 0 48

Sziasztok!

 

Vettem egy lakás, decemberben írtuk alá a szerződést. A régi lakásomat árulom, egy éven belül el fogom adni. Pár napja kijött az APEHtől a lakásvásárlási illeték papír, de az illetékalapot nyilván szeretném csökkenteni az eladásra kerülő lakás árával.

 

Mit kell ilyenkor csinálni? Lehet fizetési halasztást kérni amíg el nem adom a lakást, vagy most mindenképpen be kell fizetni és később visszakérni. Hogy megy ez?

 

Kösz,

a.

Axióma Creative Commons License 2010.09.25 0 0 47
https://ugyintezes.magyarorszag.hu/ugyek/410004/420008/Vagyonatruhazasi_ajandekozasi_illetek20091202.html?ugy=visszterhill.html#topicissue
Azaz ha minden igaz, fix 4%.
Előzmény: si3rrabravo (46)
si3rrabravo Creative Commons License 2010.09.25 0 0 46

Használt lakás vásárlás esetén a legújabb módosítások szerint milyen illetékek léteznek 10 millio illetve 10 millio feletti vételár esetén?

egestar Creative Commons License 2010.03.30 0 0 45

ha innen kiválasztod valamelyik magánszemélyes adatlapot (amelyiket szeretnéd kérni, gondolom részletfizetést) , és részletesen kitöltöd,

az kicsi könnyít a dolgodon. a fizetési könnyítési eljárásért 2200 ft illetéket kell még pluszban fizetni.

 

http://www.apeh.hu/bevallasok/adatlap/adatlap_m.html

 

sok sikert!

Előzmény: Gabesz.77 (43)
Eddy N Creative Commons License 2010.03.29 0 0 44

Ezt tényleg jól elnézted...

Részletfizetési kérelmet adhatsz be, nagy valószínűséggel megadják, általában még kamatmentesen is. Ügyelj rá, hogy konkrétumokat kérj, tehát pl. 24 hónap kamatmentes részletfizetést, ne csak általánosságban írkálj. Írd le, hogy te ezt mindenképp tisztességesen meg szeretnéd fizetni, hogy x-en vagytok egy háztartásban, y a havi bevételetek, és ennyit tudtok biztonsággal vállalni havonta.

Én nem mostanában intéztem ilyet, a biztonság kedvéért az ügyintézőt mindenképp kérdezd ki, pontosan mik szerepeljenek benne.

Előzmény: Gabesz.77 (43)
Gabesz.77 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 43
Sziasztok remélem valaki benéz majd ide ...

szóval lakásvásárlás után vagyok és megjött az illeték.

Sajnos eléggé elnéztem valamit a nagy tervezésben mert én abban a hitbe voltam hogy az illetéket azt az éves adó befizetéssel egyidejűleg kell nekem befizetni tehát amit most 2010 januárjában vettem azt majd 2011.ben kell bevallanom és fizetnem stb.

És per pillanat a pénzem a felújításra van félretéve és nem az illetékre.

Milyen lehetőségeim vannak? halasztási kérelem? részletfizetés (kamat?)

Majd beszélek az ügyintézővel is de előbb itt is érdeklődőm előre is köszönöm a gyors választ.

Axióma Creative Commons License 2009.10.26 0 0 42
Legjobb tudomasom szerint (de merget azert ne vegyel ra!) az adasvetelrol szolo szerzodes elso foldhivatalbeli nyoma (elso okmany beerkezese) az illetek elvi esedekessege. Az jo kerdes, hogy az illetek merteke az x idopont utan vasarolt ingatlanok illetekere, vagy az x idopont utan illetekkiszabottakra vonatkozik-e. Jelzem hosszadalmas vasarlasokkor siman kiszabjak ill.elolegnek a teljes eloleget, meg ha nincs is a neveden... max. ha nem lesz meg a szerzodes, visszakerheted.
Előzmény: Cocu (41)
Cocu Creative Commons License 2009.10.24 0 0 41
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy mi számít ingatlanvásárlásnál az illetékfizetési kötelezettség keletkezésének időpontjának?

2010. januártól csökken az illeték mértéke, és mi éppen most vásárolunk ingatlant. Az adásvételi szerződést a tervek szerint 1-2 héten belül megkötjük, viszont mire a teljes vételárat kiegyenlítjük, és ezáltal a teljes tulajdonunkba kerül az ingatlan, addigra jó eséllyel január lesz (Fundamenta, hitel...).
Ebben az esetben a régi vagy az új mértékkel szabják ki?

Tud ebben valaki segíteni? Nem találok róla információt (illetve olyat találtam, amit nem értek pontosan), érthető módon nem túl gyakran merül fel ez a kérdés.

Köszi előre is!

(csak tegnap tudtam meg, és meg fogom kérdezni az ügyvédet is, de őt csak hétfőn tudom, meg amúgy is szeretem, ha több oldalról meg van támogatva valami - ő sem tévedhetetlen :o))
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.20 0 0 40
Kár, hogy elsüllyedt ez a topik!
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.12 0 0 39
remélem tud valaki segíteni

 

 

2007. januárjában vettünk egy telket

 

a telek korábban kiskert volt, ezért 2006. decemberében átminősíttetük, a Földhivatal engedélyezte is, de csak a lakhatási engedély után vezetik át, de nem mint telek, hanem mint lakóház udvar, így jelenleg kiskertként szerepel

 

az adásvételiben ez szerepel és az is, hogy van már építési engedélyünk, meg az is, hogy be akarjuk a területet építeni

 

erre ma megkaptuk az illetékről a csekket....az indok az, hogy amikor vettük, kiksert volt

 

értetlenül állunk előtte, hiszen ez egy patthelyzet!

 

ha a telek kiskert, akkor építési engedély sem adható ki rá

de építési engedély van és jogerős, a ház 90%ban fel is épült már

 

a terület telek sosem lesz, mert a Földhivatal csak lakóház udvarrá minősíti át, telekként nem, és csak a lakhatási engedély után, de erre a határozatunk megvan

 

ilyenkor mi van?

 

ügyvéd csak hétfőn fogad, szerinte az a baj, hogy a törvényt sokféleképpen lehet értelmezni

podani Creative Commons License 2007.10.04 0 0 38
Sziasztok,

Tudja esetleg valaki hogy amennyiben lakás célu üdülő ingatlant veszek (még az), akkor a 10%-os illetéket az egész vételár után kell fizetni, vagy eladott lakás értékvel csökkentett összeg az illeték alapja mint lakásváráslás esetén?
Viperator Creative Commons License 2007.09.23 0 0 37
Sziasztok!

Lenne egy kérésem a lakásilletékkel kapcsolatban (számítási mód, kedvezmény és kérvényezés miatt), mivel mi 35 év alattiak vagyunk, először veszünk egy haszált lakást.

Példa - legyen 10 millió HUF a használt lakás értéke.

Mivel ketten vagyunk és ezért két részre kell osztani. Számítás után az illeték fejenként 220.000 HUF-ba kerül, persze kedvezmény nélkül. A törvény által meghatározott értéket meghaladta a lakás értéke (vagyis a 8 milliót) és ezért csak legfeljebb 40.000 forintot elenged az APEH. Tehát levonjuk a kedvezmény értékét és fejenként 180.000 HUF-ba kerül az illeték.

Valaki azt mondta, hogy akárhány 35 év alatti tulajdonosa van egy ingatlannak és csak egyetlenegy tulajdonos élvezheti a kedvezményt.... Tényleg ez így van?

Érdemes beadni egy kérvényt az APEH-nek a kedvezmény miatt.... de mikor?

Mondjuk egyből nem tudjuk fizetni az illetéket, lehet részletben? És mennyi idő alatt kell fizetni?

Előre is köszönöm a választ!

Üdv!
bibercalmero Creative Commons License 2007.09.02 0 0 36
Nem.
Előzmény: kata 03 (35)
kata 03 Creative Commons License 2007.09.01 0 0 35

Sziasztok!

Lenne egy,olyan kérdésem,hogy van egy házam amin haszonélvezeti jog van.

Ha meghal a haszonélvező,nekem illetéket kell fizetni?

lacxox Creative Commons License 2007.08.31 0 0 34
Axióma: köszi... Annyira evidenciaként vették/mondták, hogy így van, hogy nem is néztem akkor utána... Nem mintha ez bármit változtatott volna azon, hogy megveszem-e a lakást, azon viszont változtatott volna, hogy azóta mennyire költök el minden pénzt a berendezésre...
Előzmény: Axióma (32)
Axióma Creative Commons License 2007.08.30 0 0 33
Ja termeszetesen sajat epiteskor az epitmeny tovabbra is teljesen ill. mentes.
Előzmény: Axióma (32)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!