Keresés

Részletes keresés

mamicska Creative Commons License 2005.06.22 0 0 522
nahát,micsoda füled van!:-)

köszönöm,de nem lettem okosabb,ZöPö meg szépen elvitorlázik és nem tudok majd aludni...miatta!!
Hacsak valaki meg nem fejti!
Előzmény: Oxana (521)
Oxana Creative Commons License 2005.06.22 0 0 521

Mamics, fordítom:

1.Kurva

2.ausztrálok

Előzmény: mamicska (520)
mamicska Creative Commons License 2005.06.22 0 0 520
nem értem a két első szót.
Ez a Nagy Feró??:-))

fogalmam nincs,hogy mi lehet
Előzmény: ZöPö (518)
ZöPö Creative Commons License 2005.06.22 0 0 518

Ki mondta, hogy csak moziból és csak hangot szabad idézni? :-) Egy regényből vagy egy versből egy részletet te is be tudnál gépelni, egy képet te is be tudsz tenni!

 

De nem bánom. Tessék, a következő idézet:

 

IDÉZET 
Előzmény: mamicska (517)
mamicska Creative Commons License 2005.06.22 0 0 517
Ja!Igen:-))

Nem dobhatom vissza a labdát?Nem vagyok nagy mozis(kicsi sem) és ilyen bigyulákat sem tudok betenni.
Légyszives kedves Zöpö,"dobjál" helyettem!!!!:-)))
Előzmény: ZöPö (516)
ZöPö Creative Commons License 2005.06.22 0 0 516

Mármint "részlet a Menzel által rendezett Sörgyári capriccio c. filmből, Pepinke (m.h. Kern András)", így akartad mondani, ugye? Azért elfogadom. :-))

 

Most te jössz!

Előzmény: mamicska (515)
mamicska Creative Commons License 2005.06.22 0 0 515
Sörgyári capriccio - Hrabal
Előzmény: ZöPö (514)
ZöPö Creative Commons License 2005.06.22 0 0 514

Játsszunk idézőset! :-)

 

A szabályok egyszerűek: bárhonnan, bármit, bárhogyan idéz itt a topicban valaki, aki pedig kitalálja, hogy honnan van az idézet, az kérdezheti a következőt.

 

Az első feladvány (remélem) nagyon egyszerű lesz:

 

IDÉZET - honnan?
LittleE Creative Commons License 2005.06.21 0 0 513
Hali!
Előzmény: buffa (511)
mamicska Creative Commons License 2005.06.21 0 0 512
tschók!:-)
Előzmény: buffa (511)
buffa Creative Commons License 2005.06.21 0 0 511
Sziasztok!
LittleE Creative Commons License 2005.06.20 0 0 510

Ó igen, tudom!  :-)

 

 

Előzmény: ZöPö (509)
ZöPö Creative Commons License 2005.06.20 0 0 509
Tudod: L4U58U8-Multiplex... :-))
Előzmény: LittleE (508)
LittleE Creative Commons License 2005.06.20 0 0 508

:-)

 

Igen, igen, igen!!!!  Fantasztikus, elgondolkodtató, egyszerűen úgy jó, ahogy van.

Azok közé tartozik, amit meg tudnék nézni mégegyszer is!  :-))

Előzmény: ZöPö (507)
ZöPö Creative Commons License 2005.06.20 0 0 507

Csak visszavettem az eredeti nevem. :-)

 

Láttad a DOGMÁt? ÉÉÉS??? Mit szólsz hozzá??????

Előzmény: LittleE (506)
LittleE Creative Commons License 2005.06.19 0 0 506

Szia! Rég jártál itt!  Mi ez a névváltás?  :-)

 

Láttam a Dogmát...

Előzmény: ZöPö (489)
LittleE Creative Commons License 2005.06.19 0 0 505

Szia!  Köszönöm, hogy segítettél!

 

 

És mindenkinek, aki segített a Pollyannáért folyó küzdelmemben!

 

Egyébként Vas megyében lakom!

Előzmény: vizinikk (488)
jokoajoko Creative Commons License 2005.06.19 0 0 504
Én a legjobbakat kívánom néked ehhez.
Előzmény: lemi (503)
lemi Creative Commons License 2005.06.18 0 0 503

"Én vidéken lakom, nem engedem, hogy befújjon az ablakomon az új idők új szelei. Kialakítottam magam körül egy olyan világot, amiben csak a szeretetnek és az odaadásnak van helye. A környezetemnek csepegtetek ebből a nektárból. Ha észreveszem valakin a más értékrendet, nem engedem közel magamhoz. Ez a magatartásforma, amit Te hiányolsz, vidéken még létezik. Tudni kell magadhoz engedni azt, aki méltó rá, és képesnek kell keménynek lenni a negatív elemekkel.

A remény nem veszett el!"

 

Kedves jokoajoko, értem a jószándékot abban amit leírtál, de számomra ez nem lenne megoldás.

Nyitott és kíváncsi ember vagyok, mindenfélefajta ember, kultura, másság érdekel és mindenkit beengedek a környezetembe, csak kérdés mennyi ideig. Mindegyiktöl tanulok újat és így nekem is van lehetöségem valamit az én tapasztalatomból, gondolataimból, másságomból átadni.  

Az hogy az értékrendszerük más az nem baj, a baj csak ott kezdödik, ha nekem az ö értékrenszerük szerint kell élnem, tennem dologokat.

És azt kell tennem! És ettöl kínlódok és nem találom a helyem. Megoldást még nem találtam, de fogok. Érzem hogy közelít az idö mikor már a torkomig ér az undor és lépnem kell, de addigra remélem ott lesz az irány is hogy merre:).

 

Üdv:)

lemi

 

 

 

Előzmény: jokoajoko (501)
mamicska Creative Commons License 2005.06.18 0 0 502
ez nagyon szép és nagyon jó - eszményinek is nevezhető állapot

de nem félsz,hogy ezzel elveszted az ember egyik legcsodásabb tulajdonságát - az alkalmazkodóképességed?

ilyen hozzáállással még a fán szaladgálnánk:-)

változatlan körülmények közözött megőrizni magunkat - nem nagy kunszt.

megváltozott körülmények között alkalmazni a magunk értékrendjét - ezt kell megtanulni,ha azt akarom,hogy a gyerekeim ne úgy lépjenek ki a világba,mintha 20 évig karanténban lettek volna

az idő nem áll meg....akkor mi hogy tehetnénk?

mi az,hogy MÁS értékrend?Biztos,hogy az rosszebb,mint az enyém.?..hiszen senki nem tökéletes,hogy ítélkezhetne a másik felett.Én biztos nem vagyok az Atyaúristen,hogy ezt megtehetném.

Az új szelek pedig fújjanak:-))Attók frissül a levegő,csak egy kicsit terelgetni kel:-))
Előzmény: jokoajoko (501)
jokoajoko Creative Commons License 2005.06.18 0 0 501

Ezek az értékek, amik benned vannak nagyon fontosak. Ez a tiéd. Nagyon ismerősen hangzanak ezek a szavak nekem. Őrizd meg ezeket a tulajdonságokat, mert ez az igazi emberi érték. Én vidéken lakom, nem engedem, hogy befújjon az ablakomon az új idők új szelei. Kialakítottam magam körül egy olyan világot, amiben csak a szeretetnek és az odaadásnak van helye. A környezetemnek csepegtetek ebből a nektárból. Ha észreveszem valakin a más értékrendet, nem engedem közel magamhoz. Ez a magatartásforma, amit Te hiányolsz, vidéken még létezik. Tudni kell magadhoz engedni azt, aki méltó rá, és képesnek kell keménynek lenni a negatív elemekkel.

A remény nem veszett el!

Előzmény: lemi (499)
Oxana Creative Commons License 2005.06.18 0 0 500

Megértelek. Te biztos jobban észrevennéd a negatív változásokat, hiszen mást hagytál magad mögöd, amikor útrakeltél. Mi itt valahogy "belenövünk" mindenbe, és ha lázadozunk is, sokat nem tehetünk. Engem sem vonzott soha a nagyváros, mivel én falun nőttem fel, ahol mindenki figyelt a másikra.

Látnád, hogy mi minden csapódik le az iskolában a gyerekeknél a rengeteg szociális problémából, ami az utóbbi időben felhalmozódott.:-((

Előzmény: lemi (499)
lemi Creative Commons License 2005.06.18 0 0 499

"Gyere haza lemi, meglátod, jobb lesz!:-))"

 

Nem vagyok biztos benne hogy jobb lenne, meg nincs is mire haza menni. :(

 

A rendszerváltás óta ôrült nagy változáson ment át az a kicsi ország és nem csak az ország! Ami engem bizonytalanná tesz, az az emberek majd 180 fokos változása.

Én egy egészen más értékeket fontosnak tartó generációban nöttem fel mint a mai. Engem soha nem az anyagi, hanem az emberi érdekelt. Nem volt soha célom luxus-lakás-autó-ruhák, vagy hasonlók.

Mikor Pestre felköltöztem, már ott megcsapott a szele a nagyvárosi ember (persze volt-van kivétel) embertársa iránti közönye, önzése, föleg külsö, felületes dolgoknak való fontosságnyilvánítása és ezért soha nem is tudtam megszokni a fövárost.

Sajnos csöbörböl-vödörbe estem, mikor a férjemet követtem Münchenbe. Ez most csak a nagyvárosra értendö, nem a férjre:)). Miatta nem bánom, és biztos hogy újra megtenném, mert álltala jobb ember lettem.

 

Sajnos ritkán jutok haza, így extrém súllyal csapnak mellbe a változások.

A honvágyam annak szól amit ott hagytam, de ami már nincsen.

Lógok két ország között, sehova sem tartozva.

 

Amit Krúdy Gyula leírt, azt én nem éltem meg, de megéltem egy majdnem olyant és azért fájt olvasni, mert az már nincsen.

Más dolgok fontosak az embereknek, nem a meglátás és föleg nem a szívvel látás.

 

Na ez jó depisre kerekedett, pedig még szomorú sem vagyok:)!

 

Üdv

lemi

 

 

Előzmény: Oxana (494)
mamicska Creative Commons License 2005.06.17 0 0 498
létezik kellemes szomorúság?

Amikor vannak dolgok,melyekre jó emlékezni, közben tudni,hogy már nem visszahozhatók,de egy ilyen írást olvasva a régi hangulat visszadézhető...ez jó:-))

na,össze-vissza izélek itten:-)

Nagyon jó,hogy belinkelted,élvezet volt olvasni!Köszönet!
Előzmény: Oxana (495)
Oxana Creative Commons License 2005.06.17 0 0 497
Nagyon szívesen. Örülök, hogy tetszik!
Előzmény: jokoajoko (496)
jokoajoko Creative Commons License 2005.06.17 0 0 496
Köszönöm a Krúdy linket, lementettem. Pussz
Előzmény: Oxana (495)
Oxana Creative Commons License 2005.06.17 0 0 495

Mamicskám elszomorodtál. Nem ez volt a szándékom!!

Nem akartam sebeket feltépni.

Előzmény: mamicska (493)
Oxana Creative Commons License 2005.06.17 0 0 494

Jó érzés, ha örömet szerezhetek, és reméltem is, hogy ezzel sikerül.

Gyere haza lemi, meglátod, jobb lesz!:-))

Előzmény: lemi (492)
mamicska Creative Commons License 2005.06.17 0 0 493
huhh és jajj:-)
:-(
Előzmény: Oxana (491)
lemi Creative Commons License 2005.06.17 0 0 492
Nem tudom mi a szöszért, de könnyekig hatódtam a leírástól és egy tulzott méretü büszkeség érzete is átrobogott a lelkemen. Kösz hogy belinkelted!:))
Előzmény: Oxana (491)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!