Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

imi290 Creative Commons License 2017.01.21 0 0 52615

Nyáron rendeltem én is két dines rádiót,igaz én Kínából.55$ volt.Nem androidos,semmi extra,gps sincs benne.Úgy voltam vele,hogy első két dines rádiónak nem szeretnék drágát venni. De meg vagyok vele elégedve.Lehet hozzá tenni tolató kamerát,filmeket lejátsza mp3 stb.RDS nincs benne,nem tudom a kínaiak miért nem rakják bele a rádiókba ezt.Ez nem olyan ami nagyon mély,mint nektek van,ez csak 7 centit megy befelé.Nincs benne cd mechanika.

 

Akit érdekel van róla két videóm.De amúgy tele van a youtube ezzel a rádióval,és hasonló testvéreivel.

 

 

Tom2013 Creative Commons License 2017.01.21 0 0 52614

Sziasztok!

2006.01 havira felszerelhető a face liftes változat hűtőmaszkja (21 rács asszem)

:)

és valaki magyarországi beszerzés illetve árat tud e?

zida Creative Commons License 2017.01.21 0 0 52613

Akkor én megnézném az érintett vezetékekeket, csatlakozókat, meg volt bontva a komfort modulnál és az ajtónál is, nem szakadt-e el valahol valami, csatlakozók nem sérültek-e, meddig jut el a jel a komfort modultól kiindulva. Azt nem tudom, hogy magát a komfort modult lehet-e tesztelni vcds segítségével, fabia-n csináltam ilyesmit, superben nem próbáltam.

Én lelkes amatőrként ennyit tudnék megnézni ha magam próbálnám megoldani, a hozzáértők talán tudnak okosabbat is mondani.

Előzmény: Géza Fodor (52612)
Géza Fodor Creative Commons License 2017.01.20 0 0 52612

Köszönöm szépen a gyors választ, a hibák sajnos nem időszakosak, ha törlöm, ezt a 3-at visszaadja mindig.

Előzmény: zida (52605)
zida Creative Commons License 2017.01.20 0 1 52611

Most a nejem autójába is keresgélek valami androidos cuccot, oda olyat fogok venni, amin tekerős a hangerőgomb, azt egyszerűbb állítani menet közben, az enyémen most le kell pillantani és

meg kell keresni, hogy hol az érintőgombja. Plusz külső mikrofonbemenetest fogok venni, ennek tényleg gyenge a mikrofonja és/vagy messze van fejemtől. Nekem nem olyan nagy gond, ritkán telefonálok menet közben,

de a nejem pl. sokat, neki lesz egy külső mikrofon a napellenő környékén. 

Előzmény: Sunny65 (52607)
zida Creative Commons License 2017.01.20 0 1 52610

Köszi, kipróbálom majd a vlc-t.

Navit csak egyszer próbáltam, nekem is lekapcsolta a rádiót, amikor akart mondani valamit, csak épp

azok a magyar hangok, amik nekem vannak fenn hiányosak voltak, úgyhogy csak egy szünet volt mindig a rádióadásokban.

No majd kívácsi leszek a waze-ra.

Előzmény: Ursu1 (52608)
zida Creative Commons License 2017.01.20 0 1 52609

Én is ugyanott vettem az ebay-en ahol ursu, 47000ft volt nagyságrendileg.

Ez bosion márkájú, 4-es androiddal, de akiktől vettem, azok most árulnak egy külsőre ugyanolyat licittel, elvileg 6-os androiddal, 

jelenleg még elég alacsonyan van a licit, mondjuk mindjárt lejár:

http://www.ebay.co.uk/itm/Autoradio-7-034-Double-2-DIN-Car-GPS-Player-Bluetooth-SAT-No-DVD-NAV-Mirror-Android-/232209364302?

Előzmény: Sunny65 (52607)
Ursu1 Creative Commons License 2017.01.20 0 0 52608

Köszönöm szépen!

Tapasztalatim szinte teljesen azonos zida-val.

Én az IGO-t azonnal cseréltem aktuálisra.

Videóra a VLC -t javaslom.

A rádió alkalmazás leállás nálam is gyakori, de közben szól a rádió!(csak kiírja,hogy leállt)

Ami kicsit idegesítő, hogy megy a rádió és közben a navi, akkor bármit mond a navi lehalkítja 0-ra rádiót. Hiába van levéve a navin a hang, akkor is ez a jelenség. Ha van hang adva a navira, és megy a rádió, akkor meg lemarad a mondandó eleje. Próbáltam már törölni voice mappát, de akkor a navi nem is  indul, csak kiírja hogy hiányos. A telefon mirroring működik rendesen. A kihangosítás is megy rendesen, de a beépített mikrofon nagyon gyenge, ahoz hogy engem is halljanak szinte full hangerőre kell állítani, de akkor az egész utca hallja, hogy mit beszélnek hozzám. 

Én ebay-rol rendeltem a németektől 151€ -ért, és 3 nap alatt itt is volt.

Mondjuk még kellet a beépítő keret, USB hosszabitó, iso csati...

 

Előzmény: zida (52606)
Sunny65 Creative Commons License 2017.01.20 0 0 52607

Köszi az infót. Kicsit jobb idő lesz a szereléshez beújítok én is.:-)

Árban hol érdemes inkább beszerezni?

Előzmény: zida (52604)
zida Creative Commons License 2017.01.20 0 1 52606

Nincsenek jó hírem, lemértem a kisebbik ajzatot ill. a helyet ahova be kellene mennie. 22x20,5mm a hely, az aljzatnak pedig ~24x24mm a mérete.

Alul és felül még le lehetne szedni ennyit, de a két oldalon nem maradna szinte semmi a kinyitható fedél mellett. Úgyhogy ez a fajta aljzat nem lesz Neked jó.

 

Előzmény: zida (52603)
zida Creative Commons License 2017.01.20 0 1 52605

Első körben kitörölném a hibakódokat, hogy visszajönnek-e vagy tényleg csak időszakosak.

Másodszor leszedném a kárpitokat, hogy a vezetékekkel mi a helyzet, ott méregetnék feszültségeket. A csomagtér kapcsoló csatlakozójához pl. könnyű hozzáférni, az ajtózárak macerásabbak. 

Előzmény: Géza Fodor (52602)
zida Creative Commons License 2017.01.20 0 0 52604

Nekem vegyesek kicsit. Nem volt még olyan, hogy lefagyott volna, alapvetően működik, de van pár számomra bosszantó dolog.

Az is hozzátartozik, hogy nem nyomkodtam még sokat, ilyen hidegben nincs sok kedvem kimenni és kísérletezni.

Amik zavarnak:

  • A rádió időnként, ha gyengébb a jel, fogja magát és átmegy másik csatornára, rá kell nyomni, hogy megint az szóljon amit szeretnék. Ez független attól, hogy be van-e kapcsolva az rds és azon belül az alternatív frekvencia (AF)
  • Nem írja ki a csatornaváltó gomboknál az adó nevét, csak a frekvencia van feltüntetve. Pedig amúgy tudja a rádió, mert amikor beállítom ki tudja írni, bár nekem ez is kicsit bizonytalanul működik
  • Kijelző fényerőt nem változtatja automatán, csak kézzel lehet állítani, úgyis csak minimálisan. Pedig be van kötve egy vezeték a rádióba, ami a műszerfalmegvilágítás függvényében ad változó feszültséget, de nem igazán látom a hatását. Így most beállítottam a legkisebbre a fényerőt, így kevésbé zavaró éjszaka, hogy nagyon világít.
  • Csak akkor működik jelenleg, ha a kulcs a gyújtáskapcsolóban van, csak ekkor van 12v azon a vezetéken, ami kell a rádiónak. Gyújtásnak ugynakkor nem kell rajta lenni.
  • Időnként kiírja, hogy valamilyen google alkalmazás leállt, ezzel nem nagyon foglalkoztam, de tegnap pl. kiírta, hogy a rádió alkalmazás leállt. Ez nem tudom mit takart, mert a rádió működött, az a felület is bejött, amin állítgatni lehet.
  • A video lejátszó alkalmazáson nem tudtam a a képarányt állítani, így egy szélesvásznú film nyomott lett, de majd rátelepítek valami appot aztán azzal kiderül. 

Egyelőre ennyi amit negatívumként fel tudok sorolni, a tolatókamerát még nem raktam be, az nem tudom milyen lesz, a telefon mirroringot sem próbáltam még ki, a többi funkció jónak tűnik, navija igo, de valami 2013-as, egyrészt azt majd frissíteni akarom, másrészt amúgy is waze-t akarok rátenni. A zenelejátszó funciót is akarom tesztelni, kíváncsi vagyok ennek a random funkciója hogy működik, van-e sok ismétlés, maradnak-e ki számok, az előző kütyüm, amit a gyári rádióra kötöttem, ezen a téren elég gyenge volt.

A fentiekkel együtt nem bántam meg egyelőre, hogy lecseréltem a gyárit, jobb ez mint a symphony volt, igazából csak az hiányzik a gyári rádióból, hogy a hangerőt az a sebbesség függvényében változtatta, ezen ez nincs.

 

Előzmény: Sunny65 (52601)
zida Creative Commons License 2017.01.20 0 1 52603

Alin rendeltem egy ilyet és egy ilyet, az egyik csak jó lesz címszóval. Szerencsére a nagyobbikat sikerült befaragni, talán olyan 0,5-1 millimétert kellett leszedni a széléből, hogy beférjen a burkolatba. Neked esetleg a kisebb jó lehet, de nehéz megmondani vakon, hogy befér-e. Még úgy sem voltam benne biztos, hogy a kezemben volt az ajzat meg a vakdugó, amibe befaragtam. Szerencsére belefért, de eléggé határeset volt, mondjuk most pont jó, mert kicsit szétnyomja a vagdugón levő műanyagot, de ezzel annyira beszorul, hogy külön nincs is rögzítve, mert nem lehet kihúzni, csak hátulról kinyomni. Ha gondolod délután megyek az autóval és ha átmelegszik a belseje, leszedhetem a takarót megint és megnézem, hogy a kisebb hogyan férhet el esetleg.  

Előzmény: Ursu1 (52600)
Géza Fodor Creative Commons License 2017.01.20 0 0 52602

Sziasztok!
Van egy kis problémám, kérnék egy kis segítséget, hátha találkozott már valaki hasonlóval, vagy tud tanácsot adni.
Skoda SuperB 131lovas sedán,
Úgy lett vásárolva hogy csak a beltér világítás nem ment, majd 1 hónap után beragadtak a hátsó ajtók zárai, majd az ablakok sem kezdtek működni... Lett cserélve comfort elektronika doboz, de annyival változott a helyzet hogy a csomagtér nyílik kulcsgomb-ra és ajtógomb meghúzására, de a csomagtérajtót nyomkodva nem. Kulcsok betanítva. Valamilyen CAN-Bus hibát jelez a két hátsó ajtóra amiben zárak lettek cserélve (szerintem kár volt) a tulaj "mehanikus" szakihoz vitte, visszatenni nem lehet mert valamit eltörtek benne. A hátsó ajtók belülről nyithatóak.

01336 - Data Bus for Comfort System
            80-10 - Single-Wire Operation - Intermittent
01333 - Door Control Module; Rear Left (J388)
            49-10 - No Communications - Intermittent
01334 - Door Control Module; Rear Right (J398)
            49-10 - No Communications - Intermittent

Sunny65 Creative Commons License 2017.01.20 0 0 52601

Én is már régóta szemezgetek egy 2 DIN-es fejegységgel amilyent páran itt a fórumon is beszereltek.

De az ismerősök mindig visszahúznak, hogy majd ilyen meg olyan lesz, lefagy stb...

 

Mik a tapasztalatok?

Ursu1 Creative Commons License 2017.01.19 0 0 52600

A te USB portod sokkal esztétikusba, nekem "egy dines" kellene.

Hol sikerült beszerezni?

 

Előzmény: zida (52599)
zida Creative Commons License 2017.01.19 0 2 52599

Elkészültem én is a rádióbeszereléssel, nagyjából illeszkedik az autó összképébe, féltem, hogy hogyan fog kinézni, de szerintem nem vészes, úgyhogy marad.

 

 

Ha valakit érdekel a dolog, felraktam a képeket amiket a rádió keretbe szerelése közbe csináltam, talán segítség, ha még valaki hozzám hasonlóan nem látott korábban ilyet:

https://drive.google.com/drive/folders/0B74khGCzN1V9RW1ZQkN1UE1qSnc?usp=sharing

Előzmény: zida (52523)
1kabo1 Creative Commons License 2017.01.16 0 0 52598

Értem.
Köszönöm azért a segítséget :)

Előzmény: 409 (52597)
409 Creative Commons License 2017.01.14 0 0 52597

"..konkrétan milyen alkatrészek cseréje szükséges?"

 

 Ezt konkrétan senki sem tudja megmondani. A hibakódok nem egy konkrét alkatrész hibáját jelentik, hanem annak az alkatrésznek az áramkörére vonatkoznak. Ennek csak egy része a bármelyik léptető motor. A CAN-BUS hiba valószínűleg kommunikációs gondot takar, de ezek a kódok nekem nem mondanak semmit, ezek nem VAG kódok. Szóval azt kell kideríteni, hogy mi a hibás és azt javítani/cserélni. Az meg így on-line nem fog menni. Az is megeshet, hogy minden hibának egyetlen közös oka van.

Előzmény: 1kabo1 (52596)
1kabo1 Creative Commons License 2017.01.14 0 0 52596

Sziasztok!

 

Superbem kapcsán szeretnék pár hozzáértőhöz fordulni  hátha találkozott/tapasztalt már valaki hasonlót.
A szokásos gyári climatronic rendszerem van. Ami hol bekacsolja a háttérvilágítását hol nem..illetve van néha hogy nem is jelzi a külső  hőmérsékletet (2*is cserélve lett külső érézékelő és újra lett forrasztva) és ilyenkor se nem hűt se nem fűt ahogy épp kedve tartja. (aztan van hogy magához tér) Klímagáz rendben. Ez az egyik része a kérdésemnek a másik pedig hogy kiolvastam a hibákat a rendszeréből (belső cirkulációs gomb+ECO gomb egyidejű lenyomásával pár másodpercig majd a hideg meleg szabályozó gombokkal lehet lépkedni a kódok között) és az alábbi hibákat adta ki a rendszer:

 

-04F7 Temperature Flap Servo Motor

-04F8 Central Flap Servo Motor

-04FA Recirculation Flap Servo Motor

-0538 CAN-Bus

 

Csak az angol megfelelőjüket találtam meg. Tudja esetleg valaki magyarul szakszoval mit jelentenek?
konkrétan milyen alkatrészek cseréje szükséges?

Skoda Superb 1.9 PD TDI 131le 96KW 2003
AWX
TMBDU
http://indafoto.hu/kabo/image/24808701-d39e7158

Octi19 Creative Commons License 2017.01.09 0 0 52595

A kormány alatti környéken lennie kellene egy fedélnek és az alatt valahol...

Előzmény: DaKaJu (52594)
DaKaJu Creative Commons License 2017.01.09 0 0 52594

Nekem is nullázódik. (3U4 Superb) Újabban az is feltűnt, hogy az indítás utáni percekben pislákolnak az LCD kijelzők. (Legjobban a Climatronic.)

Mindezektől függetlenül egy kérdés:

Merre keressem a 109-es relét?

allmodo Creative Commons License 2017.01.08 0 0 52593

Régen sose nullázott csak ha én manuálisan nulláztam. Köszönöm a tanácsot. Átnézem a biztosítékokat hátha. Bár én az akkura gyanakodtam. bár indul az autó pöccre . Kíváncsi leszek.  Köszönöm a segítséget.

Ákos75 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 52592

Sajnos számomra is rejtély. Mindenesetre Köszönöm. Tudsz esetleg valakit aki nagyon ért a superbekhez, és még tudná oldani a gondomat?

Előzmény: 409 (52588)
Sunny65 Creative Commons License 2017.01.08 0 0 52591

Sziasztok!

 

Valószínűleg a közeljövőben szükségem lesz egy kuplungszettre. Nézegetem a szetteket de még nem döntöttem el, hogy milyet is vegyek.

Ezért is érdeklődnék, hogy kinek mi vált be.

LUK vagy Sachs esetleg Valeo?

 

Figyelgetve a szettek fotóit, pl. a LUK kuplungtárcsákon nem látom a rezgéscsillapító spirál rugókat, a Sachs-nál ott vannak.

Ez csak egy kis apróság ami szemet szúrt, a LUK biztosan más módon oldja meg.

A szettet amúgy úgy értem, hogy a kettőstömegű lendkerékkel együtt. ( Szimeringeket is cserélek ha már lent van a váltó.)

TraguAre Creative Commons License 2017.01.08 0 0 52590

Nem csak 2 óra állás után nulláz?

Előzmény: allmodo (52587)
409 Creative Commons License 2017.01.07 0 0 52589

Nem kap állandó tápot a műszercsoport. Nézd végig a biztosítékokat.

Előzmény: allmodo (52587)
409 Creative Commons License 2017.01.07 0 0 52588

"És azt , hogy előfűtő radiátor  van benne azt is ő mondta."

 

 Az egy elektromos "hősugárzó". Addig működik, míg bemelegszik a motor. Innentől számomra is rejtély, hogy mi történik a fél oldallal amikor elmúlik a fűtés. A radiátor és a hősugárzó is azonos csatornán engedi be a meleg levegőt, amit aztán a levegőterelő csappantyúk szabályoznak.

Előzmény: Ákos75 (52586)
allmodo Creative Commons License 2017.01.07 0 0 52587

Sziasztok.

 

Tanácsot szeretnék kérni mert hiba is meg nem  is de mégis bosszantó...

Feledékeny lett az autóm. Minden indításkor újra kezdi a számláló a fogyasztás , a megtett km, az eltelt idő stb . Amit eddig nem csinált. :( Mi okozhatja ezt ?

Várom a válaszokat. Köszönöm.

Ákos75 Creative Commons License 2017.01.07 0 0 52586

 Hideg motornál ha elindítom, 90 fokig mindenhol meleg jön, de érezhető hogy a jobb oldalon akkor is egy kicsit gyengébb. Közben bal oldalon gyakori relé kattogás  is hallatszik. Majd 90 foknál szépen elmegy a jobb oldal. Kivettük a reléket, megnéztük hogy jók e. Elvileg a szerelő szerint jó mindegyik. És azt , hogy előfűtő radiátor  van benne azt is ő mondta. De álló fűtés az nincs.

Előzmény: 409 (52585)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!