Keresés

Részletes keresés

petami Creative Commons License 2004.10.25 0 0 17

hellosztok

 

Engem az érdekelne nagyjából hány év alatt lehet eljutni ilyen szintre, hogy ezt a távot lefussam?

miki Creative Commons License 2004.10.25 0 0 16

Balázs,

Szólj, ha mész, nem venném a szívemre, ha elenyésznél egyedül a Hegyen :-). Úgy tűnik, énrám jutott a vészmadár szerepe a topikokban. Ha nem lennék egyedül, nem erőltetném ennyire, de, mivel erre a hangra is szükség van, inkább csinálom. Talán így kevesebb tolószékre lesz szükség a jövőben.

Előzmény: -balazs- (12)
miki Creative Commons License 2004.10.25 0 0 15

Látom, lassan összeáll a csapat itt is :-)

 

Tapirka, majd ha lesz időm utánanézek, de pl. könyvek esetében nem megfizethetetlen a postaköltség.

akibacsi Creative Commons License 2004.10.25 0 0 14

Sziasztok!

 

Na, beteszem ezt a kedvencek közé. Tapasztalatokkal sajna még nem tudok szolgálni, de hátha majd egyszer...

Kulacs témában két ötletem van:

Amerikában tartózkodó ismerőssel hozatni. (nem nehéz, csak helyet foglal)

Andris javaslatát megfogadni, azaz házilag készíteni egy hasonló jellegű pántot a kulacsara.

Én már évek óta kulaccsal a kézben túrázom (egyszerű fél literes műanyag palack), meg lehet szokni.

 

akibacsi

tapirka1014 Creative Commons License 2004.10.25 0 0 13

Persze, hogy meg lehet rendelni, az egyetlen baj az, hogy 10 USD a kulacs, és kb. 50 USD a szállítás.

Többe kerül a leves, mint a hús...

Előzmény: miki (11)
-balazs- Creative Commons License 2004.10.25 0 0 12

Hu, azert meg nem ennyire akut a helyzet. Meg vagyok fertozve, ezt beismerem. De meg nem vagyok kesz postazni a nevezesi lapot. Azt gondolom, hogy a Spartathlon egy tavlati cel ami fele folyamatosan haladok. Amikor eljon az ideje, nekivagok. Nem valoszinu, hogy ez jovore lesz, bar hajlamos vagyok hallgatni a megfelelo agitatorra.

 

De...

 

Csak ugy fogok odaallni, hogy magamban erzem, hogy kepes vagyok vegigmenni. Nem cel elmenni 100-ig vagy mondjuk 200-ig. Az egyetlen cel az lehet, hogy Spartaig elfutni. Tudom, hogy ez a tobbseg nem tud vegigfutni, de ha mar eleve nem hiszem el magamrol, akkor folosleges az egesz. Most meg ott tartok, hogy nem latok el 246 kilometerig. 150-ig okes, azon tul nagy a homaly. A Spartathlon rajtig van nagyon sok allomas ami ezt a homalyt eloszlatja es ha mar tisztan latok, neki fogok menni.

 

Viszont nem feltetlenul ertek egyet azzal, hogy hosszu hosszu evekre el kell napolni a projectet. Miki, Te higgadt, jol megfontolt futo. En hubelebalazs modra csinalom. (Elvegre a nev kotelez. :) Az ido majd eldonti, hogy melyik a helyes es melyik a helytelen irany. De en nem tartom kizartnak, hogy mindketto jarhato ut. Mas tipusu futok vagyunk. Maskepp gondolkodunk de ennek a versenynek boven tobb mint a fele fejben dol el.

 

Amikor azt erzem, hogy kesz vagyok, el fogok menni. Ez lehet 2005 vagy 2006 vagy 2010. De azt erzem, hogy minden lepessel kozelebb kerulok.

Előzmény: miki (6)
miki Creative Commons License 2004.10.25 0 0 11
Éppen meg lehetne az Internetről is rendelni, nem néztem utána, de szinte biztos, hogy megküldik.
Előzmény: tapirka1014 (10)
tapirka1014 Creative Commons License 2004.10.25 0 0 10

Jól az eszembe véstem a kulacsot, amivel Timi és Andris is futottak.

A márkáját persze jól elfelejtettem, de aztán szerencsére beugrott, így meg is találtam, mire van szükségünk:

 

Praktikus_kulacs

 

Kipróbáltam, nagyon kényelmes, hogy nem kell a markomban tartani a kulacsot. Viszont sok hosszú futás kell, mire megszokja az ember. Ezért jó lenne minél hamarabb beszerezni egyet...

 

Jó lenne, ha nem csak az USA-ban lehetne kapni.

tapirka1014 Creative Commons License 2004.10.25 0 0 9

Gabi,

én szívesen segítek, ha gondolod. Csak mondd meg melyik lábát és mikor, én már töröm is :-)))

Viszont ez a szándék előrevetít egy sárvári 12 (24?) órás indulást is, hiszen valahol/valamikor teljesíteni kell az indulási szintet.

 

Van azért egy előnye, ha el akar indulni jövőre: Én mindenképpen tervezem a bicklis bejárást a nekiveselkedés előtt. Így aztán lehet, hogy kinéznék én is Görögországba.

 

Egy ideje a fejemben motoszkál, de nem találtam megfelelő topikot, ahova leírhattam volna:

Kedden egy nagyon hosszú (22 éves) szakasz zárult le az életemben, amit folyamatosan kitöltöttek az iskolák egymás után.

Előtte szombaton azonban megérett a következő projekt, ez ugyan sokkal rövidebb, max. 8 évesre tervezem, lehet sokkal rövidebb is, sokkal hosszabb remélem nem lesz.

Mi lesz velem utána? :-)

 

Előzmény: 7241gabi (7)
miki Creative Commons License 2004.10.25 0 0 8
Akkor lehet, nekem is menni kell, hogy visszafogjam annyira, hogy túlélje :-). Ennyi áldozatot meghozhatok :-)
Előzmény: 7241gabi (7)
7241gabi Creative Commons License 2004.10.25 0 0 7

Az én lebeszélőkémmel szemben ott van Guszti és Andris rábeszélőkéje. Szerinted mennyi az esélyem?

:-)))

Előzmény: miki (6)
miki Creative Commons License 2004.10.25 0 0 6

Jövő szeptember? Erről azért le kéne beszélni, kell adni néhány év esélyt a szervezetnek, hogy belerősödjön az ilyen jellegű terhelésbe.

 

Én nem is mernék Spartathlonra gondolni, míg nem fejeztem be futóképes állapotban egy 24 órát.

Előzmény: 7241gabi (2)
alcsuti mamlasz Creative Commons License 2004.10.25 0 0 5

Sziasztok!

 

Kezdő futó vagyok kb. 35 kiló súlyfelesleggel. Egyszer már lefutottam két és fél kilométert, de nagyon kifulladtam a végére. Szerintetek első versenyemnek jó lesz a Sparthatlon? Tudok annyit fejlődni szeptemberig? Nagyon szorgalmas vagyok és szeretem a kihívásokat!

Snipper Creative Commons License 2004.10.25 0 0 4

Amikor erről olvastam, kicsit ledöbbentem, milyen brutál fanatikus emberek vannak :)

Remélem nem süllyed el a topik, és olvashatunk itt sok érdekes történetet, beszámolót, hasznos tanácsokat.. Igaz, nekem eszembe nem jutna egy ilyen versenyre elmenni, de szívesen olvasnék róla személyes élményeket. Sok sikert a topiknak!

sseek Creative Commons License 2004.10.25 0 0 3

Sziasztok!

 

Nagyon érdekelne, ha a teljesítők írnának valamit a futófelületről, ugyanis az eddig olvasott beszámolókból számomra nem egyértelmű, hogy az egész futás aszfalton történik, vagy vannak-e benne más anyagú szakaszok...

 

Szintén nagyon megköszönném, ha a Sparthatlon közbeni táplálkozásról (sópótlás, energia bevitel, mennyiség, ütemezés, élelmiszer típusok, stb...) is részletesen írnátok...

 

Ha egyszer teljesítem a versenyt, ígérem én is tételesen leírok mindent... :))))))

 

sseek

7241gabi Creative Commons License 2004.10.25 0 0 2

Jó napot!

Egyre inkább azt érzem, hogy a másik felem meg lett szándékosan fertőzve és én a jövő szeptember végét egy autóban fogom tölteni az útvonal mentén.

Kedves Ispi! Ebben neked igen komoly szereped van, úgyhogy leszel szíves őrületes tepóban elkezdeni a tájékoztatást!

:-))))))))

 

Egyébként az odaát kiírt pályázatodra : a legjobb kép  - szerintem - mikor BTimea és alow kísérik ultrafutót. Az nagyon ott van. És ez itt nem off:-))

 

Egyébként meg nálam van a kesztyűd. Már nem emlékszem ki nyomta a kezembe.

Előzmény: ispi70 (-)
Kanga M. Creative Commons License 2004.10.24 0 0 1

Szia! Kopp,kopp, szabad belépni?

 

Gratulálok a topikhoz és a telejesítéshez!

Hű olvasó leszek, bár érdemben nem tudok hozzászólni. Fantasztikusak vagytok!

 

Engem egyébként az érdekel, hogy lehet ilyen hosszú ideig  koncentrálni, magadra figyelni. Mi ennek a titka? Hogy nem estek szét fejben?

számomra ez az önmagad megismeréséneke nagyon magas foka. Jól gondolom?   

üdv: k.

Előzmény: ispi70 (-)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2004.10.24 0 0 0
Ígérem, hogy ide fogom írni az élménybeszámolómat! :-)
Vagy ahogy az indexen mondják: nem 0-szor szeretném teljesíteni. :-)
Előzmény: ispi70 (-)
ispi70 Creative Commons License 2004.10.24 0 0 topiknyitó

Üdv nektek!

 

Aki hallott már erről az ultrafutó versenyről, teljesítette vagy a jövőben teljesíteni szeretné, esetleg "csupán" érdekli az önismeretnek eme szélsőségesen csodás módja, szóljon hozzá, ossza meg gondolatait mindenkivel.

 

Magáról a versenyről részletes leírást, élménybeszámolókat nemsokára felteszek, aki segíteni akar, tegye meg bátran!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!