Keresés

Részletes keresés

Saliko Creative Commons License 2012.05.25 0 0 23892

Már két éves hír, de azért érdekes: http://www.oandp.com/articles/NEWS_2010-01-22_03.asp 

szilvi188 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 23891

Hihetetlen vagy! A 48 órához nem jött meg ugyan a kedvem, de nagyon örülök, hogy leírtad, miken mentél keresztül, mert ezt eddig elképzelni sem tudtam. Gratulálok, bár ez olyan elcsépelten hangzik és nem mondja el igazán, amit gondolok. Sok sikert a továbbiakhoz!

Előzmény: _pecsenye_ (23890)
_pecsenye_ Creative Commons License 2012.05.24 0 0 23890

Sziasztok!

EMU 48 órás Ultramaratoni Verseny, Balatonfüred. Egy kis beszámoló, ahogy én éltem át.
BLOG

Bozótkutya Creative Commons License 2012.05.21 0 0 23889

Igenis nagyon szép az a "csak" 350km!   Pláne ezzel a talpmizériával!  Gratulálok!

Előzmény: Edyth (23885)
Bozótkutya Creative Commons License 2012.05.21 0 0 23888

Gratulálok! A távolból és virtuális úton csak, de nagyon szurkoltam! 

Előzmény: mandarin95 (23881)
Hiver Creative Commons License 2012.05.20 0 0 23887

Neked is óriási gratula! Bár azt írod, "Jó volt hat napig a nagyok közt kicsinek lenni!!", azért 6 nap alatt 350 km, az nem "kicsi" :o) Nekem az elmúlt 2 évben, amióta újra elkezdtem komolyabban futni, 350 km volt a leghosszabb HÓNAPOM :o)))

Előzmény: Edyth (23885)
Hiver Creative Commons License 2012.05.20 0 0 23886

Gratula a csúcshoz!
Nekem ami teljesen elképzelhetetlen ebben az egészben: hogy lehet kibírni napi 2-3 óra alvással?! Én már a 3. napon beájulnék 12 órára ettől, akkor is ha nem futok, hát még napi 100 km-rel a lábamban...

Előzmény: mandarin95 (23881)
Edyth Creative Commons License 2012.05.20 0 0 23885

Balatonfüred 6 napos 2012

 

Tavaly a 48 órás futás után,látva a 6 naposok küzdelnét,mondtam na ezt én nem tudom megcsinálni.

Rá egy hónapra már a rajt listán a nevem.Lelkesen készültem,nagyon sokat kocogtam,és gyalogoltam.

A kilóméterek ,a távolságok nem voltak fontosak csak az edzésidő ,mert úgy gondoltam az idővel kell

majd a legjobban kűzdenem.

Kedden délre már a faházban pakoltam a csuccaimat,elég jól aludtam és szerdán 12-kor  elrajtoltunk .

Első 900 -as kör 06:07 perces,na ez volt az első és az utosó ilyen.Szép egyenletesen haladtam ,beszél-

gettünk,jó volt a hangulat,a 10 kili 1 óra 20 alatt össze jött.aránylag egyenletesen haladtam,3-4 körönként

ettem -ittam,nagyon meleg volt délután nehezen bírtam,vártam az enyhülést.Csütörtök reggel 8-kor 100 kili,

húrááá,mehetek aludni. Délután 17:30-kor vissza.elég jól ment a kocokás,éjfélre él értem a 130 km.

Kicsit fáradtam,lassultam így 02:30-kor alvás. reggel 6-kor vissza.Nagyon lassultam,melegem volt,

8:30 és 13 perces körök sikerültek.délre azért összejött a 173 kili.Ki álltam,de nem tudtam aludni ,igy

17:40-kor vissza a pályára.Lassan haladtam a,de a hangulatom jó volt és valami mindig vitt előre.23: 20 .kor

a 200 km -en túl,irány az ágy.Hajnal 05:20-kor vissza,délre élértem a 235 kilit újra alvás.

Este 19 óra vissza körözni,evés-ivás küzdés a viharos széllel éjfélig ekkor már nagyon erősen fújt és vissza

fele hajadtam,nem előre.Mókás és fáraztó volt :)).23:55 kor 256 kilinél  aludni mentem.05:30-kor menetrend szerint

vissza a pályára.Déliig jól haladtam,12:40-kor 300 kilinél kis köszöntő,pacsizás,ott voltak Gandikáék/Nagy köszönet a

biztatásért!/Ekkor már jelezte a bal talpam,hogy nyugdíjba menne.cipő,zokni le ,rettenet , csak víz és vérhólyagok

bámultak rám.szinte ép bör nem is volt a talpamon.este 19:30-kor ki álltam és érezem nem sok remény van a tovább

futásra, 16 óra kényszer pihenő után ,ami rosszabb volt mintha a pályán köröztem volna ,hétfőn 10:40-kor vissza

álltam a pályára,hogy délben eggyüt lehessek a többiekkel mikor elkezdődik az utolsó 24 óra!A harangszó után

örömködötünk,pacsiztunk,jó volt a hangulat,mááár csak 24 óra,super.Nagyon lassan tudtam csak gyalogolni ,a bal

talpam csak a ragasztószallag és gumis zokni tartotta valahogy ,de minden lépésnél éles fájdalom volt.Ez félóra

mulva át ment zsibbadásba.De a hangulatom furcsa mód még is jó volt,mert a PÁLYÁN VAGYOK!ÉS HA LASSAN DE

HALADOK.Éjfél után elértem a 350 kilit.Ez már kedd az utolsó hajnal.de a lában már minden lépésnél csillagesővel

ajándékozott a gyaloglásért,így ki álltam,rövid alvás,lábragasztás és 10:15 -kor vissza másztam a pályára,hogy az

utolsó órákat még a többiekkel eggyütt tölthessem.az első 900 m 25 perces,de utána kicsit bejárodott a lában.De

nem érdekelt jön a vége,és én a pályán vagyok,és amúgy a palpamon kivűl semmim sem fáj,akár futhatnák is de jó

most a gyaloglás is.

Elérkezett az utosó kör : indulás a zsászlóval,a hátrahagyott kilóméterekkel,szélle,esővel a

rengeteg élménnyel,új barátokkal,örömmel,küzdéssel,és a BOLDOGSÁGGAL ,hogy megcsináltam ,ez csak az Én 6

napom ,az én 357,12 kilóméterem ami távolságban nem sok ,de az enyém,ha más is szertné végig kell csinálnia.

DUDASZÓÓÓ!! VÉGE!!! vége..könnyek ,mosolyok,gratulációk,fényképek.

diíjkioszó,érem,oklevél.46 indulóból 39.lettem.a nők között 8-ból 6.-ik.

Köszönöm a szervezőknek,a szuper rendezést,mindenkinek a biztatást, a mosolyokat,a segítséget a nehéz percekben.

Jó volt hat napig a nagyok közt kicsinek lenni!!

 

szilvi188 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 23884

Sziasztok!

Mivel régen fórumoztam, elfelejtettem a jelszavam, szóval most módosított nickel jövök. :-) Eddig első maratoni rajtszámom állt a nevem mögött, a fórumhoz méltóan lecseréltem a tavalyi Spartathlonos rajtszámra.

 

Először is nagy gratuláció a 6 naposokanak és 48 órázóknak!

 

Írtam beszámolót a 24 óráról, amit honlapunkon megnézhet, akit érdekel:

 

http://kanizsaifutoklub.shp.hu/hpc/web.php?a=kanizsaifutoklub

 

A Spartahlonos utazásról: Mi Bécsből indulunk a versenyt megelőző kedden az Austrian airlines-al. Kb. 2 hete foglaltunk, viszonylag jó áron. Keddi indulással, érkezéssel.

miki Creative Commons License 2012.05.19 0 0 23883

Szép volt, nagyon szurkoltam!

Előzmény: mandarin95 (23881)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.05.19 0 0 23882

Szép volt, gratulálok! És meglepően egyenletes a 2-6. napi teljesítményed.

Előzmény: mandarin95 (23881)
mandarin95 Creative Commons License 2012.05.19 0 0 23881

Sziasztok!

Kriszta vagyok. Ismételten részt vettem egy csodálatos hat napos versenyen. Köszönet minden rendezőnek az áldozatkész munkájáért! Felkészülésem jobb volt, mint az előző évben. A túrák többszörösét csináltam, főleg a Börzsönyben a férjemmel együtt. A Börzsöny túrák többsége minimum 40 km-es volt, általában 2000 m szinttel. Jónéhány teljesítménytúrát is csináltunk. Egyéb "nem szeretem" futásokon is részt vettem, pl. Vár a hármas, Balboa kör, -mindent a cél érdekében. Télen különösen sok nehéz túrát csináltunk. Még néhány nehezebb teljesítménytúrát felsorolnék: Piros 85, Iszinik 100, Magas Börzsöny, Mátrabérc. Az előzetes beharangozás alapján nagynevű ellenfelekre számítottam. Férjem szerint a 30-30-30 % mellett nekem is volt 10% esélyem győzni. Sajnos az egyik futónő sérülés miatt nem jött el, a másik gyomorfájás miatt kiállt a versenyből, így az olasz Monicával meccseltünk. Monica sokat pihent, de amikor kint volt a pályán, akkor sokkal gyorsabban futott mint én, és ez sokkoló volt. Monicának pedig az én szívósságommal, kitartásommal kellett megküzdenie. Valószínűleg az összes versenyző közül én voltam a legtöbbet a pályán. Célom a 700 km elérése volt, ez egyben azt is jelenti, hogy a 691 km-es országos csúcsot meg szerettem volna dönteni. Az első 24 órában 148 km-t futottam. A másodikban 114-et, 3. nap 106 km-t, aztán 115, 115 km-t , utolsó nap 112 km-t. Az első három napban nagyon meleg volt és nagyon tűzött a nap (szerencsére csak a nappali világban). Szombaton este érkezett meg a hidegfront szélviharral, esővel, és ettől kezdve hideg volt. Ez a futást inkább segítette. Az első 48 órában talán csak 1,5 órát aludtam. Utána kb. 1-1,5 órákat aludtam egy 24 órás etapon belül. Becsúszott még 1-2 félórás alvás is.  A futás hangulata a tavalyihoz hasonlóan nagyon jó volt. Sokat tudtam beszélgetni, nevetni társaimmal. Sajnos csak azokkal a külföldi futókkal tudtam beszélgetni, akik tudtak németül. Egy ilyen verseny alatt nagyon sok sötét alagút és jókedélyű állapot váltogatja egymást. Egy ilyen sötét alagútban mindene fáj az embernek, és letört állapotban van. És amikor ebből kilép az ember a napfényre,  akkor minden nagyon szép és jó. Hálistennek a tavalyihoz hasonlóan idén sem voltak gyomorpanaszaim, végig jó volt az étvágyam. Párhuzamosan zajlott a 48 órás futás és örülök, hogy Lajkó Csabának sikerült 350 km-es távot teljesítenie, amihez a biztató szavaimmal én is hozzájárulhattam. Év elején beszélgetüünk Bozó Palival, aki elégedetlen volt tavalyi remek teljesítményével, tervének megfelelően idén azt túl is szárnyalta. Nagyjából sikerült a 24 órára lebontott km számot tartanom. A legnagyobb kínlódást a futás során a talpfájás okozta. Leragasztottam, igazgattam lábamat, többféle cipőt vettem fel. Néha eltűnt a fájdalom, és aztán újult erővel rámtört. Ez a futás főleg a szeretetről szól, és ez abban nyilvánul meg, hogy futótársaimat biztatom, egymásra rámosolygunk, noha nem beszélünk egymás nyelvén. Ahogy Wolfgang  barátunk mondta, aki a versenyt megnyerte, hogy futni szívvel kell. Költőien fejezte ki magát, és látszott a futás iránti óriási  lelkesedése. Az ultrafutásban az is szép, hogy 55 éves kor fölött is még lehet világraszóló eredményt  elérni.  A verseny nyomonkövetése ezzel az új táblázattal sokkal könnyebb volt, rögtön lehetett tudni, hogy hogy áll a versenyben az ember, ez áttekinthető volt. A versenyző nevére kattintva az össes köre és a teljesítés grafikonja is látható volt.  Köszönöm  Bérces Editnek a verseny előtt írt biztató szavait, látogatását, a segítségét, és nagyon örült, hogy megdöntöttem a csúcsát. Hálás köszönet érte, nagyon jó lélek.  Ha lehetséges, jövőre is szeretnék elmenni erre a versenyre.

miki Creative Commons License 2012.05.19 0 0 23880

UB szervezők,

 

A tavalyi eredménylistán mindössze 21 egyéni nem teljesítő szerepel. Valóban ilyen kevés van? Akkor nem is olyan nehéz ez a verseny, mint gondoltam :-) Hányan indultak el?

aladdin63 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 23879

2010-ben 3,20 E volt , de tavaly már 5 E kértek a buszjegyért.

Előzmény: palasthyi (23873)
Wojtek63 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 23878

Tudom, hogy általában mindenki evidenciában tartja, de bő 3 hét múlva lejár a befizetési határidő. A pénznek még oda is kell érni. Nem érdemes az utolsó hétre hagyni.

 

"The registration fee is 400E for full hotel services and 200 E for those not wishing hotel accommodation. In both cases the fee must be paid no later than June 10th 2012, payable to the “Inernational SPARTATHLON association”, after the “acceptance of participation”, with a deposit in the ALPHA BANK account: IBAN: GR56 0140 1200 1200 0200 2010 931."

Wojtek63 Creative Commons License 2012.05.18 0 0 23877

Van nagyon jó gyorsjárat busszal: X96 http://www.athensinfoguide.com/gettingaroundbus.htm

Kb. 40 - 55 perc alatt odaér a London Hotelhez.

 

Ahogy nézem most 3,20 E egy jegy. A taxi árakat nem tudom.

Hát igen körülmények....... tavaly érkezéskor pont ezek a gyorsjáratok sztrájkoltak, bár a szervezők gyorsan rámozdultak és aztán saját busszal szállítottak.

Előzmény: palasthyi (23873)
amat Creative Commons License 2012.05.17 0 0 23876

most megnéztem megint a Wizzairt, lehet, hogy nem jó, sajnos hétfőn és pénteken indul csak járat

Előzmény: amat (23875)
amat Creative Commons License 2012.05.17 0 0 23875

Én nézegettem a Wizzair-t ők ugye csak Szalonikiig mennek, onnan viszont akár vonattal, vagy busszal le lehetne menni Athen-ba, én ezt sem tartom rossz megoldásnak, mit szóltok?

Előzmény: Wojtek63 (23869)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.05.17 0 0 23874

Azért ne feledkezzetek el róla, hogy a görögök az átlagnál hajlamosabbak a sztrájkra, ha nem tetszik nekik valami, és mostanában sok minden nem fog tetszeni, és ilyenkor a repteret a legkönnyebb megbénítani. Lehet, hogy érdemes valami rátartással számolni vagy B tervet is kialakítani.

Előzmény: Wojtek63 (23869)
palasthyi Creative Commons License 2012.05.17 0 0 23873

Aki volt már kint az tudja,a repülőtértől a szállodáig,vagy a verseny helyszínéig mennyi az út?Taxi?Autóbusz?Esetleg ennek mennyi a költsége.Csak a "költőpénz" miatt,hogy annak mennyi részével számoljunk ilyen költségekkel.Egyébként én még nem vettem repülőjegyet,ha nagyon megérné a kisbusz,akkor lehet érdemes átgondolni.

Wojtek63 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 23872

Én még soha nem utaztam más módon.

 

De te is tudod a "képletet", azt hiszem. Nagyon biztos, nagyon fix és erősen olcsóbb megoldásnak kell lennie a buszos verziónak, hogy a fixen megvett repülőjegyes 4-6 órás utazással szemben bevállaljuk az akár 20-24 órás törődést is.

 

Egyébként talán nem lennék semmi jónak az elrontója, de nagyon tisztán kellene látni a költség kalkulációt, hogy ne merüljenek fel plusz, váratlan költségek.

 

De ezen addig kellene agyalni, amíg sokan nem kötelezzük el magunkat a repülő mellett, hiszen akkor egyre csak nő az egy főre eső pénz.

Előzmény: aladdin63 (23871)
aladdin63 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 23871

Szia Béla!

Köszönöm az infót. Más megoldáson nem gondolkodtál még? Lehet, néhányan összeállnánk és szerveznénk egy kisbuszt. Tudomásom szerint, vannak még páran akik tanácstalanok az utazás miatt. Üdv: Jani

 

Előzmény: Wojtek63 (23869)
aladdin63 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 23870

Repülőn kívül más alternatíva is érdekel, ha van valakinek ötlete.

Előzmény: aladdin63 (23868)
Wojtek63 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 23869

Szia Jani!

 

A magam részéről én sokáig bíztam az Aegean Airlinesban (http://en.aegeanair.com/), mert direkt járatokat biztosít. De már rég kiderült, hogy nem közlekedik minden nap. Esetünkben odafelé 25-én és 26-án lehetne repülni velük, de visszafelé csak 1-én vagy 3-án van járatuk.

Ez még nem is lenne gond, de mivel folyamatosan figyeltem, a múlt hét péntekig 130E-ért volt egy retúr. Ez sajnos ma már 193E. Erről lemaradtam, de ehhez 2-án még ott kellett volna maradni.

Ez viszont most már egyenértékű minden átszállásos verzióval, amit bármelyik jegyrendelő kiad. Ezek 55.000 Ft-tól kezdődnek, de átlag 60.000 Ft körül van. A legolcsóbb (de nem sokkal) az Alitália, de ott van a Lufthansa is, stb. Tehát római, zürichi, frankfurti, müncheni átszállások vannak. Jobb esetben 4-6 órás utazási idővel.

Nekem még nem volt időm mélyebben kibogarászni, melyik legyen. De már célszerű lenne fixálni.

 

Üdv: Béla

Előzmény: aladdin63 (23868)
aladdin63 Creative Commons License 2012.05.17 0 0 23868

Sziasztok!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem. Malév megszünése miatt, idén melyik légitársasággal utaztok? Előre is kössz az infót.

 

 

Bozótkutya Creative Commons License 2012.05.16 0 0 23867

Khm...mondom komolyabb

Előzmény: pudingman (23866)
pudingman Creative Commons License 2012.05.16 0 0 23866

Sajnálom, hogy 48órán nem volt komolyabb női mezőny

Ezen könnyen segíthetsz.... Jövöre indulsz:-))

Előzmény: Bozótkutya (23864)
Németh Zoli Creative Commons License 2012.05.16 0 0 23865

Szenzációs eredmények! Gratulálok minden futónak!

Külön gratulálok a szervezőknek, hisz az Ő munkájuk is

-a futók mellett- számomra felfoghatatlan!

 

Bozótkutya Creative Commons License 2012.05.15 0 0 23864

Óriási volt! Gratu!

 

Sajnálom, hogy 48órán nem volt komolyabb női mezőny. Jó lett volna ott is szép, magyar eredménynek örülni! De nem vagyok elégedetlen :)

Előzmény: Csóványos (23862)
miki Creative Commons License 2012.05.15 0 0 23863

Obor, Pecsenyéé az országúti, Zolié a fedettpályás és pálya rekord.

Előzmény: obor (23861)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!