Keresés

Részletes keresés

Taira Creative Commons License 2009.12.18 0 0 847
http://www.homestayconsultancy.com/htm/student_information1.htm
Előzmény: Taira (846)
Taira Creative Commons License 2009.12.18 0 0 846
http://www.learn4good.com/great_schools/uk_england_host_family_homestay_english_courses.htm
Előzmény: Taira (845)
Taira Creative Commons License 2009.12.18 0 0 845
http://www.westonacademy.co.uk/homestay.htm
Előzmény: Taira (844)
Taira Creative Commons License 2009.12.18 0 0 844
http://www.churchillhouse.com/en-families.html
Előzmény: Taira (843)
Taira Creative Commons License 2009.12.18 0 0 843
http://www.etc-inter.net/english/language/school/18/60

Előzmény: rozinaa (842)
rozinaa Creative Commons License 2009.12.18 0 0 842

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, nem tudom hogy tudtok -e tanácsot adni.

A lányomat szeretném Angliába kiküldeni a nyárra kb. 3-4 hétre egy családhoz nyelvgyakorlás céljából. Hol tudnék utána nézni ilyen fogadó családnak?

Már betölti addigra leányom a 18-at. Angolból megvan a felsőfokú írásbelije, de a szóbelije már többedszerre sem sikerül neki. Úgy érzem az hiányzik hozzá, hogy anyanyelvi környezetben tölthessen el egy kis időt.

Tanács? Vélemény? Tapasztalat?

Előre is köszönöm: Rozina

Miau0625 Creative Commons License 2009.12.07 0 0 841
Angoltanári állást keresek, lehetőleg gimnáziumban. Két éves szakmai tapasztalattal rendelkezem, érettségiztettem is, idén és tavaly is. Szeptembertől másik suliban tanítottam, de ott próbaidőn voltam, és már nem kellek. Ha valaki tud, kérem segítsen. Előre is köszönöm. Budapesti lehetőségek érdekelnének.
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.26 0 0 840
Keresek...


olyan középiskolai nyelvtanárokat, akik használnak az órán graded readers-eket, vagy szívesen kipróbálnák. Ebből írnék szakdolgozatot....
Az anyagot én küldeném, csak meg kellene csináltatni a diákokkal.

szipucsu2 Creative Commons License 2009.11.24 0 0 839
Köszi, ez sokkal jobban hangzik!
Előzmény: Törölt nick (838)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.18 0 0 838
student on duty = hetes

Who is on duty? = ki a hetes?
Előzmény: szipucsu2 (837)
szipucsu2 Creative Commons License 2009.11.05 0 0 837
Hogy van angolul az, hogy "Ki a hetes"? A "hetes" szóra a szótárban "monitor" volt, de ha azt kérdezem óra elején, hogy ki a "monitor", akkor a tanulók röhögőgörcsöt kapnak. :D Nincs rá valami "jobb" szó?
(Meg az lesz még nagyon jó, ha nyolcadikban tanulják, hogy a monitor sekély merülésű - képernyő.)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.16 0 0 836
Ez még a legtöbb felnőttnek is nehéz... Aki nem él benne a nyelvtani fogalmakban nap mint nap, az ált nem tudja kapásból lefordítani az elméletet egy kész mondatra.
A magam részéről fontosabbnak is tartom, h értse, h a 'the house' azt is jelentheti, h 'a ház' meg azt is, h 'a házat', minth el tudja mondani, h ez alanyeset is meg tárgyeset is. Stb, stb. A konkrét példákból leszűrni a nyelvtant jobban megy nekik. (logikusabb is így tanítani.)
Előzmény: szipucsu2 (835)
szipucsu2 Creative Commons License 2009.10.16 0 0 835
Amúgy úgy értettem nagyjából, hogy egy hatodikos gyerek van-e szellemileg annyira érett, hogy ezeket a szabályokat olyan szinten felfogja (ehhez magyar nyelvtan ismerete is kell), hogy a gyakorlatba is át tudja ültetni.
Alsó tagozatban nem nagyon tanítanak nyelvtant, játékos formában tanulják inkább a nyelvet, 9.-ben pedig már nyelvtan felől közelítik meg. Nekem pont ez az ált. 6.-os korosztály valahogy "határesetnek" tűnik, nem tudom pontosan, melyik módszer a legjobb nekik.

Én 8.-os koromban nagyon sokat szenvedtem, mire felfogtam az egyszerű jelen idő képzését, a kérdő és tagadó alakot is. Én akkor kezdtem megérteni a magyar nyelvtant, amikor idegen nyelv tanulásába ástam bele magam. De valakinél fordítva van, és van 6.-os, aki kapásból tudja, hogy mi a névmás.
Szóval különbözőek vagyunk, nehezen tudom beleképzelni magam a nyelvet tanuló hatodikosok helyébe.
Előzmény: Törölt nick (833)
NevemTeve Creative Commons License 2009.10.15 0 0 834
(Off: Amennyire én tudom, az osztályokat ma már egységesen számozzák egytől tizenkettőig, különben a 4, 6 és 8 osztályos gimnáziumok között ki sem ismernénk magunkat)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.15 0 0 833
Mi is lenne elvárható g6-ban, ha vki 2 hónapja tanul????

Több év tanulás után igen, de ált-ban és g-ben egész más módszerrel...
Előzmény: szipucsu2 (832)
szipucsu2 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 832
Köszi a válaszokat!
Gimi 6-ban már messze elvárható lenne, szóval ált.6.
Persze, hogy tanultak már, csak látszólag nem nagyon ment nekik, azért támadtak kétségeim.
Amúgy a gyakorlat azt kezdi igazolni, hogy igen, elvárható, amire gondolok.
Előzmény: Törölt nick (829)
NevemTeve Creative Commons License 2009.10.15 0 0 831
(Segíts, minek kell a mondatban az első helyen lennie?)
Előzmény: szipucsu2 (828)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.15 0 0 830
+ :-DDD
Előzmény: Törölt nick (829)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.15 0 0 829
Hehe... Szipu, ez most kicsit hülye kérdés...
Ált v gimi 6.? Hány éve tanulnak? Miylen intenzíven? Miylen tanmenetben? Stb, stb...
Talán deríts ki, h tanulták-e már...
Előzmény: szipucsu2 (828)
szipucsu2 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 828
Sziasztok!
Hatodikos korosztálytól mit lehet elvárni?
Pl. az elvárható, hogy tudják múlt időben a "to be" ragozását, kérdő és tagadó alakját is, és egyszerűbb magyar mondatokat le tudjanak fordítani angolra, pl. "Tegnap beteg voltam", "Betegek voltatok a múlt héten?", stb.?
Elvárható tőlük, hogy megértsék, hogy a mondatban minek kell az első helyen lennie, utána mi jön, meg ilyen nyelvtani ismeretek megértését?
cheekylady Creative Commons License 2009.09.23 0 0 827

Bocsánat, hirtelen felindulásból született a hsz, kérlek Titeket, ne a helyesírással foglalkozzatok!

Köszi, Cheekylady

Előzmény: cheekylady (826)
cheekylady Creative Commons License 2009.09.23 0 0 826

Szia!

Boríékolom, hogy balos vagy, egyébként nem kattantál volna rá magára a számlázás menetére.

De Okés, nézzük!

Vannak diákok, akik tudnak, tapasztalnak valamit, s már másodévesen egojuk kilóg a sorból és elkérik a havi kb. "2000 Ft-ot/óra díjat. Nekik nem kell adózni, olvass csak vissza! Azok a kollegák, akik nyelviskolákban dolgoznak- a munkaadójuk 2000  Ft alá próbálja szorÍtani az óradíjukat, noha mondjuk 20 éves tapasztalattal rendelkeznek és kenik-vágják , hogy mondjuk, mi a " Subjanctive". Jogos,ez???És ők ADÓZnak az emlíett összeg után!!!!Jogos? Erkölcsös? Biztos????, ha szembeállítjuk a már bocsánat f@sz amatőrrel????

Újabb réteg a nyugdIjasok! Sajnálom őket, de öntudatosan, simán bevállalnak egy órát 1200-ért , természeresen számla nélkül. /ennyit is ér a tudásuk manapság/...

Hozzáteszem viszik a klientúránkat, mert olcsók. / egy idő után megvilágosodnak a tanulók  és menekülnek tőlük, ők meg nem értik miért/ Éredmény???? NINCS!

 

Maradjunk a magánszféránál.

Itt arról szól a történet, ki mire tartja magát, ennek megfelelően deffiniál árat, amit vagy megfizetnek vagy nem.

Az, hogy ezt most leszámlázza-e a delikvens/én banyek leszámlázom, hízzon Gyurcsány/Bajnai köre..., mert ez a törvény.....Nekik jólétben kell élni, mi meg tengődjünk minimál béren vagy sem,most komolyan, ez fair???

Nem akarlak megbántani Atyám, de a mi kis gazdaságunk nem attól fog erőre kapni, hogy mi mit számlázunk.

Bár...egyik oldalról nem tartom reálisnak az 1000 ft-ot zsebbe. /nyugdÍjasok- nem vannak képben.../, valamint az 5000 ft-os óradíjú tanárbácsit, aki ennyiért még pókerozni is megtanít angolul.

Amúgy igazad van, van ebben a témában miről beszélni.

DE!!!!!

Ha arra gondolok, hogy itt apró differenciák vannak / bár bosszantóak/, ez SEMMI  ahhoz képest, amit kormányunk és pártunk megpróbál velünk beetetni,  más munkaadói környezet, horror árak....blablabla.

Merészeld felmérni, hogy Te hova tartozol ezen a skálán, ne pedig összetettségről beszélj! Ez ködösítás! Bye, Majus

Várom, hogy a témában mit tartasz vitaindítónak!

 

Más: Elnézést a helyesírási hibákért, angol/cirill billentyűzeten van, nem bunkóságból nem hasznúlok hosszú "o"-t. ugynis az nincs!

Előzmény: PadreComment (823)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.20 0 0 825
Szívesen!
(Naja, válogatni tudni kell, de utánanéztem, az első 10-ben van teljesen egyértelmű válasz...)
Előzmény: windpetya (824)
windpetya Creative Commons License 2009.09.19 0 0 824
Köszi 1001! :) Tudom használni, és kihasználni a netet, de nem volt egyértelmű számomra, mert túl sok lehetőséget kaptam mindkét szinonimára, az angolom meg még elég alap. :D Még egyszer köszi!
PadreComment Creative Commons License 2009.09.18 0 0 823
Szerintem az ún "fekete gazdaság", számlázás-nem számlázás kérdése ennél összetettebb. Csak azért reagálok erre a régi topikra, mert éppen ezen járatom az agyam. Érdekelne, hogy hogy látjátok.
Itt a vitaindító cikk: http://pragaitamas.blog.hu/2009/09/16/en_epitettem_de_masnak_rendszertelen_gondolatok_az_alternativ_okonomiarol
Előzmény: cheekylady (681)
PadreComment Creative Commons License 2009.09.18 0 0 822

Szerintem az ún "fekete gazdaság", számlázás-nem számlázás kérdése ennél összetettebb. Csak azért reagálok erre a régi topikra, mert éppen ezen járatom az agyam. Érdekelne, hogy hogy látjátok.

Itt a vitaindító cikk: http://pragaitamas.blog.hu/2009/09/16/en_epitettem_de_masnak_rendszertelen_gondolatok_az_alternativ_okonomiarol

Előzmény: cheekylady (681)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.17 0 0 821
on, de a gugli gyorsabb lett volna :-p)))
Előzmény: windpetya (820)
windpetya Creative Commons License 2009.09.17 0 0 820
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Mi a szinonimája a wait szónak: a hang up vagy a hang on? Egy játékhoz kellene, és nem szeretnék rossz választ adni. :)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.17 0 0 819
Előzmény: Én meg azt mondom: (818)
Én meg azt mondom: Creative Commons License 2009.09.17 0 0 818

Köszönöm a fordítást,  köszönöm! 

 

OFF: Meglehet hiányzok neki, de akkor miért nem mondja meg nekem...

 

ON: Akkor is köszi!

Előzmény: Törölt nick (817)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!