Keresés

Részletes keresés

SzegiMedical (X) 2021.04.12 0 0 5360

Nehéz elindulni a fogyás útján? Kéne valami plusz, ami lendületet ad a vágyott álomalakhoz?

 


A Szegi Medical Center szakértő csapata segítségével közösen választhatja ki az Ön számára leginkább megfelelő alakformáló kezelést. A mindenki számára ingyenesen igénybe vehető konzultáció során a szakember felméri az egészségügyi állapotot, egyénre szabott kezelési kúrát állít össze és alapos tájékoztatást ad a javasolt technológiákról.
Európa legfejlettebb gépparkját erősíti: Alma Accent Prime Ultraspeed ultrahangos és rádiófrekvenciás alakformáló, Cooltech Define zsírfagyasztó gép.

 

https://www.szegimedical.com/alakformalas/zsirbontas/

 

 

Kérjen még ma időpontot a konzultációra és tegye fel személyesen kérdéseit!

ötfelezős Creative Commons License 2021.03.26 0 0 5359

Bocs, a pikkelysömör fórumban tettem fel kérdésemet neked, ha nem nagy fáradság, megválaszolnád?

Előzmény: Walaki_mas (5358)
Walaki_mas Creative Commons License 2021.03.24 0 0 5358

Igen, nekem van. Pontosan mi erdekel?

 

A korabbi hozzaszolasaimban es a profilomban talalsz informaciokat. ha konkret kerdesed van, tedd fel es megprobalok valaszolni.

Előzmény: zsani68 (5356)
ancsa0515 Creative Commons License 2021.02.17 0 0 5357

Sziasztok! Aki szeretne egészségesen fogyni,azt szívesen segítem,személyre szabott tanácsadással.Keressetek itt,köszi :) szancsa1987@gmail.com

zsani68 Creative Commons License 2021.01.25 0 0 5356

Sziasztok! Az időszakos böjtről van valakinek tapasztalata?

 

Laci6802 Creative Commons License 2020.08.14 0 0 5353

Szia. Írnál róla bővebben is hogy milyen volt ,illete volt-e valami mellékhatás,étrendváltoztatás stb.

Előzmény: helenphi (5352)
helenphi Creative Commons License 2020.08.05 0 0 5352

Fogyókúrás tabletta - buygreеncoffeeplus.com 14 kilót fogytam kevesebb, mint 2 hónap alatt és a kilók a mai napig nem jöttek vissza. 

elza0512 Creative Commons License 2019.07.18 0 0 5347

A Szegi Medical-ban voltam. A program része volt a cooltech zsírfagyasztás, és rádiófrekvenciás zsírbontás, mert ezek megfelelő sorrendben kombinálva a hatást hatványozzák. Ezeken felül pedig lehetett kérni kiegészítő labor vizsgálatokat, dietetikai szaktanácsadást...stb. Nemtudom ki ismeri ki nem, én meglepődtem, hogy Gyányi Ditta a dietetikusuk, anno még a tv-ben láttam őt beszélni a helyes táplálkozásról. Így éltem a lehetőséggel és az ő 12 hetes fogyókúrás programjában vettem még részt, mert biztosra akartam menni 😊. A konzultáció itt pedig ingyen volt, rengeteg kérdéssel érkeztem, több mint egy órán át folyt a beszélgetés, többek közt azért mert voltak kételyeim, de nagyon kedves, türelmes és profi volt a hölgy aki fogadott.

Előzmény: lillii16 (5345)
HajniMo Creative Commons License 2019.07.18 0 0 5346

Hát ahol én voltam konzultáción, ott a felét se mondták el ennek és nem is nézett ki túl bizalomgerjesztően az egész.. így nem győztek meg. Csak a konzultáció díját bánom, hogy kifizettem...

Előzmény: elza0512 (5344)
lillii16 Creative Commons License 2019.07.17 0 0 5345

Megkérdezhetem hol voltál a kezeléseken és, hogy mi volt még a programban?

Előzmény: elza0512 (5344)
elza0512 Creative Commons License 2019.07.17 0 0 5344

Voltam már zsírfagyasztáson, de ezt egy alakformáló program részeként vettem igénybe, mert két különböző kezelést kombináltak, és étrendi tanácsadást is kértem. Viszont bő fél év elteltével is azt mondom teljesen megérte, mert eltűntek azok a zsírpárnák pl. a combjaimról, pedig azt hittem a sírig jönnek velem. Szóval az eredmény centikben mérhető itt is ott is. A fagyasztásos kezelésnél nagyon fura érzés ahogyan beszívják a zsírodat a vákuumba és lefagyasztják, majd szétmasszírozzák. De nem fájdalmas, csak szokatlan. 2-3 napra rá viszont éreztem kisebb fájdalmat, szóltak előre, hogy erre számítsak, mert az idegek ekkor térnek magukhoz a fagyasztásból, és a zsírokból kiszabadult méreganyagokkal körbevéve nem érzik túl jól magukat. Előtte, még a konzultáción mondták is, hogy oda kell figyelni a rendszeres folyadékbevitelre, meg ha nem is sokat, de kell valami mozgás, és akkor hamarabb kiürülnek a mérgek, meg az elpusztult zsírsejtek. Többnyire heti kétszer járok futni, úgyhogy azzal nem volt gond. Tehát kicsit fájt, zsibbadt, szúrt de azért nem vágtam arcokat a fájdalomtól. Állítólag előfordulhatnak erősebb fájdalmak is, de arra lehet kérni fájdalomcsillapítót, és pár napnál nem tarthat tovább.

Előzmény: lillii16 (5343)
lillii16 Creative Commons License 2019.07.08 0 0 5343

Kolléganőm javasolta nekem a zsírfagyasztást, neki ugyan bevállt és látszik is az eredmény, de én kicsit tartok tőle. Ki próbálta már? Kiváncsi lennék a tapasztalatokra!
Köszönöm!

neftete Creative Commons License 2018.09.20 0 0 5342

Fogyókúrás tabletta - http://acaiberry900.com 10 kilót fogytam kevesebb, mint 2 hónap alatt és a kilók a mai napig nem jöttek vissza.

valamit554 Creative Commons License 2017.12.14 0 0 5341

Nem tudom, hogyan tud segíteni egy ilyen "csak-csak" diéta. Én nem tartanám ki, szerintem ahhoz hogy egészséges legyél, mindenből egy picit kell enni, nem kizárólag egyszerűen egy fajta élelmiszert. de ez csak az én véleményem róla

Előzmény: ikoko2 (5338)
ikoko2 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 5338

A Ducan diétát csinálta már valaki hosszabb távon? Ez tul.képpen  a szétválasztó diéta, csak fehérje, csak zöldség-gyümölcs, csak kevés szénhidrát is beépítve. /mindegyikből 2-3 nap/  Eddig világos, de ha lement egy turnus, akkor kezdjük előlről?  Ez nem teljesen tiszta.   Ebben a melegben abszolut kibírható. Fehérje szinte bőséges: túró, sajt, kefir, joghurt, tojás, és sovány hús.  A következő 2-3 napban már mehet zöldség-gyümölcs. Nekem az a bajom, hogy inzulin mellett félő, hogy túltolom az adagokat ill. túl kevés , még ha bírom is. Bár a doki engedte, hogy pár egységet variálhatok, ha túlettem magam, vagyis emelhetek. Ezen az alapon akkor csökkenthetek is. Örülnék, ha valakinek már lenne tapasztalata. Én magamban csak-csak diétának hívom.  Egyébként másfél nap után -2kg. Talán még kitartok egy picit.

Walaki_mas Creative Commons License 2017.07.14 0 0 5337

"Az a baj, hogy szerintem jó neki hogy el van hízva, és gyógyszerrel szinten tartja az inzulinszintet.

Megszokta, és így elvan."

 

Mindenki sajat maga donti el, mit csinal, de szerintem a gyogyulas jobb alternativa, mint a gyogyszer es a jelenlegi allapota, ha mar csak a cukorbetegseg szovodmenyeire gondolok (vannak eleg sulyosak, pl. vaksag), vagy a gyogyszerekre, kulonfele eszkozokre es kezelesekre kiadott penzre.

Mint irtam korabban, az esetlegesen jo vercukorszint egyaltalan nem jelenti, hogy valaki megussza a szovodmenyeket (hiszen az magas inzulinszint nagyobb problema). 

 

"Más. Tegnap találkoztam egy régi kollégámmal, ő is cukros, és 15 kilót lead egyik héten, a másikon meg visszajön.

Van rá ötleted, miért? Gondolom pajzsmirigye gyatra..

160-as diétát csinál most."

 

Nem vagyok orvos, es ha az lennek, akkor is tobb informacio kellene (pl. 1-es vagy 2-es tipusu cukorbeteg, milyen taplalkozast folytat, milyen gyogyszereket szed, stb.) annak megiteleseben, mi okozhatja a nagy suly-ingadozast.

Heti 15 kg nagyon durvan hangzik, szerintem mindenkeppen orvoshoz kellene fordulnia, ki kellene vizsgaltatnia, mi okozza. Mint irod, lehet, hogy mas betegseg is van a cukorbetegsegen kivul.

 

A 160 g szenhidrat / nap dieata cukorbetegnek a velemenyem szerint teljesen rossz (nekem 260-t javasoltak anno...ami meg rosszabb), ez a "klassszikus"orvostudomany modszere, amely a 2-es tipusu cukorbetegseget gyogyithatatlan betegsegnek tartja es a vercukorszint szabalyozasara koncentral.

En csak ismetelni tudom magamat, hogy a kovetkezo ket modszer jo esellyel segithet a cukorbetegsegbol (2-es tipusu) valo gyogyulasban:

- idoszakos bojt (Intermittent fasting - LINK a Diet Doctor website-rol)

- Low Carb High Fat etrend (LINK a diet doctor websiterol)

 

Mindenkeppen erdemes idot szanni ra es vegig menni dr. Jason Fung eloadassorozatan, hogy az ember megertse, hogyan mukodik az elhizas es a cukorbetegseg, illetve hogyan tud az idoszakos bojt (elsosorban) es a megfelelo etrend segiteni rajta: LINK az eloadassorozatra:

- elhizas

- cukorbetegseg

 

Itt egy 128 kg-os paciens tortene, erdekessegkent: LINK.

 

(Egyebkent 1-es tipusu cukorbetegseg eseten is az LCHF etrendet javasoljak, minnel kevesebb inzulint hasznal ugyanis a paciens, annal kisebb az eselye a szovodmenyeknek.)

Előzmény: Törölt nick (5336)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.14 0 0 5336

Az a baj, hogy szerintem jó neki hogy el van hízva, és gyógyszerrel szinten tartja az inzulinszintet.

Megszokta, és így elvan.

Más. Tegnap találkoztam egy régi kollégámmal, ő is cukros, és 15 kilót lead egyik héten, a másikon meg visszajön.

Van rá ötleted, miért? Gondolom pajzsmirigye gyatra..

160-as diétát csinál most.

Előzmény: Walaki_mas (5329)
Walaki_mas Creative Commons License 2017.07.14 0 0 5335

(helyesen: "exercise"; bocs, elgepeltem)

Előzmény: Walaki_mas (5334)
Walaki_mas Creative Commons License 2017.07.14 0 0 5334

Peldakent kuldok egy linket, ahol errol van szo: link.

 

Dr. Jason Fung Intensive Dietary Management blog-jan (link) sok szo va errol, ha tudsz angolul, akkor javaslom, hogy keress a blogon az "execise" szora.

Peldaul:

https://intensivedietarymanagement.com/exercise-is-not-total-energy-expenditure/

https://intensivedietarymanagement.com/myth-exercise-exercise-part-1/

Előzmény: Walaki_mas (5333)
Walaki_mas Creative Commons License 2017.07.14 0 0 5333

"A mozgás bármilyen formája pedig nagyon fontos ebben nem tudsz meggyőzni, hiszen azért is hízunk el mert nem mozgunk eleget ez is egy ok. A mozgás többi áldott hatásáról pedig nem is beszélve. Akár a lélekre gyakorolt hatása is."

A mozgas (edzes) termeszetesen rendkivul fontos, es nagyon jo elettani hatasa van, ebben egyetertes van kozottunk.

En azt allitottam, hogy a fogyasban nem segit az edzes, vagyis az "egyunk kevesebb kaloriat es mozogjunk tobbet" modszer kudarcot vallott, ezt kiserletekkel/megfigyelesekkel igazoltak.

A szervezet metabolizmusa ugy mukodik, hogy a fizikai aktivitashoz szukseges energiafelhasznalas a szervezet ossszes energiafelhasznalasnak pusztan a toredeket teszi ki. Ha valaki egesz nap csak az agyban fekszik, tobb ezer kaloriat eget el, egy normal edzes ehhez kepest elhanyagolhato energiat hasznal el.

Ezert amennyire en jelenleg meg tudom itelni, a sulyfeleslegtol valo megszabadulas legjobb eszkoze a bojt es a helyes taplalkozas.

Előzmény: Szeszi50 (5331)
Szeszi50 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 5332

Nálam az általad ajánlott diéta szóba sem jöhet vegetáriánus vagyok. Én a DASH diétát követem ami szintén fantasztikus és a cukorbetegséget segíti megelőzni többek között. Illetve jó magasvérnyomásra és magas koleszterinszintre is. 

Előzmény: Walaki_mas (5330)
Szeszi50 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 5331

Teljesen igazad van. Az a baj ,hogy sokan nem tudják hogyan álljanak neki akár egy egyszerű " fogyókúranak" is. És legyünk őszinték nagyon lusták is vagyunk, fő a kényelem. A berögzült jó magyar konyháról pedig nem is beszélve. Aztan akik  anyagi helyzetükre hivatkozva híznak el. Semmivel sem drágább egy egészséges étrend hiszen nem kell állandóan friss ananaszt és csirkemellet enni. Én elszörnyedve olvasom a gyomorgyűrű ,gyomorballon műtéteket. Elhiszem hogy van az a súly amikor nincs más megoldás de ez valahol 160 kg felett van szerintem. Azokat a kis adagokat amit műtét után ehetnek miért nem csinálták műtét helyett? Vagy pusztán pszichés hatása van a műtétnek? Neves énekesnőnél is elhangzott hogy szervi baja miatt nem tudott fogyni, most nincs szervi baja? A gyomorgyűrű nem gyogyithatta meg. Eszembe jut  a volt belgyogyasz tanárom aki arra a kérdésre mit tegyünk, hogy fogyjunk? Nemes egyszerűséggel azt válaszolta: ne zabàljon.

A mozgás bármilyen formája pedig nagyon fontos ebben nem tudsz meggyőzni, hiszen azért is hízunk el mert nem mozgunk eleget ez is egy ok. A mozgás többi áldott hatásáról pedig nem is beszélve. Akár a lélekre gyakorolt hatása is. 

Előzmény: Walaki_mas (5330)
Walaki_mas Creative Commons License 2017.07.12 0 0 5330

@Szeszi50

 

A bojtoles (itt elsosorban az idoszakos bojtrol, intermittent fastingrol irok) soran a szervezet kap energiat az elraktarozott zsirokbol, vagyis hormonalis valtozas kovetkezteben atall egy mas, zsir alapu, uzemmodra.

Bojtoles mellett siman lehet dolgozni, sportolni, fizikai munkat is vegezni. Sot, sokan arrol szamolnak be, hogy energikusabbak es szellemileg is "elesebbek", jobban tudnak koncentralni. Ez egyebkent egybeesik a szemelyes tapasztalatommal.

(Lehetnek - nekem is voltak/vannak - persze nehezebb napok is).

 

En ugy ertem, a pusztan csokkentett kaloriabevitel eseten vannak rendszerint problemak a fizikai aktivitassal es ez a modszer noveli az ehsegerzetet is. A legtobben valoszinuleg eppen ezert tartanak a bojttol, mert ugy gondojak, hogy ez a kaloriacsokkentett modszerhez hasonlo, es hasonlo fizikai megtapasztalassal jar (ami pedig nem igaz).

Az altalam tobbszor emlitett internetes oldalon azt az informaciot talaltam, hogy orvosi kiserletek/megfigyelesek szerint az "egyunk kevesebb kaloriat es mozogjunk tobbet" modszer kudarcot vallott hosszu tavon a tesstsuly csokkenteseben.

 

Egyetertek, hogy mindenkeppen kovetkezetessegre es onfegyelemre van szukseg, hogy valaki eredmenyt erjen el, es hozzad hasonloan en is azt latom, hogy sokan megprobalnak mindenfele ketes modszert, gyogyszert.

Ez mogott azonban az is lehet, hogy problakoztak mar kovetkezetesen valamivel, de az igyekezetuk ellenere kudarcba fulladt (nem volt eredmenyes vagy nem birtak csinalni), lletve biztosan sokan vannak, akik egyszeruen nem tudjak, nem ertik, mit es hogyan kellene csinalniuk.

 

Nekem az idoszakos bojt es az LCHF dieata nagyon meggyozo, leginkabb azert mert egy vilagos es egyszeru elven alapul, es tudomanyosan is alatamasztott.

Mint irtam ezen a topicon is, 2-es tipusu cukorbetegseg gyogyitasara is hasznaljak. (En egyebkent ezzel kapcsolatban kezdtem el haszalni, es jelenleg az orvosom az mondta, hogy papiron ugyan cukorbeteg vagyok [mert annak idejen ezt allapitottak meg], de a jelenlegi laboratoriumi meresek alapjan nincs semmi problemam).

Előzmény: Szeszi50 (5326)
Walaki_mas Creative Commons License 2017.07.12 0 0 5329

A gyogyszerekkel a vercukorszintet probaljak kontrollalni. A problema azonban az, hogy a magas inzulinszint komolyabb szovodmenyeket okoz, mint az esetlegesen nem kontrollalt vercukor - hiaba van valakinek rendben a vercukorszintje, nagy esellyel megis meg fognak jelenni a szovodmenyek.

Azok a gyogyszerek, amelyek az inzulinermelest fokozzak, illetve az onzulin hatasat probaljak felerositeni, kulonosen veszelyesek ebbol a szempontbol, lasd itt.

Ezert, ha a baratod 2-es tipusu cukorbeteg, akkor mindenkeppen javaslom, hogy menjen keresztul dr. Jason Fung eloadassorozatan es probaljon az ott javasolt idoszakos bojt (intermittent fasting) es LCHF etrenddel meggyogyulni, ugyanis a 2-es cukorbetegseg gyogyihato.

 

A rakarozasert az inzulin nevu hormon felelos. Bojtoles alatt az inzulinszint egyreszt lecsokken (ez az egyik fo ok, amiert csinalni kell), masreszt nincs mit raktarozni, a szervezet kenytelen az elraktarozott zsirt hasznalni (ez a masik fo ok).

Ha arra gondolsz, hogy a normal etkezes alatt fog majd a bojt miatt a szervezet tobbet raktarozni, akkor az alaptalan. A bojtoles alatt a szervezet metabolizmusa (~energiafelhasznalasa) nem valtozik, eppen ez a zsenialis benne. A problema a (pusztan) kaloriacsokkentes alapu dietakkal van van (amikor valaki keveset eszik, hogy fogyjon), mert ilyenkor a szervezet metabolizmusa megvaltozik, es kesobb, ha visszater a normal mennyisegre, akkor a megvaltozott metabolizmus (~lecsokkent energiafelhasznalas) miatt fog hizni.

Előzmény: Törölt nick (5328)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.12 0 0 5328

Rosszul fogalmaztam, a tapasztalat szerint esznek a cukrosok 5x. A barátomnál próbáltuk a napi ötszöri étkezést levenni 3-ra, illetve 4-re. Mivel 8 éve gyógyszerezi magát, 4 óra után a csökkenő vércukra miatt ennie kell. Persze nagy hajlandóság nincs benne változtatni, pedig eszköz lenne rá. Megszokta, és kényelmes neki, és ha majd lekapják a lábát, csodálkozik.

A böjt szerintem azért nem jó, mert átáll a szervezet raktározásra, és mindent zsírrá tesz el. Ergo hízni fog, mégha a a vércukor szintje rendben is lesz.

De ez az én tapasztalatom, lehet másnál másképp van.

 

A 10 órás intervallumban 3 étkezésben teljesen egyetértünk, kb ez ami ideális az emberi szervezetnek.

Előzmény: Walaki_mas (5324)
Szeszi50 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 5327

Talán még ennyit, én 22 kg fogytam így ezzel a módszerrel és böjtöltem is otthon, nekem nehezebb volt a diéta mivel vegetáriánus vagyok.

Lányom 14 kg fogyott a kalóriaszámláló módszerrel, nem böjtölt, sokat mozgott viszont.

Barátnője 15 kg fogyott a szétválasztós diétával kicsit tornázgatott is, nem böjtölt.

Egyik ismerősöm 8 kg fogyott akupresszuraval, böjtölt egy farmon. Ezek a kg nem jöttek vissza egyikünknek sem évek óta. A lenyeg azon van, hogy kezdjunk valamit magunkkal és utána sem térhetünk vissza a régi étkezéshez, szokásokhoz. Hosszú távon kell gondolkodni, áttérni másképp elkészített ételekre.

Előzmény: Szeszi50 (5326)
Szeszi50 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 5326

Teljesen igazad van, viszont az alaplevél amire írtam az volt, hogy szeret enni és ezért nem tud fogyni és szerencsére nincs szervi baja. Azok akik " szeretnek" enni soha az életben nem bírják és nem is fogják kipróbálni a böjtölést főleg mivel megerőltető munkat is végez mint írja. A böjt nagyon jó ha otthon pihenni tudsz vagy megfelelő helyen pl böjt " farmon " csinálod. Aki szeret enni és valószínűleg sokat is evett ráadásul nem igazán megfelelő ételeket az sokkal könnyebben átáll ha napi ötször vagy akár hatszor is eszik. És itt nem nassolast értettem hanem salátát, gyümölcsöt, párolt húsokat , magvakat,stb. A helyes diétahoz akarat kell méghozzá jó nagy es legyünk őszinték pénz is, aki nagy súlyfelesleggel küszködik annak így könnyebb az elején. Es mint írja nem öt- tíz kg kell  megszabadulnia, hogy elavult vagy sem a lényeg azon van, hogy ne ehezzen. Ezért is kapaszkodnak a gyógyszerekbe,, mindenféle csoda bogyokba egyszerűbb és a legtöbb ilyen gyógyszer pl adipex pont az éhségközpontra hat. Egyetértek veled ám mint írtam mindenki más miatt hízott meg és nem működünk egy kaptafára. Sok módszer van ez is az egyik amit Te leirtal és az is amit én. Mindegyik járható út csak valamelyiket elkell kezdeni és csinálni.

Előzmény: Walaki_mas (5325)
Walaki_mas Creative Commons License 2017.07.11 0 0 5325

"Ha fogyozol az nem azt jelenti, hogy éhez akkor hamar feladja az ember. Minden ételt meglehet csinálni diétásan is még a töltött káposztát is. És napi ötször egyél soha ne éhez mert akkor falja ki a hűtőt az ember. Legyen mindig valami a hűtőben készen, zöldségleves, grillezett husi, salata amihez tudsz nyúlni ha rád tör az éhség."

 

En is azon a velmenyen vagyok, hogy a kevesebb kaloriabevitel (~ehezes) hosszu tavon nem segit.

 

A kevesebb kaloriabevitelen alapulo fogyas azon a teveszmen alapul, hogy a szervezet energiafelhasznalasa ugyanannyi marad akkor is, ha kevesebb kaloriat (energiat) viszunk be.

Ez azonban nem igy van. Egy rovid ido utan a szervezet energiafelhasznalasa hozzaigazodik a bevitt kaloriahaoz, vagyis lecsokken, igy a fogyas a rovid kezdeti sikerek utan megall. Ezt kovetoen pedig gyakran elofordul, hogy a fogyokurazo megnoveli a kaloriabevitelt (mert ehes), ez pedig a szervezet lecsokkent energiafelhasznalas miatt hizashoz vezet.

 

Az idoszakos bojtoles eseten / LCHF etrend eseten a kaloria nincs korlatozva (persze egy jozan mennyiseget celszeru csak fogyasztani). A bojtoles alatt bekovetkezo hormonalis valtozas hatasara ugyanis a 0 kaloriabevitel ellenere a szervezet metabolizmusa nem valtozik, vagyis az energiafelhasznalasa nem csokken. A szervezet atall az elraktarozott zsir elegetesere.

 

Meg annyit tennek hozza, hogy ha valaki kaloriabevitell csokkentesevel fogy, az izmot is fogyaszt. A bojtoles eseten ilyen nincs, mivel a hormonalis valtozasok megakadalyozzak az izomszovet felhasznalasat.

 

A hozzaszolas tobbi reszevel (otszori etkezes, ehseg ratorese) nem ertek egyet, az eozo hozzaszolasomban leirtam, hogy miert nem.

Előzmény: Szeszi50 (5321)
Walaki_mas Creative Commons License 2017.07.11 0 0 5324

A "main stream" orvostudomany javasolja csak a (2-es tipusu) cukorbetegeknek a napi otszori etkezest, de ez sajnos egyaltalan nem helyes, mivel az inzulinszintet folyamatosan magasan tartja (emelni akarja). A cel eppenhogy az inzulinszint csokkentese es ezzel az inzulinrezisztencia megtorese lenne.

 

A megemelkedett inzulinszint a fo felelos az elhizasert (altalaban, mindenkiben, a nem cukorbetegekben is), hiszen az inzulin hormon alakitja at a cukrot zsirra. Igy a gyakori etkezes, nassolas (amely az inzulinszintet folyamatosan magasan tartja) kerulendo. A lent altalam emlitet blogon pl. a napi 3 etkezest javasoljak egy 10 oras idointervallumban (vagy pl. 2 etkezest egy meg rovidebb idointervallumban). Igy a szervezetnek 14 oraja marad arra (14 ora bojt), hogy elkezdje helyreallitani a mukodeset.

 

Az etkezesnel messze hatekonyabb azonban a bojtoles (bojt=csak viz fogyasztasa), a bojtoles altatt a szervezet atall a zsir alapu uzemmodra (a raktarozott zsirt kezdi el egetni), illetve ilyenkor nincs etel, ami az inzulinszint emelkedeset valtana ki, igy az inzulinrezisztencia felszamolasaban is rendkivul hatekony.

 

A "hosszu tavu szenhidratok" nyilvan sokkal jobbak, mint a finomitott szenhidratok, de pl. az altalam javasolt LCHF etrend celja eppen a szenhidrat mennyiseg minimalizalasa es a zsir aranyanak novelese. Ezzel a szervezet energiat kap (zsir), ugyanakkor nincs/minimalis a szenhidrat, amit az inzulin hormon zsirra alakitana es elraktarozna.

Előzmény: Törölt nick (5323)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.11 0 0 5323

A napi ötször evés mára eléggé "elavult", kivéve cukrosok, és gyerekek. Kell a gyomornak és az emésztőrendszernek pihenni is, 3 étkezés az ideális.

Ha hosszú távú szénhidrátokat eszik, mint a javasolt zabpehely: nem lesz éhes órák alatt.

Előzmény: Szeszi50 (5321)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!