Keresés

Részletes keresés

MyDestinyBassets Creative Commons License 2009.05.05 0 0 159
MEOE BASSET HOUND KLUB
TENYÉSZSZEMLE, KÉPESSÉGVIZSGA, MUNKAVIZSGA
BASSET HOUND ÉS ROKON FAJTÁI, BEAGLE, HANNOVERI VÉREB...

Heves - 2009. május 23.

Részvétel csak előzetes bejelentkezéssel!

Részletek és jelentkezési lap: http://www.mydestiny.hu - Hírek menüpont
esszterke Creative Commons License 2009.03.04 0 0 157
Sziasztok!

Szeretném elajándékozni 5 éves beagle kan kutyusomat,mert nincs elég időm foglalkozni vele és szerintem megérdemelné a több odafigyelést.

Akit érdekel,írjon az esszterke@freemail.hu e-mail címre.
MyDestinyBassets Creative Commons License 2009.03.04 0 0 156


S.O.S.

Gazdit keresünk egy 2-3 éves tricolor szuka beagle kutyusnak.
2009. március 3-án találták Salgótarjánban, nyakörvvel a nyakában. Ülni, pacsit adni tud.
Sajnos a jelenlegi befogadónál csak ma estig maradhat.
Ideiglenes befogadók jelentkezését is várjuk!

Érdeklődni lehet: Gyetvai Krisztián 70/503-1924

Bumburnyák Creative Commons License 2009.02.27 0 0 155

 

..vizslakölykök ingyen elvihetők..

 

elérhetőség:

 

tutenchamun@citromail.hu

 

 

Mimi&Boci Creative Commons License 2009.01.07 0 0 154
Sziasztok!

Találtunk egy Beagle kutyát. Úgy tudom fiú...azért így írom, mert tegnap minket kísérgetett, azt hittük van gazdija, mert van rajta öv, bár gyanusan messzire elmerészkedett utánunk.
Mások is látták este,mint kiderült, most beszéltünk más kutyásokkal, tehát elkóborolt és ma délelőtt befogták. Egy kedves lánynál tölti az éjszakát, holnap kiplakátozzák a környéken.
Keressük S.O.S a gazdiját, vagy esetleg örökbefogadót.

XX. Pesterzsébet, városközpont, Topánka utca, János utca környéke...
Esetleg keressetek engem, mert a leányzót nem kérdeztem fórumra kiírhatom e a számát, de nekem meg van az övé.
0620/3997524
Timi
Rihanna98 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 153
Rihanna98 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 152
őlene az a vizsla
Rihanna98 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 151
hali az én kutyusom vizsla de baeglét is szeretnék !
Desty Creative Commons License 2008.09.16 0 0 150
ELŐZETES IGÉNYFELMÉRÉS !!!
BASSET HOUND, BASSET GRIFFON VENDÉEN, BEAGLE, BLOODHOUND, HANNOVERI VÉREB
TENYÉSZSZEMLÉRE, KÉPESSÉGVIZSGÁRA ÉS MUNKAVIZSGÁRA

Heves, 2008. október 18.
Kizárólag elegendő jelentkező esetén!

Soponya, 2008. október 25.
Mindenképpen megtartásra kerül.
(Bloodhound tenyészszemle kizárólag itt lesz!
Bloodhound munkavizsga még egyeztetés alatt.)

Az előzetes jelentkezéseket az alábbi e-mail címre kérjük:
mydestiny@freemail.hu

A jelentkezésben kérjük feltüntetni az alábbi adatokat:
- gazdi neve,
- kutya fajtája és neve,
- tenyészszemlére, képességvizsgára, vagy munkavizsgára szeretne jelentkezni,
- melyik helyszín és időpont felel meg a tulajdonosnak.

Munkavizsgára mindkét helyszínen
korlátozott számban fogadunk nevezéseket!

Előzetes jelentkezési határidő: 2008. szeptember 22.
wawabagus Creative Commons License 2008.08.28 0 0 149

 

 

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Lehet egy vizslának hártyás talpa? Előfordul ilyesmi? Mint a labradoroknál pl...

Egy hete kihoztunk egy keverék kutyust egy menhelyről és felfedeztük, hogy hártyás talpa van :-)...Próbáljuk kitalálni milyen kutyákból lett összerakva :-)...

 

Ti látjátok benne a vizsát? Sok németjuhász van benne az biztos...és még valamilyen fajta, azt írták, hogy vizsla...Hát nem tudom. Viszont hártyás talpú :-).

Az egésznek nincs nagy jelentősége, mert úgy szeretjük, ahogy van...csak kiváncsiak vagyunk kik lehettek az ősei :-).

Köszi :-)!

Lusti

 

Desty Creative Commons License 2008.08.22 0 0 148
rubikon2 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 147

Figyelem miskolci Biglisek!!!
2008.augusztus.29-én pénteken 2 órától, a Metro melletti Lucky Dog kutyaiskolában megrendezésre kerül a 3. Miskolci Beagle Találkozó! Várunk mindenkit szeretettel! Ivóvízről lehetőleg mindenki gondoskodjon, valamint arról, hogy a kutyája lehetőleg ne az iskola területére intézze a dolgát! :) Köszönjük!
Kérdés esetén érdeklődni: beagle359@gmail.com email címen lehet!

Rihanna98 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 146
Nekem vigylám volt de szeretnék egy beagle kutyut
krokostamas Creative Commons License 2008.07.12 0 0 145
Sziasztok! :) Nekem is van egy félig labrador, félig vizsla kutyusom, és szerintem színben nagyon vizsla, és lehet testalkatban is kicsit :) Hoztam képet is :) A képek nem valami újak, de megígérem, hogy holnap teszek be vadonat újakat is :)

Maremagnum Creative Commons License 2008.05.14 0 0 144
Gyertek beszélgetni májusban!
2008. május 21. szerda, 17h: Csányi Vilmos kerekasztal-beszélgetés
- író-olvasó találkozó a Gloria Jean’s Coffees-ben a Mammut Bevásárló- és Szórakoztató Központ I. épületében
Hazánk legismertebb és legközkedveltebb etológusa, Bukfenc és Jeromos gazdája ez alkalommal személyesen válaszol a gazdik tudományos vagy köznapi kutyás kérdéseire.
További infók: http://mammut.hu/mart/reszletezo.php?id=79

Gyertek kirándulni májusban!
2008. május 25. vasárnap, 11h: 12. Vizsla Túra: Nagykovácsi
- regisztráció 10h-tól
Javasolt a kirándulásra alkalmas ruházat, valamint a megfelelő túracipő.
A kirándulás felhívásának szövege: http://www.vizslatura.hu

Gyertek színházba májusban!
2008. május 28. szerda, 20h: Csányi Vilmos: Bukfenc és Jeromos (kutyás történeteim)
- színházi premier a Kaméleon Clubban a Mammut Bevásárló- és Szórakoztató Központ II. épületében
Csányi Vilmos írásait felolvassa: Gyabronka József
Zongorán közreműködik: Farkas Sándor
Jegyek 1.500 Ft-os egységáron kaphatók a Concert & Media Jegyirodákban, illetve a Mammut Libri Könyváruházban található jegyirodában (telefon: 1/345 8583; nyitva tartás: H-P 12-19.30h, Szo 13-19.30h, Vas 13-18h).
Internetes jegyrendelés: http://www.jegyelado.hu/index.php?page=rendezvenyek&rid=2341
További infók: http://mammut.hu/mart/reszletezo.php?id=83

Gyertek kiállítást nézni májusban!
Vizsla Alvópóz Fotókiállítás a Mammut Bevásárló- és Szórakoztató Központ két épületét összekötő III. emeleti függőfolyosóján.
Ez a kiállítás csupán néhány különleges képet tud bemutatni abból a hatalmas mennyiségű fotóból, ami a honlapon összegyűlt. Reméljük, a képek mindenkit megnevettetnek és megérintenek, elvarázsolnak és elgondolkodtatnak majd
– akár van kutyája, akár nincs.
További infók: http://mammut.hu/mart/reszletezo.php?id=72
Előzmény: Mikka.makka (143)
Mikka.makka Creative Commons License 2008.02.27 0 0 143
Sziasztok!
Nem tudom, járnak-e ide olyanok is, akik mostanában kutyanagyszülőséget vállalnak. :)
Szeretnénk egy beagle szuka kiskölyköt. Nem tenyésztési célra, úgyhogy az sem baj, ha színhibás, törzskönyv sem szükséges. Leginkább Pest megyéből, hogy azért érte tudjunk menni, s ne postai utánvéttel kelljen megrendelni. :) Az lenne a legideálisabb, ha áprilisban lehetne elhozni, mert akkortól otthon leszek (szülési szabin), s nem szeretném egyedül hagyni az ebecskét. Kertes házban lakunk, és nagyon szeretnénk őt. Max. 25-30.000 Ft-ot tudnánk rászánni, de az sem baj, ha lényegesen olcsóbb :)
Ha valaki tud segíteni ez ügyben, a mélcímem: mikka_makka@citromail.hu
Maremagnum Creative Commons License 2008.02.26 0 0 142
*SOS*SOS*SOS*

100.000 Ft a szerencsés megtalálónak!

2008. február 15-én, pénteken elveszett egy 10 éves magyar vizsla fiú Hatvanból, a Tízhold utcából.
Legutóbb Heréden látták őt.

Fülszáma: 6091
Ismertetőjele: a mellényén kis fehér folt látható
Neve: Amigó

Tel: 06 (30) 378 8026
E-mail: karpetaverka@yahoo.com
Előzmény: Holle anyu (141)
Holle anyu Creative Commons License 2008.02.11 0 0 141

A kép lemaradt :) Sissy most 12 hetes.

 

Előzmény: Holle anyu (137)
dettyce01 Creative Commons License 2008.02.10 0 0 140
Hello!Érdekelne a beagle kutya.Nekünk is van egy kanunk és szeretnénk mellé egy lányt is!Kertes családi házban lakunk szóval lenne hely bőven.Nagyon örülnénk neki!Kérem válaszoljon!
Előzmény: beki08 (139)
beki08 Creative Commons License 2008.02.08 0 0 139
Sziasztok!
Sajnos meg kell válnunk 2 éves beagle kutyusunktól, mert édesapámnak nincs energiája hozzá.Fajtatiszta ,kislány és Zsömle névre hallgat.Ha érdekel valakit, szóljon.
FoxxyC Creative Commons License 2008.01.15 0 0 138
 

Sziasztok!

 

Egy gyönyörű magyar vizsla és egy keverék kutyus szerelméből született 8 kiskutya, akik közül még négyen gazdára várnak! (3 lány, 1 fiú)

A kicsik most 11 hetesek, és azonnal elvihetők! (Komárom Esztergom megye, Kesztölc)

Érdeklődni az alábbi telefonszámokon lehet: 0630 444 7597, 0620 960 8551

A szülők természetesen a helyszínen megtekinthetők! Az apukaLevi
Holle anyu Creative Commons License 2008.01.12 0 0 137

Sziasztok,most jöttem ebbe a topikba.

Karácsonyra kaptam egy vizsla mamától és labrador papától származó  6 hetes kislányt.De úgy tűnik, inkább vizsla lesz,mint labi :)Vagy még korai ezt kijelenteni?

   

Ő Sissy.

Ma megvolt az első "gödör"ásás :)

Maremagnum Creative Commons License 2007.11.07 0 0 136
* * * ÚJRA JÖN A HATLÁBÚ!

Ezúton szeretném felhívni minden színház- és kutyabarát figyelmét az alábbi jótékonysági estre, melynek bevételéből a Vizslamentők tevékenységét támogatjuk.
A teltházas Mammut színházi előadást követően itt az alkalom, hogy megnézzék azok is ezt a csodálatos estet, akik nyáron lemaradtak róla - illetve azok, akik szívesen meghallgatnák újra Doris kutya történetét.

Gyertek el, legyünk minél többen és ünnepeljük együtt a hatlábúak karácsonyát!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bächer Iván: Hatlábú (Jótékonysági est a Vizslamentők javára)
kutyás történeteim
2007. december 14. péntek, 19 óra
IBS Színpad (1021 Budapest, Tárogató út 2/4., tel.: 391 2525, net: www.ibs-szinpad.hu)

Bächer Iván írásait előadja: Gyabronka József
Mazurkázik: Bächer Iván
Az est vizslatulajdonos vendégművészei: Kecskés Karina és Kovács Patrícia

“Kutyás lettem. Hatlábú.
Nem akartam az lenni. Eszem ágában se volt.
Meggyőződéses kutyátlan voltam harminchat éven át.
Szilárd elvi alapon nem volt kutyám.
Szeretem a függetlenséget, még akkor is, ha nemigen volt részem benne soha.
Ebbe bele is nyugodtam rég.
De hogy még egy kutyától is függjek, ez soknak tűnt fel előttem.
Harminchat évig el nem tudtam volna képzelni, hogy egy póráz végére kötve naponta háromszor lemasírozzak egy térre, ahol nincsen semmi sem, és ami van, hát arról jobb nem beszélni.
Tudtam, hogy aki kutyát tart, az kutyás lesz. Elkutyásodik.
Kutyásokkal ismerkedik, kutyákról beszél, sőt kutyákkal beszél, kutyával fekszik, és kutyával kel, kutyával álmodik: elkutyul.”

Az estet követően az Ulpius Ház jóvoltából a szerző a színház előcsarnokában dedikálja Hatlábú című könyvét, mely a helyszínen meg is vásárolható.

Jegyár: 2.300 Ft
Jegyek kaphatók: az ismert jegypénztárakban, illetve a www.jegymester.hu és a www.inteticket.hu oldalon
A bevételből befolyt összeg a költségek levonását követően teljes egészében a Vizslamentők munkáját segíti.

Együttműködő partnerek: IBS, Vizsla Túra, Futirnka utca/Vizslamentők, Háziállat.hu, Nana.hu, Ulpius Ház
További információ: www.vizslatura.hu és www.futrinkautca.hu
Kapcsolat: Tollár Mónika tollarmoni@hotmail.com és vizslatura@yahoo.com

Zemanek Creative Commons License 2007.10.27 0 0 135
Valszeg már későn írok, de csak most olvastam az írásod.
Egy beagle nem szabad megkötni. Ezután csak mégjobban fog szökni. Ha tüzel a szomszéd szuka bármilyen fajta kutyád is van átmenne, ha nem jó a kertítés.
De egy beagle ha ezért megkötöd, utána mégjobban fog szökni. Egy beagle falka kutya, nem alkalmas arra, hogy egész nap egyedül legyen.
Előzmény: ixchel (132)
ákotka Creative Commons License 2007.10.27 0 0 134
Rövidszõrû magyar vizsla kan kiskutyák /5/ november végi elvitellel eladóak. A kiskutyák nem törzskönyvesek. A kiskutyák már most megtekinthetõek, lefoglalhatóak. Féregtelenítve, displasia szûrt. Anyja: Lisa, nem törzskönyves. Az anya nagyszülei: Mikola vérvonal. A kiskutyák apja: Oskar Oskar apjának vérvonala: Bakonyaljai Vadász Ami, Anyai vérvonal: Mohoskõi Vanda Oskar nagyszülei: Apai ágon: Veszprémi Vadász Aramis, Vadászfaji Zengõ, Anyai ágon: Veszprémi Vadász Aramis, Trap Demis
Bumbull Creative Commons License 2007.08.09 0 0 133

Szia!

Nekem ugyanez a problémám és ha kapnál egy jó tanácsot a problémára kérlek írd meg mert a szívem szakad meg hogy pórázon van a kutya. Pedig a miénk szuka de mégsem marad itthon, szerintem ez fajtafüggő.Mi már arra gondoltunk hogy építünk egy kenelt de az az igazság hogy nem bírnám bezárva látni.Szóval ha kapsz egy jó tippet írd meg előre is köszönöm.

Orsi.

Előzmény: ixchel (132)
ixchel Creative Commons License 2007.08.04 0 0 132
Sziasztok!

Nagyon nagy problémám van, ebben kérném a tanácsotokat S.O.S.
Van egy kétéves fiú beagle-ünk (Frodó),aki mostanában kezdett hiper-szökőssé válni. (Eddig is hajlamos volt rá, de most, hogy a szomszéd kutyája tüzelni kezdett, szinte lehetetlen itthon tartani.)
1.számú próbálkozás: befoltozgattuk a problémás helyeket a kerítésen, de persze mindig akad egy-egy újabb hely.
2. megbeszéltük a szomszéddal, hogy éjszakára mi kötjük meg a kutyát, nappalra ő csukja be a sajátját
3. éjjel-nappal megkötöttük a miénket, mert folyton a szomszédban grasszált, cserébe naponta 2-szer elvittük egy nagy sétára

Eredmény: sírás-rívás, Frodó egyre frusztráltabb és amint szerét ejti, több szomszédon át rohan az utcára. A férjem már új gazdit keresne, de a gyerekek nagyon szeretik, ezért még teszünk egy-két kísérletet...

Szóval, arra lennék kíváncsi, volt-e valamelyikőtöknek hasonló problémája a kutyájával, és hogyan oldottátok meg. Előre is köszönöm és szép napot!
Maremagnum Creative Commons License 2007.07.24 0 0 131
AJÁNLÓ

A Mammut Bevásárló- és Szórakoztató Központ hatodik éve, azaz 2002-től rendezi meg nyaranta nagysikerű rendezvénysorozatát, ezzel is hozzájárulva a budai oldal kulturális életének színesebbé tételéhez. A Mammut Színház kezdeményezés annak a koncepciónak a része, amely célul tűzte ki, hogy a Mammut Bevásárló- és Szórakoztató Központ egyfajta „minőségi közösségi tér”, olyan találkozási pont legyen, ahol a hagyományos vásárlási lehetőségeken túl sokszínűbb szórakozási- és kulturális szolgáltatások várják a látogatókat.

Augusztus 8-án 20 órai kezdettel Bächer Iván legnépszerűbb kutyás történeteit hallhatják a nézők a Mammut Színház színpadán Gyabronka József rendhagyó előadásában, valamint a szerző zongorakíséretével.

A produkció a Bächer Iván Hatlábú című sikerkönyve alapján készült és évek óta teltházzal játsszák a Spinoza Házban.

Az előadás igazi színházi csemege, abszolút etalon, szakmai bravúr - szívből ajánlható mindazoknak, akik szeretik a kutyákat.

Az előadás helyszíne: Mammut Bevásárló- és Szórakoztató Központ II. épület, IV. emelet, Kaméleon Club(1024 Budapest, Lövőház utca 2-6.)

Jegyár: 1.500 Ft

Jegyek kaphatók: a Mammut Bevásárló- és Szórakoztató Központ információs pultjainál (tel: 345 8020 és 345 8333); a Broadway Jegyirodában (tel: 30/9216 350 vagy 340 4883); az előadás előtt egy órával a helyszínen

Részlet a könyvből:

“Kutyás lettem. Hatlábú.
Nem akartam az lenni. Eszem ágában se volt.
Meggyőződéses kutyátlan voltam harminchat éven át.
Szilárd elvi alapon nem volt kutyám.
Szeretem a függetlenséget, még akkor is, ha nemigen volt részem benne soha.
Ebbe bele is nyugodtam rég.
De hogy még egy kutyától is függjek, ez soknak tűnt fel előttem.
Harminchat évig el nem tudtam volna képzelni, hogy egy póráz végére kötve naponta háromszor lemasírozzak egy térre, ahol nincsen semmi sem, és ami van, hát arról jobb nem beszélni.
Tudtam, hogy aki kutyát tart, az kutyás lesz. Elkutyásodik. Kutyásokkal ismerkedik, kutyákról beszél, sőt kutyákkal beszél, kutyával fekszik, és kutyával kel, kutyával álmodik: elkutyul.
A kutya büdös, továbbá zajos és harap.
Ennyit tudtam a kutyáról, és ez nekem elég volt.
Kutya-tudásomat sétáltattam nap mint nap, több mint harminchat éven át.
Aztán egyszer csak kutya-tudásom elkóborolt, elszökött, nem leltem sehol, hamarosan már nem is kerestem.
Kutyát sétáltattam helyette. Kutyás lettem.”
(Bächer Iván)
Előzmény: Maremagnum (130)
Maremagnum Creative Commons License 2007.06.30 0 0 130
4. Vizsla Túra: 2007. július 29. vasárnap, 11h: Aranyos szegelet, Szentendrei-sziget

Az eddigi Vizsla Túrák sikere és népszerűsége alapján újabb közös kirándulásra hívunk minden vizslát a gazdájával együtt! Nem titkolt célunk, hogy a közös séta során ne csak négylábú kedvenceinket fárasszuk le alaposan, de mi gazdik is új embereket, barátokat ismerjünk meg. Szeretnénk továbbá, ha minél több és eltérő életkorú vizsla találkozhatna egymással, elősegítve a szocializációjukat.

A következő kirándulás felhívása már olvasható a www.vizslatura.hu oldalon!
Olvasd el és jelentkezz!

Az eddigi Vizsla Túrák fotóalbuma: http://kep.tar.hu/vizslatura
Anett&Milton Creative Commons License 2007.06.23 0 0 129

A Négymancs alapítvány egyik munkatársa egy laborból szabadult beagle kutyust tanít az élet szép oldalaira évek óta. Itt lehet olvasni Ottó történetét:
http://www.negymancs.hu/website/output.php?id=1100&idcontent=1498

Egyszer meglátogattam őket, Otto édes kutyus, meglepő módon rögtön odajött és az ember térdéhez tette a homlokát és hagyta hadd vakargassuk, ellenben az asztalra letett bögre koppanásától is összerezzent. De nagyon aranyos kutyu lett belőle :)

Most sikerült elérniük hogy egy budapesti laborból 14 beaglet engedjenek el, különböző korúak, ivartalanított és nem ivartalanított kan kutyuk.

Hamarosan "szabadulnak" a kuttyok, többségük gazdit keres!

Ha ismertek valakit, aki vállalná a feladatot, de cserébe biztos hogy sok mindent kapna, akkor tudok nektek/neki küldeni mindegyik kutyusról egy doksit, képpel, adatokkal.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!