Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
kgaboroo háromnegyed órája Creative Commons License 72098

Látod....a megnyert idő adja a pozitív érzetet. A versenysportban egy ezred másodperc is eldöntheti azt, hogy a szád lefelé vagy felfelé görbül.:-)))

Előzmény: DMA (72097)
DMA egy órája Creative Commons License 72097

De mentem. Csakhogy a nyereség nem volt igazán számottevő, csak az érzet, hogy lám mindent megteszek, hogy hamarabb ott legyek :-)

Előzmény: kgaboroo (72096)
kgaboroo egy órája Creative Commons License 72096

Kezd egy kicsit álszent dologgá válni az egész téma. Mintha ti még sosem mentetek volna 115-tel csak azért, hogy egy kicsit hamarabb érjetek oda ahová.

Megcsíptek, kifizetem, kész. Megérdemeltem? Meg. Amennyit én gyorshajtok azért már helyszíni főbelövés járna. :-))) 

Előzmény: yoggi (72095)
yoggi másfél órája Creative Commons License 72095

Tök felesleges ezen vitázni, ha neked pár perc megért egy 30-as csekket, lelked rajta. :)

A lakott települések és az úthálózat pedig elég egyszerű, nézz rá a térképre :)

( egyébként sok éven keresztül abból állt a munkám hogy a Dunántúl útjait jártam nap, mint nap, tudom mit beszélek :)  ) 

Kótélre visszatérve, ha a nyakod van a kötél, tök mindegy 17 perc vagy 5........ a nyert 12 perced is ugyanaz a sz@r helyzet :( 

Előzmény: kgaboroo (72094)
kgaboroo másfél órája Creative Commons License 72094

Ez már egy nagyon megerőszakolása a dolognak, csakhogy ne legyen igazam.:-)))

De, hogy mondjak egy Győr_Sopron megyei főútvonalat Rajka és Győr között. Ez az egy főútvonal van ebben az irányban vagy a pálya. Rajka, Bezenye, Mosonmagyaróvár, Öttevény, Abda, Győr. Bezenye-Mosonmagyaróvár közt 12 km, Mosonmagyaróvár-Öttevény közt 24 km főút van lakott területen kívül.

És ez a rengeteg út közül csak egy.:-)

De mindegy is, kár olyan tényeken vitázni amit valós számadatokkal lehet alátámasztani. Pár perc is sokat számít az időben, főleg ha siet az ember.

Előzmény: yoggi (72092)
nézek két órája Creative Commons License 72093

jó kérdés...

Előzmény: kgaboroo (72085)
yoggi két órája Creative Commons License 72092

Egy dolgot nem számolsz, illetve 2-t, egyrészt falvak közt fel kell gyorsulnod, és le kell lassitanod, másrészt főúton van szembejövő forgalom, azaz ha nem birsz előzni,akkor le kell lassulnod,majd gyorsitanod, és elég jelentős távolságokat teszel meg az elötted haladó ritmusában. Ez mind idő, és üzemanyag. Szóval a nagy sietségből mindig az jön le, hogy az engedélyezett sebesség közelében hajtva jössz ki időben és üzemanyagban is a legjobban.Másik, Dunántúlon nem életszerű hogy találsz 15 km olyan utat, ahol nincs lakott terület, még keleten talán, de nem főút közelében. Lassan a a nagyvárosok körül épülő gyűrűk talán ilyenek lesznek, de ott meg egy -egy kerülés beletesz + 5-10 km-t simán, ráadásul, még ha autóútnak is minősitik, csak 2 sáv, szembeforgalom van, egy -egy teherautó konvoj el is vitte a nyert időt, márpedig ha már fizetniük kell, akkor a jobb utat választják.( kezdenek végre rájönni)  Szerintem. :)

25 éve járok ugyanazokon az útvonalakon, autópálya "szerencsére" nincs felénk, több kocsival, az a tapasztalat, GPS 95-100 között tartva a sebességet a legoptimálisabb, illetve van még egy, hajnalban annyival mész amennyivel akarsz, Sebességi és idő rekordok megdöntésére az egyetlen alkalmas napszak :D

Előzmény: kgaboroo (72091)
kgaboroo 13 órája Creative Commons License 72091

Persze. Csak egy gyors számítás volt részemről. De ha azt vesszük, hogy csak főúton megyünk falvak közt akkor egy 15 km-es falumentes szakaszon 90 és 115 km-es sebességkülönbség közt is kijön több mint 2 perc.

Gyakorlatban ez nem tűnik soknak, viszont közel 500 méterrel többet teszel meg egy perc alat ha 90 helyett 115-tel mész. Ez pedig már jelentős távoság.

Előzmény: DMA (72090)
DMA 13 órája Creative Commons License 72090

Autópályán a 130 az jó esetben kiadja az átlagodat is, zavartalan egyenletes haladás. Főúton a 90 talán kiad egy 60-as átlagot, főleg ha települések is vannak közben.

Előzmény: kgaboroo (72088)
DMA 13 órája Creative Commons License 72089

Így igaz, én általában a Pécs-Bonyhád 50km-t rovom. Múlt szerdán is ezt tettem, hajnalban amikor leszakadt az ég. Leszakadt part, letörött ágak, szakadó eső, szél nyomvályú, szóval szuper körülmények. Csak néhol tudtam 60 fölé menni. Az időm csak pár perccel volt rosszabb mint egy átlagos, száraz hétköznap amikor 90 ha minden engedi.

Előzmény: yoggi (72086)
kgaboroo 14 órája Creative Commons License 72088

Tegyük fel, hogy autópályán megyek Pestre 130-cal 200 km-t. Ez a távolságot 92 perc alatt teszem meg.

Ha főúton megyek 90-nel 200 km-t akkor az 133 percig fog tartani. 41 perc a különbség.

Előzmény: yoggi (72086)
a8lang 14 órája Creative Commons License 72087

Köszönöm a gyors választ.

Elég sok felnit hirdetnek a neten, vannak mindenféle más autóhoz valók is amik egyébként megfelelhetnek de így rizikós hogy számit a közepén a dudor.

Próbálok akkor direkt swift2 -hez felnit keresni.

Előzmény: yoggi (72084)
yoggi 14 órája Creative Commons License 72086

Ez úgy hülyeség ahogy leirtad. 

Nem autópályán átlagsebességet számolj, a ténylegesen engedélyezett sebességek alapján. Nem fogsz lényegesen magasabb átlagot elérni, a 115 km/h-val, a 17 perced jóval kevesebb max 5. ennyiért megéri?

Előzmény: kgaboroo (72085)
kgaboroo 15 órája Creative Commons License 72085

Ez egyszerű.:-))

Ha 90-nel mész akkor 1 óra alatt 90 km-t teszel meg. Ha 115-tel akkor 115-öt. A különbség 25 km. Ha 90-nel mész akkor 1.5 km-t teszel meg percenként. Kerekítve 17 perc a menetidő különbség.

Ha a nyakadon lenne a kötél, mit adnál, hogy 17 perccel tovább élj?:-))))

Előzmény: D-Z (72082)
yoggi 15 órája Creative Commons License 72084

5J ,ET 45 és 54mm a közepe, de arra vigyázz, hogy az Ignis és a Wagon felnik nem jók rá, öblösebb a  közepe a nagyobb féknyereg miatt, szóval ki kell hangsúlyozni hogy SWIFT II -re kell

Előzmény: a8lang (72083)
a8lang 15 órája Creative Commons License 72083

Sziasztok!

Meg tudná mondani valaki hogy egy 2008-as swift 1.3-ason milyen széles mekkora ET-je van és mekkora agymérete a gyári 14-es vasfelninek?

Szomszédom megkért hogy szerezzek neki 4 használt vasfelnit a téligumihoz.

Annyit kiderítettem hogy 4x100-as, a gumi 165/70R14 rajta, van egy csomó eladó felni de kellene még pár adat nehogy rosszat vegyek.

D-Z 15 órája Creative Commons License 72082

Én ezért megyek tempomattal ;) úgy nem nehezül el a lábam a pedálon, nem kell figyelni csak a táblákat és az szerint módosítani a beállított sebességet. Így engem mérhet bárhonnan, nem lesz rajtam semmi fogás :D

Egyszer számold ki mondjuk 50km-en mennyivel érsz hamarabb a 90 helyett 115-el célba. Megéri majd két tank benzin árát? Én órabérnek elfogadnám :)

Előzmény: kgaboroo (72076)
zársebesség 15 órája Creative Commons License 72081

Köszi.

Előzmény: cinyoka (72073)
nasszer2 17 órája Creative Commons License 72080

én is voltam hülye befizettem.

de az indokolatlan lassúhaladást nem birom.Pl- régi hetvenes az ugyneveztett panoráma kanyar.(volt ott egy panoráma étterem.Ha kintről jösz 50 nehogy a robúrok barkaszok kisodródjanak.Na de az éttermet 2 azaz kettő kivezetéssel látták el.

Ez ugye feloldja az 50-ethiszen én pest felöl nem mentem tul,ergó nem tudhatom,hogy ott van  a tábla.ott 90. utána 70,majd 50 a következő kanyarnál.

És nem hiszem,hogy bárki is a mások tökölés-pöcsölését akarja végigtartani..

Lámpa vált indulok az elöttem haladóval ritmusra,nem pedig 2 másodperccel később...

Tánctanfolyam a ritmusérzék miatt javallott.

Namost ha valaki kurvára szeret a kocsijában tökörészni egerészni szopatni,az magánügy de engem ne tartson fel..Haladni kell.

Előzmény: kgaboroo (72079)
kgaboroo 17 órája Creative Commons License 72079

Az volt a baj, hogy takarásból mért és a szembejövő forgalom nem láthatta így nem villoga le senki sem. Én is csak az utolsó 50 méteren belül vettem észre. Nem szoktam ilyen lassan menni ezért is bosszant egy kicsit a dolog, mert ezidáig ez volt a második trafim és mindkét esetben lassú tetű voltam a szokásoshoz képest.

A motorral megyek akkor húzom neki amint van egy kis lehetőség rá, de ott is csak 72 vel mértek be az osztrákoknál. viszont ot 20 euróból megvan az ilyen szintű bírság.

A 30-cat itthon egy kicsit soknak tartom egy főútvonalon mért 112-ért. 

Előzmény: cinyoka (72078)
cinyoka 18 órája Creative Commons License 72078

én ezért használok (ésszel!) lézerblokkolót azaz detektort :o)

No nem vagyok egy száguldozós fajta, de hamar bele tud szaladni az ember egy indokolatlanul kint hagyott 30-40-es vagy akár a te példádból kiindulva egy 90-es korlátozásba

Előzmény: kgaboroo (72076)
kgaboroo 18 órája Creative Commons License 72077

Kössz.:-))) De ettől sokkal drágább amit vettem, ezért placebo alapon biztos jobb is.:-))))))))))))))))

Előzmény: cinyoka (72074)
kgaboroo 18 órája Creative Commons License 72076

A rendőrség megkezdte az évi rendes, karácsonyi pénz begyűjtését. Gondoltam és is hozzájárulok némi összeggel. :-))))

Ügyfélnek neveznek és kedvezményt is kaptam. :-)))) Meg kell, hogy köszönjem, hisz ismerős rendőr kúrt meg megint.:-))

30 pénzbe fáj a baráti ár.:-) 

Óra szerint 115-tel mentem, a gps 107-et mutatott, a trafi 112-vel mért be.:-)

Viszont azzal nem értek egyet, hogy egy hivatalos, vastag főútvonalon ami Mosonmagyaróvár és Győr között szinte nyílegyenesen megy, miért van még mindig az ötvenéves 90 km-es sebességkorlátozás. Egy kicsit nagyon balesetveszélyes ilyen lassan haladni a mai szintű autókkal.

Ma hazafelé a teszkóból betartottam a 90-et. Az út mellett haladó kerékpárúton elhúzott előlem egy kisrobogó. Felvettem a kesztyűt és a tempót amennyivel ment. 97 km/órával hajtott óra szerint. 

Lehet, hogy régen az 500-as Trabantnak elég volt a 90-es korlátozás, sőt ez olyan arány mintha most legalább 170 volna a felső határ ha a Swifttet vennénk alapul.

Szal, javaslom az illetékeseknek, hogy emeljék feljebb a lecet a mai autók biztonságos sebességhatárához.:-))

cinyoka 18 órája Creative Commons License 72075

holnap akcióban lesz féláron.... 4.7 USD(!)

Előzmény: cinyoka (72074)
cinyoka 18 órája Creative Commons License 72074
Előzmény: cinyoka (72073)
cinyoka 18 órája Creative Commons License 72073

a vezető oldalon a műszerfal alatt, a bal felső sarokban...elég szar helyen....

Előzmény: zársebesség (72072)
zársebesség 19 órája Creative Commons License 72072

Hol van a vevő nem tudod?

Előzmény: zársebesség (72071)
zársebesség 19 órája Creative Commons License 72071

Köszi. Én is erre gondoltam. Neken még soha nem nyitott 1 méteren belül.

Előzmény: yoggi (72070)
yoggi 20 órája Creative Commons License 72070

Akkor a vevővel lesz gond, van vmi antennácska rajta, azzal lehet gond, kintről a fém kasztni leárnyékolja, mert az antenna nem vagy rosszul csatlakozik, bentről az árnyékolás hiánya miatt akár a csatlakozó csonk is elég. 

Ma délutáni sztori, Ignis, nemrég cserélt elemekkel, közel 70-75 méterről nyitotta a kocsit. 

Előzmény: zársebesség (72069)
zársebesség 21 órája Creative Commons License 72069

Ujraprogramoztam, de csak az utastérből működik a központi zár. Kívülröl nem. Mi lehet, új elem van banne?????

Előzmény: yoggi (72067)