Keresés

Részletes keresés

TotalCar címlap TotalCar fórumok
kgaboroo Creative Commons License 1 napja -1 1 74476

Igen, rajta lehet de mivel lemerült az aksi és nem lehetett indítani ezért valószínű, hogy nem maradt rajta a gyújtás. De ez az eredeti történet....

"  valami forrasztgatással megoldották, de hogy konkrétan mit kell cserélni és mire figyeljünk oda ami esetleg háttér hiba lehetőség lenne! Holnap utaznánk Budapest-Balatonakali útvonalon nem szeretnénk az út alatt problémákkal találkozni! " 

Ezek szerint az autó működőképes csak egy kicsi aggódás van esetleges szövődmények miatt. Ha a kocsin minden rendesen műxik akkor felesleges tovább ragozni.

Mindenki tudja a papírformát, hogy mit és hogyan kell csinálni, cserélni.....de a valóságban sokszor van szükségmegoldás. Most éppen ez történt. Majd ha lesz új biztosíték akkor kicseréli.

Ez olyan mint a mankókerék...ha meg lesz javítva a hivatalos kerék akkor újra stabil lesz a kocsi de addig szükségmegoldást kell alkalmaznod.

Előzmény: Nachtstern (74475)
Nachtstern Creative Commons License 1 napja 0 0 74475

Azt ugye vágod, hogy a gyújtás úgy is rajt lehet, hogy éppen nem indítózol? 

Előzmény: kgaboroo (74474)
kgaboroo Creative Commons License 1 napja -1 1 74474

Valószínűnek tartom hisz ez az egyetlen megodás. Lehet, hogy előfordult már valahol a világban, hogy indítózás közben nyomták rá a bikát. Én még soha nem találkoztam ilyennel és nem is hallottam történetet róla.

De majd jön a kérdező és elmondja, hogy műxik-e a kocsija áthidalás után rendesen, vagypediglen nem.

Előzmény: Nachtstern (74473)
Nachtstern Creative Commons License 1 napja -2 0 74473
Honnan tudod? Te mekkelted ezt össze?
Előzmény: kgaboroo (74472)
kgaboroo Creative Commons License 1 napja -1 1 74472

Igen, ha ez meglévő áramkörnél történik meg. Jelen esetben csak rátették a bikát de még nem adtak rá gyújtást. És még ezelőtt csettent el a biztosíték.

Előzmény: Nachtstern (74469)
Nachtstern Creative Commons License 1 napja 0 0 74471

Nagyon jó hasonlat, mert pont így :-)

Előzmény: kgaboroo (74470)
kgaboroo Creative Commons License 1 napja -1 1 74470

Te azt hiszed, hogy az áram úgy folyik mint a slagban a víz? Mindegy, hogy melyik oldalról zárod az áramkört, mindig a leggyengébb ponton fog megszakadni.

Előzmény: Nachtstern (74466)
Nachtstern Creative Commons License 1 napja 0 0 74469

"Nincs jó hírem. A fordított polaritástól bármi tönkremehet, amiben félvezetők vannak. A generátor diódahídjától a motorvezérlőn keresztül egészen az indexreléig.

Csupán szerencse kérdése, hogy az adott berendezés biztosítója ment-e ki előbb, vagy maga a berendezés hibásodott meg."

Előzmény: Nachtstern (74468)
Nachtstern Creative Commons License 1 napja 0 0 74468

"Fordított polaritással ugyanis a motorvezérlőt, a generátort, a gyújtásvégfokot, a gyújtásjeladót is könnyedén és gyorsan tönkre lehet tenni még olyan rövid idő alatt is, amíg a biztosíték kiolvad."

Előzmény: kgaboroo (74465)
Pityorka Creative Commons License 1 napja 0 1 74467

"és azt most valami forrasztgatással megoldották"

Nehogy baj legyen ebből! Bármilyen biztosítékot csak az adott értékűre szabad cserélni. Szerintem az akkusarunál lévő főbiztosítóval pláne nem szabad játszani, gyorsan ki kell cserélni.

Előzmény: mrsaxoobeath (74457)
Nachtstern Creative Commons License 1 napja -1 0 74466

A lakásodban sem szoktál a földelésre fázis kötni gondolom, meg minden fogyasztó egy kapcsolóval le van választva alap esetben a rendszerről. Autónál nem így van (amennyiben rajt  a gyújtás)

Előzmény: kgaboroo (74461)
kgaboroo Creative Commons License 1 napja -1 1 74465

Én úgy látom, hogy inkább neked nincs róla fogalmad.

Előzmény: Nachtstern (74462)
Nachtstern Creative Commons License 1 napja 0 0 74464

Ez mind igaz, amíg az áram iránya adott...

Előzmény: kgaboroo (74463)
kgaboroo Creative Commons License 1 napja 0 1 74463

Abból szokott gond lenni ha egy adott értékű biztosíték helyett sokkal erősebbet tesznek bele és a zárlatos fogyasztó nem képes időben kiolvasztani. Ha a gyárilag meghatározott értékü biztosítékot használod akkor elkerülöd a további veszteségeket.

Előzmény: Nachtstern (74460)
Nachtstern Creative Commons License 1 napja -2 0 74462

Atya úr isten.....Ennyire nem értesz a villamossághoz se?

Előzmény: kgaboroo (74461)
kgaboroo Creative Commons License 1 napja -1 1 74461

Ha nálad otthon a lakásban egy zárlatos porszívó leveri a biztosítékot akkor csak kimész a villanyórához és felnyomod.

Ugyanez van a kocsinál is. Azért van biztosítékolva, hogy a zárlat vagy áramlöket ne tudjon kárt okozni a mögöttes fogyasztókban.

Előzmény: Nachtstern (74460)
Nachtstern Creative Commons License 1 napja -2 0 74460

És azt honnan tudod, hogy amíg a biztosíték ki nem olvadt, addig mit vágott haza a rendszerben? Hallottam olyan esetről, ahol ezt eljátszották gyújtáson és ECU csere lett belőle...

Előzmény: kgaboroo (74459)
kgaboroo Creative Commons License 1 napja 0 0 74459

A pozitív saru mellett lévő 100 Amperes biztosítékot hidaltátok át. Ez az első védelem fordított polaritásra. Ha áthidalás után rendesen műxik a kocsi akkor a biztosíték tette a dolgát rendesen, elméletileg nem lehet gond.

Ez a biztosíték hivatalosan nem megy tönkre, ilyen extrém esetekre tették oda.

Következőnek jobban figyeljetek. Egy új biztit azért majd szerezzetek bele, de az áthidalással is elmegy gondtalanul ha nem csináltok több rövidzárat.

Nachtstern Creative Commons License 1 napja -2 0 74458

Amire oda kellett volna figyelni, az már késő. Vidd el autóvillamossági szerelőhöz, mert egy ilyen akciótól minden baja lehet.

mrsaxoobeath Creative Commons License 1 napja 0 0 74457

Sziasztok!

Kis segítség kellene! A párom kis Suzijában az akksi lemerűlt, majd szomszéd srác be akarta bikázni egy másik akksiról, viszont rossz sarukat kötött össze. Mire kiderült hogy  a pozitív sarunál van valami bizit ami elszállt, fogalmam sincs hogy jól mondom-e, és azt most valami forrasztgatással megoldották, de hogy konkrétan mit kell cserélni és mire figyeljünk oda ami esetleg háttér hiba lehetőség lenne! Holnap utaznánk Budapest-Balatonakali útvonalon nem szeretnénk az út alatt problémákkal találkozni!

Köszönöm a segítségeteket.

kgaboroo Creative Commons License 5 napja 0 0 74456

Ment az email.

Előzmény: johngold (74455)
johngold Creative Commons License 5 napja 0 0 74455

Bp.

wifinetradio@gmail.com

Előzmény: kgaboroo (74451)
kgaboroo Creative Commons License 5 napja 0 0 74454

Ezt tanácsolta a forgalmazó is. De én nem fogom ezért fúrkálni a kocsit.

Előzmény: Andreas04 (74453)
Andreas04 Creative Commons License 5 napja 0 0 74453

Szia! Ezt azért meg lehetne oldani. Veszel egy szivargyújtó aljzatot, beszereled valahová a váltó boxhoz, és hozol rá áramot az akksitól.

Előzmény: kgaboroo (74452)
kgaboroo Creative Commons License 6 napja 0 0 74452

Megjött tegnap a V8-as Soundracer. Negatív lett a tapasztalat vele kapcsolatban. A kütyű működik vagyis működne ha nem lenne a szivargyújtó árama fixálva. Le van védve áramingadozás ellen és így a kütyü nem tud stabilan megszólalni.

Be lehet élesíteni, meglesz az alapjárati hang rendesen, egyszeri felpörgetés után megvan a tesztcsippanás is. Utána gázt adok finoman és szépen jön a motorhang, jó mélyről öblösen, pár másodpercig aztán felpörög a hang és úgy marad.

Próbáltam többször is de az eredmény mindig ugyanaz.

Beszéltem a forgalmazóval és ő mondta, hogy nem mindegyik autónál alkalmazható mivelhogy az áramterhelésből veszi a jelet. Nálam a nagylámpa ráadása nélkül meg sem szólal, aztán már ráadtam szinte minden fogyasztót, akkor se lett jó.

Szerencsére a forgalmazó szó nélkül visszaveszi, úgyhogy hétfőn küldöm vissza. Bukok rajta egy postaköltséget.

Nem gondoltam rá, hogy a szivargyújtónak szinte fix a kimeneti feszültsége. Ha az aksinál mérem a töltést akkor felmegy 14 volt fölé is de a szivargyújtónál 12.8 szinte fixen. Egy tizedet emelkedik emelt fordulatszámra. Valószínű, hogy le van határolva, gondolván a hozzá csatlakoztatható telefontöltők meg egyéb kütyük részére.

kgaboroo Creative Commons License 6 napja 0 0 74451

Megvan még a láda. Ha érdekel,írj egy email címet, küldök róla pár fotót. Merre lax?

Előzmény: johngold (74450)
johngold Creative Commons License 6 napja 0 0 74450

Engem érdekelne a láda, ha nem tolakszom senki elé.

Előzmény: kgaboroo (74445)
kgaboroo Creative Commons License 2015.06.25 0 0 74449

Na az egy kicsit messze van. Én Rajkán lakom.:-)

Ha itt lettél volna a közelben akkor könnyebb lett volna. Küldtem emailt, remélem átment.

Előzmény: hodika1977 (74448)
hodika1977 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 74448

hodiati77 kukac citromail.hu

Debrecen.

Előzmény: kgaboroo (74447)
kgaboroo Creative Commons License 2015.06.25 0 0 74447

Rákattintok de nem tudom megnyitni az emailedet. Ide be tudod írni? Amúgy merre lax?

Előzmény: hodika1977 (74446)