Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

fepeti001 7 órája Creative Commons License 71056

Tisztelt kollégák! A lányom keres  használt Swift-et. 2006 körüli GLX vagy GS kellene. Relatíve keveset futott, komolyabb sérülésmenteset. Vásárlási tanácsokat szívesen fogadnék, illetve ha esetleg tudtok eladó példányt.

fodorn 9 órája Creative Commons License 71055

Ugyanígy gondolom és a tapasztalat is ezt támasztja alá.

Előzmény: t.lantos (71051)
kgaboroo 9 órája Creative Commons License 71054

Egy fenét.....nem kell akkora rá. Viszont jobban néz ki vele.:-)))

Az enyémen is 185-s van. Viszont ettől az úttartás nem stabil, főleg ott érezni ahol már enyhe nyomvájú is van. Kicsit kóválygós a széles gumitól, de ezt csak én érzem.

Az útfekvés viszont jobb a szélesebb gumival, kanyarokban stabilabb. A vékonyabb gumival könnyebben gurul.

Csak érdekességképp.....a nejem a napokban kérdezte, hogy mit csináltam a kocsival mert sokkal könnyebben megy és kormányozni is jobb.

Semmi mást nem csináltam mint megemeltem a keréknyomást elől 2.5-re, hárul 2.2 re. Eddig elől 2 volt, hátul 1.8.

Nem lett kopogósabb menet közben de tényleg nagyon érezhető, hogy jobban húz és könnyebben gurul. Olyan mintha lenne hátszelem.:-) 

cinyoka 9 órája Creative Commons License 71053

hááát...én tipusra kerestem rá, nem méretre....de meg tudom nézni még a rendelésemet - ha kell - és el is tudom küldeni....

Előzmény: capali68 (71046)
t.lantos 14 órája Creative Commons License 71052

csak a csoro piacokra volt 14" felni, exportra a lemezfelni is 15" volt.

t.lantos 14 órája Creative Commons License 71051

A Swiftre akkor is 185 valo, ami kisebb, az alulmeretezett.

Előzmény: laci 53 (71050)
laci 53 15 órája Creative Commons License 71050

Én is használtam 185-ös gumit,de nem szerettem és ráadásul sokba is került mert dokumentáltan 0,6l több volt a fogyasztása az autónak.Százezer km-en 600l + üzemanyag!Ráadásul vigyázni kell,mert előbb fellép az aquaplaning.

Előzmény: kgaboroo (71049)
kgaboroo 15 órája Creative Commons License 71049

Azért azt nem mondanám, hogy szélesebb gumival javul az úttartás. Éppen ellenkezőleg.

Előzmény: fodorn (71047)
kunságfi 16 órája Creative Commons License 71048

Nekem is ilyen bőr van a kormányon,tök jó.

Előzmény: cinyoka (71041)
fodorn 19 órája Creative Commons License 71047

Az úttartás határozottan javulni fog, komfortban nagy változás nem lesz. Szerintem a Swiftre a 185-ös szélesség optimális, gyanítom, eleve így tervezték, csak az olcsósítás hozta a 165R14-et. Nekem a téli gumik vannak 165-ös méretben, mindig várom a tavaszt, hogy visszakerüljenek a szélesebb kerekek.

Előzmény: Motoros Lbandi (71045)
capali68 22 órája Creative Commons License 71046

Hali.

Van ennek valami mérete?

Köszi.

Előzmény: cinyoka (71041)
Motoros Lbandi 1 napja Creative Commons License 71045

Sziasztok!

Gumi mérettel kapcsolatban lenne kérdésem.

Jelenleg 165/70X14-es gumival és acél felnivel járok.

Ha a gyári 185/60X15-ös kerékre váltanék alu felnivel mi lenne a változás? Sokat veszítene az autó a komfortjából?

Előre is köszönöm. L.B.

D-Z 1 napja Creative Commons License 71044

Nekem anno a lámpánál állva ment be folyamatosan a pedál, de senki nem tudott rá megoldást. Legalább ez is kiderült... mondjuk nekem fékezés közben nem csinálta, csak ha a lámpánál állva a féken volt a lábam.

Előzmény: csóricica (71040)
cinyoka 1 napja Creative Commons License 71043

Én első körben levenném a 2 első ajtókárpitot, aztán nézd meg/hasonlítsd össze a  két ajtónyitó szerkezetet külső/ belső nyitás esetén mi mit mozgat . Szerintem széthullott a rudazat ami a nyitást végzi.... a távirányító működteti a kp zárat?

Előzmény: Smitiz (71038)
laci 53 1 napja Creative Commons License 71042

Állítólag nem az egyszerű feladatok közé tartozik a nyitása,ha megoldódik és nem lesz nagy titok,oszd meg velünk légyszi.Köszi

Előzmény: Smitiz (71038)
cinyoka 1 napja Creative Commons License 71041

Pár hónappal korábban írtam egy, az E-bay-ról beszerezhető (kb 1500Ft), a kormány bőrözéséhez hasonló kormányvédőről. Akkor sokan mondtátok, hogy gagyi, hülyeség, inkább igazi bőrözés stb.... Nos, ma megcsináltam s nekem igencsak tetszik a végeredmény. Főleg ha tekintetbe vesszük, hogy egy kormány bőrözése kb 13-16 ezer körül van, legalább is itt Szfvár környékén.

De, mint tudjuk egy kép többet ér ezer szónál, töltök fel pár fényképet a munkáról és a végeredményről is:

így néz ki a csomag felbontás után:

Itt már rátettem a kormányra, és beállítottam a varrást is:

Dolgozom, keményen :D  :

És a végeredmény:

Ennyit megért, meg persze én is szórakoztam egy kicsit :D

csóricica 2 napja Creative Commons License 71040

Korábban érdeklődtem fékproblémával,mostanra meglett a válasz: ABS egységben ,a hidraulikus résznél egyik szelep adta meg magát.Ez korábban ha dolgozott az ABS folyamatos pedálsűlyedésként jelentkezett .  Ma már sima fékezésnél is csinálja,és ha felengedem a féket "piu" hangot lehet hallani .Olaj nem folyik sehol.Szétszedni ,javítani nem lehet ,csak csere jöhet szóba. Újonnan 250, bontottan 30-50ig beszerezhető,már ha van, mert állítólag nagy a sorban állás érte.

Nachtstern 6 napja Creative Commons License 71039

Smitiz 6 napja Creative Commons License 71038

Sziasztok!

2005-ös 5ajtós Swiftem bal első ajtaja nem nyílik se kívülről, se belülről se kulccsal se központival 

Egyszer már volt ilyen de másnapra elmúlt neki, most már kb 2 hete tart és a család nehezen viseli az anyósülésről átmászós módszert 

Valakinek van ilyennel tapasztalata?

AFUTO aug. 24. Creative Commons License 71037

köszi, írtam

Előzmény: nézek (71036)
nézek aug. 24. Creative Commons License 71036

wagabund84@hotmail.com

Előzmény: AFUTO (71035)
AFUTO aug. 24. Creative Commons License 71035

Adsz egy emailt?

Előzmény: nézek (71034)
nézek aug. 24. Creative Commons License 71034

Budafoki. 

Előzmény: AFUTO (71033)
AFUTO aug. 24. Creative Commons License 71033

Háát, az enyém még tuti nincs ennyire elkopva, bár 70k van bennük, mindenesetre akkor kinevezzük ezt fő-gyanúsítottnak.

Bp-i vagy?

Előzmény: nézek (71032)
nézek aug. 24. Creative Commons License 71032

szégyen.  ég a pofám. annyira kopottak voltak a pofák, hogy bizony nyalták, darálák a tárcsát. ez egy jóminőségű fékpofagarnitúra(volt) csak jelzőcsík nem volt rajta. a mostanin van, tehát ez a szarvashiba nem fordulhat elő többé. Nagyon szépen fog, satuztam is, lassú féknél is tökéletes. hang egy szál sem.

már szórtam hamut a fejemre, tanultam az esetből.

Új tárcsák, új pofák, két óra volt a csere komótosan.

kávé.

Előzmény: AFUTO (71029)
Mamut79 aug. 24. Creative Commons License 71031

Köszi az ötletet, valóban ez volt a probléma. Ma délelőtt véget vetettem neki a két bilincs felrakásával :)

Előzmény: tibi_H-5000 (71004)
nézek aug. 24. Creative Commons License 71030

Rendben.

Előzmény: AFUTO (71029)
AFUTO aug. 24. Creative Commons License 71029

Majd légyszíves számolj be, hogy csere után mi történt a hangokkal nálad.

Előzmény: nézek (71028)
nézek aug. 24. Creative Commons License 71028

Csak igazoltam, hogy pontosan olyan hang jön a kerék felől, mint ahogy leírtad. Csak városban járok, a vas automata, tehát sokat fékezek, kopik is rendesen. A boltos Ferrodo tárcsát-betétet adott, meglátom milyen lesz. A jövő hét elején megcsinálom a cserét. Akkor kiderül a daráló hang eredete(remélem)

A nejem kocsiján nincs ilyen nagymértékű kopás, az nem is ad ilyen hangot.

(van néhány jelenségre igazi, botcsinálta magyarázatom, kérem nem figyelembe venni. szóval, ha apró kavics kerül a felületek közé -és miért ne- akkor is darálhat...sőt, akinek az ABS koronája lazul le, az is származhat murvás, sóderes, salakos  úton odahullott apró kavicstól... szerintem)

Előzmény: AFUTO (71027)
AFUTO aug. 23. Creative Commons License 71027

Ha igazad van, akkor nem örülök.

A tárcsának nem sok válla van, még a gyári, de kb 70 ezer km-rel ezelőtt fel lett szabályozva, akkor kapott betéteket is (Ferodo). Elég keveset járok városban, 90%-ban egyedül, üresen, kevés féket használok, szoktak is csodálkozni a szervizek alkalmával, hogy milyen jól bírják. 

Addig eljutottam tegnap lehúzott ablak-nyitott ajtóval próbálgatva, hogy 99,9%-ra merem mondani, hogy nem futómű felől jön a hang.

Amint időm engedi, megmutatom szerelőnek, aztán csere, ha szükséges, nem húznám novemberig - akkor van az évforduló.

Akkor jön majd a nagy kérdés, hogy milyet tegyek bele...

Előzmény: nézek (71024)