Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

kgaboroo Creative Commons License 26 órája 0 0 76697

Én javaslom, hogy a váltóolajat cseréld le, függetlenül attól, hogy mi áll a szervizkönyvben. Én a Xado váltóolaját ajánlom.

Előzmény: zamar_ (76695)
capali68 Creative Commons License 29 órája 0 0 76696

Bocs, közben megfejtettem.

Előzmény: tasi2 (76691)
zamar_ Creative Commons License 30 órája 0 0 76695

Sziasztok!

Kb két hete vett a párom egy 2006-os 1.3 benzines Swiftet. A harmadik fokozatot függetlenül attól, hogy fentről vagy lentről kapcsoljuk némi ellenállással veszi. Nem recseg, nem kell erőltetni csak érezhetően máshogy veszi mint a többit. Tudom nehéz távolról bármit is mondani, de kb merre érdemes keresgélni a problémát? Tudom, hogy bowdenes a váltó, esetleg érdemes utánaállítani? Ha kuplung gond lenne úgy gondolom a többi fokozattal is lennének problémák. 61000km van az autóban garantáltan, 2012.09.17-én cseréltek benne váltóolajat. Az előző tulajdonos egyébként tavaly októberig végig abba a márkszaszervizbe hordta az autót ahol vásárolta.

Köszönöm előre is a válaszokat!

kgaboroo Creative Commons License 1 napja 0 0 76694

Egy kicsi ledes zseblámpa megfelel a célnak. Kulcstartóban is vannak már ilyen kis ledes lámpák. Kár szétcseszni ezért a kapcsolókat.

-zarko- Creative Commons License 2 napja -1 0 76693

A belső világitás bekapcsolás igen magas szintű mérnöki müveletet meg sem merem említeni....

Előzmény: -zarko- (76692)
-zarko- Creative Commons License 2 napja -1 0 76692

És nem lehet kitapogatni?5 különböző funkcióju gomb,teljesen más irányú müködéssel.

Tekerő az nem lehet. a föl-le mozgó páros se. a föl-le gomb se lehet. az előre hátra billenő az lehet.És ezek mind kézközelben vannak,nem a keszytűtartoban  :)))))Szerintem gyakoroljátok ezt a látszólag magas fokozatú ámde veszélyere utaló  problémát világosban az úgynevezett kézrátételes módszerrel....

Vagy cserélj nejet:)))))))))))))))

tasi2 Creative Commons License 2 napja 0 0 76691

A gyerek nem a kocsiban van, hanem a vonattal érkezik :-) Az nejem magát akarja bezárni az elhagyatott környéken.

Előzmény: capali68 (76688)
Androidfan Creative Commons License 3 napja 0 0 76690

Akkor belülről nem lehet nyitni, kívülről igen. :)

Előzmény: capali68 (76688)
Batman72 Creative Commons License 3 napja 0 0 76689

Sziasztok,új vagyok itt.

2005. GLX AC CD a vas. :)

Nem volt még swiftem,de minden egyéb más igen. :)

Ez,hogy nem világít az összes ablakemelő,meg az összajtó zárás engem is zavar.

Ezt meg tudná valaki hekkelni? :)

capali68 Creative Commons License 3 napja 0 0 76688

Gyerekzár?

Előzmény: tasi2 (76687)
tasi2 Creative Commons License 4 napja 0 0 76687

Köszi! Sajnos így elég nehéz az asszonynak sötétben megtalálni az ajtóreteszelő gombot, amikor a gyereket várja este a kihalt állomási parkolóban... Majd megnézem, lehetne-e LED-et applikálni bele.

Előzmény: -zarko- (76683)
Amurapoka Creative Commons License 4 napja 0 0 76686

Nos végül sikerült, gyári szoftverral hozzátanították a kulcsot is és a távirányítót is.

Előzmény: Amurapoka (76678)
hazafia Creative Commons License 5 napja 0 1 76685

Egyébként kb. ugyanennyi a művelet az új Swifteknél is, nem kell egyből lehurrogni mindenkit aki idetéved...

hazafia Creative Commons License 5 napja 0 0 76684

Leveszed a kormányoszlop burkolatot meg a sallangokat, letörhető fejű csavarokkal van rögzítve, ha szakszerű akarsz lenni akkor belefúrsz és törött csavar kihajtóval kitekered a csavarokat vagy nekiugrasz hidegvágóval, megindítod aztán kitekekered őket! 20 perc alatt kivehető...

Előzmény: Firkaas (76679)
-zarko- Creative Commons License 5 napja 0 0 76683

Ez ilyen nyugi:))

Előzmény: tasi2 (76682)
tasi2 Creative Commons License 5 napja 0 0 76682

Sziasztok!

2015. évi Swift GL bal első ajtajában csak a vezetőoldali elektromos ablak kapcsolója világít, a többi ablak reteszelő gombja és a belső központizár gombja viszont nem (még felkapcsolt világításnál sem). Ez másoknál is így van, vagy nekem hibás?

Köszönöm, ha valaki tud segíteni!

-zarko- Creative Commons License 5 napja 0 0 76681

9 azaz kilenc hozzászólást nem lehet visszaolvasni?

És akkor csodálkozunk az előitéleken.

-zarko- Creative Commons License 5 napja 0 0 76680

2 napja írták ide,hogy ez nem a RÉGI SWIFT fóruma.-

Tényleg ennyire nehéz értelmezni itt fent azt a nagy büdös piros logóT?

Firkaas Creative Commons License 5 napja 0 0 76679

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Swift sedan '96 os ban szeretnék gyújtáskapcsolót/ vagy betétet cserélni.Kutakodtam mindenfelé,de nem találtam róla semmit.Cserélt már valaki?

üdv F

Amurapoka Creative Commons License 5 napja 0 0 76678

Közben arra jutottam hogy a gyujtáskapcsolóban van egy elektronika ami a relét vezérli, ez az elektronika van összepárosítva a távval és az ecuval, illetve az immo karika a kulcshoz és az ecuhoz. Ezek ha nincsenek illesztve az ecuhoz akkor nem mén a rendszer. Felhívtam két márkaszervízt, az egyikben egy flegma idősebb munkafelvevő úr azonnal rávágta hogy persze vigyem tízezerért megcsinálják. Szerintem fel se fogta hogy mit kellene csinálni mikor elmagyaráztam neki a gondomat! A másikban korrektek voltak, őszintén bevallották hogy még nem csináltak ilyent de vigyem be, megpróbálják összetanítani.

Előzmény: r.jozee (76676)
r.jozee Creative Commons License 5 napja 0 0 76677

Lehet tévedtem holnap megnézem a gyári javítási könyvet és megírom mit tudsz csinálni . 

Előzmény: Amurapoka (76668)
r.jozee Creative Commons License 5 napja 0 0 76676

Szia ! Valami nem százas . A kormányoszlopnak semmi köze a távirányítóhoz . A távirányítót az autó belsejében két antenna érzékeli az egyik a kardánbox alatt a másik a csomagtérben van . Ezek az antennák veszik a távirányítók jelét és továbbítják az immo egységnek . Ha a jel megfelelő kireteszeli a kormányzárat és indítható az autó . 

Előzmény: Amurapoka (76668)
Matthisa1.3 Creative Commons License 6 napja 0 0 76675

Erre vki?

Sziasztok!Vki tudna annyit segíteni ,hogy lefényképezi a homlokfal tetejét oldalról!Ki lett javítva koccanás,de nem tartom tökéletesnek,olyan mintha nem lenne kihuzatva,ezáltal a motorháztető is hülyén néz ki előrébb lóg mint a hűtőrács.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=730swift.jpg

laci bácsi Creative Commons License 2017.02.19 0 0 76674

Várd meg a tavaszt, bár igazából akár most is tehetsz egy nagyobb túrát a kocsival, talán magától megszűnik a hibajel.

Nekem elég volt a Budapest-Gárdony táv hogy a probléma megoldódjon.

Sajnos ez a téli, párás, városi dugózás nem tesz jót a rendszernek, így nem árt néha egy kis mozgatás.

Előzmény: horvathsza (76673)
horvathsza Creative Commons License 2017.02.19 0 0 76673

Sziasztok!

2005-ös Swift 1.3 nál mindig beadja a p0420 hibát. Tudom törölni de rendszeresen bejön. Melyik lambdaszonda szokott tönkremenni?

iphone3gviktor Creative Commons License 2017.02.19 0 0 76672

rendben, köszönöm!

kgaboroo Creative Commons License 2017.02.19 0 0 76671

Igen, van ezerféle átalakító. Keress egy autóhifi boltot és megoldják neked egyszerűen.

Előzmény: iphone3gviktor (76669)
FOMA Creative Commons License 2017.02.19 0 0 76670

Van saját topikja az autódnak, ott biztosan tudnak megoldást javasolni:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9051125

Előzmény: iphone3gviktor (76669)
iphone3gviktor Creative Commons License 2017.02.19 0 0 76669

Sziasztok. Adott egy 1992-es swift, most vettem be rádiót és hát a rádio és az auto csatlakozója elég eltérőek. Tudnátok segíteni hogy milyen megoldás van erre, valami átalakító esetleg?

Amurapoka Creative Commons License 2017.02.18 0 0 76668

Sajnos nem működik, beszereltem a bontott gyújtáskapcsolót és nem ismeri fel a távirányítót... csak úgy tudom indítani hogyha visszadugom a régi immo karikát, közelébe teszem a régi kulcsot és akkor megyen, egyébként csak forgat.

Előzmény: r.jozee (76659)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!