Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
nasszer2 5 perce Creative Commons License 71932

NAV????????????

Előzmény: yoggi (71930)
arpeen2 20 perce Creative Commons License 71931

Segítsetek már pls !

Nem találom a service manualban, milyen égők kellenek a pótféklámpába? T10 1.2 vagy 2 vagy 5W-osak ? Egyáltalán T10 kell bele (tipp csak) ?

yoggi 3 órája Creative Commons License 71930

ncore?

Előzmény: tomax0319 (71929)
tomax0319 5 órája Creative Commons License 71929

sziasztok valaki tudna nekem egy linket adni mert kéne nekem a szerelési kézikönyv de nem találom sehol se a neten köszönöm előre is 

kgaboroo 16 órája Creative Commons License 71928

A megszokottnál gyorsabban forgatja az önindító? 

Mondok egy esetet ami szinte hihetetlen de megtörtént. Opel Corsa, éjszaka, egér bemászik a légszűrő csövön, szétrágja a betétet, reggeli idításkor a betétdarabok alászorultak a szívószeleptányérhoz, a motor beindult de le is állt, erősen csetteg inditáskor, az önindító gyorsan teker, nincs kompresszió mert a szeleptányér feltámaszt.

Sokadik indításra egy-két hengerben lesz robbanás és a nagyobb légsebesség segít kidolgozni a szemetet és végül ki tud pörögni a motor. Megúsztam szétszedés nélkül.

Egy másik eset. Ez is saját kocsi, Fiat Puntó, pénteken leállítotam, vasárnap reggel indulok de a kocsi nem húz, a légszűrőben tágas egérfészek, benne 7 egérfióka. Ezután dróthálót kötöttem a légcső végére.

Lehetséges az is amit DMA írt ha el van tömődve a tankszellőző és egyik napról a másikra hirtelen lehül a levegő. Ettől vákum lesz a tankban. De ebben az esetben nincs tankszellőzés.

Esetleg még meg kell nézni nincs-e valahol megrágva kábelköteg. A hideggel együtt bejönnek a nyestek is.

Előzmény: samsas (71923)
DMA 17 órája Creative Commons License 71927

A tank kap levegőt? Vedd le a tanksapkát és próbáld úgy.

nasszer2 17 órája Creative Commons License 71926

Bmw  6 henger.most megy vagy nem.Na várjál most nem megy aztán meg leáll.mivan?

aztán döcögösen pörög fel. de néha nem..Alsó holtpont jeladó márkától függetlenül tud ilyet.

Előzmény: Pityorka (71925)
Pityorka 24 órája Creative Commons License 71925

Olyan volt már Suzukinál, hogy valamelyik jeladó nem jó, pl. a felső holtponti jeladó hibája esetén is leállhat, de ez diagnosztikával kideríthető.

Pityorka 24 órája Creative Commons License 71924

Üzemanyagellátás, gyújtás, rendben?

Okozhatja a kulcsban lévő elem lemerülése is, esetleg immobilizer gond, elég sokféle lehet ez, gyertyacsere megvolt? 105e km-nél kell cserélni, bár van akinek a gyári van benne még 140e km-nél is.

samsas 26 órája Creative Commons License 71923

Sziasztok!!

Van egy 2007-es évjáratú suzuki swift-em!! Mindennapos használatra.....eddig semmi gond nem volt vele....105ekm van benne!!

Tegnap este indítanék.....be is indult,de abban a pillanatban le is állt!! A fülemnek szokatlan lett a hangja....azóta indítanék.....és csak forgatja úgy,mintha nem lenne benne kompresszíó.....!! Járt már így vki,vagy hallottatok már ilyenről?? Elvittem szerelőhöz.....még nem jutott semmire sem!!

Ötlet??

Pityorka 27 órája Creative Commons License 71922

Így jártam én Nyíregyházán az autópiacon is, mondja a nagy kalapos, (c.gány, na jó roma) eladó, hogy eredeti 1978-as fényezés, hááá milyen jó is az nézze meg fiatalember ezt a Zsigát, ilyent nem talál még egyet! Heh még majdnem a szélvédő is szürkére volt fújva. :)

Pityorka 27 órája Creative Commons License 71921

Legalább tiszta munka lenne, de minden így összefújva, gusztustalan.

Előzmény: kgaboroo (71920)
kgaboroo 27 órája Creative Commons License 71920

Ez semmi. A lányomnak akartam tavaly nyáron venni egy kis ezres Suzukit. Egy gyári jó állapotúért elmegyek az ország másik végébe is, ez volt a felállás.

Jászberényben találtam egyet 580 ezer forintért amit úgy hírdettek, hogy szalon állapotú, makulátlan, kevés km-rel, első gazdás. Már le volt beszélve és indultam volna mikor gondoltam egyet és felhívtam egy jászberényi motorostársamat és megkértem, hogy csekkolja le a kocsit így csak akkor indulok el ha valóban tökéletes állapotban van. Ezeket a képeket készítette róla....

A képeket visszaküldtem az eladónak és úgy elküldten a búsba, magam is szégyelltem. Rá pár órára levette a hírdetést.

Előzmény: Pityorka (71919)
Pityorka 28 órája Creative Commons License 71919

Nem lehet minden tökéletes. :)))

Ez vagy Iván keze nyoma, vagy a szomszéd Zsóti kasznilakatosé. :D

Előzmény: kgaboroo (71918)
kgaboroo 28 órája Creative Commons License 71918

Azt írja minden gyári eredeti fényezés.:-)))))))))))))))))))))))))))))

Szépen összetapogatták a gyárban.

Előzmény: Pityorka (71917)
Pityorka 28 órája Creative Commons License 71917

http://www.hasznaltauto.hu/auto/lada/1600/lada_1600_2106_-7900km-8296208

Na ha beüt a lottó megveszem ezt. Ez nem égő.

Pityorka 28 órája Creative Commons License 71916

BMw? Nem BMW? :))))

Előzmény: nasszer2 (71915)
nasszer2 28 órája Creative Commons License 71915

Pl vonat.az bejön.....nézd meg hogy szétcsapta az ikarus csuklóst hétfőn:((((

Swiftnek nem olyan rossz a töréstesztje.nem tudom hogy a dizel kocsi mit takar..

én egy előitélettel rendelkező bunkó BMw-s is vagyok (E36 1997)

de ha csattanás elött válogathatnék inkább ülnék a swiftben....

Előzmény: D-Z (71913)
kgaboroo 30 órája Creative Commons License 71914

Mindezek ellenére jól vizsgázott a törésteszteken a Swift. És mint mondtam, azért érzed meg az egyéb rezgéseket mert a Swift motorja olyan simán jár, hogy nem érzed a kormányon sem ha jár a motor. Vezetek én is dízelt, tudom, hogy simaságban meg sem közelíti a Swiftet.

Az biztos, hogy zajszűrésben nem a legjobb a Swift, de nem is az az árkategória. Nem nagy munka plussz hangszigetelő anyagot építeni a szőnyeg alá , a homlokfalra vagy az ajtók lemezeire. Ezt már a Trabantomnál is megcsináltam és nagyon sokat fogott a beszűrődő hangon.

Már 9 éve megvan de én még sosem nyomkodtam a műszerfalat. Szerintem jobb is, hogy nem vastag anyagból van, nem mindegy, hogy milyen érzés ha lefejelem. 

Jeremy Irons mondta egyszer  "  Fontos, hogy remegjen egy kicsit és adjon valamilyen hangot, ha meghúzom a gázt. " 

Ő is motorozik.:-))

Előzmény: D-Z (71913)
D-Z 1 napja Creative Commons License 71913

vagy azért mert a homlokfalon semmi rezgéscsillapítás nincs és kézzel simán nyomogatható olyan vékony... a műszerfal közepét szintén simán lehet és azt sem árt kipróbálni, ha a két torony közötti fémtálcát kiveszed mérhetően közeledik egymáshoz a két lengéscsillapító felső bekötési pontja. ;) Mindjárt nagyobb követési távolságot tart az ember, mert ami be akar jönni szemből az bizony be fog.

Nekem dízel a verda, de kissé csendesebb mint a swift volt... nem kell behúzni a nyakam ha pár nagyobb esőcsepp a tetőre hullik, és autópályán sem kell hangosabbra venni a rádiót ;)

Előzmény: kgaboroo (71906)
nézek 1 napja Creative Commons License 71912

Igen, ez előfordulhat...

Előzmény: Varshi (71907)
kgaboroo 1 napja Creative Commons License 71911

Ha minőségi csapágyat szereltek be akkor elméletileg nem szabadna 15e km után szólnia. Legalábbis nem tartom valószinűnek. Nem lehet, hogy csak a fogaskerekek zaját hallod? Lehetséges, hogy egy olajcsere megszüntetné a zajt. A szervizben beletöltött olaj típusáról van tudomásod?

Előzmény: 77-316 (71860)
77-316 1 napja Creative Commons License 71910
Valaki tud válaszolni a 71860-as kérdésemre?

Köszi
Köny 2 napja Creative Commons License 71909

Van dízelünk is, de pl. a 120-as Skodám sem csinál ilyet.;o)

Előzmény: kgaboroo (71906)
kgaboroo 2 napja Creative Commons License 71908

Nekem annakidején a fater nem kínálta fel a trabantot. Nekem kellett könyörögnöm, hogy elmehessek vele. :-))

Előzmény: Varshi (71907)
Varshi 2 napja Creative Commons License 71907

> felkínáltam az automata 1.5-ösömet... azt mondta, köszöni nem, mert égő..

Várj egy kicsit, 2 hónap múlva újragondolja, amikor -10-ben várja az éjszakai járatot. :-)

Előzmény: nézek (71899)
kgaboroo 2 napja Creative Commons License 71906

Csak azért érződik mert túl sima járású a Swift motorja, így a homlokfalra csavarozott ablaktörlő motor kis zúgása is érződik a szintén homlokfalra csavarozott pedálokon.

Ha ez gond akkor vegyetek dízelt, ott biztos nem érezni egy ablakmotor hangyányi zúgását.:-))))

Előzmény: Köny (71905)
Köny 2 napja Creative Commons License 71905

A miénken is a fékpedálon érződik.

Előzmény: nasszer2 (71887)
Nachtstern 2 napja Creative Commons License 71904

Egyetemet írtál, ha jól olvastam. Ha egy egyetemistában nincs meg az ilyen helyzetek kezeléséhez elegendő intelligencia, akkor kibe? Én nagyjából mindenhol a legcsóróbb voltam gyerekkoromba és nem volt szégyen Trabival járni a haverokkal. Még akkor sem, ha nekik mind nyugati, menő autójuk volt. Bizony, az neveltetés kérdése, hogy az ember ne szégyellje szülei vagy saját anyagi helyzetét...

Előzmény: nézek (71903)
nézek 2 napja Creative Commons License 71903

ezzel az ítélettel azért óvatosan...gondolom, ahová te jártál, ott jobb körökből származó, befogadóbb évfolyamtársak voltak..

Előzmény: Nachtstern (71900)