Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

csóricica 12 órája Creative Commons License 71040

Korábban érdeklődtem fékproblémával,mostanra meglett a válasz: ABS egységben ,a hidraulikus résznél egyik szelep adta meg magát.Ez korábban ha dolgozott az ABS folyamatos pedálsűlyedésként jelentkezett .  Ma már sima fékezésnél is csinálja,és ha felengedem a féket "piu" hangot lehet hallani .Olaj nem folyik sehol.Szétszedni ,javítani nem lehet ,csak csere jöhet szóba. Újonnan 250, bontottan 30-50ig beszerezhető,már ha van, mert állítólag nagy a sorban állás érte.

Nachtstern 4 napja Creative Commons License 71039

Smitiz 4 napja Creative Commons License 71038

Sziasztok!

2005-ös 5ajtós Swiftem bal első ajtaja nem nyílik se kívülről, se belülről se kulccsal se központival 

Egyszer már volt ilyen de másnapra elmúlt neki, most már kb 2 hete tart és a család nehezen viseli az anyósülésről átmászós módszert 

Valakinek van ilyennel tapasztalata?

AFUTO 6 napja Creative Commons License 71037

köszi, írtam

Előzmény: nézek (71036)
nézek 6 napja Creative Commons License 71036

wagabund84@hotmail.com

Előzmény: AFUTO (71035)
AFUTO 6 napja Creative Commons License 71035

Adsz egy emailt?

Előzmény: nézek (71034)
nézek 6 napja Creative Commons License 71034

Budafoki. 

Előzmény: AFUTO (71033)
AFUTO 6 napja Creative Commons License 71033

Háát, az enyém még tuti nincs ennyire elkopva, bár 70k van bennük, mindenesetre akkor kinevezzük ezt fő-gyanúsítottnak.

Bp-i vagy?

Előzmény: nézek (71032)
nézek 6 napja Creative Commons License 71032

szégyen.  ég a pofám. annyira kopottak voltak a pofák, hogy bizony nyalták, darálák a tárcsát. ez egy jóminőségű fékpofagarnitúra(volt) csak jelzőcsík nem volt rajta. a mostanin van, tehát ez a szarvashiba nem fordulhat elő többé. Nagyon szépen fog, satuztam is, lassú féknél is tökéletes. hang egy szál sem.

már szórtam hamut a fejemre, tanultam az esetből.

Új tárcsák, új pofák, két óra volt a csere komótosan.

kávé.

Előzmény: AFUTO (71029)
Mamut79 6 napja Creative Commons License 71031

Köszi az ötletet, valóban ez volt a probléma. Ma délelőtt véget vetettem neki a két bilincs felrakásával :)

Előzmény: tibi_H-5000 (71004)
nézek 6 napja Creative Commons License 71030

Rendben.

Előzmény: AFUTO (71029)
AFUTO aug. 24. Creative Commons License 71029

Majd légyszíves számolj be, hogy csere után mi történt a hangokkal nálad.

Előzmény: nézek (71028)
nézek aug. 24. Creative Commons License 71028

Csak igazoltam, hogy pontosan olyan hang jön a kerék felől, mint ahogy leírtad. Csak városban járok, a vas automata, tehát sokat fékezek, kopik is rendesen. A boltos Ferrodo tárcsát-betétet adott, meglátom milyen lesz. A jövő hét elején megcsinálom a cserét. Akkor kiderül a daráló hang eredete(remélem)

A nejem kocsiján nincs ilyen nagymértékű kopás, az nem is ad ilyen hangot.

(van néhány jelenségre igazi, botcsinálta magyarázatom, kérem nem figyelembe venni. szóval, ha apró kavics kerül a felületek közé -és miért ne- akkor is darálhat...sőt, akinek az ABS koronája lazul le, az is származhat murvás, sóderes, salakos  úton odahullott apró kavicstól... szerintem)

Előzmény: AFUTO (71027)
AFUTO aug. 23. Creative Commons License 71027

Ha igazad van, akkor nem örülök.

A tárcsának nem sok válla van, még a gyári, de kb 70 ezer km-rel ezelőtt fel lett szabályozva, akkor kapott betéteket is (Ferodo). Elég keveset járok városban, 90%-ban egyedül, üresen, kevés féket használok, szoktak is csodálkozni a szervizek alkalmával, hogy milyen jól bírják. 

Addig eljutottam tegnap lehúzott ablak-nyitott ajtóval próbálgatva, hogy 99,9%-ra merem mondani, hogy nem futómű felől jön a hang.

Amint időm engedi, megmutatom szerelőnek, aztán csere, ha szükséges, nem húznám novemberig - akkor van az évforduló.

Akkor jön majd a nagy kérdés, hogy milyet tegyek bele...

Előzmény: nézek (71024)
yoggi aug. 23. Creative Commons License 71026

Létezik menetjavitó készlet is, de sztem vmi tömitőanyaggal "ragaszd be" igazi tartó funkciója nincs, inkább pozicionáló. 

Előzmény: Matthisa1.3 (71025)
Matthisa1.3 aug. 23. Creative Commons License 71025

Sziasztok!! SOS!!!Nem akarok a témába vágni!Rájöttem hogy miért rezonál a légszűrőház!Vmelyik hadnemondjam jó mekkmester amikor a levegő szűrő betétet  cseréje után a csavarokat meghúzta a blokknál lévőt beleszakította az öntvénybe, a csavarnak jó a menete de az öntvényben elszállt a menet:S  mit tudok tenni vele?

Előzmény: laci 53 (71023)
nézek aug. 23. Creative Commons License 71024

Érthetően, pontosan fogalmaztál. Nálam ugyanez a jelenség. Majdnem kilenc éves a járgány, elkopott a tárcsa, a betét is. Ez a daráló hang jelzi, eljött a tárcsa cseréjének ideje.(még ugyanúgy fog, csak a nejem ideges a zajtól)

Megvettem az új tárcsákat, betéteket, komplett csere.

Előzmény: AFUTO (71006)
laci 53 aug. 23. Creative Commons License 71023

Én is többször végig néztem a képeket és a 20t. 1t.arány ellenére az utascella elég egyben maradt,bár nem látni hogy mit csinált a kormány és nem tudni be volt-e kötve a vezető.Az előzmények alapján bizony még az is lehet,hogy nem az ütközés okozta a halált.

Előzmény: t.lantos (71022)
t.lantos aug. 23. Creative Commons License 71022

Utas megmaradt, az auto is egesz szepen egyben van.4Gyanitom, inkabb rosszul lett, vagy valami hasonlo.

Előzmény: eznemmentseg (71019)
yoggi aug. 23. Creative Commons License 71021

Légzsák nyitásának semmi köze a merevitőhőz. Van benne elöl kétoldalt egy-egy gyorsulásmérő patron, határértéken túli lassulást érzékel inditja a légzsákot, mivel a beállitása a menetirányban van, igy fordul elő, hogy oldalirányú ütközésnél nem nyit, csak ha a hosszúrányú vektoron mért lassulás átlépi a határértékét( azaz létezik olyan oldalirányú becsapódás ami esetén nyit) . Deformáció nélkül is müködik, pl ha alul megakasztaná vmi az autó alját és a lassulás mértéke túllép a határon. 

DMA aug. 23. Creative Commons License 71020

Szükséges lenne a nagy járművekre elöl is egy ilyen lelógó keresztrúd ami a kisautók erre kitalált részével tudna találkozni. Bár 20t vs 1t eléggé durva lenne frontálisan úgy is :-(

eznemmentseg aug. 22. Creative Commons License 71019

Nem túl vidám képek a mai Swift vs. busz balesetről:

http://www.langlovagok.hu/html/galeria/8811_0.shtml

http://iho.hu/hir/busz-es-auto-halalos-talalkozasa-140822

Látszik, hogy mekkora szopás egy kicsit is magasabb építésű járművel ütközni. Az autó elejének az alján az a merevítő izé ép maradt és pont annak a résznek kellett felfognia az ütést, amit nem erre találtak ki. Ettől függetlenül nyíltak a légzsákok, csak hát az ilyenkor kevés.

kgaboroo aug. 22. Creative Commons License 71018

Akkor időszerű lenne a cseréjük.

Előzmény: Matthisa1.3 (71017)
Matthisa1.3 aug. 22. Creative Commons License 71017

Hát nézd sztem még a gyáriak mert januárban mikor megvettük végignéztem a szervízkönyvet illetve számlákat hogy mi lett rajta szervizelve illetve mi lett benne cserélve és sehol nem említették a gyertyát a kocsiban meg már 122 e van!

kgaboroo aug. 22. Creative Commons License 71016

Milyen gyertyák vannak benne?

Előzmény: Matthisa1.3 (71014)
Matthisa1.3 aug. 22. Creative Commons License 71015

A szíj is visított ma pl. nem nagyon csinálta szárazon eddig...mondjuk azokat is cserélem megvettem minda2-t hozzá

Matthisa1.3 aug. 22. Creative Commons License 71014

800 felett 900 1000.800 alá esik lemegy 600ig kb 750en is zihál még:S lehet beleugrok a lambdaszondába mert mikor felvillan mindig azt hozza ki a kézi diag illetve laptopon is a modiag.Meg megnézem a gyertyákat!Ezek is okozhatnak ugyebár remegést,ha jól tudom... 

Előzmény: kgaboroo (71013)
kgaboroo aug. 22. Creative Commons License 71013

Akkor próbálj emelni az alapjárati fordulatszámon. Mennyit pörög amikor úgy érzed, hogy jó?

Előzmény: Matthisa1.3 (71012)
Matthisa1.3 aug. 22. Creative Commons License 71012

Vagyis akkor nem sok mindent lehet vele tenni... am ha ráteszem e kezem akkor abbahagyja:S csak ez a fordulatszám kezd már bosszantó lenni, ma pl tolatásnál megint lefulladt minden ok nélkül 

Előzmény: kgaboroo (71011)
kgaboroo aug. 22. Creative Commons License 71011

A légszűrőházat gumibakos csavarok fogják. Ha leesik az alapjárat és remeg tőle a motor akkor a légszűrő is remegni fog. 

Előzmény: Matthisa1.3 (71010)