Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Tamás Czeglédi Creative Commons License 2 napja -1 0 77934

Sziasztok !

Érdeklődni szeretnék, hogy a fékezés, kuplungolás közbeni fordulatszám leesésre derült e ki valami? Mi okozhatja?

zulesi Creative Commons License 2 napja 0 0 77933

Hali! GL-5-ös hajtóműolajat ne tegyél bele, maradj a GL 4-nél. A gyári ajánlás a 75W-90, ezzel nem nagyon lőhetsz mellé. A gyártó meg...kinek melyik szimpatikus, a legtöbben szerintem a Castrol-t használják (én is), de a többi gyártó terméke sem lehet rosszabb. A Castrol ára elég húzós amúgy, ráadásul 3 litert kell belőle venned, hogy beletölthesd a 2,2 litert.

Előzmény: Dávid Okolicsányi (77893)
musztika Creative Commons License 4 napja 0 0 77932

nekem hasonló jelenségre off autómnál MAP szenzort mondtak, ugyan nem csak fékezéskor esett le az alapjárat...

Előzmény: Dávid Okolicsányi (77929)
majdmegse Creative Commons License 4 napja 0 0 77931

Egy másik szerviz szerint:
Nem biztos, hogyha éppen megy a kocsi akkor kiderülhet a valódi baja... vigyem be valahogy ha éppen nem indul!

Előzmény: majdmegse (77930)
majdmegse Creative Commons License 4 napja 0 0 77930

Hát itt kicsiny Székesfehérvárott nem találtam olyan embert aki segíteni tudna nekem a hiba megállapításában.Így nem tudok mást, mint vaktában lövöldözve, vagy kicserélem a benzin szivattyút kb 20e ért vagy elviszem egy Suzuki szakszervizben, ahol színtén elkérnek kb 20e forintot egy diagnosztikáért és vagy sikerül megmondani vagy nem...
Nem tudom mi tévő legyek.Azóta nem állt meg. Tiszta idiótaság, de arra várok, hogy álljon már meg végleg, hogy végre kiderüljön mi a valódi baja!

Dávid Okolicsányi Creative Commons License 4 napja 0 0 77929

Köszönöm a választ! Akkor gondolom el kell fogadni :)

szerencsere meg nem áll a motor azért, egy pillanatra beremeg 400-nal de az se vészes :)

Legalább nem egyedül küzdök vele!

Előzmény: Pityorka (77928)
Pityorka Creative Commons License 4 napja 0 0 77928

Típusgond, megfejtetlen, sok ötlet volt a generátoron keresztül a fojtószelepig, de ez ilyen.

1,5 is csinálta mégpedig akkor amikor a fogyasztók be voltak kapcsolva. (fényszóró, fűtés stb.) olyankor fékezés esetén majdnem leállt a motor. Lekapcsolt fogyasztóknál nem csinálta vagy ritkán. Szerintem motorvezérlés nem korrigál időben. Vagy nem tudom.

Előzmény: Dávid Okolicsányi (77927)
Dávid Okolicsányi Creative Commons License 4 napja 0 0 77927

Sziasztok!

Suzuki Swift GLX Ac CD 2006 1.3

Azzal a problémával szembesülök, hogy megállok, bármilyen okból kifolyólag, és üresbe teszem az autót, és féketek, akkor a fordulatszám leesik 500-400 közé, utána szinte egyből vissza áll!

egyébként nincs más baja. Teljesítméy és a fogyasztás is tökéletes!

Illetve baja van...p0420 (katalizátor hatásfok) de az értékek jók! De annak nem hiszem, hogy lenne ebben jelentősége! De ha mégis! Szóljatok!

Egyébként álló helyzetben minden terheléssel is jó az alapjárat!

Ötlet?

Köszönöm

yamis Creative Commons License 4 napja 0 0 77926

Köszönöm szépen a választ. Sokat segítettél!

Előzmény: kgaboroo (77925)
kgaboroo Creative Commons License 4 napja 0 0 77925

A 6 coll széles felnire is ráhúzhatod a 165-ös gumit, bár a 185 vagy 195 széles jobban mutat rajta. Annyiban van negatívum, hogy egy esetleges padka koccoláskor hamarabb sérül a felni.

Ettől függetlenül lehet vele közlekedni.

Előzmény: yamis (77924)
yamis Creative Commons License 5 napja 0 0 77924

Szép napot Suzukisok!

Felni vásárlás előtt állok nyári gumiknak kellene a Suzukira, elkerülendő az állandó átszereléseket. (2007-es Swift) Találtam is, de ami jelenleg van az autón az "5J"-s, amit találtam az pedig "6J"-s. A gumi méret ami van az 165/70x14, téli-nyári egyaránt. A kérdés: 6J-s felnire nem keskeny a 165-ös gumi?

kgaboroo Creative Commons License 5 napja 0 0 77923

Az árból kevés sikerrel tudsz lealkudni, inkább próbálj egyéb kiegészítőket kicsikarni a keteskedőtől. Gumiszőnyeg, pótkerék, elakadásjelző háromszög, emelőt is meg kell nézni, hogy gyárilag van-e benne, kerékőr csavarok stb. Jobban jársz így mintha külön meg kéne venned.

A tolatókamera jó képet ad és jól is lehet használni. Persze koszos is tud lenni ugyanúgy mint az autó hátulja. Ilyenkor természetesen romlik a képminőség. 

Ha kitapasztalod akkor felesleges a radar, nem akkora kocsi, hogy ne láss hátra. A kamera képében jól látni a távolságot is.

Előzmény: Apama (77921)
majdmegse Creative Commons License 5 napja 0 0 77922

Nekem szinte azonnal max 1-2 , de sokszor nem is teke egy egészet.

Viszont azóta sem tudom, hogy mi lehet néha a baja, amikor nem indul. Próbáltuk megnézni, hogy melyik csőtől jöhet a benzin, de nem találtuk meg.

Előzmény: Kekistan2 (77920)
Apama Creative Commons License 5 napja 0 0 77921

Új Swift 1.2 GL+ vásárláson gondolkozunk. Az importőri akción felül kb mennyi kedvezményt lehet a kereskedőnél elérni? (vagy ez már a minimum ár lenne?) 

Tolatókamera képe mennyire használható, mennyire koszolódik a kamera? Érdemes betetetni még egy tolatóradart is? 

Kekistan2 Creative Commons License 6 napja 0 0 77920

Nektek átlagosan hányat szokott tekerni az önindító mire elkapja és beindul?

Nekem most így hidegben ötöt hetet szokott tekerni.

3x megszólaló kakas Creative Commons License 2018.01.11 0 0 77919

Egy műanyagcső, vagy gumi, vezet a motorba. Ezt kell levenni és nézni, hogy indítózásnál nyomja-e a benzint kifelé.

De én nem vagyok autószerelő, azok rögtön megállapítják ezt.

Előzmény: majdmegse (77918)
majdmegse Creative Commons License 2018.01.10 0 0 77918

Ezt hogyan lehetne megnézni, hogy bejut-e az üzemanyag a motorba?

Előzmény: 3x megszólaló kakas (77917)
3x megszólaló kakas Creative Commons License 2018.01.10 0 0 77917

Nem vagyok autószerelő,de volt hasonló gondom.

Ha nem indul, nézd meg, hogy az üzemanyag bejut-e a motorba, amikor indítózol.

Ha nem, akkor lehet, hogy a benzin szivattyú kezdi felmondani a szolgálatot.

Nálam a tankba van beépítve ez a kis elektromos szerkezet, nem volt egyszerű a cseréje. 

Előzmény: majdmegse (77916)
majdmegse Creative Commons License 2018.01.10 0 0 77916

Sziasztok!

Nyáron egyszer volt olyan, hogy nem akart elindulni az autó (lentebb leírom, hogy mi a hibajelenség)

Majd hónapokig semmi gond nem volt vele.2 hete megint csinálta.

Akkor jöttem rá, hogy van a kocsiba autógáz és megpróbálok legközelebb azzal elindulni. Azzal sem indult el. 

Majd a mai napon ismét csinálta!

A hibajelenség:

Megállok valahol és mindegy, hogy még meleg volt-e  kocsi, vagy még hideg, de csak teker, de nem indul.

Többször próbálom és nem megy. Majd nyomkodom a gázt és akkor sem. Újabb és újabb próbák után elindul, majd onnét hetekig pöccre indul!

Hogyan tudnám kizárni, hogy mi lehet a hiba?Mert kb 12 órát van naponta használva a kocsi, és kb  30-40 indítás/nap. Így nem értem, hogy miért ilyen ritkán nem indul az autó....

Illetve lerobbanni sem akarok vele, de ha így odamegyek egy szervízbe, akkor szerintem max találomra kicserélnek egy alkatrészt....

Androidfan Creative Commons License 2018.01.08 0 0 77915

Tízéves posztra kérdeztél rá. De segítek: http://bfy.tw/FwFZ :)

Előzmény: Lili222 (77913)
emts Creative Commons License 2018.01.08 0 0 77914

Sziasztok, 2009-es Swiftben az ablaktörlő motor iszonyú hangokat ad használat közben, ki kell cserélni. Lehet csak motort cserélni benne vagy mechanikával együtt adják? Érdemes felújitattni esetleg? Köszönöm szépen

Lili222 Creative Commons License 2018.01.07 0 0 77913

Üdv! Ilyen üléshuzatot hol lehet kapni?

Előzmény: Xanyii (43530)
DMA Creative Commons License 2018.01.07 0 0 77912

Agárd nem Gárdony.

Előzmény: DMA (77911)
DMA Creative Commons License 2018.01.07 0 0 77911

Fehérvár lesz az, főleg Gárdony miatt gondolom :-)

Előzmény: -zarko- (77907)
Lente Creative Commons License 2018.01.07 0 0 77910

A kérdező nickneve 😊

Lente Creative Commons License 2018.01.07 0 0 77909

A kért link az ABS kocka javításhoz:

http://www.rewopro.hu

Nem akartam direkt reklámot.

Vannak Bp-en is úgy tudom. Én az agárdi telephelyen voltam.

Előzmény: -zarko- (77908)
-zarko- Creative Commons License 2018.01.07 0 0 77908

Próbáld már meg értelmesen leírni amit szeretnél,vagy úgynevezett linket beszurni.Nagyon tisztelet a segitőszándékért de ezze l senki semmire nem megy.

-zarko- Creative Commons License 2018.01.07 0 0 77907

Miaz a feherar? googlebarátom se érti.

Lente Creative Commons License 2018.01.07 0 0 77906

Feherar, én felújíttattam az abs kockát. Garit is adtak rá. Azt hiszem 65 e Ft volt.

Gárdonyi cég csinálta, nagyon korrektek és gyorsak voltak.

Előzmény: feherar (77884)
FOMA Creative Commons License 2018.01.07 0 0 77905

Végül is önmagában nem gond, csak elsőre szemet szúr. Igazából még el is játszottam a gondolattal. hogy lecserélem rá az enyémet, kapnék egy szinte vadiújat kb. 1,5 millió ráfizetéssel.:-)

Előzmény: -zarko- (77903)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!