Keresés

Részletes keresés

csibe45 Creative Commons License 12 órája 0 0 22411

Köszi a választ de kéthete szedem a probiotikumot és az szinte minden problémámat megoldott. 10 napig enterolt szedtem és most egy másikat amit kúra szerüen kell szednem.

Előzmény: lilaakác2 (22409)
attig71 Creative Commons License 1 napja 0 0 22410

Sziasztok.

Valaki le tudná nekem írni a nem tipikus epe görcsöt? Van egy 2,5 cm-es kövem, műtétre várok. Viszont nem vagyok benne biztos, hogy csak ez okozza a problémáimat, mivel a tüneteimmel kapcsolatban sehol nem találok megerősítést. Amikor begörcsölök éles, késszúrás jellegű fájdalommal kezdődik és igazából végig ez a kísérő fájdalom, ami hol erősebb hol gyengébb. Általában jobb oldalon a lapocka alatt, aztán terjed mindenhova. Jobb lapocka, bal lapocka, gyomortájék, néha a teljes hátszakasz. Ami a legjobban idegesít, hogy a nyakamba is érzem , sőt most már az arcom és a fülem is érintett. Ez az éles fájdalom ami terjed mindenhova ez a legszörnyűbb. Aztán hol erősödik, hol csökken, de folyamatosan fenn áll órákig, főleg este, éjszaka jelentkezik. De napközben is előfordul. Igazi az a valóban görcs nem is nagyon van, de ez az éles fájdalom kikészít. Így néz ki egy epegörcs? Válaszotokat előre is köszönöm.

lilaakác2 Creative Commons License 1 napja 0 0 22409

Még annyit, hogy én nem diétáztam, mivel a kórházban sem diétáztattak.Azóta is eszek mindent.A sokszor keveset viszont jó tanács.Bár ezt sem tartom be. :D

Előzmény: csibe45 (22407)
lilaakác2 Creative Commons License 1 napja 0 0 22408

Szia.Sajnos hasmenés előfordulhat epeműtötteknél bármikor...Van, aki szerencsés és nincs ilyen gondja.Sokaknál semmit nem befolyásol a műtét.Ez személyenként változó.Nyilván a műtét nem előnyös emésztés szempontjából.Nálam különösebb változást nem eredményezett, néha görcsöl a gyomorszáj és jobbra-balra mellette kisugárzik.Persze nem biztos, hogy ez epe probléma.Görcsféleség műtötten is lehet bármikor, hólyag nélkül is van epeműködés nyilván.És ha az nem tökéletes, ugyanúgy lehet panasz.Én fél órája bablevest ettem füstöltporccal, most meg somlóit eszek. :d :D Tegnap nem volt semmi bajom tőle.Ma meg majd elválik...:) Én műtét előtt is hasmenéses voltam.Most is.Viszont azt megfigyeltem, hogy ha néha beveszek 1-2 szem imódiumot, az nagyon jót tesz.Nemigen fogja meg 2 szem sem a hasam, de normalizálja a székletet.Lassítja a bélműködést.Ja és ha sok az epesav, az is okozhat hasmenést.Ennyit tudok hozzászólni.

Előzmény: csibe45 (22404)
csibe45 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 22407

Koszi !! Most enterolt szedek 10 napig idaig be valt. Remelem rendbe jon.bocsi telorol irok.

Előzmény: atti_77 (22406)
atti_77 Creative Commons License 2018.06.09 0 0 22406

szia, nekem műtét után kb 6 hét kellett mire elmult a hasmenés

balage60 Creative Commons License 2018.06.07 0 0 22405

Kedves csibe45!

Nagyon sajnállak, hogy nem rendeződnek a dolgaid. Tanácsot adni elég nehéz, mert én is úgy tapasztalgattam ki, hogy mi nem jó.

Elég korán visszamentél dolgozni. Persze manapság tudom hogy van ez. Én könnyebben vészeltem át a dolgokat mert nyugis vagyok.

Még 6 hónap után is vannak nekem is néha bajaim.Pl. lángost,tejes cuccokat, füstölt árút azt nem. Esetleg próbálkozzál széntablettával, az nem bántja a belsőt. Lehet a stressztől is. Én sok kekszet ettem az elején almával. Jobbulást kívánok. 

Üdv. NB

csibe45 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 22404

Jaj de elegem van!!
Tegnap volt 3 hete hogy műtöttek, és a héten kezdtem el dolgozni , de nem tudom hogy oldjam meg ezt hasmenés dolgot! Az előbb is ügyfelezek és érzem hogy nagy baj lesz- és lett is.
Nem értem tényleg tartom a diétát de hetente 1-2 nap szinte folyik belőlem. Meddig tart ez még vagy mi tudná ellene tenni. Itt bőgök. Ha valaki volt igy kérem segítsen, Az orvos azt mondta hogy elmúlik.

csibe45 Creative Commons License 2018.06.01 0 0 22403

Köszönöm a választ ,nekem is azt mondta de csak kevés dolgot  tudok meg enni. Elég sokat fogytam már és ezért kérdezem és informálódom . Lassan az egyhangú kajáktól már étvágyam sincs. Panni

Előzmény: balage60 (22402)
balage60 Creative Commons License 2018.06.01 0 0 22402

Szia Panni!

Nekem azt mondta a doki műtét után, hogy csak zsíros és fűszerest ne egyek, meg sűrűbben keveset. Betartottam, nem volt bajom csak a tej nem ment.

Üdv. 

Előzmény: csibe45 (22401)
csibe45 Creative Commons License 2018.06.01 0 0 22401

Sziasztok 2.5 hetes mütött vagyok szerintetek a zabkását lehet enni és irják a halakat é én imádom a tengergyümölcseit( rák, tintahal stb ) . Szerintetek próbálkozhatok vele? Köszi Panni

newman2018 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 22400

Ma találtam rá a forumra, holnap megyek kórházba műtétre.

15-20 évig híg és sárgás volt a székletem de nem foglalkoztam vele mert más panaszom nem volt. Illetve 7-8 éve  évi 1-2 rohamom volt. Ilyenkor még hígabb és szürke volt a székletem. Az utolsó roham betett: nem múlt el a fájdalom sürgösségire kellett bemenni. Endoszkóppal kivettek egy 6x9 mm-es követ az epevezetékből. Azóta kemény és sötét barna a székletem. Sajnos kövek vannak a hólyagomban amit ki kell venni.

Előzmény: HCastorp (22399)
HCastorp Creative Commons License 2018.05.25 0 0 22399

Mármint a hegy és Mohamed példával arra  gondolok  ha már az orvos nem végzi el a munkáját akkor majd a páciens besegít egy kicsit saját érdekében. :)

Vagy lehet fizetni is akkor hátha nagyobb lelkesedéssel végzi el .  :)   De ez már megint egy másik mise. 

Előzmény: Zoli_t5H (22397)
HCastorp Creative Commons License 2018.05.25 0 0 22398

Ez a bélflóra téma  nem a műtét vagy sem történet.  Az egy másik mise. 

Ez igazán azért került szóba mert szerintem  erre külön figyelni kell epebajoknál.       

Ha ez  károsodott és olyan napjaid vannak amikor az epe miatt nem lenne gondod, lehet ez miatt van puffadásod és hasmenésed  már alapjáraton.      

De  megint csak a privát véleményem  ha te ezekkel a tünetekkel elmész felülvizsgálatokra és ott ez nem kerül szóba az  felháborító vsz mármint orvosi részről.

Egy antibiotikum kezelés után nyomják orrba szájba a bélflóra helyreállítást,  de valaki eljut odáig ki kell venni az epéjét, és utána is hasmenés és ez nem jön napirendre  a kezelésekben   az furcsa hozzáállás.

Nálam ez annak idején úgy jött képbe elmentem egy magánrendelésre gasztrós dokihoz     részletesen kikérdezett és mondta sok minden lehet nézzünk egy bélflóra kezelést amíg elkészül az ultrahang.    Ennek jó hatását éreztem akkor  enyhítette a puffadást , szinte megszüntette,  ezzel párhuzamosan a refluxot.      Annyira jó hatását éreztem már arra gondoltam csak ez volt a bajom.  :)   Sajnos nem mint kiderült később.

Ezért mondtam Attinak ha már úgyis járja a kórházat a panaszaival akkor érdemes lehet szóba hozni ezt is  kezelőorvosának , gyógyszerészének ha magától nem tenné.     Ha már a hegy nem megy Mohamedhez alapon tudod. :)

Előzmény: Zoli_t5H (22397)
Zoli_t5H Creative Commons License 2018.05.24 0 0 22397

Van logika abban, amit írsz (tuti, hogy ez egy öngerjesztô folyamat, egy kényes egyensúly borult fel), de sajna nálam nem volt más opció a mütéten kívül, mivel nem akartam elpatkolni. A végén már olyan súlyos görcseim voltak, hogy veszélyben volt a hasnyálmirigyem is, így az utolsó masszív kb. 12 órás görcs után (amit nem kívánok senkinek, max. a mocsok gyerekmolesztáló szomszédomnak, de ez nem ide tartozik) úgy voltam vele, nem tetszik nekem az a kínai ember, aki visszaköszön a tükörbôl (ugyanis annyira besárgultam), mindegy mi lesz, csak szedjék ki belôlem... pedig én aztán bírom a fájdalmat, alapból sosem szedtem semmire fájdalomcsillapítót. Nagyjából úgy vagyok vele, hogy inkább ez, mint a görcsök, vagy egy életveszélyes hasnyálmirigy gyulladás (aki nem volt még ilyesminek a közelében, az könnyen kardoskodik a mütét ellen, mindenféle alternatív hókuszpókuszra hivatkozva).

Ennél nagyobb bajom ne legyen, ha ezzel az állapottal el lehet még pár évtizedet éldegélni, akkor állok elébe, nem olyan vészes, hogy ne lehessen megszokni és alkalmazkodni hozzá (persze bosszantó tud lenni, mikor reggel rohanok a buszhoz és az ajtóból parancsol vissza a hasmars... de ilyen szélsôséges, ténylegesen zavaró eset max havonta 1-2 alkalommal van). 

Egyébként a doki, aki operált, elmondta, hogy benne van ez is a pakliban, meg az is, hogy teljesen tünetmentes leszek. 19-re húztam lapot, nekem nem jött be. :-)

Előzmény: HCastorp (22396)
HCastorp Creative Commons License 2018.05.24 0 0 22396

Pl az esetedben könnyedén el tudom azt képzelni, hogy évek óta rendszeres hasmenésed már ki tudja mióta károsította a bélflórádat is .     Aztán a most tapasztalt tüneteid részben attól vannak  puffadástól a hasmenésig, hogy a bélflóra nincs rendben.    Mint következmény de már olyan következmény ami önmaga is gerjeszti ezt a folyamatot, felerősíti ezt a folyamatot.   Mert károsodott bélflóra önmagában okozhat puffadást , hasmenést.      Nyilván ilyen előzményekkel epeműtét stb  nem vszínű, hogy önmagában csak az okozza,  de    

Sőt még azt is el tudnám képzelni , hogy mire műtétre került a sor  előtte az epebajaid következtében már a bélflórád megborult,  lehet már sokkal előtte megborult  és részben felelős a műtét utáni kellemetlenségekért is  ha pl ez nem volt kezelve.  

Mert ugye attól, hogy kivették az epédet  ez a már előtte kialakult következmény fennáll.       Csak mint egy ötlet a sok sok lehetőségből.          

Előzmény: Zoli_t5H (22393)
HCastorp Creative Commons License 2018.05.24 0 0 22395

Pl neked Zoli  ezekre a rendszeres hasmenési és puffadási jelenségedre a bélflórádat bárhol megemlítették a  későbbi orvoslátogatásoknál?

Szerintem ha nem akkor hentes mészáros szakkörre kellett volna az orvosi pálya helyett jelentkezniük az orvosaidnak.  Ez csak a privát véleményem. :)

Mert az eseted szerintem tipikus példája annak amiről Tamással itt vitáztunk.   Mennyi ilyen lehet epeműtét előtt után  .  Gyanítom az esetek elég komoly %-a  problémás epekövekkel,  és  nem kis %-a műtét után is   .   Ha nem is rendszeres de időnkénti hasmenéssel minimum.   Egy egy extrém napon amikor máshogy kajál, vagy alkoholizál, vagy nem alszik , vagy mit tudom én mi minden történhet az életben. 

Előzmény: Zoli_t5H (22393)
HCastorp Creative Commons License 2018.05.24 0 0 22394

Futószalagon mennek gondolom ezek a műtétek.   Gyorsított eljárás  minél kevesebb beszéd . :)    Nekem nem volt műtétem erről nincs tapasztalatom utána mi a szitu csak amiket olvastam, hallottam róla.    Kezdeti "átállási" időszakban a diétának gondolom az a szerepe a szervezetnek át kell állnia az új helyzetre .     Ez fontos lehet  nem mindjárt nagy terhelések.     

Előzmény: csibe45 (22392)
Zoli_t5H Creative Commons License 2018.05.23 0 0 22393

Szia,

ez sajnos egyénfüggô, kinél hogyan reagál a szervezete az epehólyag hiányára. Nekem sajnos nem volt szerencsém, több éve volt a mütétem, de mai napig szinte minden reggeli után azonnal hasmars van. Nem kellemes, de meg lehet szokni...

A puffadás is mindennapos, kb. tökmindegy mit eszem, így nem is diétázok, megeszek mindent, amit a mütét elôtt, legfeljebb a mennyiségre figyelek jobban. Teljesen felesleges diétával sanyargatni magam, mert van hogy simán megiszok egy nagy bögre tejeskávét, meg eszek egy jó pörköltet és semmi bajom, van amikor meg egy piritóst se tudok megenni, mert az utolsó falat elôtt már futás van a "kétbetüsre". De legalább epegörcs nincs azóta (kb. ez az egyetlen pozitív "hozadéka" a dolognak).

Szóval kitartás, lehet, hogy nálad csak az elején van kis "üzemzavar", amíg alkalmazkodik az emésztésed az új helyzethez, de az is lehet, hogy állandósul, mint nálam (azt viszont ne is várd, hogy ezt bárki, orvos, akárki elôre megmondja, mert nem lehet).

Előzmény: csibe45 (22392)
csibe45 Creative Commons License 2018.05.23 0 0 22392

Köszönöm a választ. És meg próbálom röviden leírni a "kövek" történetét.

2017 ben egy rutin uh vizsgálaton vették észre a köveket, de nem okozott gondot sohasem.2018 februárjában egy ismételt uh már jóval több követ mutattak ki. Mivel a családban (Édesanyám) már átélt görcsöket, így ezért döntöttem a műtét mellett.

Nem volt igazán emésztési problémám sem.

2018. 05. 15 én tervezett l.c műtétem volt.Kedden operáltak szerdán du. hazaengedtek. Az első pár napban nem volt semmi gondom sőt majd hogy nem szorulásom volt. Ittam pedig egy kis vizes capuccinot is reggelente( kb 1dl) meg a szokásos előírt diétát.

Tegnap reggel viszont másnapos szemlét ettem virslivel és egy kefirt reggeliztem, na volt utána fuuutás. Utána semmi gond nem volt. De az elmúlt egy hétben már ettem ezeket és akkor nem volt gond( lehet hogy sok volt vagy nem tudom).

Ma már a reggeli szokásos cappucinó is problémát okozott, de remélem most a reggelim után nem lesz gond.

Nekem csak az a furcsa hogy senki nem mond semmit az orvost kétszer 5 percre láttam, a diétás nővér pedig odaadta a papírt hogy mit szabad és mit nem. Senki nem mondta hogy mire kell számítsak már mint emésztés ügyileg.

Nagyon jó hogy rátok találtam,Tőletek szerzek tanácsokat. Próbálok csak pozitívan gondolkozni de ez sajnos nem mindig megy.

Köszönöm a segitséget Panni

Előzmény: HCastorp (22390)
HCastorp Creative Commons License 2018.05.22 0 0 22391

Szerintem Tamás végiggondolva a beszélgetésünket  mi ketten ugyanazt mondjuk.    Csak te arra szűkíted le az egészet, hogy az epeáramlás problémái ha az epevezetéken át nem jön az epe.

Kb azt csinálod amit a kórházban az orvosok szoktak mikor egy végtelenül bonyolult problémát  a nép egyszerű gyermekeinek 2 szóban előadnak leegyszerűsítve az egészet. :)   Ettől a falra tudok mászni. 

Gyakorlatilag pedig az a lényeg, hogy igenis azok az emberek akik epebetegséggel küzdenek jó ha a bélflórájuk egészségére egy normál egészséges embernél jobban odafigyelnek.   Sőt szerintem ez alapvető info lenne nekik  műtét nélkül is, és műtéttel is.  

Előzmény: TamásD (22385)
HCastorp Creative Commons License 2018.05.22 0 0 22390

Szia,  szerintem  nagyon rövid idő telt el még műtét után ,  nincs hólyagod szervezetnek meg kell "szoknia" ilyenkor mi is a legkisebb rossz    szóval szerintem ez előfordulhat  könnyedén.    Kivéve azoknál akik élő szövetek a fém vázon . :)

Na de ha már ezt említetted megkérnélek rá  beszélj arról epeműtét előtt  amikor epepanaszokat éreztél utána a székleted milyen volt,   Tamással folytatott  kardozásunkhoz kapcsolódva. 

Amíg eljutottál a műtőbe   eltelt gondolom x hónap, év   mi volt széklet ügyben a tapasztalatod?

Előzmény: csibe45 (22386)
HCastorp Creative Commons License 2018.05.22 0 0 22389

Megnéztem  a Mirizzi szindrómát.   Ez éppen az az esetet elemzi mikor a hólyagban lévő kő befeszül az epevezeték és a hólyag találkozásához.     

Ja, hogy te úgy értelmezed a dolgot, hogy az a hólyagban lévő kő ami az epevezeték nyílásánál van az már epevezeték probléma nem hólyag?  :)

Mekkora ez az epevezeték átmérő  ?   MOndjuk fél centi lehet, vagy 1 centire kitágul esetleg  ?       Ha valakinek van mondjuk 2 centis köve az maximum a hólyagban ezt a kivezetőt elzárni tudja részben egészben , vagy valahogy a hegyes végével beleékelődni szerencsétlen esetben.      De elindulni az epevezetékben 2 centis átmérővel a szűkebb vezetékben nehezen.   Gondolom én laikusként.

Ilyenkor igazán az történhet józan paraszti ésszel, hogy kajáltál kellene az epe,  pumpál a hólyag és a 2 centis kövecske  zavarja az áramlást  , útban van  ott az epevezeték nyílása környékén vagy máshol a hólyagban zavaró a pumpálásra és akkor nem jön elég epe  abban a pillanatban mikor kellene.

Aztán ez a jelenség végigfut az összes többi elemen a székletig.   Beleértve a bélflórát is.

Ha neked a székletedben semmi panaszod nem volt epekövek mellett  az vsz csak azért lehetett mert te vagy egy tünetmentes epeköves voltál, vagy   nagyon könnyed kis tüneteid voltak  .   De semmiképpen nem az, hogy időről időre görcsökben fetrengtél , vagy már napközben érezted lehet estére elér az epegörcs  valami nem kerek ott lent.     Vagy ha mindezek mellett a székleted végig normális volt akkor te egy  terminátor vagy szerintem. :)

HCastorp Creative Commons License 2018.05.22 0 0 22388

Ha a hólyagban lévő kő nem akadályozza az epeáramlását  akkor milyen panaszt okoz?     Ott egy kő a hólyag összehúzódik , pumpálja a szükséges mennyiségű epét a szükséges időben és csókolom   Hawaii. :)

Viszont amint az a kő akadályozza a hólyagnak a munkáját akár az összehúzódását akár a hólyagból akadálytalan kijutását az epének akkor kezdődik az epegörcs.      Különben mi a búbánattól lenne epegörcsöd egy hólyagban lévő kővel ha nem ettől?

HCastorp Creative Commons License 2018.05.22 0 0 22387

Az az érzésem mellébeszélsz.

Nyilván ha nem jut el az epe a belekbe  egyáltalán nem jut el oda   akkor  lefordulsz a székről kb  kaja után nem sokkal.   Ha ez így marad  akkor halál.   

Amit epebetegek általában kövekkel tapasztalnak az epe áramlásának a zavara.   Attól már  esete válogatja de a kis kellemetlenségektől a széktől majdnem lefordulás esetéig. 

Pl egy epegörcsöt mi vált ki?   Az én tudomásom szerint az, hogy  kellene az emésztéshez az epe de valami zavar van az áramlásában.  Ez nem azt jelenti egyáltalán nem jut oda epe, bár jelentheti azt is időlegesen.    Elég ha zavar van ebben az áramlásban különböző fokozatai ennek  mennyire nagy a zavar és máris  alakul a jóféle epegörcs.    

Amikor ilyen állapot van , hogy kajálsz és az epeáramlásnak zavarai vannak  akkor is nyilván valamennyi epe előbb utóbb eljut a belekbe.    Kivéve azokat akik besárgultak és a mentő viszi őket éppen. :)    De ez az epemennyiség nem normális időben, mennyiségben jut el oda ahová kellene.      Ennek nincs hatása a székletre az vsz a vicc kategória. 

De az is ha neked epegörcs után normális volt a székleted, ugye erre a kérdésre nem válaszoltál.   Ugye ezen a fórumon sok epebeteg van   akik közül sokan átmentek műtéteken   kérdezzük meg már őket egy epegörcs után a székletük mennyire volt normális.    Vagy csak olyan napokon amikor nem alakult ki görcs de már jelezte az érkezését  és sikerült elkerülni.    Meglepődnék rajta ha a következő napok széklete normális lenne.

csibe45 Creative Commons License 2018.05.22 0 0 22386

Sziasztok ! most csatlakoztam én is ehhez a fórumhoz.Ma reggeli után hasmenésem lett(kefirt ettem).Ez normális, vagy csak tul aggódom , most vagyok 1 hetes műtött . Várom a segítséget idáig ilyen gondom nem volt.

TamásD Creative Commons License 2018.05.21 0 0 22385

Már megint túlkomplikálsz, mint kb. mindent :)

Amiket leírsz, azok inkább tűnnek gyomor, vagy emésztési problémának. MÉgegyszer, ha az epevezeték nincs elzáródva, akkor az epe mindenképpen eljut a belekbe, akár van kő a hólyagban, akár nincs.

MIndegy, ez partalan vita. 

Házifeladat: guglizd meg, hogy mi az a Mirizzi szindróma :) Na ott pl. lehet epeelfolyási zavar :)

Előzmény: HCastorp (22384)
HCastorp Creative Commons License 2018.05.20 0 0 22384

Illetve ami még széklet ügyben jellemző volt   emésztetlen kaja és benne.    Pl nagyon szembetűnő volt ha főtt kukoricát ettem  ,  egész főttkukorica szemek benne .     Ez is leginkább akkor ha már úgy éreztem a gyomorban diszkomfortot  olyan epegörcs előtti   állapotot aznap ,  de nem alakult ki a görcs,  csak majdnem.     

Ilyenkor utána a székletem mindig  nem normális volt.    

Előzmény: TamásD (22382)
HCastorp Creative Commons License 2018.05.20 0 0 22383

De miközben a székleted normális volt milyen panaszt okozott neked az epeköved?    Pl epegörcsöd volt?     Mert ha az panaszmentes kövesség volt az esetedben  és kivetetted biztos ami biztos akkor  más a leányzó fekvése. 

Eleve tudomásom szerint lehet, hogy rosszul tudom de ha köves a hólyag akkor a görcs vagy a kellemetlen tünetek akkor jelentkeznek ha a kő valamilyen szinten befolyásolja az epe útját   különben ellubickol ott a hólyagban a kő  és no problem.   Kivéve persze az olyan eseteket mikor begyullad mert irritálja stb.     De alapjáraton ha nem akadályozza az epe mozgását a hólyag össze tud húzódni a kő nem zárja el részben egészben a kivezető utat  akkor semmit nem tapasztalsz. 

Lehet amíg én  eljutottam addig epegörcsöm volt   évekig, vagy évtizedig vagy ki tudja meddig kő  növekedett és úszkált ott a hólyagban   mindenféle panasz nélkül.  

Azt nálam nem diagnosztizálták az epeút is köves lenne.   Persze ez semmit se jelent nagyjából ettől még lehetett. :)    De azt egyértelműen tapasztaltam epegörcs után nagyon világos széklet.    Egyébként is sokkal változékonyabb volt a színe , állaga mint korábban miután elkezdődött ez a móka.        

Volt többször olyan pl   ami elég jellemző volt, hogy a széklet egy része  normál színű egy része  sárgás és más állagú,   barna sárga csíkokkal stb.   :)   Volt minden mint Gombóc Artúrnál a csokoládékkal   kerek szögletes  lyukas , és mogyorós. :)

Ezt a jelenséget én oda vezettem vissza a kövem megakadályozta a hólyagot abban normálisan pumpálja az epét, és görcsöt pedig arra, hogy akkor úgy mozdult a kő   még jobban zavarta ezt a pumpálást az epevezeték környékére került vagy mit tudom én hová.     

Előzmény: TamásD (22382)
TamásD Creative Commons License 2018.05.20 0 0 22382

Pont a széklettel nem volt semmi gondom :) - azért mert... az epehólyagban lévő kövek semmit nem csinálnak a széklettel :) Amire te gondolsz, amitől pl. világosabb lehet a széklet, ha az epeutakban is van kő, vagy valami miatt nem jut elég epe a székletbe, akkor okoznak. A mechanikus icterus jellegzetessége.

Mindig oda lyukadunk ki, hogy valahol mindkettőnknek igaza van: te megint jössz az nagyszabású elméleti megközelítéseddel, ami nyilván igaz, hogy ezt is kéne nézni, meg azt is óvatosabban kellene csinálni. Én meg gyakorlatias vagyok, vagy van teendő, vagy nincs :) Na jó, ez nagyon leegyszerűsített volt.

Előzmény: HCastorp (22381)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!