Keresés

Részletes keresés

kokori Creative Commons License 2 napja 0 0 22182

Szia Kismacs! Örülök hogy jobban vagy még ha vannak is pici tüneteid. Én is visszaálltam a PPI-re , most már nekem is kis refluxot állapitottak meg ,s érdekes nekem is a jobb oldalamon szokott szúrni fájni.  Most amúgy mekkora dózisban szeded 40mg? 

Remélem a párodnak sikerül a műtét, s hamarosan jobban lesz nagyon drukkolok , tudom milyen az ha valakinek a hozzátartozója beteg ,de legyetek erősek és minden rendben lesz.

Előzmény: Kismacs34 (22178)
gabriella33 Creative Commons License 5 napja 0 0 22181

Szia Lilaakác!

Na én azt meg nem is vettem észre, hogy embereknek van:))

Előzmény: lilaakác2 (22179)
gabriella33 Creative Commons License 5 napja 0 0 22180

Szia Kismacs!

De jo, hogy irtál!

Örülök, hogy jol vagy! Ez a gyomrofájás engem is elővesz, igaz csak nagyon ritkán. Én már nem szedem a savlekötőt, csak amikor érzem, hogy több a sav, mondjuk havonta 1x-2x.Letudtad tenni a cigit, nem hiányzik?  Én már 2éve letettem, de nem hízok:( Pedig jöhetne vagy 3kg még.Az jó, ha a dokik jóval biztatják a párodat, erőt és kitartást kívánok neki, és jó egészséget! Meg persze neked is:) 

Előzmény: Kismacs34 (22178)
lilaakác2 Creative Commons License 5 napja 0 0 22179

Ez a féregtelenítés ebben a cikkben embereknek szól...:D

Előzmény: gabriella33 (22172)
Kismacs34 Creative Commons License 5 napja 0 0 22178

Sziasztok!

Úgy látom még nem felejtettetek el, mert láttam hogy valamelyik nap emlegettetek, ami nagyon jól esett. :-)

Vagyogatok, a gyomrom sajnos nem az igazi, hol jobb, hol rosszabb.

Ezt a szurkálós fájdalmat a gyomrom jobb oldalán, szinte mindennap érzem.Nem elvisdelhetetlen a fájdalom, de azért elég kellemetlen. :-(

Persze az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a diétát semmilyen szinten nem tartom, csak a Controlocot szedem. Ez meg önmagában kevés.

De mióta letettem a cigit, jobb az étvágyam és ez a súlyomon is látszik. 53 kg-ból 63 kg lettem. :-)

Vagyis csont soványból átlagos.

Persze egy-két  ruhát be kellett szereznem a "kinőttek" helyett... :-)

Zoli most bent van a Honvéd kórházban a szívátültetés előtti kivizsgálásokon.

Még nem tudjuk pontosan mikor lesz a műtét, de úgy sejtjük jövőre már meglesz. Mégnincs várólistán sem, ezek még csak az előzetes vizsgálatok.

Az orvosai jóval biztatnak, szóval most nem aggódunk.

Csak szegénynek most 10 napig bent kell feküdnie a kórházba a kivizsgálások miatt. Semmi kedve hozzá.. filmeket néz tabletről meg beszélget a 90 éves szobatársaival.

Érzem rajta egyébként, hogy fél....bárcsak több erőt tudnék neki adni.

Ti hogy vagytok?

gabriella33 Creative Commons License 2017.09.19 0 0 22177

Szia Kukori!

Ha nem mutatott ki semmit az Mr és a többi vizsgálat, akkor valoszinü, hogy csak gázosak a beleid és azért érzed a fájdalmat.

Előzmény: kokori (22174)
atti_77 Creative Commons License 2017.09.18 0 0 22176

szia, na úgy látszik ami rólam lemegy , rakódik rád,,, küldök még pár kilót nyisd az ablakot:)

irok mailt más ügyben ,,,,

Előzmény: gabriella33 (22172)
atti_77 Creative Commons License 2017.09.18 0 0 22175

szia, nekem nem csinál problémát a tejfölös étel, túrós táskát is ettem már műtét óta de nem okozott az sem problémát. túrós tésztát nem ettem meg tegnap sem , nem eszek mert tele van szénhidráttal a tészta, és most meg nem igazán tenne jót az életmódváltásom elején:)) így is örülök hogy már lement kb 6 kg, most 97 alatt vagyok már, 103-104 ről indultam, a pocakom is már alig látszik, 178 cm vagyok

Előzmény: lilaakác2 (22171)
kokori Creative Commons License 2017.09.18 0 0 22174

Szia Gabi! Na megvolt minden vizsgálat de sajnos a fájdalom okát nem találták meg. A gyomortüki kis reflux meg enyhe gyulladást mutatott. A vérvétel, UH, MRI negatív. Röhej kb 2,3 hete elkezdett de csak hajnalban és reggel fájni pont azon a ponton ahol nekem fáj köldök felett kicsivel csak hátul a borda alatt is szúrni , éjjelente hajnalban felkelek rá minden nap. Mint epeköves nem lehet hogy nekem ez a két apró polip ami az epehólyagomban van (3-4 mm) az okozza a panaszaimat? Azt mondta a doki ááá nem, az biztos nem de mi az ami elöl is fáj, hátra is sugározhat , ha nem az egyetlen amit látnak az apró polip? gyomorhurut vagy reflux nem okoz szerintem ilyet.

Előzmény: gabriella33 (22173)
gabriella33 Creative Commons License 2017.09.17 0 0 22173

Szia Lilaakác!

Nekem is olyan a szemüvegem, -0.75 mindkettö és +1.00is.Ha olvasok is látok, meg a távolba is:) Én szoktam tejfölös leveseket enni, meg túróstésztát is, de nem okoz gondot(jó gazdagon szalonnatepertövel).Mostanában nem diétázok, vagyis többször eszek egy nap, lehet hogy azért is sikerült végre híznom 2kg-t.

Előzmény: lilaakác2 (22170)
gabriella33 Creative Commons License 2017.09.17 0 0 22172

Sziasztok!

Lilaakác: köszi az infot:) Még nem hallottam erről, de elég drága.Biztosan jo is ennyi pénzért. Én rábízom ezt a dokira, mert tudod kell a parvo, meg stb.oltás is neki, meg a chip és a gilisztahajtót tablettába szokta adni, de hatásos szokott lenni, mert a nagykutyámnak is mindig azt adta.Meg persze az egész 3oltás, 2gilisztahajtás chip kerülne durván ennyibe.Tegnap elvittem, meg is kapta az első oltásokat meg féreghajtót, 4000ft volt, meg volt neki vizsgálat is.

Atti: én valamelyik nap föztem tejfölös krumplilevest, mert már 1000éve nem csináltam.Képzeld el, hiztam 2kg-t:)) 

Többiek, hogy vagytok?

lilaakác2 Creative Commons License 2017.09.17 0 0 22171

A tejföl, túró együtt nem épp epekímélő. :) Bár én sem diétázom egyáltalán.

Előzmény: atti_77 (22169)
lilaakác2 Creative Commons License 2017.09.17 0 0 22170

Szia.Nekem is kellene csináltatnom bifokálisat, vagy hogy is mondják.Amivel olvasni látok, de ha felnézek , akkor is.Sajnos a feles szemüveg gyengének bizonyul most már,igaz nem is használtam, csak párszor 20 év alatt. :) A semminél jobb, de fénylenek a betűk azzal is.

Előzmény: atti_77 (22166)
atti_77 Creative Commons License 2017.09.16 0 0 22169

szia,köszi jól vagyok nincs  bajom a fügétől, de mostmár csak minden másnap eszek fügét nehogy baj legyen meg még nem lehet kapni ez is tavalyi száritott füge.

ma tejfeles krumpli levest főztem és túrós tésztát.

Előzmény: gabriella33 (22167)
lilaakác2 Creative Commons License 2017.09.16 0 0 22168

Erről hallothttp://nh24.org/revi/uh/1/index_nh24.htmltál már, Gabriella? Na ezt jól beillesztettem. :D

Előzmény: gabriella33 (22167)
gabriella33 Creative Commons License 2017.09.16 0 0 22167

Szia Atti!

Ez jó, ha szép lassan fogysz, nem hirtelen.A fügétöl nem fáj a nemlétezö epéd? Ha jol tudom abba vannak apró magok.Nekem is kész lett a szemüvegem, elég jol látok vele, bár nem hordom egész nap.Hogy vagy? Mit fözöl hétvégén? Kertbe miujság...kiástad már a krumplit? Én ma tanulok, mert dec-be vizsga, meg fözök is közbe, husleves meg sült csirkecomb lesz a menü, krumplival és csalamádéval.Délután anyámat meglátogatom, mert egész héten idöm sem volt semmire.Aztán van egy kiskutyám, lehet, hogy elviszem beoltatni, de még nem biztos....3honapos, tacskó.

Többiek, hogy vagytok?

Előzmény: atti_77 (22166)
atti_77 Creative Commons License 2017.09.13 0 0 22166

szia, 1 hónap alatt ment le 5 kg, este aszalt fügét eszek pár szemet vagy 1 virslit magában vagy mindkettőt egyszerre:) este 11 kor is megeszek 1-2 fügét és nekem bevált, nem sóvárgok az édesség után. a savlekötőt még nem próbáltam elhagyni, majd ha lemegyek 90 re akkor megpróbálom minden másnap szedni és meglátom hogyan megy

szemüvegem máshol csináltattam ujból mert elcseszték az első helyen és csak himegtek hámogtak amikor visszavittem de nem kaptam vissza a pénzem, buktam rajta 20 ezret. a másik boltnál is elcseszték a fokolást de kijavitották garisan és jó lett.

jó egészséget 

Előzmény: gabriella33 (22165)
gabriella33 Creative Commons License 2017.09.13 0 0 22165

Sziasztok!

Lilaakác: a hétvégén én is ablakot tisztitottam, meg függönyt mostam:) A héten meg csak szülőire járkálok, holnap meg lesz egy értekezlet...egész hetem csak kötelezö programokbol áll a munka mellett:( Amugy jól vagyok, gyomrom nem vacakol mostanában.Te, hogy vagy? Bea tényleg régen irt, remélem jol van...és Joco is nagyon régen jelentkezett, remélem ö is jol van.

Atti: de jó, igy beis indult a fogyás? Mennyi idö alatt fogytad az 5kg-t? 2-3hét alatt?Kitartó vagy,és elszánt, én már biztos feladtam volna:) Na de ez én vagyok:)) Sokszor probáltam fogyni régen ,de kinkeservesen ment...és mire fogytam 1-2kg-t, addigra felis adtam(hogy ez nekem ugyse megy stb.),vagy nem voltam elég határozott.Most meg már nem tudom mit egyek, hogy legalább 4-5kg-t felszedjek.Amugy jol vagyok, gyomrom nem vacakol, a savam sem és mostanába az epém helye sem szórakozik frontkor.Voltam a szemészeten, mert ugrált a szemhéjam, és nagyon zavart, de csak a jobb szemem...irtak gyógyszert meg másik szemüveget, ami -os is meg+os is.Nem a legdizájnosabb, legdrágábbat választottam, mert ugysem hordom csak vezetéshez, meg netezéshez,ugyhogy igy az egész volt 22000ft majd holnap lesz talán kész.Nem ofotért hanem maszek.Neked milyen a szemüveg, sikerült korrigálni? Mert ha jol emlékszem irtad, hogy nem olyat csináltak amilyet kellett volna...vagy csináltattál újat?

Többiek, hogy vagytok?

atti_77 Creative Commons License 2017.09.12 0 0 22164

szia, remélem jól vagy, én most 98 kg alatt vagyok már és egyre fogyok szépen lassan , eddig 5 kg ment le , még 8 at le kell adjak és az elért súlyt meg szeretném tartani, már most érzem hogy sokkal jobban vagyok, már ment le a pocakból is:)

Előzmény: gabriella33 (22155)
lilaakác2 Creative Commons License 2017.09.10 0 0 22163

Bea régen írt...mi lehet vele?

lilaakác2 Creative Commons License 2017.09.10 0 0 22162

Sziasztok.Hogy vagytok? Én viszonylag jól, a vérnyomásom elkezdte az ingadozást az évszakváltásra.Tegnap egész nap takarítottam, ablakoktól kezdve minden...hát este alig bírtam a lábamon állni, úgy elfáradtam.Túl akartam rajta lenni. :) Nincs időm semmire, iskola is elkezdődött a gyereknek, vele is tanulni és a többi...dehát ez legyen a legnagyobb bajom.

gabriella33 Creative Commons License 2017.09.09 0 1 22161

Szia Kukori!

Nekem nemis tudom, mi fájt, mikor a gasztros dokihoz mentem, mert őszintén akkor már abban az állapotban voltam, hogyha elevenen megmütöttek volna , azt sem bántam volna.Azegész gyomrom fájt, és minden nap hánytam a sok epét, savat...már előre rettegtem az éjszakáktol, mert mikor este lefeküdtem akkor elkezdett fájni a gyomrom...éjfélkor elkezdtem görcsölni, meg hányni...kb. fél3ig, 5percenként, nagyon fájt a gyomrom a sok öklendezéstöl...stb. ekkor indultam az ügyeletre, ott kaptam nospa,b6, papain-injekciot, mire hazaértem,addigra minden jó volt....egészen estig...mikor mindez ujrakezdődött.Végül mire lefogytam 24kg-t, ezektöl az éjszakázásoktol...néztem a netröl egy gasztro magánrendelést és elmentem.Akkor elmondtam a dokinak, hogy mibajom...egyböl még tumormarker vizsgálatokra is levetette a vért ,mert a legrosszabbra gondolt (de énis)...aztán jött a ct és a  tükrözés...ezt megirtam lentebb,meg 5,5cm rekeszsérv. Motilium és controloc...innentöl kezdve (oktober) az epemütétig már nem hánytam (március) és nem is görcsöltem.Hogy mitöl volt a gyulladás, azt a doki sem tudta megmagyarázni....de mütét óta már 1000x jobb.És azóta is azon szoktam gondolkodni, hogy miért volt jó nekem ennyit szenvedni, mikor az epemütéttöl rosszabb egy foghuzás, a tükrözést meg nem éreztem.Nem fáj a gyomrom, csak frontkor, vagy ha olyat eszek ami csip, vagy hagymás, de a hagymát semmilyen formában nem tudom megenni, még pörköltbe sem.De ezek a kis fájások a régi szenvedésekhez képest semmik.Amugy nagyon odafigyelek az étkezésre. A stressz valóban sok gondot okoz, föleg a gyomrra is kihat.Megkell probálni stresszmentesen élni, (vagyis mindenütt ezt mondják) de ez a mai világban lehetetlen, mert szerintem mindenkinek van minden nap egykis stressz, akár kisebb dolgok miatt is. Esetleg magneb6-ot probálj szedni, hátha kicsit segít a stresszes helyzeteket könnyebben átvészelni.A hátfájás, köhögés nem hiszem, hogy a gyomor miatt lenne,inkább valami más. 

Előzmény: kokori (22160)
kokori Creative Commons License 2017.09.07 0 0 22160

Köszi a biztatást:D Sajnos nem nagyon van kivel megbeszélnem a családomat már nem akarom nagyon traktálni ,mert már nekem is kellemetlen. Nem tudom mi van velem , sok volt az idegesség az elmúlt hónapokban amúgy is depresszióra hajlamos vagyok. De érdekes valameddig bírja a szervezetem majd amikor "leállok" akkor jönnek a problémák. Mindig a hasamra vagy a gyomromra ment. Refluxom még nem volt dehát ez is eljön egyszer. Csak azt nem értem miért a PPI szedése után kezdtem el köhögni. De érzem is hogy a gyomromtól van. Nekem is vagy gyulladás ,neked volt tünetet a gyulladásnak? Nekem pl lent a gyomor alsó részénél sokat nyilal, szúr fáj. Neked nem volt hasonló amikor gyulladás volt? Ezért nem is merem eldobni most a gyógyszert.

Ma nagyon fáradtnak éreztem magam, és olyan mintha nem én lennék ,fejben is rossz volt, , fájt a hátam ,köhögtem is és úgy éreztem nem jön a levegő:((  . Úgy érzem kezdek teljesen leépülni.

Ma voltam vérvételen holnapra megvan az eredmény, már magam sem tudom mire számitsak hova forduljak. Sajnos azt tudni kell én tavaly már szedtem savcsökkentőt a helikobakterre meg a gyulladásra de komoly depresszióba estem tőle. Miután elmúlt idén februárban és normálisan tudtam enni , nem kellett PPI szednem elmúlt  a depi. Mondtam az orvosnak de azt mondta ettől nem lehet depresszióba esni....nálam vagy  a gyomorgyuszi vagy  a gyógyszerek komoly féket húznak:(

Előzmény: gabriella33 (22159)
gabriella33 Creative Commons License 2017.09.07 0 0 22159

Szia Kukori!

Sajnálom, hogy nem vagy jól:( Nekem a gyomromba volt számos erosio.A nyelőcsövem ép volt.Szedtem a gyogyszert lelkesen, mert nekem nagyon sokat segített. Aztán leálltam vele, mert gondoltam, nem kell már az jó a gyomrom...a torkom kapart mindig, szedtem antibiot többfélét...végül meguntam elmentem a fül-orr-gégészhez és ö mondta, hogy beszéljek a gasztros dokival, hogy szedjem tovább a savlekötőt, mert a savgöz irritálja a torkomat...aztán elkezdtem megint szedni, és helyrejött.Nem lehet, hogy a rossz közérzet más miatt van? Mert szerintem a ppi-töl nem, esetleg vérvételen voltál mostanában? Nekem kezdetben a Motiliumot is felirta a doki a ppi mellé, mert mindig hányingerem volt.Hogy epés lesz valaki a ppi-töl én olyat még nem hallottam, de megeshet...hogy valaki epés és ppi-t szed, olyat minden nap hallok.

Előzmény: kokori (22158)
kokori Creative Commons License 2017.09.07 0 0 22158

Szia Gabi! Már a 2 hete szedek 40 mg PPI , kis refluxra(ja meg utólag kiderült a nyelöcső alsó harmada erózios) de nekem most rosszabb mint volt. Gyengeség rossz közérzet és állandó köhögés jött elő tőle. Olvastam hogy a PPI ha kevés a savad akkor is okozhat refluxot ,mert nagyon belassul és a gyomor és emiatt a savgőz felfele áramlik. Lehet csak ártok vele:(( Ma nagyon szarol voltam ,annyi hogy talán a gyomornyilalás, hajnali égő?!! érzés most nincs annyit.  Olvasom az epének sem tesz jót és sok ember pont a PPI től lesz epés. De lehet ez is csak valami kacsa hír.

Előzmény: gabriella33 (22150)
TamásD Creative Commons License 2017.09.04 0 0 22157

Epehólyag eltávolítás után gyakran fordul elő átmeneti hasmenés, lazább széklet. Egyszerűen azért, mert ilyenkor az epe hígabb egy kicsit, mint a műtét előtt, hiszen többé nem tárolódik, sűrűsödik be az epehólyagban. A szervezet hozzászokik, egy hét alatt el szokott múlni, de emberfüggő.

TamásD

Előzmény: Hííí (22156)
Hííí Creative Commons License 2017.09.04 0 0 22156

Szia Gabriella!

Azért kérdeztem, mert én is úgy tudom, hogy műtét után általában nincs már hasmenés vagy csak bizonyos ételek után van. De párolt hal és burgonya mellett nem kellene. Gondolom én legalább is.

Előzmény: gabriella33 (22152)
gabriella33 Creative Commons License 2017.09.03 0 0 22155

Szia Atti!

Örülök, hogy sikerül a fogyokurád és kivánom, hogy elérd a célod! Én sokat probálkoztam régen, de semmi nem jött be...vagy nem voltam elég elszánt és kitartó.Nyugodtan küldhetsz nekem 5-6kg-t:) Nyitom az ablakot a diétás menü is jöhet:D 

Előzmény: atti_77 (22154)
atti_77 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 22154

szia, én jól vagyok aránylag, tartom a diétát, már 100 kg alá mentem, 90 a cél

Előzmény: gabriella33 (22153)
gabriella33 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 22153

Lilaakác,  Atti...többiek...hogy vagytok?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!