Keresés

Részletes keresés

70sanyi Creative Commons License 2015.01.10 0 0 2320
Sziasztok!

Nemlaci örülök hogy jól érzed magad, remélem sok követőd lessz innét szeretnék én is köztük lenni!

Igrim azt kérdezném hogy mi lett a férjed holyagocskáival megvannak vagy eltüntek az erősödés után?
Csak azért mert írásodböl konkrétan nem derűl ki, csak hogy jól van és visszaszedte a kilókat?
Egyébként kicsit magamra ismertem az eset kapcsán, de ahogy látom nem biztos hogy nevesebb dokik biztos tutira fején találják a szöget. Ezt már én is tapasztaltam.

Jó egészséget, maradjatok azért itt is ! Nem mindenki facebookol. :-) !
Előzmény: igrim (2319)
igrim Creative Commons License 2015.01.10 0 0 2319

a férjemnek kb féléve tüdőgyulladása volt.két hónapig kezelték különféle antibiotikummal,semmijavulás.10kgot fogyott és ugy legyengült,hogy már nem tudott a lábán megállni,a köhögés pedig sokszor majdnem megfujtotta,ct vizsgálat kimutatott számtalan féle és fajta holyagocskát.ekkor már 4 kúra antibiotikumos kezelésen volt túl.minden neves intézményt felkerestünk sok neves professzorral referáltunk aminek a diagnozisai kivétel nélkül,rosszindulatu nagyon intenziv tüdődaganat.nagyon megijedtünk mert csak minimális időt jósoltak és azonnal szövetmintát vetettünk egy neves klinika még nevesebb orvosával,és nem vártuk ölbe tett kézzel az eredményt hanem minden fórumon valami olyan dolgot kerestünk ami segithet.igy találtuk meg a gyogyszert aminek a neve KRAUTERBLUT egy vitamin bomba ami végül minden várakozást felülmult.az első pár nap után elkezdte vissza hizni a lefogyott kilókat.mire eredmény született ő már a régi súlyát elérte.az eredmény sarcoidosis,amiről azt sem tudtuk mit jelent.de mivel igy felerősödött nincs szüksége szteroidokra,és amikor gyengébb ujra issza a koncentrátumot.azóta már dolgozik újra.

nemlaszlo Creative Commons License 2015.01.04 0 0 2318

hálisten eljutottam arra a szintre,hogy nem érzem magam betegnek :) Nem fáj semmi,sem a,oda tudok figyelni a munkámra,és már van olyan nap ,hogy nem jut eszembe ,hogy beteg vagyok,voltam :) 

nemlaszlo Creative Commons License 2015.01.04 0 0 2317

hálisten eljutottam arra a szintre,hogy nem érzem magam betegnek :) Nem fáj semmi,oda tudok figyelni a munkámra,és nem már van olyan nap ,hogy nem jut eszembe ,hogy beteg vagyok,voltam :) 

Dien81 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 2316

Gyertek a facebook csoportba, könnyebb beszélgetni! 

https://www.facebook.com/groups/395977883895790/

HM67 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 2315

Sziasztok

Létrehoztam a facebookon egy zárt csoportot szarkoidozis néven ha valaki szeretne csatlakozzon. 

Bibcsi2014 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 2314

Szia!  Én 1 évig szedtem a szterót, 80mg 64, 32......... egészen 4 mg volt az utolsó dózis"méret". Ahogy én írtam nekem a bőr  és a tüdő érintett. Most kezdtem el szedni a Bálint tüdő cseppeket, ami gyógynövényeket tartalmaz, Gyuri bácsi gyógyteája közül a közönséges galaj és fagyöngy teakeveréket.  3 hónap múlva kell mennem controllra, de egyáltalán nem vagyok nyugodt, mert nem tudom, hogy MIT CSINÁLJAK VAGY "CSINÁLHATOK"  MAGAMMAL A GYÓGYULÁS REMÉNYÉBEN. Szívesen kikérném  és ki is fogom kérni orvosok véleményét és állásfoglalását a betegség gyógyításával kapcsolatban. Igaz tudom hogy még azt sem tudják hogy egyáltalán mitől alakul ez ki a szervezetünkben, de legalább annyit szeretnék megtudni, hogy mi ez az immunrendszer legyengülésétől vagy esetleg " túlpörgésétől" alakult ki. Olvastam ezt is és azt is, és mindkettő abban a helyzetben teljesen logikusnak tűnt, mármint az ok magyarázat. Szóval most úgy érzem magam mint a vak vezet világtalant. Mit tegyek? Az általad írt cordysept azt ki ajánlotta? Doktor? Természetgyógyász?  Várom szíves válaszod és kitartás Mindenkinek!

Előzmény: Dien81 (2313)
Dien81 Creative Commons License 2015.01.01 0 0 2313

Sajnos az, hogy valami bevált, még nem biztos. Nekem a CT "igen jelentős regressziót" írt le 2 hónap szteró szedés után. Aztán ahogy fél év alatt szépen levittük az adagot, úgy szépen jött is visszafelé a betegség. Ezért szeretném most szteró mellett elkezdeni a Cordyceps-et. Remélem csinál valamit. Egyébként nekem a tüdő és a lép érintett. Az már jó, hogy Tőled el tudták venni a szterót! Mennyi ideig szedted? Én 8 hónapja szedem. 

afintha Creative Commons License 2014.12.29 0 0 2312

Van egy terápia, ami ezek szerint bevált, a CT alapján regresszió mutatkozik.

Miért kezdenél el most mást?

Minek kezdenél el hatástalan "vitaminkészítményeket" szedni, egy csomó pénz kidobni?

Előzmény: Bibcsi2014 (2311)
Bibcsi2014 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 2311

Köszönöm a választ, de igazából még bizonytalanabb lettem, mint voltam a betegség gyógyulásával kapcsolatban. Bőr és tüdő szarko-m van. 1 éves medrol kúra után mérsékelt regresszio van a CT alapján. Nyilván ennek is örülni kell, mert nem enyhe hanem mérsékelt a javulás (igaz volt/van ott mit rendbe tenni)

De nagyon sok betegtársam írt arról, hogy különböző vitaminokat  és antioxidánsokat  stb... szedtek a betegségükre, amivel én teljes mértékben egyetértek, igaz én nem tettem le a "Hippokratész esküjét".

 

Segítenél a véleményeddel, akkor mit tegyek/ünk a betegség ellen? Természetgyógyászat? Energy-k? Stb...

 

Köszönöm a válaszod!!!

 

Várom....

 

Üdv.: B.

Előzmény: afintha (2310)
afintha Creative Commons License 2014.12.29 0 0 2310

Azert nem szedhetsz D-vitamint, es Calciumot, mert a sarcoidosisban es egyeb granulomatosus gyulladasos betegsegekben a calcium verbeli szntje magas amaitt, hogy a gyulladas miatt magasabb a verbeli D-vitamin szint.

Ha erre meg rateszel egy lapattal (vagy kettovel), akkor a magas verbeli calcium szint es vizelet calcium urites miatt veseko alakul ki az atlagoshoz kepest nagyobb valoszinuseggel.

Előzmény: Bibcsi2014 (2306)
afintha Creative Commons License 2014.12.29 0 0 2309

Teljesen felesleges "erositeni" az immunrendszert.

 

A szeles korben interneten "targyalt" modszerek (vitaminbevitel) hatastalan.

 

Ha "gyenge" lenne az immunrendszered, akkor orakon belul meghalnal (fertozesek es egyeb komplikaciok).

Előzmény: Bibcsi2014 (2308)
Bibcsi2014 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 2308

Szia afintha! :-)

 

Úgy tudom, hogy a sztero után igencsak gyenge az immunrendszer, de ahhoz, hogy a szarko ellen hatásosan fellépjen,  meg kell erősíteni. Béres csepp, C vitamin,  stb... olvastam. De olvastam arról is, hogy  Ca és a D vitamin nem ajánlott szarkóra.

 

Erről tudsz/tudtok valamit?

 

 

Köszönöm a válaszokat :-) !

Előzmény: afintha (2307)
afintha Creative Commons License 2014.12.29 0 0 2307

Mit akarsz az immunrendszereden "erositeni"?

Előzmény: Bibcsi2014 (2306)
Bibcsi2014 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 2306

Sziasztok!

 

Új vagyok itt, de régi olvasója ennek a csoportnak. Sok hasznos tanácsot és tapasztalatot olvastam és kaptam Tőletek, de segítsetek már  1-2 dolgot helyretenni az "agyamban"  :-)

Medrol kúrán vagyok én is túl, ahogy nagyon sok betegtársam. Főszabályként ha jól tudom, a szervezetünktől is várjuk, hogy segítsen a betegség legyőzésében, de végül nem találtam egyértelmű állásfoglalást, véleményt, tapasztalatot arról,

  1. hogy ezzel a betegséggel szabad-e az immunrendszerünket erősíteni? ( mert olvastam, hogy antioxidánsokat kell bevinni a szervezetünkbe, amelynek többek között gyulladáscsökkentő  hatása van)
  2. miért nem szedhetek D vitamint és Kálcium tablettát a betegség mellett?

Valaki tudna nekem segíteni?

Dien81 Creative Commons License 2014.12.28 0 0 2305

Szia! Anita Svédországba ment dolgozni. Nem említette a Cordyt. Sajnos nem tudom hogy tudok neked privát írni. 

Email címem: audrey715@gmail.com Keress meg kérlek. Nagyon köszönöm. 

Előzmény: HM67 (2304)
HM67 Creative Commons License 2014.12.18 0 0 2304

Szia. Azt mondtad jártál Anitához is ő nem ajánlotta neked a cordyt. Hova ment dolgozni? 3x2  2 doboz kell 1 hónapra 12320/db. Írj privát és megbeszéljük.

Előzmény: Dien81 (2303)
Dien81 Creative Commons License 2014.12.18 0 0 2303

Szia! Nem, sajnos nem volt olyan szerencsém mint Neked. Levittük 4 mg-ra az adagot, szépen gyógyultam, már azt hittem az abbahagyás következik....  De most úgy néz ki újra fellángolt, és most felváltva kell szednem egyik nap 16, másik nap 24 így 1 hónapig, majd január közepén újra kontroll, hogy merre indult el. Szurkoljatok légyszi-légyszi! Én május 1 óta szedem. Lábdagadás is volt, de én hetente kétszer vízhajtóztam mellette. 

Most szeretném megpróbálni ezt a Cordyceps kapcsulát, amit itt lentebb többen írnak. De nem tudom szteró mellett szedhető-e. És ha igen, milyen dózisban? Mennyit vegyek be? Aki tudja, kérem írja meg. 

Szeretnék már túl lenni ezen az egészen! 

70sanyi Creative Commons License 2014.12.17 0 0 2302
Szia Dien! 9 hónapig szedtem a medrolt,csak savlekötőt káliumot és legalont szedtem időnként.Voltam közben természetgyógyásznál is aki az immun erősítést javasolta arról nem beszélve hogy anyagilag nem birtam volna ( teljes étrend váltás , vitaminok teák tömkelege , azt nem is mondom hogy munka mellett kivitelezhetetlen) gondolom most sokan le hülyéznek ,hiszen első az egészség. A gyógyulásomról vegyes érzéseim vannak 2 héttel a sztero. után nem mindig érzem hogy minden ok. Időnként azért krákogok köhögök aztán időnként szinte semmi gondom könnyen veszem a levegőt nem krákogok köhögök. Lehet hogy még a sztero? Nemtudom? A közeljövőben elmegyek gége orvoshoz. Egyébként februárban lessz kontrol röntgenem. Ha jól értem te is mostanság hagytad abba? Abba nem is merek bele gondolni mi van ha vissza jönnek jöttek? Elég sok nyomot hagyott bennem a sztero, szinte fél ember vagyok. Amig szedtem szintén árnyék voltam.Most egy éve hogy elindultam az egészségügy poros útján amit idegileg sem volt semmi tulélni.A leállás után neked bedagadtak az alsó lábszáraid bokáid( végűlis már a végén elindult) ? Többiektől is kérdezném van köztetek esetleg Heves m. ből? Ha igen kérem jelezze , lenne hozzá (juk) kérdésem segítség terén. Várom válaszod, válaszokat , mindenkinek további jó estét !
Előzmény: Dien81 (2301)
Dien81 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 2301

Szia Sanyi! Szeretném megkérdezni, hogy mennyi idő alatt sikerült a szteróval leküzdened a sarco-t? Alkalmaztál valamiféle kiegészítő kezelést, alternatív gyógymódot? 

Szívből örülök, hogy sikerült meggyógyulnod, és gyógyszermentes lettél, szerintem ez lehet a legszebb karácsonyi ajándék, én is erre vágytam, mint ahogy itt mindenki. 

Sajnos a kérdésedre nem tudok válaszolni, nekem a szteró nem csinált semmit a hangommal. De volt/van helyette számtalan egyéb kellemetlen mellékhatás. :( 

Előzmény: 70sanyi (2300)
70sanyi Creative Commons License 2014.12.15 0 0 2300
Sziasztok! Örömmel olvastam az előzőekben hogy vannak köztünk olyanok akiknek sikerűlt legyűrni a sarcoid..t, sajna vannak még akik harcolnak ellene. Nekik és a gyógyultaknak jó egészséget, stressz mentes Karácsonyi készülődést, várakozást kívánok! Azért lenne pár kérdésem, ha netán olvasná olyan személy aki befejezte a medrol kúrát tőlle(lük) kérdezném a következőket: Miután befejezted a kúrát mikor, mennyi idő után szünt meg a rekedtség , vizenyősség a hangszálakon? (Nem pontosan csak kb. ) A kúra után remélhetem hogy megszünnek a térd, könyök egyébb ízűletek fájdalmaim? Valamint milyen egyébb tapasztalatotok van a kúra után? Azért érdeklődöm mert 2 hete hagytam abba azóta hirtelen felerősödtek izűlti fájdalmaim, hangom néha elmegy rekedtséget, gombóc érzést érzek nem annyira mint a kúra alatt de megvan, főleg ha sokat dumálok.A dokim szerint csomóim visszahúzodtak normál méretre kivéve 1 noduláris képletet az maradt, szóval ezért hagytam abba a szert :) . Kérdeztem a dokit is szerinte idővel elmulik lehet hogy a hangszálak renyhesége miatt van, ha nem szünik nézessem meg gége orvossal. Köszi. Nem untatlak benneteket, jobbulást nektek! Sziasztok Sanyi
Dien81 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 2299

Szia! A Metypred szinte ugyanaz mint a Medrol. Ugyanúgy szteroid.

Svéda Doktornő október 31-ével elment Tiszaújvárosból. Tényleg nagyon jó doki, jártam hozzá is, Miskolcra csak fél évente kellett bejárnom, Amúgy Anitához jártam. Nagyon sajnálom, hogy elment. Még nem tudni ki lesz helyette. Januártól lesz állítólag egy új orvos. Egyelőre helyettesítéssel van megoldva Svéda doktornő hiánya, Mezőcsátról jár ki egy idős főorvos, de vele még nem találkoztam.

A Cordyceps szteró nélkül is javít az állapododon? Úgy értem CT-vel vagy RTG-nel igazolt a gyógyulás folyamata?

Dolgozom. Jól érzem magam. Nem érzem magam betegnek, majd ki csattanok. Kutya bajom. Csak a RTG mutat mást. Leszázalékolás? Dehogy! 33 éves vagyok! Ezért is kéne nagyon gyorsan meggyógyulni, mert még kéne kerítenem egy férjet, meg beszereznem vagy 2 gyereket, és közben tik-tak, tik-tak... :D Persze ezzel a szteroid fejjel ember nincs aki rámnézne.... :(

HM67 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 2298

Szia Dien81!

Én a cordyt  a tienseset szedem és a kalciumát is de azt keveset. Nekem Lipták Éva az orvosom a tüdőgondozóba szerintem lelkiismeretes jó doki, én meg vagyok elégedve vele. Arról a gyógyszeről még nem halottam amit szedsz én medrolt szedtem egy kis ideig de úgy döntöttem hogy nélküle gyógyulok mivel vele sem ment csak a mellékhatásait élveztem. Miért nem Tiszaújba jársz ott is van tüdőgondozó és egy nagyszerű orvos Svéda Anita sokáig jártam hozzá csak nekem gond ki menni. Dolgozol vagy tp vagy esetleg leszázalékolva?

Előzmény: Dien81 (2297)
Dien81 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 2297

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy mi ez a Cordyceps és honnan szerzitek be? Ezt lehet Metypred mellett szedni? 

Szépen gyógyultam, 32-ről már 4-ig lementünk, mire újra fellángolt. Most újra 24. Utálom, hogy megint megnő majd a fejem tőle, pedig már szépen kezdtem "visszaváltozni" ogréból nővé. :(

Előtte volt egy köhögésem és torokköszörülés maradt belőle, mire a háziorvos napi 1 db kálcium szedését javasolta. Most ha azzal vágtuk tönkre a gyógyulást akkor.... huhh... Miért árt a kálcium? És mi a teendő, ha a laboreredmény alapján viszont hiányzik a szervezetből, ezért kellene pótolni. Most szörnyen el vagyok keseredve. Azt hittem Karácsonyra végzek, és erre tessék. Mondjuk én csak május 1-től szedem a Metypredet. 

Dien81 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 2296

Szia HM67! Én Tiszaújvárosi vagyok, és Miskolcra járok tüdőgyógyászatra, a MISEK-be. Dr. Kun Csaba az orvosom. Szerintem nagyon jó doki! Te kihez jársz? Sajnos az utolsó CT-m nem lett jó, 7 hónapi gyógyszerszedést követően, fokozatosan csökkentve a dózist most úgy néz ki jön vissza a szarkó, és újra emelni kellett a szteroidon. :( De meggyógyulok mindenképp! Csak még több idő, több türelem....ami már kezd elfogyni. :(

Előzmény: HM67 (2295)
HM67 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 2295

Sziasztok !

 

Szeretném tudni ki van itt miskolci vagy esetleg Miskolc közeli és  lenne e kedvetek tapasztalatot cserélni vagy segíteni egymásnak ha már egy helyen járunk orvoshoz vagy egy helyen lakunk. Akinek van kedve írjon nekem hmarta67@gmail.com

mincoka Creative Commons License 2014.12.12 0 0 2294

Szia Vicus!

 

Akkor írj oda nekem egy üzit! várom nagyon.

Előzmény: 60vicus (2293)
60vicus Creative Commons License 2014.12.11 0 0 2293

Szia mincoka !

 

Mi már a facebookon is bejelöltük egymást. :(

 

Az vagyok én, tudunk írni egymásnak, ismered az email címeimet is.

Előzmény: mincoka (2292)
mincoka Creative Commons License 2014.12.11 0 0 2292

Vicus!

 

ide írj,ha másképp nem megy:

 

makka49@freemail.hu

Előzmény: 60vicus (2290)
mincoka Creative Commons License 2014.12.10 0 0 2291

Szia Vicus!

 

írj e-mailt nekem

Előzmény: 60vicus (2290)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!