Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

galaxi46 10 perce Creative Commons License 4975

Köszi a választ és főleg a biztatást! 

Előzmény: gurabli (4974)
gurabli fél órája Creative Commons License 4974

A kétoldali lágyéksérv egyenes indikáció a laparoscopiás módszerre, ahol egyszerre el tudják látni mind a két oldalt. Egyáltalán nem ritka, hogy az egyik oldalt műtik laparoscopiával, közben megnézik minden esetben a másik oldalt is és ha látnak kezdődő sérvet, akkor egyúttal azt is rendbe rakják.

Szóval, keresni egy jó és gyakorlott sebészt, aki ért hozzá és vállalja. Te pedig alig fogsz egy kicsivel több terhelést érezni, mintha csak az egyik oldalt műtenék, két héttel a műtét után már érezni is alig fogod.

Előzmény: galaxi46 (4973)
galaxi46 másfél órája Creative Commons License 4973

Sziasztok!

Közben kiderült, hogy kétoldali lágyéksérvem van. Van valakinek tapasztalata, ötlete, javaslata, hogy egy műtéttel orvosolható-e egy ilyen dolog?

tristen 17 órája Creative Commons License 4972

Mondjuk ez a Tristen bácsi megszólítás megütött egy kicsit, de tudod mit?

Téged meg üssön meg az az 55 fokos házi pálesz, amit falun disznóvágáskor szervíroznak fel a böllérnek és a ház népének!

:)))))))))))))))))))))))))))))))

Amúgy igazad van!

Előzmény: golgemáj (4971)
golgemáj 23 órája Creative Commons License 4971

Hát akkor ha bírod a fekvést mellőzni, inkább üldögélj ha még nagyon fáj, de amint tudsz, amennyit csak tudsz járkálj, ide oda föl-le, mint pók a falon. Az se mindegy a 3. hét eleje vagy vége, ahol épp tartasz. De a mozgás fontos, ahogy mondja Tristen bácsi ilyenkor áll be minden a derekadon kívül és a himbilimbi állásán kívül :D Első 1-2-3 hétig legtöbb fajta műtétnél még millimétereket ugyan, de a háló is ,,helyezkedik" belül.

Előzmény: krumpleeeee (4970)
krumpleeeee 1 napja Creative Commons License 4970

huha,  ez a 3. hét .inkább ülök már mint fekszem , remélem még nincs minden veszve :D

Előzmény: tristen (4969)
tristen 1 napja Creative Commons License 4969

Szia!

Szerintem egyáltalán nem érdemes sokat feküdni, mert ilyenkor áll be aminek be kell állnia, és nem a derekadról írok itt.

Kitartás! :)))

Előzmény: krumpleeeee (4965)
tristen 2 napja Creative Commons License 4968

Szia!

Hát ez gyorsan ment!

Mielőbbi gyors gyógyulást kívánok!

Kitartás! :) :)

Előzmény: Teextinna (4964)
golgemáj 2 napja Creative Commons License 4967

Nem tudom mióta fekszel, de ahogy a fájdalom engedi minél többet mozogni, általánosságban talán ( meg ugye az alkalmazott műtéti technikától is függ) első 1-2 hétben jó feküdni, de vannak itt okosabb tóbiások is mint én :)

Előzmény: krumpleeeee (4965)
viziló79 3 napja Creative Commons License 4966

Sziasztok!

Kitartást és mielőbbi gyógyulást mindenkinek!

krumpleeeee 3 napja Creative Commons License 4965

Sziasztok!

Szerintetek meddig érdemes sokat feküdni ?

Teextinna 3 napja Creative Commons License 4964

Sziasztok!

Túl vagyok a műtéten, már jobban vagyok, szerdán megyek varratszedésre...

Szép és kellemes estét mindenkinek!:)

K.Zoli9 5 napja Creative Commons License 4963

Hát akkor az még nagyon kezdeti.Annyira nem kell félni a műtéttől,mert ez egy elég jó  módszer,és tényleg alig voltak fájdalmaim.Az igaz,hogy fizetni kell érte,de amiket itt leírtak hogy ki hogy szenvedett hát nekem ezek közül egyik sem volt!!

Előzmény: galaxi46 (4962)
galaxi46 5 napja Creative Commons License 4962

Köszi! Ez is segítség, hogy van részleges OEP finanszírozás. Az ünnepek előtt jött ki a sérvem és azóta itt vagyok betojva:(

Előzmény: K.Zoli9 (4960)
K.Zoli9 5 napja Creative Commons License 4961

Én a 6.héten kezdtem el a terhelést,és egyben a hasizom gyakorlatokat is,de ha jól emlékszem a doki azt mondta hogy a negyedik héten célszerű elkezdeni.Nem kell erőltetni az elején kb.1 perces hasizom torna naponta kétszer!

Előzmény: golgemáj (4959)
K.Zoli9 5 napja Creative Commons License 4960

Üdv.

Privit nem szívesen adok ki,mert csak munkahelyi van!Az árakról a honlapon tudsz tájékozódni,de a műtét ára az mindenkinek személyre szabott,tehát attól függ,hogy milyen a sérved állapota.A felét egyébként az OEP állja.(www.miniplasztika.hu )itt megtalálod az orvos elérhetőségét,és majd ő pontosan tájékoztat mindenről.Ez a legbiztosabb!!

Előzmény: galaxi46 (4958)
golgemáj 6 napja Creative Commons License 4959

Zoli valóban 3.- ik héten ellehet kezdeni a hasizom tornát? Napi 2-3 alkalommal mindössze 1 percbe ahány felülés belefér ? Vagy van jobb gyakorlati megoldás ?

Előzmény: K.Zoli9 (4922)
galaxi46 okt. 24. Creative Commons License 4958

Kedves K.Zoli9

Priviben tudnál valami közelebbit az árakról? Lágyéksérv műtét előtt állok és az eddig olvasottak közül Csiki dr-tól mindenki csak jókat írt.

Előre is köszi.

Attila

redpit kukac citromail.hu

Előzmény: K.Zoli9 (4794)
tristen okt. 22. Creative Commons License 4957

valójában azt szerettem volna írni, hogy , ..

Isten ments, .. :)

tristen okt. 22. Creative Commons License 4956

Szia!

Van még időd, ..

Kocogni? Istent ments, .. :)

Kitartás!

Előzmény: krumpleeeee (4954)
Nyzso okt. 22. Creative Commons License 4955

Szia!

Nálam így ment:

Az első öt napban nagyon fájt,ülni egyáltalán nem tudtam,majd szépen fokozatosan enyhült a fájdalom és a második hét vége felé már le tudtam ülni.

Néha egy-egy váratlan köhintés vagy tüsszentés komoly fájdalmat tudott okozni.

Már három hete,hogy műtöttek de még mindíg nem 100%-os,autót már vezetgetek de beszállni még fájdalmas néha,sokat javult a dolog de már én is unom!

Kitartás!

Előzmény: krumpleeeee (4954)
krumpleeeee okt. 21. Creative Commons License 4954

Sziasztok!

2 hete műtöttek (1 napos sebészeten,hagyományos varrással nem folttal,és fölszívódó varrattal).A kontroll 1 hét múlva lenne de elmarad.Kétszer kellet kötést cserélni mert kicsit átvérzett de azt mondták nem gáz.

Lenne pár kérdésem :a kötést mikor vettétek le végleg?gond nélkül ülni?simán menni meg felülni?hason feküdni?én még most is az ágyat nyomom de sétálni felkelek.Nem lesz gond a sok fekvéstől?És naponta többször áramcsapás szerűen összerándul a varrásnál az izom.Ti mikor mehettetek  úszni először vagy kocogni?

Kezdem kicsit unni a dolgot :)

tristen okt. 21. Creative Commons License 4953

Szia!

Teljesen normális.

Kitartás!

Előzmény: Namostatuti (4951)
Landsmann_ okt. 20. Creative Commons License 4952

Nekem a csípőm fájt sokáig a műtét után. 

Előzmény: Namostatuti (4951)
Namostatuti okt. 20. Creative Commons License 4951

Túl vagyok a kapocskiszedésen, így a műtét után 4 nappal, ez normális, nem merek nagyon mozogni, mert félek, megnyílik.. :( Normális, ha az ember járkál, és megfájdul a dereka, onnan meg lesugárzik a combba?? Én a farba szúrt injekció utóhatásának vélem, lehetséges? kb 10 perc, negyed óra fent lét, csoszogás után kezdi.. Lehet, csontig tolták azt a szurit?

viziló79 okt. 18. Creative Commons License 4950

Szia! Én a C-vitamint napi 1000-2000 mg-os adagban szedtem, valamint magnéziumot és B6 vitamint is szedtem és szedem még ma is a műtét után 3 héttel. Hogy használt-e valamit, azt nem tudom, de szedtem. Elvileg gyorsítja a sebgyógyulást a nagy dózisú C-vitamin, a magnézium meg az izomzat regenerálásában segít.

Előzmény: golgemáj (4947)
tristen okt. 18. Creative Commons License 4949

Kezdeményezem a közösségtől, hogy a továbbiakban

vagdalthús

legyen itt a beceneved, ..

:)))))))))))))

Előzmény: Landsmann_ (4948)
Landsmann_ okt. 18. Creative Commons License 4948

20 centis vágás? Úristen, sütőlapát keze volt annak a sebésznek? :) Mielőtt mág a műtét előtt álltam, valaki azt mondta, a vágás mérete attól függ, mekkora a sebész keze. Hát nem tudom, rajtam 10,5 cm-es mindkét vágás. Szép szimmetrikusak, mert ugye mindkét oldalon műtöttek. Szabályosabban nem is vagdalhattak volna. :)

Előzmény: Namostatuti (4945)
golgemáj okt. 18. Creative Commons License 4947

De az ödéma és vizenyő duzzanattal járna nem ? Tehát többlet folyadék lenne ott, nekem meg semmi duzzanatom nincs, csak az érzékenység és a fájdalom. Tehát nem tudom mitől fáj, mi az oka, a műtét után mikor felébredtem kezdtem el érezni, ahogyan a combtőnél is ezt az érzéketlenség félét is, de a here mégse érzéketlen, hanem fájdalmas. Mennyi idő mire elmúlik? Mert azt találtam a neten, hogy ha beleszurkál a herébe valakinél az több hónap is lehet, de ez nem szurkálás nálam. Amúgy a C- vitamint mennyi ideig kell szedni? Kitartás a frissen műtött kollégáknak.

Előzmény: viziló79 (4920)
tristen okt. 18. Creative Commons License 4946

Szia!

Köszi a gyors beszámolót, ... Szerintem minden rendben van, ..

Pihenj sokat, de járkálni is kell, mert ilyenkor nem szabad csak feküdni, ..

Minden nappal egyre jobb és jobb lesz, ..

Kitartás! :)

Előzmény: Namostatuti (4945)