Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

tristen 7 órája Creative Commons License 4880

Szia!

Örülök, hogy választ kaptál a kérdésedre.

Amúgy kockahasat elég könnyen lehet "alkotni".

Íme!

:))))))))))))))))))

Szóval csak módjával, és akkor semmi baj nem lesz, majd meglátod!

Kitartás! :)

Előzmény: Avics (4879)
Avics 1 napja Creative Commons License 4879

Szia!

Tanácsodat megfogadva voltam a sebészemnél (ezért nem is akartam addig válaszolni). Nos, véleménye szerint a hálóval mütött sérvnél az újbóli kiújulásának esélye kicsi (természetesen kellő odafigyeléssel). A hasizom gyakorlatokat nem nagyon javasolta, inkább az úszást, kerékpározást. De természetesen lehet csinálni bizonyos határok között. A lényeg, hogy bármit is csinál az ember a szervezete jelezni fog! Így felbuzdúlva elkezdtem a gépet használni. Óvatosan komótosan. Legfeljebb nem egy hónap után lesz kocka hasam, hanem fél év, vagy két év, vagy soha....:). Köszönöm!  

Előzmény: tristen (4874)
tristen 2 napja Creative Commons License 4878

Szia!

Nem értettem pontosan a hozzászólásodat, de szerintem első körben egy általános sebészt kellene felkeresned, aki kitapintja, hogy most akkor mi van. Vagy ezen már túl vagy?

Kiújulás előfordulhat, ehhez nem kell rosszul megoperálni az embert. Ez benne van a pakliban. Nekem már szerintem rég kiújult volna, ha elkezdenék 50 kg-os zsákokat cipelni, mert nekem azt senki se mondja, hogy hálóval a lágyékomnál majd olyan leszek, mint fiatalabb koromban. Ezzel már együtt kell élnem, de borzasztóan nehezen viselem egyébként azt, hogy pl. egy betonozásnál már nem úgy tudok segíteni, ahogyan szeretnék. No de hát ez van, mi a fenét tudnék csinálni?

Szóval a kérdés nyitott, a válasz több mint egy ..

KITARTÁS!

Előzmény: vismajor1 (4877)
vismajor1 4 napja Creative Commons License 4877

:) nem offoltal le semmit sztem:)

megtorom a  jeget:)

a mutét elott tudtam mozgatni dolgokat ott lent,mutét után nem megy csak a nem mutott oldal,s  az elso pár honapban  azt hittem  vége az ágyban  toltendo életszakaszomnak, de ez lehet a rosszul végzett munka eredménye is, apropo hova s merre induljak el,ha szeretnek egy olyan vizsgálatot ami behatárolja,hogy mi bajom ijra? pl rosszul végzett mutét vagy hálo beulteté? ,,mert akkor beperelem s videozom a kovetkezo mutétemet :(

ultrahang vagy ct?

tristen 4 napja Creative Commons License 4876

Sziasztok!

Látom leoffoltam a topikot. Bocsi!

tristen szept. 16. Creative Commons License 4875

Szia!

Mire gondolsz pontosan? Nem kell itt szégyellni semmit sem, én legalábbis ezt a nézetet képviselem, a többieket meg nem tudom.

Szóval nincs erekciód? Vagy mit kellene értenünk?

Kitartás!

Előzmény: figo1 (4873)
tristen szept. 16. Creative Commons License 4874

Szia!

A kérdésedre igen nehéz válaszolni.

Kifejteném: Több ismerősömet is műtötték már lágyéksérve, akik a műtét előtt aktívan sportoltak. Ma sokkal

kevesebbet sportolnak, mert ők is félnek a kiújulástól. Nos, ez van. Azonban vannak olyan ismerőseim is,

akik fiatalabbak, tehát 25 évesek, és extra aktívan edzenek annak ellenére, hogy kétoldalú sérv műtöttek.

Szóval a kérdésedre a válaszom az, hogy a fene tudja.

Akik alkatilag gyengébb hasfallal vannak megáldva, szerintem egy idő után, akármennyire is vigyáznak, ki fog

újulni a sérv. Ezt nekem a házi orvosom mondta, pontosan azért, mert én is ide tartozom.

Azt gondolom egészen jó ötletnek tűnne, ha megkérdeznéd a sebészt, aki műtött, vagy a házi orvosodat.

Kitartás!

Előzmény: Avics (4872)
figo1 szept. 15. Creative Commons License 4873

Sziasztok!

Tavasszal műtöttek,laparoscoppal(másodjára),háló be,titán kapcsokkal tűzték oda a csonthártyához,azóta is izgulok ne hogy vissza jöjjön a baj.

De nem is ez a lényeg, hanem a fiúktól kérdezném tapasztaltak-e 'merevedési' problémákat??Azóta van ilyen néha fellépő bajságom,lehet csak nagyon ráizgulok az egész hajcihőre,nem tudom...

Mert erről ugye kínos beszélni, de korábban mintha olvastam volna itt az oldalon,valaki irta.

Légyszi osszátok meg,itt az oldalon,vagy privátban!!

kösszi a segítséget,jó éjt.

Avics szept. 15. Creative Commons License 4872

Februárban kétoldali lágyéksérvvel műtöttek. Jól vagyok, hacsak azt nem száémíítom, hogy hamarabb elfáradok, mint a műtét előtt. Sportolgatok amatőr szinten (kerékpár, úszás), de most kaptam egy AB Generátor hasizom fejlesztő gépet. Szerintetek lehet ezt használnom? Nem kell attól tartanom, hogy a sérv kiújúl?

Teextinna szept. 15. Creative Commons License 4871

Köszönöm szépen tristen!:)

Előzmény: tristen (4870)
tristen szept. 14. Creative Commons License 4870

Szia!

Én köszi, jól vagyok.

Drukkolok, hogy mielőbb túl legyél az egészen!!!!!!!!!!!

Kitartás!

Előzmény: Teextinna (4869)
Teextinna szept. 14. Creative Commons License 4869

Szia!

Sajnos így jártam..:(

Veled minden rendben?

Előzmény: tristen (4868)
tristen szept. 14. Creative Commons License 4868

:(((((((((((((((

Előzmény: Teextinna (4859)
tristen szept. 13. Creative Commons License 4867

baszki :(

Előzmény: vismajor1 (4866)
vismajor1 szept. 13. Creative Commons License 4866

nnnaaa:)) visszajottem  hogy megosszam  amit lehet,

márc 25en mutottek hálot kaptam  stb stb,,sima vágás nem laparoszkopia,, sok prblémám volt állandoan visszajártam,hogy ugye még nem ujult ki,,,tegnap a hazidokim megnézte és mondta kiujult:((

ugyhogy most nem ugrok bele azonnal semmilyen mutétbe 5 szenvedos honapért nem érte meg,,,

fene a  világba:)

tobbieknek gogyulást...

apropo háloval a kiujulás esélye 4%.

ha ha ha:))

K.Zoli9 szept. 12. Creative Commons License 4865

De engem is ott,csak nem mondtad,hogy melyik klinikán kötöttél ki.De akkor ezek szerint az IH klinikára mész:Műtét mikor lesz?

Előzmény: golgemáj (4864)
golgemáj szept. 12. Creative Commons License 4864

Műtét napja megvan, hát gondolom a klinikán műtenek, vagy miért téged nem ott helyben műtöttek?

Előzmény: K.Zoli9 (4858)
Teextinna szept. 12. Creative Commons License 4863

Szia!

Ez tényleg kellemetlen és bosszantó is, de hamarosan ezen is túl leszek ...

Előzmény: gurabli (4861)
Teextinna szept. 12. Creative Commons License 4862

Szia!

Sajnos hajlamos vagyok rá, gyenge a hasfalam..:(

Előzmény: Ambilane (4860)
gurabli szept. 12. Creative Commons License 4861

Pff, ez kellemetlen. Elvileg van olyan, hogy van aki hajlamosabb rá, gyengébb a hashártya, vagy ilyesmi. Persze ezer dologtól lehet, nem is kell pl. nagy súlyt emelni, elég rosszul emelni.

Legalább tudod, hogy mi vár rád:(

Kitartást!

Ambilane szept. 12. Creative Commons License 4860

Szia!

Ez nem túl jó hír, lehet tudni mitől alakult ki a másik oldalon is?

Neked is szép napot!

Teextinna szept. 12. Creative Commons License 4859

Sziasztok!

Rég jártam erre...

Sajnos ismét sérvműtétem lesz, most a jobboldalon.:(

Legyen szép a napocskátok!

K.Zoli9 szept. 11. Creative Commons License 4858

A mellkas röntgen az ugyan az:vagyis tüdőszűrő! Az EKG nálam külön ment ,nem a belgyógyászaton,hanem az EKG,de ha elmész kivizsgálásokra, úgy is elmondják,útba igazítanak, hogy hova kell menned! 

A labor az egyértelmű! Hogy állsz a többivel?Megvan a műtét időpontja? Hol műtenek?

Előzmény: golgemáj (4856)
tristen szept. 11. Creative Commons License 4857

Sziasztok!

Gigabrutál gyógyulást mindazoknak, akik gyógyulás alatt vannak.

Kitartás! :)

golgemáj szept. 11. Creative Commons License 4856

Zoli volna bizony kérdés, hogy az én papíromon nem tüdőszűrő szerepel, hanem mellkas röntgen, gondolom csak te nevezed ezt szűrésnek ? Végülis egy tüdőröntgenről (mellkas rtg.) van szó. Akkor pedig nem a tüdőszűrő állomásra kell menni, hanem a radiológiára nem ? Ahol a mindenféle röntgeneket csinálják csont törések esetén is. A EKG a belgyógyászat dolga, a labor meg a labor.

Előzmény: K.Zoli9 (4830)
gurabli szept. 9. Creative Commons License 4855

Értem, akkor neked igazából 3 hónapot mondott a teljes terhelésre. Nekem 5 hetet (a foci szerintem annak számít), de én rátettem, mert nem akarom én sem elsietni, ahogy mondod, egyszer kell belőle rendesen meggyógyulni.

Remélhetőleg egyikőnknek sem újul ki soha (kopp-kopp).

Előzmény: Kevin_88_ (4854)
Kevin_88_ szept. 8. Creative Commons License 4854

A sebészem azt mondta, hogy varratszedés után egy héttel elkezdhetek úszni, kocogni lazán, sima talajon (persze ha nincs panaszom). Utána jöhet a bicaj, stb. Én amúgy a crossfit híve vagyok (tömören gimnasztika+atlétika+súlyemelés, sérvem már azelőtt megvolt, mielőtt elkezdtem), azt mondta a doktor, hogy 3 hónap múlva mehet az is (teljes terhelést innentől kezdem majd visszaépíteni). 

Betartom, hiszen csak egyszer kell felépülni teljesen. Addig is próbálok nem hízni. :)

Előzmény: gurabli (4853)
gurabli szept. 8. Creative Commons License 4853

Nekem a sebész ismerősöm, aki a térdemet műtötte (és sérvet is műt), azt modnta, hogy a fociba való visszatérés laparoscopiás műtét után is legalább 5 hét után. Futni a harmadik hét vége felé lehet, de ugye nálam csak három apró seb volt. Ami a benti dolgokat illeti, szerintem nem nagyon különbség van a felépülés között (ebben nem vagyok teljesen biztos), minden esetre a hagyományos vágás után hosszabb szünetet szoktak elrendelni.

Egy biztos: mindenképpen ajánlott a fokozatos visszatérés, vagyis ne rögtön 7 km-vel kezd:)

Nálam futástól nem különösebben vészes. szinte nem is érzem, komolyabbat pedig nem csináltam még, focizni a térdem miatt nem tudok, merek.

Majd nyilatkoznak a többiek, akiket hagyományos módszerrel műtöttek, hogy őket mikor engedték vissza a teljes terheléshez, sporthoz. Megvan az az időpont, amit ki kell várni, utána elvileg már nem okozhatna gondot pl. a futás, max ha fáj vagy kellemetlen, akkor abbahagyod.

Ami az emelést illeti: szerintetek két hónappal a műtét után nyugodtan lehet már emelni, illetve mennyi az a felső határ, amit emelhetek?

Előzmény: becko9 (4852)
becko9 szept. 8. Creative Commons License 4852

Sziasztok!

Lassan 6 hete volt egy lágyéksérv műtétem, normál, nem laparoszkópos... a kérdésem az lenne, hogy futni mikor lehet elkezdeni? Jövő hónap közepén egy 7 km-es távot tervezek lefutni.... De nem tudom merjem-e...

Parker30 szept. 7. Creative Commons License 4851

Sziasztok!

Azoknak az észrevételeire lennék kíváncsi, akik már túl vannak a műtéten.

Lassan egy éve volt hálós lágyéksérvműtétem. A felépülés rendben ment.

Viszont az utóbbi három hónapban munka után két alkalommal is meghúzódott a hálóval

megerősített terület. A sérv nem újult ki, de mindkét alkalommal lett bevérzés

azon a részen, ahol a húzódás volt (ultrahang kimutatta).

Meg hát rendesen fájt, amíg rendbe nem jött. Orvosnál már jártam, csak arra lennék kíváncsi:

Volt valakinek része hasonló "élményben"?

A válaszokat előre is köszönöm!