Keresés

Részletes keresés

kerta1990 Creative Commons License 1 napja 0 0 6176

Sziasztok Fórumozók! 

Én is lágyéksérv műtét előtt állok, és olvasgattam a tapasztalatokat. Tudnátok e Budapesten orvost ajánlani, aki jó és korrekt is. Honvédos vagy Uzsokistt gondoltam (én vidéki vavgyok) Köszönök minden javaslatot. 

Üdv

Apacsk81 Creative Commons License 3 napja 0 0 6175

Figyi,napi 6-7 órát üldögélni naponta,szerintem a doki nem javasolja. De 2-3 hét után tuti szerintem. De ezt akár a házi orvossal is le tudod beszélni úgyis ő írja a táppénzes papírt. Én 2 hétig tuti nem mennék 😃

Thomas1234 Creative Commons License 3 napja 0 0 6174

Iskolába mehetek egy hét után? :)

Előzmény: Apacsk81 (6172)
Thomas1234 Creative Commons License 3 napja 0 0 6173

Igen altatnak :) asszem maszkosan csak vagy nemtudom hogy van ez pontosan..

Előzmény: Apacsk81 (6172)
Apacsk81 Creative Commons License 3 napja 0 0 6172

Nem lesz vészes,főleg ha nem 1 napos! Nekem 1 napos volt szerdán délelőtt csinálták ugye,és csütörtökön 9kor hazaküldtek. Az szerintem azért húzós,legalábbis nekem az volt. De így neked szerintem pont jó. Pár nap és már bátran csoszogsz ide oda. Altatnak? Vagy gerincbe lesz érzéstelenítés? Amúgy engem is műtöttek a honvédba,orrsövénnyel. Jók ott is a dokik.

Thomas1234 Creative Commons License 3 napja 0 0 6171

Ja hétfőn megyek kedden műtét szerdán 11 elött megyek haza

Előzmény: Thomas1234 (6170)
Thomas1234 Creative Commons License 3 napja 0 0 6170

A honvédban csinálja a sebész főorvos (egy kis ismeretség által..) :) vágásos lesz és hálós a fájdalomra én is kíváncsi leszek egszer eltört az alkarom mind a 2 csont azt simán kibírtam nem volt olyan vészes ez csak nem lesz rosszabb plusz itt fájdalomcsillapítót is nyomnak az emberbe :) Félni abszolut nem félek csak attól hogy hetekig tétlen leszek... :D

Előzmény: Apacsk81 (6169)
Apacsk81 Creative Commons License 3 napja 0 0 6169

Szia! Attól függ,hogyan műtenek? Vágnak vagy laparoszkóp? A vágásnál szerintem 1 hét és pár karikát már tudsz tenni óvatosan. Bár azért megkérdezném a dokit mert,h a lábadra is szükség van,ott pedig feszülhet. A másik módszernél is megvárnám az 1 hetet! A fájdalom küszöbödre majd műtét utáni este kíváncsi leszek :-) Hol lesz a műtét? 1 napos? Mert az ám az igazi :-) De lényeg nem gáz,én nagyon féltem tőle,de nem vészes!

Thomas1234 Creative Commons License 3 napja 0 0 6168

Üdv emberek jövő hét kedden fognak műteni jobb oldali lágyéksérvel :) Nagy szenvedélyem a motorozás érdekelne hogy a műtét után mikor ülhetek újra motorra? :) 20 éves vagyok átlagos alkatú nagy fájdalomküszöbbel egészséges.. :) Szóval szerintetek? :) Amúgy egy 70ccm-es Simsonn szóval nem egy versenygépről van szó :)

arti61 Creative Commons License 4 napja -1 0 6167

...a dolgok nem attól lesznek valóságosak ,hogy elhiszitek vagy nem hiszitek.

juhlaci Creative Commons License 4 napja 0 0 6166

10 cm es vágással? nem tud az ember kiegyenesedni, még felkelni sem. Én este fél kilenckor egyedül keltem fel wc re. Utána a kacsa megtelt, és hajnal 4 kor ismét egyedül mentem a szobai fürdőbe wc re. A hasam majd szét szakadt felülésnél, vissza fekvésnél.

Előzmény: arti61 (6162)
Apacsk81 Creative Commons License 4 napja 0 1 6165

Max másnap lehetett,mert állításod szerint a műtét után pár órával elmentél,de azért van minimális 6 óra megfigyelés mert lehet belső vérzés is.Ha viszont tényleg így lehetett bár kétlem,az elég gáz...

juhlaci Creative Commons License 4 napja 0 0 6164

ezt nem hiszem el!

Apacsk81 Creative Commons License 5 napja 0 0 6163

Szia juhlaci! 34 vagyok és volt csövem nekem is amit reggel 8óra 30 kor szedtek ki. Igen mondta a nővér is h szerinte erős így az egynapos,kb 5 perc volt még bekászálódtam a jobb egybe. Ma sikerült a nagy wc is 😃 Jobbulást neked is és mindenkinek!

arti61 Creative Commons License 5 napja -1 0 6162

...reggel 7-re kellett  mennem ,11-kor bevittek a műtőbe,elaltattak ,hagyományos szikés módszerrel és hálóbeültetéssel megoperáltak, kb 12-kor kihoztak, félóra múlva felébredtem,félóra múlva felkeltem,és aznap 14,30-kor elindultunk haza. Kedden 02. 09 -én megyek varrat szedésre. " Ahány ház annyi szokás"

juhlaci Creative Commons License 5 napja 0 0 6161

Üdv! Nem tudom, hogy hány éves vagy de hagyományos műtétnél  furcsának találom az egy napi bent fekvést. Másnap kellet volna ragtapaszt ragasztani a cső végén lévő gyüjtő edényre de ezek szerint szartak rá, gondolják majd felszívódik. Engem péntek dél körül műtöttek és hétfőn engedtek haza igaz én adtam pénzt a dokinak, mert célzottan ismerős által mentem hozzá. Szombaton kértem keserű sót hashajtónak az minden vitt mint a kártyában az ász. További jó gyógyulást!

Előzmény: Apacsk81 (6160)
Apacsk81 Creative Commons License 5 napja 0 0 6160

Szóval üdv mindenkinek! Február 3.án én is túl estem a műtéten bal oldali lágyéksérvem volt. Február 3-án feleségem bevitt a kórházba reggel 9 órára,voltam hivatalos :-) Sima hagyományos metszéses műtét volt. Beértünk papírokat elrendeztük és bekísértek az ágyamhoz már voltak bent páran,meg volt aki már műtét alatt állt vagy is feküdt. Mondták a nővérek,h nemsokára megy a bácsi utána én következem. Erre hozták is az infúziót,bekötötték és mondták izgulok e? Mondtam azon gondolkodom éppen hogy léphetnék le innen 😃 Mondták már sehogy... Szóval jött is a műtéti ágyikó a bácsit még műtötték,az elsőt már visszahozták,sasoltam is a fejét,h fáj e neki de póker arcot vágott,kicsit megnyugodtam. De az öröm nem tartott sokáig mert megjöttek értem is átfeküdtem a gurulós ágyra,azt már toltak is,a műtőbe érve még a bácsi a fények alatt hevert,látszólag már csak a simítások voltak hátra. Jött az aneszteziológus pali,beszélgessünk kicsit,volt e már műtétem,volt e ott probléma stb... mondtam neki,h térd műtétem volt és ott altattak de nehezen tudtak felébreszteni,úgyhogy azt nem szeretnék. Mondta gerincbe tud ajánlani ami nem fáj. Mondtam rendbe. Felültem előre dőltem mondták ne mozduljak,kicsi kellemetlenséget éreztem majd mondták kész is. Attól féltem,hogy elkezdik még érzem ezért másodpercenként tájékoztattam őket,h még nem jó ám 😃 Mondták előtte úgyis próbát tesznek kis vágással,mondom fasza kipróbálják fáj e? De nem éreztem semmit. Elkezdték a műtétet,mindig volt valaki a fejemnél,úgyhogy néha beszélgettünk kicsit. Meg a mennyezeten volt egy saválló lemez azon lógtak a lámpák,ott próbáltam kukkolni,de aztán mire kirajzolódott volna mit látok,inkább hagytam a fenébe,csak pilláztam. Aztán mondták kész is,már kint volt a következő páciens. Betoltak 1 óra múltán elkezdett fájni és kértem csillapítót azt kiütött. 6 óra elteltével úgy este 19 körül kísérővel kimentem pisilni,nem volt egyszerű,de féltem a katétertől nagyon. A többiek is felkelhettek csak a 6 órára kellett figyelni,meg hogy ne emelgessük addig a fejünket,mert másnap migrénünk lesz. 6an voltunk és senkit nem katétereztek meg. Éjszak nem sokat aludtam mert baromira fájt. Másnap reggel 9 re jött az asszony mentünk a zárókért és haza. Tehát 4-én. Otthon már jobb volt az éjszaka,lehet a fájdalom csillapító miatt amit kaptam fusiba a nővértől 😃 Ma vagyok 3 napos keveset sétálgatok és szurkolok,h végre nagy wct produkáljak,ma úgy éreztem meg lesz,de nem lett.Ma volt a 3.k nap széklet nélkül,ha holnap se lesz bekapok egy hashajtót. Szóval kb ennyi a történetem.

Laci_1978 Creative Commons License 2016.02.02 0 0 6159

Nekem is volt ödémám a lágyékomon a herémen és a fütykösön is. Ez a műtét és a megterhelés velejárója, idővel elmúlik. A herére kell figyelni hogy az ne duzzadjon hatalmasra. Másfélszeres méret még belefér, fölötte érdemes megmutatni az orvosnak.

Előzmény: Pipafüst (6158)
Pipafüst Creative Commons License 2016.02.01 0 0 6158

köszi

nálam mintha ödéma is lenne a fütykösön, tegnap este eléggé hurkás lett, előtte 2 órát ültem, lehet attól. Most reggelre visszalappadt valamennyire. Remélem felszívódik. Elég ijesztő.

Előzmény: Laci_1978 (6155)
gyoszi Creative Commons License 2016.01.30 0 0 6157

Bp.XV. Nem egy eldugott hely, pont ez a baj, mert immáron több népes kerület is a Honvéd kórházba tartozik.

Előzmény: apacsavo (6156)
apacsavo Creative Commons License 2016.01.29 0 0 6156

Bocsi!Nem tom hol élsz!Lehet hogy arra hosszadalmas!Nem egyformán forognak a kerekek!2015 December elején kezdtem a mókát és 2016 Január6-án műtöttek!Én Pesttől kb 30-35 km-re lakom.2db kórházba jártam ez volt a 3-ik!Itt vállalták legrövidebb időre!Szerintem nem hosszú eljárás ha belevesszük hogy az év végi ünnepek közbe jöttek!

Előzmény: gyoszi (6143)
Laci_1978 Creative Commons License 2016.01.29 0 0 6155

Nekem is volt bevérzésem ott,sőt a herezacskómon is,ez általában a műtéttel jár. A doki is mondta nekem az nem vészes,de ha nagy területen előfordul érdemes megnézetni! Szerintem ne aggódj!

Előzmény: Pipafüst (6154)
Pipafüst Creative Commons License 2016.01.29 0 0 6154

Sziasztok!

27-én műtöttek szikés módszerrel bal oldalon, már itthon vagyok és itthon vettem észre mikor nagyjából letakarítottam a jódot magamról, hogy a szerszámom teteje elég lila és kissé duzzadt, de nem igazán fáj. Ez normális jelenség? A műtét helye az fáj természetesen, és ott nincs ilyen lila folt.

apacsavo Creative Commons License 2016.01.28 0 0 6153

A Délpesti kórházban operáltak lágyék sérvel laporoszkóposan!Minden a legjobban ment!Kicsit szundítottam és már kész is volt!Felkelés után kimentem a W C-re is!Pénteken (Január 8-án operáltak 10-én haza mehettem!)Világbajnok személyzet volt ott!Pedig hálapénzt elvből nem adok!10 nap után már könnyű kis edzést tartottam!Csak fekpadon!Egy kis fekvenyomás evezőpad szoba bringa.....stb!Nem fáj semmim!De még nem örülnék ha erőlködni kellene!Lazán edzegetek egyre többet.Szeretnék Tavaszra megerősödni ugyanis nagy motorozás rajongó is vagyok(45 éve!)!JA!!!!....és az unokákkal is szeretek játszani!Ugyan is már 62 éves vagyok!(De sebaj lesz ez még másként is!)

gyoszi Creative Commons License 2016.01.27 0 0 6152

Értem köszi.Még tiszta szerencse, hogy nem ez az erogén zónám.:)

Na meg már enyhén túlkoros is vagyok az efféle huncutságokhoz.

Előzmény: Laci_1978 (6150)
Laci_1978 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 6151

Egy jótanács! Emeléssel nagyon vigyázz és a hirtelen mozdulatokkal! Ne feledd a belső seb gyógyulási ideje 6 hónap,addig kíméld magad!

Előzmény: szalamandró (6148)
Laci_1978 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 6150

Az "érzéstelenítő" érzés a műtét miatti ideg átvágástól van. Kicsit majd enyhülni fog,de már sosem lesz a régi. Az a műtéti területünk sosem lesz már olyan érzékeny,mint műtét előtt.

Előzmény: gyoszi (6146)
Laci_1978 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 6149

Szia! Úgy minimum 3 hónap kell,amíg fölszívódik. Ez egy masszív heg a vágás alatt,ami védi a metszést a szétnyílástól. Idővel elmúlik és szépen fölpuhul.

Előzmény: zoli0317 (6145)
szalamandró Creative Commons License 2016.01.26 0 0 6148

Az eljárásról annyit, hogy három napra kaptam időpontot a sebészet rendelésre, ahol 6hétre tudott időpont lenni a műtétre. Ott minden olajozottan ment, a dokik profik voltak, a nővérek türelmesek, és segítőkészek. Az orvosok egy fillért sem fogadtak el..

Most hat napos vagyok, bkv-val és kocsival is tudok közlekedni, sőt ma végre kimerészkedtem a műhelybe és egy kisebb munkadarabot meg is esztergáltam.

szalamandró Creative Commons License 2016.01.26 0 0 6147

Sziasztok!

Engem tegnap előtt foltoztak össze, előtt sok infót összeolvastam innen. Most megosztanám én is az élményt:).

Helyszín a békéscsabai kórház.

Reggel hétre saját kocsival érkeztem. Vetkőzés, lefekvés után jött egy nővér, bekötötte az infúziót. Nagyon precíz volt, igyekezett olyan helyre tenni, ahol nem kényelmetlen. Aztán csorgattak belém lőréket, majd jött az altatóorvos, akitől kértem, hogy altasson be. Mondta, hogy ha így akarom semmi akadálya. Aztán megkaptam a tablettát, és egy régebbi beteg mondta, hogy akkor fél órán belül elvisznek. Ezért fogtam a felettem lógó lőrét, és elmentem pisálni, hogy minél később kelljen majd utána. Elég esetlenkedés volt, nem tartottam elég magasra a lőrét, és véres lett a az infúzió tömlőben a lötty. De nem fedtek meg érte, jött egy nővér, és visszaügyeskedte belém az anyagot. Aztán asszem elaludtam, csak az rémlik, hogy tolnak valahová. Majd a srác átkötötte a combomat.  Kérdeztem, hogy ez azért van-e nehogy meggondoljam magam. Azt mondta, nem, volt már aki itt gondolta meg magát, és vissza is tolták!! Akarom? Dehogy!! Hónapok óta erre „várok”! Aztán lecsekkolta a műtéti területet, mondta, hogy igazán gondosan előkészítettem magam. Persze, mondom, megcsináltam volna a műtétet is, csak ez az oldal nem esik kezemre. Aztán ajtó nyílt, valaki még ott feküdt a reflektorok alatt, majd rövidesen én voltam ott. Valami cuccot betoltak a karomba, aztán este lett.

A következő emlékem, hogy megint tolnak. Nagyon kómás vagyok, és valami durva karcos fájdalom van az ágyékomban. Azonnal nyafogós lettem. Mondtam, hogy lőjenek agyon, nem akarok tovább szenvedni:). Erre jött egy nővér, és nyomott belém algopirint. Percek alatt viselhetővé vált a helyzet. Pár óra múlva ránk nézett a doki, elmondta kinek mit lehet. A gerinc érzéstelenítettek próbáljanak pisilni, és ma már nem kelhetnek fel. Én az altatott tegyek belátásom szerint, ha akarok, és nem szédülök, felügyelettel akár ki is mehetek wc-re. Meg is próbáltam felkelni, de beláttam, hogy az okozott szenvedés messze nem áll arányban az eredménnyel:). Maradtam a kacsánál:).

Aztán éjfél körül megindultunk. Mint a zombik:) Lassan, görnyedten, nyögve:).

Alvás nem sok volt előtte sem, a spinális érzéstelenítettek mindketten katétert kaptak, utána valahogy össze is pisilték magukat, a nővérek jöttek-mentek. Egyikük kérdésemre elmondta, hogy bizony ennek a technikának 80%ban katéter a vége, csak ezt a betegeknek senki sem mondja el előtte:). Mindkét pasi azt mondta,hogy a katéter okozta szenvedés nagyobb volt mint maga a műtéti fájdalom. Ami tényleg nem volt gáz, én az első eset után nem is kértem többé fájdalomcsillapítást. Reggel megkérdeztem a dokit, hogy miért használják elsődlegesen a spinális módszert? Azt mondta, hogy így sokkal kevesebb narkotikum kerül a szervezetbe.

Én azért áldottam az agyamat, hogy kértem altatást..

Reggel vége kaptunk enni is. Ekkor először! Ami 36 óra éhezés! Ez nekem elég durva volt, éjjel kunyeráltam is némi nassot, hogy ne marjon szét a gyomorsav, és mondtam az egyik nővérnek, hogy ha reggel nem mozgok, akkor éhen haltam..

Menetrend szerint kilenc órára kész volt a zárójelentés,és megkaptuk az eligazítást. Aminek a lényege az volt, hogy 3-4 hétig tilos a hirtelenkedés, az emelés, a köhögés, a székrekedés, a bicajozás, de az önelhagyás is. Kötelező a séta, a könnyed mozgás, és a mindennapokba való mihamarabbi visszatérés.

Aminek keretében én eltotyogtam a kórház patikájába, (felhívták a figyelmünket,hogy a használandó alvadás gátló itt biztosan van, ellentétben a falusi patikákkal) majd a parkolóba,( amit több száz méter összességében, és amire már treníroztam az osztály folyosóján reggel). Ott nagyjából lekapartam a friss havat a kocsimról, és némi szenvedés árán beküzdöttem magam a vezetőülésbe. Könnyedén levezettem a 40percet hazáig. Gondolom ez inkább a bőségesen fogyasztott narkotikumok miatt tilos.

Itthon a nap maradékában jobbára aludtam, csak keveset sétikáltam, és estére mégis elfáradtam. De el tudtam mosogatni, kaját csinálni, a kazánt megrakni, pedig alig egy napja voltam megkéselve! Azért tudnak már valamit ezek a dokik!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!