Keresés

Részletes keresés

m-zoli Creative Commons License 2 napja 0 0 5677

Ja, annak több értelme van :) Azért nem mindegy, hogy mivel emeli magát túl az emberke :)

Előzmény: Parker30 (5676)
Parker30 Creative Commons License 2 napja 0 0 5676

Ismerem ezeket a 2 literes kiszereléseket! Még sérvműtét nélkül is megérzi az ember, hogy nehéz.

24 kg! Az nem semmi! Biztos ásványvíz volt? Véletlenül nem sört vittél haza? :) Mondjuk aranyfácán 2 L?:)))

Előzmény: tristen (5662)
m-zoli Creative Commons License 2 napja 0 0 5675

Remélem azért van ilyen csend, mert mindenki gyógyulgat :)

mezka Creative Commons License 5 napja 0 0 5674

Parker!

Neked sérv pszihológusnak kellene menned! :) Nagyon megnyugtatóan tudsz infókat átadni! :) azért ilyedtem meg mert eddig csak a külső vágási fajdalmakat éreztem, meg szinte semmi fájdalmat... ma meg beütött valami olyan kín amit még komolyan soha nem éreztem :) :( ráadásul erős fájdalom csillapító hatására is érzem. Eddig azt se szedtem csak műtét után. Hát igen az előre hajolás... párom már kitűnően , egtanulta a zokni húzás mesterségét :) viszont én még mindig nem tudok felegyenesedni.. úgy nyomom a lakásban mint egy trex... :) Sajnos 6 hét múlva már melóznom kell, különben munka nélkül maradok. Ezért is izgulok, hogy minden rendben menjen :)

Köszönöm még egyszer a bíztató szavakat :)

Előzmény: Parker30 (5666)
m-zoli Creative Commons License 5 napja 0 0 5673

Én ugyan nem kértem, de azt mondta a sebész, hogy a műtéttől számított 6 hét, 6 hónap és 12 hónap elteltével UH-t kell csinálni.

Előzmény: Nyzso (5672)
Nyzso Creative Commons License 5 napja 0 0 5672

Érdekes,hogy egyik kontrollon sem nézték ultrahanggal,arra is időpontot kell kérni és egy hónap mulva meg is csinálják,röhely!

Előzmény: m-zoli (5670)
Nyzso Creative Commons License 5 napja 0 0 5671

Szia!

Nekem a vágás közepénél van,de már a műtét után éreztem az első vagy a második kontrollon mikor panaszkodtam,hogy nagyon fáj a doki még meg is nyomkodta azt hittem be....ok!De mindig azt mondta,hogy nagyon szép a seb és minden rendben,a seb tényleg szép szinte nem is látni de,hogy minden rendben lenne az más kérdés.

Előzmény: m-zoli (5670)
m-zoli Creative Commons License 5 napja 0 0 5670

Szia,

Egy ilyen kemény "csomó" nálam is van az egyik vágás végén. Arra gondolok, hogy ott fel van gyűrődve a háló. 3 hét múlva megyek kontroll UH-ra, akkor rákérdezek. A sebész egyébként azt mondta, hogy fél alatt kisimul.

A laparoszkópos műtét drága is és nehezebb is megcsinálni (kevesen értenek hozzá), ezért nem minden kórház, ill. nem minden sebész vállalja, de állítólag a betegnek kisebb megterhelést jelent.

A hálót a hasfal mögé teszik, itt nehezebb rögzíteni, és bizony el tud mozogni, de majd megírja az illetékes kolléga.

Előzmény: Nyzso (5667)
Nyzso Creative Commons License 5 napja 0 0 5669

Köszönöm szépen!Minden képpen körbejárom a kérdést mielőtt ujra kés alá fekszem,de már egyre sürgetőbb a dolog.

Előzmény: Parker30 (5668)
Parker30 Creative Commons License 5 napja 0 0 5668

Ha Pest, akkor talán a SOTE-n érdemes lenne megkérdezni. Íme a link:

http://semmelweis.hu/sebeszet2/betegellatas/szakmai-profilok/

Rajtam kívül két embert is ismerek, akinek nem sikerült tartósra a laparoszkópos műtét.

Személy szerint nekem nem voltak nagyobb fájdalmaim a hagyományos műtétnél, mint "régebben"

a laparoszkóposnál. Nem akarok a laparoszkópos technika ellen kampányolni, mivel biztos sok

jó sebész van az országban, aki jól végez ilyen jellegű beavatkozásokat. A SOTE-t azért

linkeltem be neked, mivel már jártam SOTE klinikán, igaz másikon mint ami neked kell, de

nagyon meg voltam velük elégedni. Professzionális a hozzáállás, és nagyon kedvesek voltak.

Igaz általánosságban elmondható, hogy egy főorvos valószínűleg jobban tud műteni. Ezt neked kell eldöntened.

Előzmény: Nyzso (5667)
Nyzso Creative Commons License 5 napja 0 0 5667

Szia!

Nem az orvos személye zavar azzal semmi bajom,ráadásul nem egy kezdő sebész hanem főorvos,de valamiért szerintem ez a műtét nem sikerült a legjobban.A vágástól 2cm-re befelé például van egy kemény ujjhegynyi csomó amit nem tudok mire vélni lehet,hogy a háló része néha fáj.Az igaz,hogy a laparoszkópos műtétek nem mindig sikerülnek tartósra?

Egyébként körzetileg a Dél-pesti kórházhoz tartozom esetleg még az István kórház kerülhet szóba,de a műtétemet a helyi sztk-ban csinálták egynaposon.

Előzmény: Parker30 (5665)
Parker30 Creative Commons License 5 napja 0 0 5666

Amikor megvolt a sérvem nekem csak néha fájt. A műtét után meg sokkal jobban. :)

A legrosszabb az első 1-2 hét. Ez mind a 2 műtétnél így volt. Onnantól már a séta

is egyre jobban ment. Ami sokáig rossz volt az ülés utáni felkelés, valamint nem célszerű

egy darabig az előrehajolást erőltetni.

A lényeg csak sétálgass, lassan óvatosan. Ahogy telnek majd a napok, egyre jobb lesz majd

figyeld meg. Abban is biztos vagyok, hogy 2-3 hét múlva már simán tudsz a szabadban sétálgatni.

Direkt nem sétát, hanem sétálgatást írtam! De mindennel csak óvatosan. 2 hónap után meg már azzal

leszel elfoglalva, hogy ne erőltesd meg magad, csak fokozatosan.

Előzmény: mezka (5663)
Parker30 Creative Commons License 5 napja 0 0 5665

Szia!

Abban az esetben, ha ellenérzésed van az orvossal kapcsolatban aki anno műtött, akkor egyszerű

a megoldás - keress egy másik orvost. Lehet nem véletlenül bizonytalanodtál el vele kapcsolatban.

Szerintem nem normális, hogy akkora fájdalmaid voltak hetekig. Személy szerint egy sokkal húzósabb

műtéten estem át, mint Te és "csak" az első 1,5 hét volt húzósabb fájdalom tekintetében.

Állami egészségügyben is végeznek laparoszkópos sérvműtétet. Majdnem 100% hogy minden megyei korházban

végeznek ilyen jellegű műtétet. A többiről nem tudok nyilatkozni (kisebb kórházak), meg a területi

illetékességről sem. De szerintem lehet menni akárhová, meg kell próbálni, nem vesztesz vele semmit.

Megkeresed a szimpatikus kórház honlapját, elérhetőséget keresel és felhívod őket. Vagy ha megírnád,

hogy merre laksz, akkor lehet tudnánk dokit ajánlani vagy kórházat.

Előzmény: Nyzso (5664)
Nyzso Creative Commons License 5 napja 0 0 5664

Sziasztok!

2014 oktoberében műtötték a bal oldalamat hagyományos hálós módszerrel azóta is fájdogál néha és nem csak terhelésnél hanem spontán is,de már megszoktam.Már akkor megvolt a jobb oldalon is a sérv de még nagyon kicsi,látni nem lehetett.Azt mondta a doki,hogy egyszerre nem műti meg mind a kettőt,azóta már kidudorodik és nagyon kellemetlenné vált,fájdogál.Már hónapokkal ezelőtt megműtettem volna de sajnos az élet úgy hozta,hogy nem vállalhattam korábban.Most tervezem,hogy elmegyek a dokihoz időpontot kérni a műtétre de elbizonytalanodtam,hogy vele műtessem e meg és,hogy hagyományos vagy laparoszkópos megoldással mivel nekem nagy fájdalmaim voltak hetekig az elsőnél.Itt a fórumon sokan írtátok,hogy a laparoszkópos megoldásból hamarabb lehet felépülni viszont azt is lehet olvasni,hogy az így műtött sérvek gyakrabban ujulnak ki mint a hagyományos módon műttöttek.Egyáltalán állami egészségügyben végeznek laparoszkópos műtétet vagy csak magán úton lehet?És csak a területileg illetékes kórházba mehetek vagy máshova is?

Köszi!

mezka Creative Commons License 5 napja 0 0 5663

Halihó!

Gondolom, vagyis remélem ha ugyan pontosan ugyan ott fáj a "sérv" ahol műtöttek, az teljesen normális. Csak azért kérdezem, mert pont ugyan azt érzem mint mikor megvolt a sérv, de még hozzá jó adag fájdalom is meg bizsergés szerűség. A másik oldalam nem fáj. Ma maszkálgattam , meg ücsörögtem is fél órát kb. 

tristen Creative Commons License 6 napja 0 0 5662

Sziasztok!

Én a múltkor hoztam 2x 6 darabos 2 literes ásványvizet, azt hittem leszakad a tököm... :)))))))))

És fájt is elég sokáig. Na mindegy, .. ez van! 

Kitartás!

m-zoli Creative Commons License 6 napja 0 0 5661

1 év múlva? Nem szeretnék 15 kg-nál többet emelni, de ha lehet, még annyit sem.  Persze nincs mindenhol mérleg, hogy valaki lemérje nekem :),  de ha bármi nehéz, azonnal leteszem.

Előzmény: Parker30 (5659)
mezka Creative Commons License 6 napja 0 0 5660

Igen erre emlékszem, írtad a múltkor nekem :) többek között, számomra az volt az egyik megerősítés a laporoszkópos és a hagyományos közötti választásban.

Jaj az nagyon hosszú idő :( de a lényeg, hogy most már megy, de azért ne csinálj belőle rendszert ha nem muszáj :) nekem születésemkor volt, és most abban az irányban nem vagtak, hogy ne gyengítsék a szövetet hanem "combtőnél" vízszintesen remélni tudom, hogy ennél kicsit hamarabb fogom tudni terhelni magam.

Előzmény: Parker30 (5657)
Parker30 Creative Commons License 6 napja 0 0 5659

Á! Az 50 kg-t álmomban sem próbálnám meg felemelni. Jobb a békesség.

És Te mondjuk 1 év múlva mennyit mernél maximum felemelni?

Előzmény: m-zoli (5658)
m-zoli Creative Commons License 6 napja 0 0 5658

Én max. egy pohár sört emelek fel :)

De semmiképpen nem többet 10 kg-nál.

Bátor vagy, a 19 kg igen sok, nehogy megpróbáld az 50-et, azt biztosan megbánnád.

Előzmény: Parker30 (5654)
Parker30 Creative Commons License 6 napja 0 0 5657

7 hónap telt el a műtét óta. De azt tudnod kell, hogy nem szokványos sérvműtét volt, mivel

az előzőleg laparoszkóppal beültetett hálót ki kellett venni (elmászott a helyéről), és kaptam

egy új hálót hagyományos módszerrel.

Előzmény: mezka (5656)
mezka Creative Commons License 6 napja 0 0 5656

De jó! Gratulálok, jó ezt "hallani"!!! :) kicsit izgulok, hogy semmi nem lesz a régi, na nem olyan drámaian, csak foglalkoztat a gondolat. Hány hét, esetleg hónap is telt el neked a műtét után?

vastag f. Creative Commons License 6 napja 0 0 5655

Bármennyit ha az orvos jó munkát végzett akkor a rehabilitációt követően és a súlyokhoz újbóli alkalmazkodás után nem lehetne gond!

Elvileg azért van a háló!

Parker30 Creative Commons License 6 napja 0 0 5654

Ja, igen ebben megegyeznek. Ma megvolt a sérvműtét utáni egyéni rekordom 19 kg-t emeltem.

Hála Istennek nem fájt, sőt nem is húzódott.

Mindenkitől kérdezném, hogy mennyit mernétek maximum emelni? Előtte simán felkaptam az

50 kg-os zsákot, de ezt már nem merném megtenni.

Előzmény: m-zoli (5653)
m-zoli Creative Commons License 6 napja 0 0 5653

Abban viszont megegyeznek az orvosok, hogy mindegyik sokkal előbbre mondja a terhelést/sportot/munkát, mint ahogy az tényleg jó lenne. 

Előzmény: Parker30 (5652)
Parker30 Creative Commons License 6 napja 0 0 5652

Elég érdekes, hogy kinek hogy sikerül a sérvműtét. Mit tud utána dolgozni. Ismerőseim között

is elég nagy a szórás. Van aki simán tud dinamikus mozgásokat végezni. Még olyan is van képzeld,

akinek a két oldalt kb. 9 év különbséggel csinálták meg, és az egyik rosszabbra sikerült, a másik pedig

jobb lett (ugyanazzal a technikával csinálták neki) - de ennek ellenére tud kemény fizikai munkát végezni.

Azt is furának tartom, hogy nagyjából mindegyik doki mást mond a terhelésre a fórum alapján + kevés

infóval látják el az embert, ahogy itt a fórumon tapasztaltam. Teniszezni egyáltalán nem mernék, ahogy

a sebészed se tanácsolta.

Előzmény: dalmata13 (5651)
dalmata13 Creative Commons License 2015.05.16 0 0 5651

anno a sebész búcsúzáskor két dolgot említett amit kerülni ajánlatos. Az egyik a kerti munka a másik a teniszezés.Rákérdeztem,hogy a futás miatt .Nem, a hirtelen irányváltás miatt nem tanácsolta.Sokféle mozgást próbáltam ,az észrevételem ,hogy egy idő után mindegyik problémás lett.Talán az utcán a séta ami kivétel.Érdekes ,hogy az ülve ,megtámasztva végzett bicepsz fejlesztő súlyzózás 7-8 kilóval is két három nap múlva már fájásokat okozott a műtött helyen .Ami a futást illeti nálam sipcsonti ill talpi fájdalmak jelentkeztek a szokatlan terhelés miatt.De éreztem az utóbbi napokban,hogy a műtött terület is érzékennyé vált.Nagyobb súly emelése ezidáig nem okozott problémát.Ezt a balesetemet annak tulajdonítom,hogy .1nagyon nehezet emeltem.2.elég tartós ideig.3. nem kizárt,hogy emelés közben kitekeredett pozicióba kerültem..........valamit javult az állapotom  és ennek is örülök pillanatnyilag...

Előzmény: Parker30 (5635)
mezka Creative Commons License 2015.05.16 0 0 5650

Intenzív net használó :) :) :) 

Előzmény: tristen (5649)
tristen Creative Commons License 2015.05.15 0 0 5649

idéznék! "anyós pajtás...." :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

vastag f. Creative Commons License 2015.05.15 0 0 5648

Kipróbálom!

Köszönöm 

Előzmény: mezka (5646)