Menetpróba: Suzuki Celerio - 2014.

A Swift igazi utódja

Ahogy kinéz, azt jobb elfelejteni, bár az is igaz, hogy az első magyar Swiftet sem földöntúli szépségéért vették. De azon túl - meglepő ez a Celerio.

Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
USA-modell 10 perce Creative Commons License 21458

Hat eztbizony nem tudom. Artok vele, ha fap-os olajat teszek nem fap-os motorba? Szerintem nem de legyszi javits ki ha tevedek. Hany l kell bele?

Előzmény: fghj k (21454)
SajtFondue fél órája Creative Commons License 21457

Ok, koszi. Megvizsgalom. Elvileg nem nyultam semmihez...nem tudom, hogy miert mehetett tonkre.

Előzmény: Santaj228 (21453)
karimax egy órája Creative Commons License 21456

:-))

Előzmény: HKZafi (21449)
trakyati másfél órája Creative Commons License 21455

Ha hátra menetet kapcsolsz és a kéziféket kézzel kel oldani akkor a gomba a rossz.Nekem ugyanezt csinálta. Én nem magam cseréltem ki de filléres dolog volt. Műszakikor megcsinálták. Azóta minden működik hibátlanul. 

Előzmény: kinemlehetek (21446)
fghj k két órája Creative Commons License 21454

ha fap-os a motor, akkor fap-os olaj kell bel (5W30 RN0720)

Előzmény: USA-modell (21450)
Santaj228 két órája Creative Commons License 21453

Szerintem az antennád meghalt, vagy nem érintkezik. Ilyenkor a kormányszöghelyzet jeladó jeléből, és a sebesség információkból dolgozik, de elég pontatlanul.  Ha régen használtad a GPS-t, akkor valószínű, hogy ez van. A GPS menüjében meg lehet nézni, hogy lát-e antennát, és milyen térerővel

Előzmény: SajtFondue (21452)
SajtFondue 3 órája Creative Commons License 21452

Megbolondult a GPSem (2004es). Teljesen mashova irja az auto poziciojat mint a valosagban (kb 400kmel arrebb).

Valakinek van oltlete, hogy mit tudnek csinalni vele? :-(

sadi71 4 órája Creative Commons License 21451

Sziasztok! 

Espace IV baloldali ajtóborítást hogyan lehet le venni? Ugyanis tegnap este lehúzva hagytam az ablakot és beázot, klíma vezérlő nem akar működni csak le és fel húzni tudom az ablakokat.

Választ előre is köszönöm! 

USA-modell 12 órája Creative Commons License 21450

Koszonom valaszod. Hetvegen esedekes lesz nekem is. Hany l kell bele?

Előzmény: GARFIELD (21445)
HKZafi 14 órája Creative Commons License 21449

És mindegyik fém részecske inteligenssé válik, és még véletlenül sem keveri össze, hogy hova való.....

Előzmény: karimax (21448)
karimax 14 órája Creative Commons License 21448

"A VitaFlush olajtisztító használata a távozó fémrészecskék akár 60-70%-át visszaépítheti a  csapágyakba,hengerfalra."

Erről bővebb információ??

Előzmény: fazeres (21447)
fazeres 18 órája Creative Commons License 21447

hosszú67, ezt?:

http://bolthely.hu/webautoshop/id/00502_XADO_VitaFlush___motor_belso_moso____250_ml

Gondolom, akkor kell bele vagy 2 dobozzal.

Előzmény: hossszú67 (21427)
kinemlehetek 18 órája Creative Commons License 21446

Segitségeteket kérném!

2.0DCI 4-es sorozat, kéziváltós, kb 147ekm, initiale

A tolató lámpám nemvilágit és a hátsó parkolást segitő rendszerem nem működik. A biztositékot cseréltem, de nem az volt a gond. Olvastam a gépkönyvben valami ilyesmit: "műszert kellene rákötni, hogy a váltón lévő tolatókapcsolót ki lehessen mérni". 

Kérdéseim a következők lennének:

1; a kódot kiolvastatni csak szervizben tudom?

2; ha a váltókapcsoló a hibás, akkor azt tudom cserélni magam (elötte 2-es lagunám volt, ahol a tolatólámpa hibára azt mondták, hogy váltó leszerelés)

3; ha szerviz, akkor van-e baráti áron dolgozó ismerős Buda(pest)en

valamint 150ekm-nél kell-e valamit szervizeltetni, kötelező csereperiódus stb.

Köszönöm a válaszaitokat előre is!

GARFIELD 20 órája Creative Commons License 21445

Én 5w40-et használok, és 15 ezrenként cserélek olajat.

Előzmény: USA-modell (21444)
USA-modell 21 órája Creative Commons License 21444

Udvozlet Urak! Tanacsot szeretnek kerni, Espace-met nemsokara  szervizelni kell. Milyen olajat vegyek bele, es mennyit? 2.0 dci ( lancos motor), 2007es evjarat, tehat 4-es espace.

Koszonom a valaszt elore is.

tánczika 22 órája Creative Commons License 21443

Szia,

neked ki rakta volna be?

Előzmény: Vacakgyerek (21419)
goozcsaba 27 órája Creative Commons License 21442

Az indexes sztoriban az ő száma volt az első, amit megkaptam :-(

Ettől függetlenül tehet jó szakember, de hát egy index relé?...

Előzmény: espace022 (21440)
vajszi 1 napja Creative Commons License 21441

Pont ott voltam ma. Szerintem a szomszédjában, mert Lászlónál voltam, van pont mellette egy másik villamosságis. Korábban Renaultban dolgozott. Lényeg, hogy most működik, de a hiba nem derült ki.

Lényeg, hogy előbb izzót cseréltünk, hogy kizárjuk, hogy az okozza a zárlatot. Ugyanúgy levágta a bal oldalt. Utána trafó csere, vagyis elektronika, de úgy tűnik, hogy az is rendben, mert átkerülve a jobb oldalra ott rendben működik, nem veri le a bal oldal után a jobb oldalt. Viszont közben a srác széthúzta a kábelköteget a fő csatlakozásnál, majd összedugta és azóta működik. Tehát a konkrét hiba nem derült ki, és félek, hogy annak ellenére, hogy működik, ez csak időleges, mert a valós okot nem sikerült megfejteni. :(

Előzmény: espace022 (21440)
espace022 1 napja Creative Commons License 21440

Bagdány István Csepel, II. Rákóczi F. u. 190. 70/3378177....remélem segíthettem.

Előzmény: vajszi (21431)
GARFIELD 1 napja Creative Commons License 21439

Trafó csere lesz...valszeg. Espace34 kollegánál van :-) 

Előzmény: vajszi (21437)
peterzsombor 1 napja Creative Commons License 21438

sziasztok!

IV-es espace,hátsó kipufogó dob felfüggesztéshez keresek gumikarikát,és konzolt,ami a kaszni aljához van csavarozva!

előre is,köszönöm!

vajszi 2 napja Creative Commons License 21437

Tulajdonképpen két probléma van. Az egyik ugyanaz, mint neked, hogy a ködlámpa halott, pedig izzó jó, biztosíték jó, visszajelző jelez. Talán nálam is utánfutós probléma lesz....

A másik, ami jobban zavar, hogy a bal oldali xenon kiveri a biztosítékot, így nem is világít. Először kb 1 napig jó volt az új biztosítékkal, de a következő cserénél a felkapcsoláskor egyből elszállt a biztosíték.

Szerintetek?

Előzmény: Dandy2 (21435)
goozcsaba 2 napja Creative Commons License 21436

...vagy nem értenek hozzá, vagy nagyon le akarnak húzni...

Jó sztorim van erre:

III-om van. Ide többször beírtam, hogy alkalmilag el-elmegy az index, "nem vilcsizik", stb. 

Ötlet, megoldás nem jött senkitől, lehet, hogy csak nekem volt ilyen bajom eddig.

Lényeg, hogy nyáron már teljesen elfogyott, index nélkül krúzoltunk Balatonon.

B.Füreden ajánlottak egy villanyász szakit, aki ért mindenhez, de az Espace neki is űrhajó, pedig olyan vasak álltak nála, amikből látszik, hogy szereti a kihívást.

Szóval, hogy haladjunk, segítettem bontani a műszerfalat és egy óra után, amikor lövése sem volt (nekem sem, de nem az én dolgom), hogy hol a relé, én túrtam ki a http://espacehu.weebly.com/ -on a doksikból,

merre menjünk. Majdnem eljutottunk a reléig, de már nem volt kedve tovább bontani, ezért felhívott egy még okosabb amper-vadászt, aki közölte, hogy a board computerbe van integrálva (nem tudom a szakszerű nevét, az ami az anyósülésnél van a padlóban és mindent tud...), a műszerfalban csak egy "ketyegő" izé van, szóval nagy a baj. Ennek tudatában összelapátoltuk és index nélkül jöttünk haza.

Elkezdtem keresni hozzáértőt, innen indultam, egy itt ajánlott műhelyt hívtam fel, aki megadta a Rönó villanyosság királyát (30 éve csak ezt csinálja, stb.). Ő is megerősítette, hogy így van, újra kell telepíteni az "agyat", de ehhez nincs műszere (30 év rönózás után??), megadott egy másik nagykirályt, akinek van, ő is ugyanezt mondta: vagy sikerül újratelepíteni és akkor vilcsizni fog, vagy csere. Az új aranyárban, a bontott meg más autó km. állását fogja mutatni, immo probléma, stb., tudjátok. Ezután bevittem a verdát a már bevált budaörsi szerelő brigádhoz, akik a Scenicemet is rendbe vágták anno, és 2 óra múlva hívtak, hogy vihetem, kicserélték a relét és jééé, vilcsizik. + ha már arra jártak, kicserélték a kiégett műszerfal izzókat.

A fentiekben pozitív volt, hogy a leírt mesterek nagyon segítőkészek voltak, mindeniki készségesen adta meg a másik telefonszámát...

forjorinformésön: Az espacehu-n a doksiban jól mutatja, a III-ban az indexrelé valóban a km. óra mögött van! És nem csak ketyeg.

Előzmény: Dandy2 (21435)
Dandy2 2 napja Creative Commons License 21435

Olyan nincs! :( A legtöbben lesz@rják. Az előző Espace-m hátsó ködlámpája nem működött, ezért átkábelezték. Később kiderült, hogy az utánfutó csatlakozójában volt egy adapter-átalakító ami miatt nem viágított a lámpa, mert az átkapcsolja, hogy az utánfutón világítson! Állíthattam vissza az eredeti állapotot!

Mi a problémád? Hátha segíthetek! 

Előzmény: vajszi (21431)
Relax72 2 napja Creative Commons License 21434

Köszönöm!!

A tartó már nincs fent...az alját akkor szétszedem:-)

Előzmény: GARFIELD (21433)
GARFIELD 2 napja Creative Commons License 21433

A rendszámtábla nem szabad, hogy takarja az olajhűtőt, és érdemes az alsó borítást levenni. És akkor itt a vége.

A gyári hibás motort meg lehet csinálni, akkor nem lesz vele gond soha többet :-) 

Előzmény: Relax72 (21432)
Relax72 2 napja Creative Commons License 21432

:-(

Szervízben is emlegettek valami "gyári" megoldást, ami több levegőt enged a hátsó hengersorra...

Olvastam olyat is, hogy célszerű levenni az alsó motorborítást..

Semmi ilyen??

Üdv!

Előzmény: GARFIELD (21430)
vajszi 2 napja Creative Commons License 21431

Sziasztok!

Tud valaki Budapesten, vagy közvetlen közelében olyan autóvillamossági szerelőt, aki nagyon ért a Renaulthoz? Konkrétan IV. Espace.

GARFIELD 2 napja Creative Commons License 21430

Azt,  sehogy....

Előzmény: Relax72 (21429)
Relax72 2 napja Creative Commons License 21429

Sziasztok!

3.0 V6 kapcsán kérnék segítséget.

Hallottam, hogy a motorhűtést lehet erősíteni. A kérdésem az volna, hogy hogyan?

Előre is köszönöm :-)