Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Mistral1 Creative Commons License 3 órája 0 0 32894

Akkor bocs, lehet, hogy rossz tanácsot adtam :-(

Én úgy emlékeztem, hogy a motortérben a levegő szűrő környékén baromira le kellett bontani, hogy a váltóhoz hozzá lehessen férni - könnyen lehet, hogy alulról egyszerűbb - és nálam egészen más miatt kellett lebontani a cuccokat, csak fejben összekötöttem őket :-(

Nálam olyan volt, hogy a Zasszony a másfél hete nálunk lévő kocsival kibumlizott hétvégén a rutinpályára tolatgatni. Egyszercsak sírva hív, hogy nem megy a kocsi... WTF!? Ő nem tudja, nem megy. Hát akkor mentem én itthonról. Kiderült, hogy a váltókar alsó gömbcsuklója esett le a gömbjéről. Sikerült alámászva levenni a hővédő fedelet és visszapakolni... Monjuk az volt egy óra, mert vagy másfél km-t kellett biciglizni :-)

Előzmény: krisztian.fz6 (32893)
krisztian.fz6 Creative Commons License 6 órája 0 0 32893

Igen, ezt én sem értem. Bár a házon 2006-os matrica van. Arra rajottem, hogy elég kicserelni csak a bowdent, azt hittem a valtokar házzal együtt lehet csak. De nem. A bowdent cserélni meg pofon egyszerű, 10 perc. Ha lenne két darab, az jo lenne, egyet beszerelnék, egy meg lehetne tartalekba. Akár az út szélén is ki lehet cserélni. Egy 10-es kulcs, egy 15os torx, egy kombinált fogó és egy csillagcsavarhuzo kell hozzá. Előtte való nap Szlovákiába voltam egy 400 kmes körön. Még jó hogy nem ott szakadt el. 

Előzmény: espace2015 (32886)
lazartamaska Creative Commons License 6 órája 0 0 32892

Tiszteletem az Uraknak !

Sikerült lemondanom az Espace III-ról, következik a IV.  Szeretnék , véleményt, tanácsot kérni :

Szeretnék venni egy 1, dCi. Grandot.

Köszi.

Lepegeto Creative Commons License 8 órája 0 0 32891

Kiállok az udvarra vissza csattogok cipő kabát táska ez az,  teraszon egy cigi. Ha a lurkók is jönnek akkor a cigi nincs őket öltöztetem. Ha anya is jön akkor simán megvan 10 perc is. Tudjátok!  2 perc és indulhatunk- mondja anya.  Akkor asszem mi még megnézünk egy filmet - mondja apa.

Előzmény: RC_Storm (32890)
RC_Storm Creative Commons License 9 órája 0 0 32890

Ha időben belefér...

Előzmény: Lepegeto (32889)
Lepegeto Creative Commons License 9 órája 0 0 32889

Úgy gondolom nem árt a motornak ha ketyeg egy kicsit és a gyerkőcök sem ülnek télen jég, nyáron dög meleg kocsiba. Ennyinek bele kell férnie a büdzsébe. 

Előzmény: Kacsabácsi_RC (32885)
Kacsabácsi_RC Creative Commons License 10 órája 0 0 32888

... Béla 1+1/2 óráig melegít, hogy át álljon az utca másik oldalára!!!

Mennyi is van a dci-jében??? ...   :-D

Előzmény: RC_Storm (32887)
RC_Storm Creative Commons License 11 órája 0 0 32887

OK, elindítom a motort, de max. egy percen belül elindulok. Nyilván nem üzemi hőmérsékleten nem terhelem...

Előzmény: Kacsabácsi_RC (32885)
espace2015 Creative Commons License 11 órája 0 0 32886

mint mondtam Neked telo, holnap keritek, érdeklodom, bár nem értem mivel lábán hozta nekem ipse,  azt a kocsit csak 3 henger ment, még én tolattam be vele udvarra...

Előzmény: krisztian.fz6 (32883)
Kacsabácsi_RC Creative Commons License 12 órája 0 0 32885

... miért???  Számomra is teljesen normális!

Az üzemi hőmérséklet nem azonos a vízhőmérsékletével!

Ezért amíg a vízhőmérséklet nem éri el a megfelelőjét,

addig nem is beszélhetünk motor üzemi hőmérsékletről.

Simán elszívok mellette egy cigit magam is

(télen kettőt is, pedig én bezzzines vagyok) ...

Előzmény: RC_Storm (32884)
RC_Storm Creative Commons License 12 órája 0 0 32884

5-10 perc járatás? Uhhh...

Előzmény: Lepegeto (32878)
krisztian.fz6 Creative Commons License 14 órája 0 0 32883

Espace2015, amit vettem tőled annak is pont ez a baja, az sem jó 😢

Előzmény: espace2015 (32862)
Kacsabácsi_RC Creative Commons License 15 órája 0 0 32882

... ha kisebb a kerekem, lassabban haladok, de többet forog - több utat számol,

a motor pedig tovább forog 3000-es fordulaton, mivel később érek oda.

Nincs km eltérés, ezen, magam is meglepődtem!

Talán a benzinkutakra is az ideális íveken kanyarodtam!

(Vagy több volt a hosszú jobbos!)   :-DDD

A tervezett fogyás 257 volt, tankoltam 281 litert, a tankban maradt nyál több mint 3x8 liter lehet.

Az olajjal nem számoltam, de, tettem be 2 flaskát, meg még egyet a váltónak.

De, milyen jól tettem!!!

(Meg, persze 2 autómentő is készenlétes volt) ...  :-))

Előzmény: Flagstaff (32881)
Flagstaff Creative Commons License 16 órája 0 0 32881

Anyu nem hülye csak a nem megfelelő méretű kerék miatt szarul kalkulál.

Saját tapasztalatom szerint mind a megtett távot, mind az aktuális sebességet 225/55R16-tal számolja a legpontosabban (mindkét autóm).

A gumi amit irtál kb 3%-kal kisebb megtett sebességet és kb ugyanekkora eltéréssel kisebb megtett utat kalkulál. Ha kevesebb megtett úttal számol azonos elhasznált benzin mellett, nyilván magasabb átlag fog kijönni neki is. :-)

Apropó, km-t mennyit mentél? A kocsi szerint és a gugli szerint?

Előzmény: Kacsabácsi_RC (32869)
Kacsabácsi_RC Creative Commons License 16 órája 0 0 32880

... ez teljesen jó vegyesnek már így is, de még simán fog lejjebb menni Neked!  :-))

Nekem már akkor sem, ha dombon föl gyújtás nélkül gurítom!

(Azt viszont be vallom fijúúúsan, hogy most nagyon éreztem a tempomat hiányát!

Még mindig sántikálok!) ...

Előzmény: Lepegeto (32878)
Flagstaff Creative Commons License 16 órája 0 1 32879

A futómű-bölcső-hátsó hid bekötési pontjai persze hogy ennyi idősen megfáradnak. Olyannyira nehéz őket beszerezni hogy minden nagyker tart belőlük, van ahol választani is lehet milyet szeretnél. :-)

Bölcső felújitásához a 4db szilent kb 20 listaáron, a hátsó hidhoz ennél olcsóbbak a szilentek,a két első lengőkar is szilentezhető/gömbfejezhető 20 alatt. Persze plusz munkadij, minusz kedvesség ha netán van rá lehetőséged.

Turbo kivan? Ezt miből állapitotta meg? Hogy kicsit taknyol? Vagy kivülről olajos? Meglógatta a tengelyt? Végülis mindegy. 100 körül kapsz zsir újat.

Szoktam mondogatni hogy a 98-as autóm statisztikailag 2008-2009 körüli, annyi minden új van már benne. :-D Igaz, mindkettő benne van már 1.5M-ban összesen, de ebben benne vannak az extrák amiket vettem hozzájuk és ha szar a toronycsapágy akkor komplett gólyalábat újitok bele a hozzáállás. Nem mintha pénz nem számitana, csak én igy szeretem.

Előzmény: Mistral1 (32870)
Lepegeto Creative Commons License 18 órája 0 0 32878

Üdv mindenkinek!

Akkor az űrhajóm fogyasztásáról. Nem vagyok régóta tulaja a verdának (március 8-án vettem) ami egy 2012-es IV 2.0 dci 137 LE. A km órában 215 ezer van. Március 15-én megtankoltam a családi kassza szívfájdítására meg az én meglepődésemre röpke 82 liter toltam bele. No óra indul. Elmentem vele tegnapig röpke 1019 km-t. Ez teljesen vegyes használat (ettől talán csak a nagyapám pálinkája vegyesebb a pincében) falu-város 20 km oda vissza, faluban ide oda, autóút 90-100, autópálya nincs. Reggel első indítás után 5-10 perc járatás.  A vezetési stílusom nem Ungarische rally vircsaft 20 éve van jogsim, tehát nem tartom magam mazsolának. Megpakolva még nem volt csak apa, anya meg a 3 kinder. Tempomatot ahol tudtam löktem hiszen fatornyos kis falumat is úgy alakították a népek hogy inkább hosszabb legyen (3 km nyíl egyenes) mint széles. Igazából erre az adatra kíváncsi mert így fogom használni.

Na eljött a nagy nap irány a kút (ÖMV mert azt raktam bele előzőleg is) ajándékozzuk meg az adóhivatalt egy kis adóval meg az osztrákokat egy kis erős magyar forinttal.

81,3 litert csurgattam bele. Ez nem csurig töltve de nem is ez első leoldásig. Katt és utána még egy 2 liter belecsurgattam. Így jött ki az alábbi számításból 81.3/10.19=7.97 l/100 km. Cirka 8 liter. Mivel nincs napi használatban (volt olyan hét hogy vasárnaptól szombatig a garázsban pihent mert anya inkább a IV-s gófját használja a 156 cm-hez) úgy gondolom nem rossz szám jött ki. A műszerfal 8.3-at mutatott. Ha ebből a 8 literből levonom amit elpöfögtettem az udvaron merem azt mondani 7.7 - 7.8 között van az étvágya. Ezzel teljesen meg vagyok elégedve részemről.

Szép napot mindenkinek!

espace2015 Creative Commons License 20 órája 0 0 32877

karcos azért nem is fotoztam, persze attol johetsz....

RC_Storm Creative Commons License 26 órája 0 0 32876

Normál 130-140 a pályás utazónk, az a korábbi 1.6 16V sokkal többet nem is engedett kényelmesen. :-)

Előzmény: Kacsabácsi_RC (32875)
Kacsabácsi_RC Creative Commons License 26 órája 0 0 32875

... hangsúlyozom!

3000 fordulaton tartva! Nem tartós 160-nal és nem fullra pakkolva!

Néha - néha kontra a kamionok közé, néha meg 170 - 180 menekülővel,

mert nem fértem be a kamionok közé ...  :-))

Előzmény: RC_Storm (32874)
RC_Storm Creative Commons License 26 órája 0 0 32874

Persze manapság én 6,2 felett már tökön szúrnám magam!:-)

Amúgy csak az összehasonlítás miatt: hasonló környéken / távon és időjárással,  Mégane-nal 7,4l-es fed. comp szerinti átlaggal jártunk. (Mégane II Grandtour 1.6 16V) És ketten voltunk, bár csomag is akadt: a kettőt összehasonlítva tényleg baráti fogyival jártad meg!:-)

Előzmény: Kacsabácsi_RC (32873)
Kacsabácsi_RC Creative Commons License 26 órája 0 0 32873

... "Anyu" oda 8,7 vissza 8,4 adatokat számolt azonos stílussal.

Én esküdtem a kerek 8-ra, azzal számoltam indulás előtt, 257 litert terveztem,

265-ből járta meg ...   :-D

Előzmény: RC_Storm (32872)
RC_Storm Creative Commons License 27 órája 0 0 32872

Ha ez a számolt átlag, az tök jó!

Kacsabácsi_RC Creative Commons License 28 órája 0 0 32871

... nnnna, ezért kérgyeztem!

A Zsótiajinknál minden hozzáférhető!!!  :-))

(Monynyuk, lakkra mást kell keresnyi) ...

Előzmény: Mistral1 (32870)
Mistral1 Creative Commons License 28 órája 0 0 32870

Én úgy emlékszem, hogy horganyzott az alváz - márpedig az elektrokémia szerint amíg egy bit horgany is van, addig nem a var rozsdál...

Az emelési pontok vannak elfáradva. Mintha futómű befogatási pontjait is mondta volna. Megy úgy általában, a gumi-műanyag cuccok - amiket egyre nehezebb lesz beszerezni.

(meg a tetejét kellene újra lakkozni, mert az biziny erősen hámlik)

De nem adom fel ilyen könnyen ám :-)  AZ biztos, hogy nem igazán napi 3x5km-re van ez a motor kitalálva...

(de most glancoltam ki a második garnitúra felnit, stb, stb...)

Előzmény: Kacsabácsi_RC (32857)
Kacsabácsi_RC Creative Commons License 28 órája 0 0 32869

... krisztiánfz6!

"Szerencsről III.-ban haza egerészni nem nagy pukkanás, türelem játék!

Középfordulat, alsó tartomány, tényleg csak türelem, olyan, mint ha szerpentineznél

1 órán keresztül    :-D

espace2015!

- milyen a jobbos tükör???

Lehet, hogy 7főn megnézem hupetivel!

Mindenki!

- vessetek  a mókusok közé!!!

Papíron   8,1 00784  liter / 100km

"Anyu" bekaphassa!!!

A hajtott kerekem 205/65X16"! Ebből számolt "Anyu"!

A Tankom 80 literes, amikor vettem, Berlinből Miskolcra 1100km (szalontól házig)

hazajött!!! Ezen az úton ugrabugráltam 170-ig is, de, tartós GPS 117-tel 261 liter

nyálból, kb 25 literrel a tank alján (ez vagy 20, vagy 30, mert hiszek a szintjelzőben!)  :-D

Előzmény: krisztian.fz6 (32868)
krisztian.fz6 Creative Commons License 29 órája 0 0 32868

Köszi. Holnap játszom majd vele. Bár érdekes lesz harmasba hazamenni. 

Előzmény: espace2015 (32867)
espace2015 Creative Commons License 29 órája 0 0 32867

is is ...le kell neki ugrani jobbra-balra mozgatni s persze felfele huzni kozben 

nem csavaros ha erre érted muanyag persely van benne 

Előzmény: krisztian.fz6 (32866)
krisztian.fz6 Creative Commons License 29 órája 0 0 32866

De felfelé kell csak húzni? Vagy tekerni közben valamerre? 

Előzmény: espace2015 (32865)
espace2015 Creative Commons License 29 órája 0 0 32865

egy erős kéz kell hozzá:) 

Előzmény: krisztian.fz6 (32864)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!