Menetpróba: Suzuki Celerio - 2014.

A Swift igazi utódja

Ahogy kinéz, azt jobb elfelejteni, bár az is igaz, hogy az első magyar Swiftet sem földöntúli szépségéért vették. De azon túl - meglepő ez a Celerio.

Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
Flagstaff 4 órája Creative Commons License 21468

Leginkább szilentek, alsó talpas vagy stabibekötő esetleg toronycsapágy vagy felső gumi rugóbak a rugó nem kopog max eltörik de annak leginkább egyszer van hagja a gátló esetleg kopoghat, de nem az szokott koporogni. Meg kell emelni megrángatni és ha esetleg nem leled a hibát elvinni lengéscsillapító vizsgálatra és tapogatózni. Nekem a durván fél éves Monroe gátlók kézzel cibálva nem adtak ki hibát, de padon megtapogatva iszonyúan kopogott a jobb oldali. kicseréltem azóta síri csend. A vizsgabiztos aki nézte padon nem nagyon találkozott még hasonló hibajelenséggel.

Előzmény: Tatrecska (21467)
Tatrecska 11 órája Creative Commons License 21467

Sziasztok!

Ha csak kicsit is komolyabb úthibára megyek rá, nagyot üt a kasztnin az első futómű. Rugó vagy lengéscsillapító hibára gyanakodjak?

Köszi, B

USA-modell 13 órája Creative Commons License 21466

Na most akkor? Mennyi az annyi? 

Danny: olvastam ezt a cikket a totalcaron, koszi h beszurtad, jol erthetoen leirja. 

De a totalcaron megjelennek neha hulyesegek is. Pl a 4es espace teszt cime is mar eleve. Egyebkent en az Espacet taxizasra fogtam be. Kivancsi vagyok, hogy fogja birni. Eddig kop-kop semmi baj sem volt a termeszetes kopason kivul (fekbeteteket es kormanygombcsuklot csereltem) csak 3 izzo egett ki. Marcius ota enyem a gep. Taxi uzemmodot szeptemberben kezdte.

Előzmény: atipur_ (21465)
atipur_ 16 órája Creative Commons License 21465

Ha szabad egy kis kiigazítást:

2.0dCi 6,6 liter

Előzmény: Dandy2 (21461)
Dandy2 18 órája Creative Commons License 21464

Nem ártasz vele!!!

Előzmény: USA-modell (21458)
Dandy2 18 órája Creative Commons License 21463

Az olaj típusáról!

"Érthetőbben: vegyük számba az összes olyan olajat, amellyel rendben van az olajnyomás, és amely magas üzemi hőmérsékleten is képes fenntartani az olajfilmet, majd válasszuk ezek közül a legvékonyabbat. Ugyanis az olaj vastagsága csak addig a pontig előnyös, ameddig feltétlenül kell, a nyomás és az olajfilm fenntartására. Ezen felül inkább hátrány, ugyanis - a viszkozitás növekedésével - lassul az olaj keringése, és ezáltal a hőelvezetés, valamint a motornak nagyobb ellenállással szemben kell dolgoznia, így nagyobb lesz a fogyasztás. A legtöbb olyan motor, ami kenhető egy 40-es viszkozitású olajjal, kenhető 30-assal is, annál is inkább, mivel a 40-es olaj - főleg ha nem szintetikus - úgyis 30-assá nyíródik a motorban pár ezer kilométer alatt. Tehát egy xW-30-as olaj az esetek többségében valamivel jobb választás, mint egy xW-40-es.

Azért a 40-es olajok használói se keseredjenek el, a különbség nem nagy, az átlagautós nem is feltétlenül veszi észre. Olyan magas motorhőmérséklet pedig, ami kifejezetten egy 50-es olaj használatát indokolná, szinte kizárólag versenykörülmények esetén lép fel.

Üdv:

Olajdoki"

Előzmény: USA-modell (21444)
SajtFondue 19 órája Creative Commons License 21462

Valoban piros az antenna jel. Vajon mitol tud igy hipp hopp elromlani??...

Előzmény: Santaj228 (21453)
Dandy2 24 órája Creative Commons License 21461

Átlagos feltöltési mennyiség olajszűrővel.
(tájékoztató jelleggel)
Motor 2.0 T : 5,40 liter
Motor 2.0 dCi : 8,20 liter

Ez a kezelési könyvből van!

Előzmény: USA-modell (21458)
peterzsombor 25 órája Creative Commons License 21460

sziasztok!

IV-es Espace 1.9dci-hez keresek alsó motortakarót!

Köszönöm!

GARFIELD 25 órája Creative Commons License 21459

Ha jól emléxem 7lityi körül... de nem vagyok biztos benne.

Előzmény: USA-modell (21450)
USA-modell 25 órája Creative Commons License 21458

Hat eztbizony nem tudom. Artok vele, ha fap-os olajat teszek nem fap-os motorba? Szerintem nem de legyszi javits ki ha tevedek. Hany l kell bele?

Előzmény: fghj k (21454)
SajtFondue 26 órája Creative Commons License 21457

Ok, koszi. Megvizsgalom. Elvileg nem nyultam semmihez...nem tudom, hogy miert mehetett tonkre.

Előzmény: Santaj228 (21453)
karimax 26 órája Creative Commons License 21456

:-))

Előzmény: HKZafi (21449)
trakyati 26 órája Creative Commons License 21455

Ha hátra menetet kapcsolsz és a kéziféket kézzel kel oldani akkor a gomba a rossz.Nekem ugyanezt csinálta. Én nem magam cseréltem ki de filléres dolog volt. Műszakikor megcsinálták. Azóta minden működik hibátlanul. 

Előzmény: kinemlehetek (21446)
fghj k 27 órája Creative Commons License 21454

ha fap-os a motor, akkor fap-os olaj kell bel (5W30 RN0720)

Előzmény: USA-modell (21450)
Santaj228 28 órája Creative Commons License 21453

Szerintem az antennád meghalt, vagy nem érintkezik. Ilyenkor a kormányszöghelyzet jeladó jeléből, és a sebesség információkból dolgozik, de elég pontatlanul.  Ha régen használtad a GPS-t, akkor valószínű, hogy ez van. A GPS menüjében meg lehet nézni, hogy lát-e antennát, és milyen térerővel

Előzmény: SajtFondue (21452)
SajtFondue 28 órája Creative Commons License 21452

Megbolondult a GPSem (2004es). Teljesen mashova irja az auto poziciojat mint a valosagban (kb 400kmel arrebb).

Valakinek van oltlete, hogy mit tudnek csinalni vele? :-(

sadi71 29 órája Creative Commons License 21451

Sziasztok! 

Espace IV baloldali ajtóborítást hogyan lehet le venni? Ugyanis tegnap este lehúzva hagytam az ablakot és beázot, klíma vezérlő nem akar működni csak le és fel húzni tudom az ablakokat.

Választ előre is köszönöm! 

USA-modell 1 napja Creative Commons License 21450

Koszonom valaszod. Hetvegen esedekes lesz nekem is. Hany l kell bele?

Előzmény: GARFIELD (21445)
HKZafi 1 napja Creative Commons License 21449

És mindegyik fém részecske inteligenssé válik, és még véletlenül sem keveri össze, hogy hova való.....

Előzmény: karimax (21448)
karimax 1 napja Creative Commons License 21448

"A VitaFlush olajtisztító használata a távozó fémrészecskék akár 60-70%-át visszaépítheti a  csapágyakba,hengerfalra."

Erről bővebb információ??

Előzmény: fazeres (21447)
fazeres 1 napja Creative Commons License 21447

hosszú67, ezt?:

http://bolthely.hu/webautoshop/id/00502_XADO_VitaFlush___motor_belso_moso____250_ml

Gondolom, akkor kell bele vagy 2 dobozzal.

Előzmény: hossszú67 (21427)
kinemlehetek 1 napja Creative Commons License 21446

Segitségeteket kérném!

2.0DCI 4-es sorozat, kéziváltós, kb 147ekm, initiale

A tolató lámpám nemvilágit és a hátsó parkolást segitő rendszerem nem működik. A biztositékot cseréltem, de nem az volt a gond. Olvastam a gépkönyvben valami ilyesmit: "műszert kellene rákötni, hogy a váltón lévő tolatókapcsolót ki lehessen mérni". 

Kérdéseim a következők lennének:

1; a kódot kiolvastatni csak szervizben tudom?

2; ha a váltókapcsoló a hibás, akkor azt tudom cserélni magam (elötte 2-es lagunám volt, ahol a tolatólámpa hibára azt mondták, hogy váltó leszerelés)

3; ha szerviz, akkor van-e baráti áron dolgozó ismerős Buda(pest)en

valamint 150ekm-nél kell-e valamit szervizeltetni, kötelező csereperiódus stb.

Köszönöm a válaszaitokat előre is!

GARFIELD 1 napja Creative Commons License 21445

Én 5w40-et használok, és 15 ezrenként cserélek olajat.

Előzmény: USA-modell (21444)
USA-modell 1 napja Creative Commons License 21444

Udvozlet Urak! Tanacsot szeretnek kerni, Espace-met nemsokara  szervizelni kell. Milyen olajat vegyek bele, es mennyit? 2.0 dci ( lancos motor), 2007es evjarat, tehat 4-es espace.

Koszonom a valaszt elore is.

tánczika 1 napja Creative Commons License 21443

Szia,

neked ki rakta volna be?

Előzmény: Vacakgyerek (21419)
goozcsaba 2 napja Creative Commons License 21442

Az indexes sztoriban az ő száma volt az első, amit megkaptam :-(

Ettől függetlenül tehet jó szakember, de hát egy index relé?...

Előzmény: espace022 (21440)
vajszi 2 napja Creative Commons License 21441

Pont ott voltam ma. Szerintem a szomszédjában, mert Lászlónál voltam, van pont mellette egy másik villamosságis. Korábban Renaultban dolgozott. Lényeg, hogy most működik, de a hiba nem derült ki.

Lényeg, hogy előbb izzót cseréltünk, hogy kizárjuk, hogy az okozza a zárlatot. Ugyanúgy levágta a bal oldalt. Utána trafó csere, vagyis elektronika, de úgy tűnik, hogy az is rendben, mert átkerülve a jobb oldalra ott rendben működik, nem veri le a bal oldal után a jobb oldalt. Viszont közben a srác széthúzta a kábelköteget a fő csatlakozásnál, majd összedugta és azóta működik. Tehát a konkrét hiba nem derült ki, és félek, hogy annak ellenére, hogy működik, ez csak időleges, mert a valós okot nem sikerült megfejteni. :(

Előzmény: espace022 (21440)
espace022 2 napja Creative Commons License 21440

Bagdány István Csepel, II. Rákóczi F. u. 190. 70/3378177....remélem segíthettem.

Előzmény: vajszi (21431)
GARFIELD 2 napja Creative Commons License 21439

Trafó csere lesz...valszeg. Espace34 kollegánál van :-) 

Előzmény: vajszi (21437)