Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

gabe177 Creative Commons License 1 órája 0 0 41816

ha be tudod nyomni padlóig, az semmiképp nem normális! nem tudom előtte milyen autód volt, de szerintem abban is volt fékrásegítő. annak az a szerepe, hogy könnyebb nyomni a pedált. Gondolom csere után légtelenítetted a rendszert, legalábbis az elejét mindkét oldalt mivel biztonsági okokból 2 fékkörös a rendszer. ha ez megtörtént, akkor valószínűleg úgy lehet ahogy flagstaff mondja. Bár azért ha nem jó, én már szerelőre bíznám mert ha csak karmantyúkat cserélsz a fő fékhengerben az sem egyszerű! bár nem is tudom, hogy egyáltalán lehet e hozzá kapni felújító készletet. erről a régebbi tulajok tudnának érdemben nyilatkozni. mondjuk azért azt odaszúrhatod hogy I-II-III-IV-es espace-ról beszélünk.

Előzmény: Hülber1978 (41813)
Flagstaff Creative Commons License 4 órája 0 0 41815

Ha lassan padlóig tudod nyomni rásegítéssel akkor az nem feltétlen levegő, sokkal inkább áteresztő főfékhenger. Kicsit már kopott és a karmantyú mellett visszaereszti a fékfolyadékot a munkatérből. Ha levegős lenne akkor pár keményebb rárúgás után még szervóval is föntebb lenne a fogáspont mint első rálépésnél.

Előzmény: Hülber1978 (41813)
Flagstaff Creative Commons License 4 órája 0 0 41814

Nemtom. :-)

M9R motorhoz szedtem le leírást, igaz az Nissanos, de ha minden igaz pont mindegy. Abban nem rózsaszín G12, hanem lila G12+ az előírás ha jól láttam. Vagy az eni olajkeresőjében láttam ezt? már meg nem mondom. :-) A lényeg hogy nem ződ. :-)

Előzmény: chypy20 (41812)
Hülber1978 Creative Commons License 5 órája 0 0 41813

szia

engem csak az rémisztett meg,hogy lassan folyamos erőteljes nyomással betudom nyomi a pedált padlóig járó motornál..a fék fog és motor nélkül teljesen megtartja..most ismerkedek evvel a típussal előtte még nem volt ilyen autónk.

Előzmény: gabe177 (41807)
chypy20 Creative Commons License 5 órája 0 0 41812

Ok, lelazítom.

Elméletileg márciusban kapott új folyadékot, és lehet rózsaszín, vagy az jó vagy nem?

Előzmény: Flagstaff (41810)
wik_406 Creative Commons License 18 órája 0 0 41811

Na, akkor szuper. Meg szerencse, hogy csak az egyik ment ki. Tenyleg jo lassan vittek. Ezekszerint ott is a posasok dolgoznak :D

Wik

Előzmény: vargachris (41809)
Flagstaff Creative Commons License 18 órája 0 0 41810

Akkor annyit tegyél még hogy lelazítod a kiegyenlítő sapiját. Nem  kell félni, semmi különös nem történik, most ilyen hidegben nem kell attól tartani hogy a víz megrottyan ha nincs ráhúzva a sapka. Ezzel is ki tudsz szűrni egy hibaforrást. Valamint csak puszta kíváncsiság: mikor volt utoljára cserélve a hűtőfolyadék és milyen színű van benne?

Előzmény: chypy20 (41808)
vargachris Creative Commons License 20 órája 0 0 41809

wik 406!Köszönöm, megjött a cucc, szerintem gyalog hozták...

A kettő közül mintha az egyik nem lenne jó, kétszer betettem, de semmi. A probléma végül így is megoldódott:

Fényt hoztál az életembe!

OFF:

Most jött ide az 5 (öt) éves lányom egy füzettel, aszongya "nézd, leírtam, hogy IFA!"

És tényleg! A 10 éves fiam tanítja...

ON

chypy20 Creative Commons License 21 órája 0 0 41808

Hali,

Az első vizsgálatok így esőben, az ajtók alján a rés nincs eltömődve és tisztának látszik, meleg van minden kivezetőn, a pollenszűrő nem vizes és alatta sem és bentebb sem vizes.

Hát így elsőre ennyi.

Előzmény: Flagstaff (41802)
gabe177 Creative Commons License 21 órája 0 0 41807

Szia.

A fék fog rendesen? Mert ez szerintem normális dolog, mivel a vákumos fékrásegítő álló motornál nem működik, járónál pedig igen.

Előzmény: Hülber1978 (41806)
Hülber1978 Creative Commons License 24 órája 0 0 41806

Üdv.urak

Segítséget szeretnék kérni.. fék betétet cseréltem és jobb első féknyerget.2002.08havi 1.9dci 4 es Espace-en légtelenítés után járó motornál a fék pedál felpuhul..motor indítás nélkül kemény..kérdés milyen módszerrel lehet légteleníteni? köszönök minden segítséget..

Kacsabácsi_RC Creative Commons License 28 órája 0 0 41805

... tegnap takarítottam meg és kezeltem le a laas autójáról származó

téli szettet, be is tároltam, gondoltam, ha majd fékezünk a jövő vagy az utáni héten,

a kerék le - föl alkalmával átváltok én is arra.

Az előbb cigivel álldogáltam az erkélyen, itt a városban  +3oC van, a betonfaltól 1m-re.

Vájtszeműek láthatják, szállingózik valami, ami nem eső!

Bármennyire is szeretem és vártam már, ezt az egy napot még kibírhatná,

merthogy inkább beteszem a csomagtartóba a szettet és úgy megyek le az alföldre.

A láncot is beteszem, ki tudja!? 

Az üléseket viszont kiszedem,

nehogy Sanyibácsi SMS-ére hivatkozva bekotljon nekem oda valami raj ...   :-D

chypy20 Creative Commons License 28 órája 0 0 41804

nagyon köszi minden infót.

Igyekszem utána járni mert ez így nem tetszik.

Kacsabácsi_RC Creative Commons License 29 órája 0 0 41803

... (a só és a rizs is felveszi, törött lámpába rizst szórok mindíg!

(( egy Bp. - Miskolc után, már csak ki kellene piszkálni és beízesíteni )) ...   :-D

Flagstaff Creative Commons License 29 órája 0 0 41802

Nemtom merre laksz, de a nappali/éjszakai eltérésnek akár az éjszakai fagypont alatti hőmérséklet lehet az oka. Meg a nappali, megsüti a nap, belül magasabb hőmérséklet kívül viszont hideg az üveg. Relatív páratartalom ugye. Nyáron ugyanez a sörösüvegen gyöngyöző pára esete. A lényeg hogy a párásodás okát kell megkeresni, amitől a beltér páratartalma meg tud emelkedni, illetve annyira meg tud emelkedni hogy amiatt a hideg üvegfelületen kicsapódik.

Némi támpontot kaptál hozzá hogy mit nézz meg. :) Esetleg még annyit hogy ilyenkor elég nehezen szárad ki a szőnyeg ha netán vizes cipővel/esőben mostanság az egész család valahol ki-beszállt és telehordtátok vízzel az ilyenkor nagyon nehezen szárad ki.

Meg lehet próbálni macskaalommal is a páramentesítést, vagy ha elég Silica desiccant feliratú zacsit tudsz összeszedni akár azzal is. Cipősdoboz, etc a fellelési helye. Nem vagyok benne biztos, de asszem teherautós légszárító patront szétvágva is hozzájuthatsz nagyobb adaghoz. :-)

Előzmény: chypy20 (41801)
chypy20 Creative Commons License 1 napja 0 0 41801

Szia,

ez egyre bonyolultabb.bár renault ebben semmi sem egyszerű.

Tegnap használat után úgy tettem le hogy semmi nem volt az ablakon, reggel sem jelent meg a pára.

Viszont napközben meg igen. érdekes.

Azt még meg tudom nézni hogy fúj e minden hová, de hogy a belsejében mi van azt már nem.

Köszi.

Előzmény: vargachris (41800)
vargachris Creative Commons License 1 napja 0 0 41800

Szia!

Csak a saját példámon okulva kérdezem: minden terelőlapát rendesen működik? Mindenhova megy levegő, és olyan, amilyennek mennie kell? Az enyémben lent a dobozban sorra döglenek a szervomotorok. Utoljára az pusztult el, amelyik a jobb/bal oldal közt terel. Balra ment a meleg, jobbra a hideg. Volt, hogy a jobb felén semmit sem láttam kifelé. 

Abban a dobozban ha jól tudom 5db motor van.

Előzmény: chypy20 (41799)
chypy20 Creative Commons License 1 napja 0 0 41799

Rendben.

Az ajtó alját minden mosás után szárazra törlöm. De ezeket a nyilasokat még nem figyeltem meg.

Köszi mindent.

Előzmény: Flagstaff (41798)
Flagstaff Creative Commons License 1 napja 0 0 41798

Kinyitod az ajtót és az alsó élénél keress általában hosszúkás nyílásokat. Olykor az ajtóba gyárilag bespriccelt viasz is ki van csurogva itt úgyhogy elég könnyen felismerhető. kivéve ha mániákus ajtóalja és falctörölgető gazdája volt/van, mert akkor csak a likat látod. :-)

Itt az ajtón lévő páralehúzó mellett beszivárgó víznek kell távoznia, ha netán el van tömítődve a lik, az ajtóban lötyög némi víz majd ahogy melegszik a beltér elpárologhat.

Előzmény: chypy20 (41797)
chypy20 Creative Commons License 1 napja 0 0 41797

Hol vannak ezek a kifolyók. Hogy néz ki?

És azt hogy tisztítsam? Rongy és egy drótot nyomjak fel? :)

Előzmény: Kacsabácsi_RC (41793)
chypy20 Creative Commons License 1 napja 0 0 41796

Nem esső után.

Száraz időben is.

Köszi az infót.

Előzmény: Kacsabácsi_RC (41793)
chypy20 Creative Commons License 1 napja 0 0 41795

Ok.

Köszönöm az okosítást.

Előzmény: Flagstaff (41794)
Flagstaff Creative Commons License 1 napja 0 0 41794

Cseppents egy csepp hűtőfolyadékot valami meleg vasdarabra. Rögtön bevésődik a jellegzetes szaga az emlékezetedbe. :-)

Esetleg pucold meg nagyon-nagyon alaposan az első szélvédőt belülről. Még ha tisztának tűnik is akkor is lehet rajta kosz, amin a pára könnyebben megül. Ha netán kezdődő fűtőradi szivárgás van, ez a művelet sokáig tud tartani, mivel a kipárolgott fagyálló elég sokáig kenődik a szélvédőn, ronda foltokat hagyva tisztításkor. Hogy miért pont ott? Gyanítom hidegben auto módban leginkább oda nyomja a klímavezérlő a levegőt és ezért a kipárolgás ott ül meg. Másik lehetséges megoldás, hogy ideiglenesen meglazítod a kiegytartály sapkáját, így ha nincs nagy luk, nem szivárog a hűtőfolyadék a radinál (III-asnál ugye ez elég gyakori baj) és a párásodás is szűnik/kevésbé lesz feltűnő.

Persze könnyen lehet az is hogy amikor mégy,a klíma elindul (párátlanít) kicsapja a ködös párás levegőből a páratartalmat, ez nem ürül ki a lefolyócsövön majd megálláskor a még meleg fűtőradi újból elpárologtatja és az ablak felé nyitott terelőlemezeken keresztül a felszálló meleg páradús levegő kiül a hideg ablakra.

Nem igazán  ismerem a IV-es fűtési rendszerét, de mintha minden all-in-one a kocsi alján lenne egy boxban.

Előzmény: chypy20 (41792)
Kacsabácsi_RC Creative Commons License 1 napja 0 0 41793

... ha ez eső után jelentkezik, akkor nézd át az ajtó alján a kifolyókat.

(Ez típustól független javaslat)

MÁS!!!

(nem buzisan más, illetve Espace buziknak!!)

Lehetőség az ismerkedésre az itteni fórum társaknak,

valamint lehetőség újra talalkozásra az előző találkozókon megismerkedetteknek:

2018.VIII. 17 - 19. LXV?. (6?.) Renault Club Találkozó

("R-Day") MISKOLC
                        /  Ismerd Meg Hazád VI.!!!  /

Mindenki Név és Szülinapja!!!

Jelentkezni majd a szokásos módon, de, hogy könnyebb dolgom legyen,

csak is a  RENAULTCLUB  "Tali kiírások - Jelentkezések"  oldalon!!!

Aki járt már olyan Találkozón amelyet én rendeztem, az tudja mire számíthat. ...   :-))

http://www.renaultclub.hu/forum/index.php?topic=6654.msg285279#msg285279

- ha regisztrálsz az oldalra,

szépen kérlek kerek mondatokkal mutatkozz be az "Új Tagok Bemutatkozása" topikban.

Köszönöm.

A jelentkezési lista elindult!! ...

Előzmény: chypy20 (41790)
chypy20 Creative Commons License 1 napja 0 0 41792

hát nem tudom hogy van e fagyálló szag, igazából nem tudom milyen az.

pollenszűrű kb 1 hónapos, holnap megnézem van e viz vagy valami folyadék rajta vagy a helyén.

ez a cső nem tudom hol van és aknám sincs sajnos.

Ezt akkor inkább szerelővel tudom átnézetni?

Előzmény: Flagstaff (41791)
Flagstaff Creative Commons License 1 napja 0 0 41791

Enyhe fagyállószagot nem érzel? Klíma kivezetőcsöve ami a kondenzvizet vezeti ki, tiszta? Pollenszűrő nem koszos, nyirkos? A jelenség a leírás alapján olyan mintha valahogy nedvesség kerülne a légbefúvó rendszerbe aztán ez az első ablakon kicsapódna

Előzmény: chypy20 (41790)
chypy20 Creative Commons License 1 napja 0 0 41790

Hali

Azt szeretném kérdezni hogy ha megyek a kocsival majd megállok elintézem a dolgom és mire vissza megyek az első ablak belülről tiszta pára, ezt meg lehet szüntetni? Eddig nem volt ilyen.

Jó tudom töröljem le ronggyal. Miért kezdte el ezt csinálni? Mi rá a megoldás?

2005  IV-es benzin

Köszi.

shogi74 Creative Commons License 1 napja 0 0 41789

Szia, ment mail.

Előzmény: hazafia (41784)
Kacsabácsi_RC Creative Commons License 2 napja 0 0 41788

... nagyon szép dal köszi!!!

Tele is pakoltam a hajam (és a szakállam) hajcsavarókkal, meg a hálót rá,

felvettem a csini     kék alapon fehérpettyes     nylon pendelyemet,

meg a mamuszt barnazoknyival, balkezem a csípőmön,

és e dalt hallgatva jobbkezemben a fakanállal kavargatom a kelkáposztafőzeléket.

Hijába no! Akárhogy is tiltakozom, utolér engem is a technika!

Má' nem a SOKOL sistereg a kredencen,

lapitopiról énekel a szívemhezszólóan a "király", és itt van velem a kiskonyhámban!

(Nekem azt mondták meghalt!? Rútul becsaptak azt hiszem,

hiszen, tegnap meg a szomszédasszonynál énekelt ablakpucolás közben!!!) ...  :-((

Előzmény: Flagstaff (41787)
Flagstaff Creative Commons License 2 napja 0 0 41787
Előzmény: Kacsabácsi_RC (41785)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!