Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Bozsana 3 órája Creative Commons License 7557

elmentettem, köszönöm, most meg megyek enni mert megéheztem:)

Előzmény: cassano71 (7532)
Bozsana 3 órája Creative Commons License 7556

igen, én inkább a nadrág hosszúsága miatt érdeklődtem, egy térdig éröben beengednek e, v inkább maradjunk a hosszunál:) bár már nem lesz olyan meleg remélem. legutobb spanyolba mentünk oktoberben, 15-20fokra készülve, és szinte végig 30 volt.

Előzmény: 'szti (7531)
geodo1 2 napja Creative Commons License 7555

van egy tök jó ötletem! mi lenne ha a képeid feltennéd valahová és nyilvànossá tennéd? így akit érdekel szemezgethet belőlük, segíthet e híres azonosításban, biztos sokan nézegetnék meg. de aki meg nem akarja, az se érezné úgy, h szét vannak tördelve a topikok ahová beteszed a lábad, mind tartalmilag, mind 'látvànyilag'.

köszi, ha konstruktívan állsz fenti kéréshez.

Előzmény: panthera negra (7554)
panthera negra 2 napja Creative Commons License 7554

Természetesen és Isztambult (aka Konstantinopolist) járva mintegy 1400 képet készítettem. Szívesen megosztom mindenkivel és remélem megbíráljátok őket (fototechnicailag) és köszönöm előre is azon fórumtársaknak akik segíteni is tudnak némelyek beazonosításában.

Örülök hogy teccenenk a Bizánci császárok palotájának mozaikképei és addig is amíg újra beszélünk felteszek egyet, csak úgy, az esztétika kedvéért.....

.

Tigrisvadászok

Előzmény: pó_apó (7553)
pó_apó 2 napja Creative Commons License 7553

Basszus, hogy ember mi minden mellett elmegy, ahelyett hogy mindent alaposan megnézne...

Van még ilyen? Csak úgy, figyelem felkeltésnek?

Előzmény: panthera negra (7550)
Flower2000 2 napja Creative Commons License 7552

Nyilván ez valami képzelet szüleménye, mitológiai lény. Érdekes munkád lehet, szinte egy szórakozás, nem is munka. 

geodo1 2 napja Creative Commons License 7551

esetleg ezt kivesézhetnétek privát levelezésben is.

panthera negra 2 napja Creative Commons License 7550

Valóban off és elnézésedet kérem, csak az olasz műkincsrablókról eszembe jutott, hogy jó lenne ha a Seuso kincs is visszakerülne, mert nemzeti kincs és mint 248 darabos a világ ismert legnagyobb római ezüstkincslelete (a hozzá hasonló francia az 90 darabos és mind megvan).

.

EZ már on és ismét egy kép a bizánci császári palota mozaikpadlójáról Isztambulban, 2011-ben fotóztam, februárban. Az állatot Manticornak nevezik és az asszíroktól került át a rómaiakhoz. Ugyan ez az állat nemcsak Isztambulban, de a szicíliai mozaikon is feltűnik (Villa Romana Casale, Szicilia), de ez Isztambul. 

Előzmény: Flower2000 (7549)
Flower2000 2 napja Creative Commons License 7549

Engem ledöbbentett az a dokumentumfilm amit láttam róla, az, hogy hogy kezelték a fiatalember halálának körülményeit. De ez itt OFF.

Előzmény: panthera negra (7548)
panthera negra 2 napja Creative Commons License 7548

Valóban érdekes, és ha a könyvet nem is tudom odaadni, egy internetes linkkel alá tudom támasztani (közben javítom, mert a Seuso kincs darabjainak száma 248:

"Maga Halim Korban műtárgykereskedő – aki eladta a kincset – számol be egy levélben a többi darabról Lord Northamptonnak és ajánlja fel azokat is megvételre, szám szerint 187 ezüstkanalat, 37 ivócsészét és 5 tálat. További 16 tárgyról tesz említést két tudós Geraldine Norman ésDavid Keys 1990-ben, köztük egy olyan ezüsttálról, melyen Constantinus portréja látható. A kincsről készült dokumentum filmben Sümegh József egyik barátja, Strasszer István egy nagy, négyszögletű dobozról beszél, amelyről feltételezhető, hogy szintén a kincshez tartozik. Ő maga mesél továbbá egy ezüstkancsóról is, amit Sümeghnek sikerült eladnia. De még egy Krisztus monogrammal ellátott ezüsttálról is tudunk, melyet néhány kanállal, csészével és egy másik tárggyal együtt ajánlottak fel megvételre a Getty Múzeumnak 1998-ban. A már említett quadripusszal együtt így legalább 248-ra tehető a Seuso-kincshez tartozó tárgyak száma. "

Előzmény: Flower2000 (7547)
Flower2000 2 napja Creative Commons License 7547

Érdekes amit írsz.

Előzmény: panthera negra (7546)
panthera negra 2 napja Creative Commons License 7546

Igen... nekem is ez ötlött fel amikor a Kék Mecset mögött a bizánci (késő római) császárok palotájának romjai között bolyongtam. :))

.

A kiállítás, megdöbbentő és sajna nem fogom látni, mert Róma nagyon északra van tőlünk és kb. 12 óra vezetés Milazzobol így évente 3 alkalomnál többet nem járunk arra.

.

De mondok egy otthoni példát: a Seuso kincsek ismert darabszáma eleddig 258 (legutóbbi könyv szerint, bécsi műkereskedő nyilvántartása alapján) jelenleg ebből a hatalmas kincsleletből 14 darab helye ismert (7 Magyarország és 7 Anglia). :(((

Előzmény: Flower2000 (7545)
Flower2000 2 napja Creative Commons License 7545

Kösz, tényleg. Ő lehet az isztambuli gondolkodó. Ha már műemlékekkel foglalkozol arról hallottál, hogy töménytelen maffiától elkobzott műtárgyat állítanak ki Rómában? Svájcban volt a székhelyük, illegális ásatások folynak most is, nem csak régen. Pompeiben mesélte az olasz pompei idegenvezető, hogy ott is töménytelen holmit elvittek a romokból illegálisan.

Előzmény: panthera negra (7544)
panthera negra 2 napja Creative Commons License 7544

Ezt a képemet meg köszönetül küldöm (szintén Isztambul) és mintha egy korai Rodin lenne.....

.

Előzmény: Flower2000 (7540)
Flower2000 2 napja Creative Commons License 7543

Kis Aya Sofiának hívják.

Előzmény: panthera negra (7538)
panthera negra 2 napja Creative Commons License 7542

Hálásan köszönöm és van még pár beazonosítatlan isztambuli fotom, néha ezek közül felteszek egypárat remélve hogy tudásotok és helyismeretek segítségemre lesz.

Isztambul élmény és csoda, és annyi látnivaló van, hogy sajna én sem emléxem mindenre mit is fotózgattam. 

Előzmény: Flower2000 (7539)
Flower2000 2 napja Creative Commons License 7541

A 670 közül a 15.

Előzmény: Flower2000 (7540)
Flower2000 2 napja Creative Commons License 7540

Ez a 15. Isztambul nevezetességei közül a turisták szerint. Nem rossz helyezés.

Flower2000 2 napja Creative Commons License 7539
panthera negra 2 napja Creative Commons License 7538

Hátha valaki tud segíteni. Mecset, Isztambul, saját kép csak elfelejtettem melyikben készült, talán valaki be tudja azonosítani.

zsizsikke 3 napja Creative Commons License 7537

Oh, ha én egyszer végre arra járok, a kumpirt miattad fogom megkóstolni. Rég elérted, hogy "kötelező" legyen nálam...

Előzmény: cassano71 (7536)
cassano71 3 napja Creative Commons License 7536

És tényleg. De ezt csak most látom:-))

Előzmény: zsizsikke (7535)
zsizsikke 3 napja Creative Commons License 7535

Hogy pontos legyek, a "második részét":)

Előzmény: zsizsikke (7534)
zsizsikke 3 napja Creative Commons License 7534

De hiszen én is ezt ajánlottam...:)))

Előzmény: cassano71 (7532)
neomedia 3 napja Creative Commons License 7533

jo oldalon probaltad?

itt igeny szerint keszitik es a pultos-ember nagyon diszkreten SORT is adott:)

Előzmény: pó_apó (7529)
cassano71 3 napja Creative Commons License 7532

Ajánlom gasztronómiával kapcsolatos egyik korábbi hozzászólásomat:-)

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130599824&t=9113334

Annyit módosítanék, hogy a Ciya többek szerint ( szerintem is ) utóbbi időben erősen elkqrvult, kaja jó, de a hely hangulatának, az áraknak és a kiszolgálás milyenségének nem igazán tett jót, hogy járnak oda "áldozni" a turisták:-)

A Namli Gourmet-et viszont ajánlom továbbra is.

A balik ekmek amúgy szerintem jó, de nagy gasztronómiai csodát ne várj azért tőle, egy halfilé kis zöldséggel megspékelve kenyérben, ennyi.

Előzmény: Bozsana (7527)
'szti 3 napja Creative Commons License 7531

tulképpen sehol nem illik bemenni egy templomba fedetlen vállal. még itthon sem.

persze vannak olyan erősen vallásos országok, ahol be sem engednek, ha nem vagy megfelelően öltözve

Előzmény: Bozsana (7521)
jobbhorog 3 napja Creative Commons License 7530

Ott a halpiacon a lepukkant környezet maga egy élmény :-) 

Előzmény: pó_apó (7529)
pó_apó 3 napja Creative Commons License 7529

http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g293974-d2243841-Reviews-ZiyaBaba-Istanbul.html

Árban-ízben- mindenben a legjobb:-) És egyben jó helyen!

Bár sokan dícsérgették itt is a galatás halasokat, nekünk egyáltalán nem volt egy nagy élmény.

Nagyüzem, eléggé íztelen, v. túlsütött halak. De lehet, hogy csak pecchünk volt.

zsizsikke 3 napja Creative Commons License 7528