Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Bedna Creative Commons License 10 órája 0 0 8142
aszofi Creative Commons License 2015.04.20 0 0 8141

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: TR FX (8132)
aNUBI19 Creative Commons License 2015.04.19 0 0 8140

Bocs, de erről már rég is szó volt itt, és úgy emlékeztem, mintha  Te is említetted volna akkor. Bocs össze kevertelek valaki mással.

Előzmény: COOP (8138)
Gio1977 Creative Commons License 2015.04.19 -3 1 8139

Naszoval. Leteszteletem 4 kulonbozo utazasi lehetoseget, Budapest-Isztanbul vonalon repulovel.

Az eredmeny:

1. Turkish -Lehetetlen versenyezni veluk szolgaltatas szempontjabol, ok meg tudjak, mit is jelent a vendegszeretet. A gep kenyelmes, pontos, a stewardesek kedvesek, igazabol nem tudok hibat talalni veluk. Nem csak a masik harom, de nyugodtan mondhato europai szinten is verhetetlenek.

2. Pegasus -Itt azert mar erezheto volt a "normal"-fapados kozti  kulonbseeg, de meg ez is elfogadhato volt. Isztanbulban cso volt, es nem busz, de kifele sem kellett a satorban szenvedni. Viz ingyen, a hely viszont latvanyosan kissbb volt es a gep sem volt mai darab

3. Mas legitarsasag (esetemben Alitalia). Egy igazi erv szolt mellette, kb $100-al volt olcsobb, int a Turkish ugyanarra az idore, plusz meg soha nem lattam Romat. Kozel egy evtizede van arany/platina Air France kartyam, de ezeddig csak egy alkalommal hasznaltam Alitaliat egy Lagos-Accra-Milano-Budapest uton, viszont ott business class volt, igy kellemes emlekeim voltak roluk. Nos, ez gyokeresen valtozott meg. Hihetetlen lepukkant gepek, 0 service (dugjak fel a seggukbe a harom szem koktel kraker-t, amt adnak), bunko es erdektelen stewardesek, hasznalhatatlan on line felulet, ha en nem kerdem, senki nem ertesit, hogy a jaratot toroltek, a magyar ugyfelszolgalaton orakon at csorogtem, senki nem vette fel, gyakorlatilag hulladek

4. Wizz Air. Na ez volt tenyleg a legalja. a 0690-es ugyfelszolgalatukkal, ami ugy kulfoldrol nem is hivhato, a nulla segitokeszsegukkel, a repteren felallitott "satorral", de leginkabb az utasokkal, akik ossze vissza tolakodnak mar a becheck-olasnal, konyorognek a 36-38 kilos csomagjaik feladasakor, felreloknek indenkit a sorban, hogy elorerohanhassanak, sajnalnak 7 Eurot (!!!!) az Extra legroom szekekert, de minden masodik vagy nekiall konyorogni a stewardeseknel, hogy hadd uljon oda, vagy megprobalja figyelmen kivul hagyni oket, es csak azert is leulni, mert hogy o ugy tudta, hogy itt barhova lehet ulni.  Ahhh..  Leginkabb az ugyfel"szolgalat" haboritott fel, de a nepek is erdekesek voltak na. Mintha eletukben nem ultek volna meg gepen, ami azert volt erdekes, mert valahogy csak el kellett mar legalabb egyszer jutni valahogy Isztambulig...

COOP Creative Commons License 2015.04.19 0 0 8138

A Fekete-tengerhez? Igen, csak azt hittem van valami más is. Amúgy meg nem próbáltam...

Előzmény: aNUBI19 (8133)
aszofi Creative Commons License 2015.04.19 0 0 8137

oh, az előző kérdésem azt hiszem itt akkor már meg is lett válaszolva :-))

Előzmény: TR FX (8132)
aszofi Creative Commons License 2015.04.19 0 0 8136

Köszönöm szépen!

De (bocsi, hogy ennyire értetlen vagyok), de akkor - mondjuk itthon - megyünk az ellenőrző kapukhoz, szalagokhoz akkor ott előtte szokták elkérni és scannelni a beszállókártyán lévő adatokat.

Akkor ebben az esetben csak mutatok egy kódot és mehetek tovább?

Feladandó cuccunk nem lesz, csak kézi poggyász.

Előzmény: COOP (8130)
aszofi Creative Commons License 2015.04.19 0 0 8135

oh tehát akkor ha bármilyen kütyün megvan a kód akkor annyi elég is , szuper :)

Előzmény: Christy666 (8129)
Christy666 Creative Commons License 2015.04.19 0 0 8134

25 E busz Kabatasból Sariyerig .

Közben le lehet szállni Rumeli Hisarinál megnézni az erődöt , majd vissza buszra és irány Sariyer( Haci Ömer megálló ) .

Mi itt kajáltunk és nem a parton hanem beljebb a településen .Majd komppal át Anadolu Kavagiba .

Ott fel az erődhöz , tényleg nem nagy szám ,de a kilátás megéri .

Komppal vissza Eminönübe , jó sokan lesznek rajta :-)

A busz út szerintem is szép volt , mi hétköznap voltunk alíg voltak rajta .

Ugyanezzel a busszal tudsz az Ortaköy dzsámihoz is menni , ha korán neki indulsz belefér .

Előzmény: pó_apó (8123)
aNUBI19 Creative Commons License 2015.04.19 0 0 8133

De hát ezt Te is tudod, az E25 ös buszról van szó. kb 1 órás út, de hétvégén nem ajánlott.

Előzmény: COOP (8131)
TR FX Creative Commons License 2015.04.19 0 0 8132

Igen, a Turkish Airlinesnál a reptéri utasfelvétel ingyenes, amit eberek végeznek el, nem kell automatával szórakozni,mint a KLM-nél (ami amúgy nem rossz dolog amikor éppen rendesen működik), bár kósza emlékeim szerint Atatürkön van automata is. Ebben az esetben csak be kell állni a check-in sorban, adni az útlevelet ők meg nyomtatják neked a beszállókártyát.

Ha az automatából/online már nyomtattatok beszállókártyát akkor annyival vagytok előrébb, hogy nem kell végigállnotok a hosszabb Economy class-os check-in sort, hanem az online chekines/ Business class sorban kell csak feladni a csomagot, ha van.

Foglalási kódal vagy e-ticket számmal tudjátok magatokat becheck-olni online, de ezt sajnos tényleg csak 1 nappal korábban lehet, az alábbi linken:

https://www4.thy.com/onlinecheckin/start.tk?lang=en

Előzmény: aszofi (8128)
COOP Creative Commons License 2015.04.19 0 0 8131

ez engem is érdekelne: milyen bus, milyen jármű. Honnan és mikor indul hová megy, mit érdemes megnézni, akár 2 napra is ! :)

Előzmény: pó_apó (8123)
COOP Creative Commons License 2015.04.19 0 0 8130

A Wizz-nél indulás előtt 30 nappal meg tudod csinálni az utasfelvételt.

Isztambulban a Wizz-nél sincsen on-line check-in.

Mivel a Turkishnél erre semmi szükség, így ha valaki mégis akarja 24 órával indulás előtt lehet megtenni.

vagy a reptéren (BUD) az automatából.

Ha mégis megteszed még itthon, akkor a Turkish oldalán kell megtenned, e-ticket számra hivatkozva.

Senki sem fog linket küldeni, még emlékeztető mélt sem a chek-inre!

Christy666 Creative Commons License 2015.04.19 0 0 8129

Mi nem nyomtattunk beszállókártyát , a mobilon vittük a kódot és nem kellett más semmi . Atatürkön azt sem kérték , hanem csak útlevél és meg is voltunk az online check in pultnál .

aszofi Creative Commons License 2015.04.19 0 0 8128

Most lehet hülyének fogok tűnni...sebaj :) (meg nem is kapcsolódik szorosan a topicban tárgyalt városhoz)

de

pl. bármelyik fapadosnál (amivel eddig utaztunk) x nappal az indulás előtt megcsináltam az online utasfelvételt, kinyomtattam a beszálló kártyát (oda-vissza útra) és a helyszínen már csak felmutattam

a Türkisnél ezek szerint ezt legkorábban az indulás előtt 24 órával tudom megtenni?

de 

itthonról nem tudok nyomtatni (elmenni meg ezért valahová nyomtatni problémásabb), akkor ezek szerint a beszálló kártyát a reptéren is el tudom készíteni - Budapesten és visszafelé Isztambulban is, plussz költségek nélkül?

kint ez hogy működik?

Amszterdamból jövet egy automatából tudtunk nyomtatni...Isztambulban ez hogy van?

és ha mégis az online utasfelvételnél maradok, akkor a Türkish oldalán kell ezt megtennem (csak mert ugye a jegyet a Tripsta-n keresztül vettem...ezért kérdeztem, hogy ők küldik-e linket)

Előzmény: TR FX (8121)
aszofi Creative Commons License 2015.04.19 0 0 8127

én is arra értettem :)

Előzmény: cassano71 (8124)
aszofi Creative Commons License 2015.04.19 0 0 8126

jól hangzik 

Előzmény: Christy666 (8122)
aszofi Creative Commons License 2015.04.19 0 0 8125

akkor jó :)

Előzmény: TR FX (8121)
cassano71 Creative Commons License 2015.04.19 0 0 8124

Ez a géplekésés inkább SAW esetében játszik mivel oda ugye busszal megy ki az ember és azt tényleg érintheti a dugó. Atatürkre a metró kimegy akkor is ha a felszínen lebénult a fél város mondjuk.

Látnivalók, kaják, közlekedés stb. miatt olvass vissza a topikban. Elképesztő mennyiségű információt fogsz találni, csak győzz szelektálni:-)

Előzmény: aszofi (8118)
pó_apó Creative Commons License 2015.04.18 0 0 8123

"Lebuszoztunk a Fekete tengerig és komppal vissza Eminönübe ."

Hoppá! El lehetne egy cseppet veszni a részletekben?

Előzmény: Christy666 (8122)
Christy666 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 8122

Nem küldenek emlékeztetőt , és igen , 24 órával előtte lehet csekkolni .

Szép időt fogtunk ki , 13 fok és napsütés . Nyíltak a tulipánok , és hétköznap lévén nem volt tömeg ! Gülhane csodás volt .

Mivel már sokszor jártam itt , csak érintettük a tipikus látnivalókat ( volt velünk először itt járó barát ).

Lebuszoztunk A Fekete tengerig és komppal vissza Eminönübe . Nagyon szép delfin családot is láttunk .

Kandalar Pazarin piacoztunk , és Hodja Pasha ezúttal sem maradt ki .

Eyüpben voltunk a pénteki imán , és utána  egy jót kajáltunk ott . Ajánlom az itt lévő éttermeket , olcsó és nagyon jól főznek .

Ettünk egy jó balik  ekmeket , illtve Ortaköyben kumpírt .

Csavarogtunk reggeltől estig élveztük a várost .

Előzmény: aszofi (8119)
TR FX Creative Commons License 2015.04.18 0 0 8121

Turkish-re 24h-val indulás előtt nyit az online check-in. Nem rémlik, hogy küldene emlékeztető emaileket, de ezt azért biztosan nem feljtitek el! Ha meg mégis, hát max becsekkoltok majd a repülőtéren, az is ingyen van!:-)

Előzmény: aszofi (8119)
COOP Creative Commons License 2015.04.18 0 0 8120

én ezen a vonalon a taxit sem hanyagolnám: 20 euro vagy előre foglalva transzferbusz, ha nagy csomagok vannak 5 euro/fő :) és 20 perc az út, ha nincsen a Kennedyn dugó :)

Előzmény: cassano71 (8113)
aszofi Creative Commons License 2015.04.18 0 0 8119

Mi is pont így fogunk érkezni és indulni :)

A becsekkolás itt hogy megy? Eddig leginkább fapadossal utaztunk. Malévvel ezer éve...

Ja és én foglalási rendszeren keresztül vettem...ilyenkor az van, hogy - mint pl. a wizznél küldenek értesítést, hogy lassan eljött az on line utasfelvétel ideje, vagy nekem kell figyelnem?

Ill. mikor KLM-el mentünk akkor meg ott helyben kellett megcsinálni az utasfelvételt.

Már azért jó párszor repültünk, de ez mindig egy -számomra legalábbis - izgalomra adó lehetőség :)

Milyen volt most a város? Merre jártál? Képek esetleg?

Előzmény: Christy666 (8115)
aszofi Creative Commons License 2015.04.18 0 0 8118

Na akkor megnyugodtam :)

Hát az idő az nagy úr, és ahogy olvasom egy-egy jobb képességű dugó esetén az eleve sem túl rövid út némileg még hosszabbra sikerül, ami oda felé esetleg csak bosszantó lehet, nade vissza felé ... esetleg egy jó kis géplekésés is bejátszhat.

Előzmény: cassano71 (8113)
iszisz Creative Commons License 2015.04.18 0 0 8117

Sziasztok! Jún. 30-án baromi kedvező a Wizz ár (DC-vel meg pláne) Isztambulba, szerintetek elviselhetetlen a meleg akkor már?

Christy666 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 8116

Ja és nekem a reggel 9 -es indulás kifelé , és 18 -as vissza nagyon bejött :-)

Előzmény: Christy666 (8115)
Christy666 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 8115

Most jöttem haza nem túl régen kb 2 hete . Turkishel jöttem és mentem , csak ajánlani tudom őket  , nagyon jók minden szempontból .

Mivel benne a csomag az árban , közek ugyanott vagy mint a Wizzel ,viszont olcsóbban, és gyorsabban  bejutsz a központba .

Előzmény: aszofi (8112)
oleandro Creative Commons License 2015.04.18 0 0 8114

én olcsóbban vettem turkish jegyet a viszérnél a novemberi maratonra. A sok egyében túl ráadásul a menetrendje is kedvezőbb.

cassano71 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 8113

Turkish teljesen jó, sőt, egyik legjobb légitársaság jelenleg. Elég komoly árverseny mostanság ezen a vonalon, repül Turkish, Wizzair és Pegasus is ezért vannak jó árak.

SAW-ról sem olyan szörnyű a bejutás, de az Atatürkről tényleg gyorsabb/könnyebb. Egy metró + villamos kombóval hamar bent vagy, a villamos Laleli, Sultanahmet, Sirkeci negyedeken megy keresztül szóval ha ott lesz a szállásod valahol akkor akár 1 órán belül is ott lehetsz a reptérről.

Előzmény: aszofi (8112)