Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

nagy_kata89 1 napja Creative Commons License 7052

Nem, semmi ilyen sincs az okok kozott, 4en mentunk volna ket par de az ismerosok szakitottak.

De azert koszi.

Es koszonom a tobbieknek is. 

Előzmény: aNUBI19 (7051)
aNUBI19 2 napja Creative Commons License 7051

Szia! Nem írtad, hogy a 4. fő miért nem megy? betegség? Ha igen, akkor arra a napra kérjetek orvosi igazolást,  és panaszba meg lehet írni, és kérni a jegy árát kreditben.

Előzmény: nagy_kata89 (7048)
neomedia 2 napja Creative Commons License 7050

en mindig becsekkolom magam az eldobott jegyekre is

semmit nem vesztesz, viszont nyerhetsz, ha torlik, sokat kesik

nincsenek erkolcsi aggalyaim a legitarsasagokkal szemben

COOP 2 napja Creative Commons License 7049

-bal oldal jó, bár sok mindent nem látni, leszállás előtt röviddel a tengert, meg a Herceg szigeteket, bár most azt sem láttuk, valahogy messzebbről szállt be...

-szerintem a 4. utassal nem kell foglalkozni

- nincsen SAW-on netes utasfelvétel, több mint 2 órával a gép indulás előtt nyit a c/in pult az indulási oldalon. Szerintem azért szüntették meg, mert ellenőrzik a kézipoggyászokat és matricáznak is. Meg fogod találni ki van írva hová kell menni, általában 3 pult van és sorok fognak már 3,5 órával előbb állni, mert a táblák is ki vannak téve...

nagy_kata89 2 napja Creative Commons License 7048

Sziasztok!

Meg ket kerdesem lenne. 

Az egyik hogy odafele a repulo melyik oldalan erdemesebb ulni, talan mintha az remlene, hogy a bal. Valaki meg tudna ezt erositeni?

A masik, hogy visszafele ne engedelyezett az internetes utasfelvetel. Meg sosem repultem maskent es nem is tudom mi a menete. Valaki segitene ebben? Merre keressek mit a SAWon?

Plussz egy olyan problemam lenne, hogy 4 fore vettem jegyet de csak 3an megyunk. A harom embert becsekkoltam meg i van a beszallokartya a negyediket nem. Kell vele valamit csinalnom, vagy jo lesz ez igy?

Koszonom a segitseget

zsizsikke okt. 18. Creative Commons License 7047

A Népszínház utcai török boltban pl.elég jót lehet kapni.

Előzmény: ildikol (7046)
ildikol okt. 18. Creative Commons License 7046

Persze, írtátok, de aki először megy oda, annak gőze sincs( nekem legalábbis nem volt ),h ezek utcanevek, városrészek, vagy mifenék:) Mindenesetre legközelebb tudni fogom.

Szóval köszi még egyszer:)

Bpen ( vagy környékén ) nem tudtok jó balkavást?

Előzmény: COOP (7044)
COOP okt. 18. Creative Commons License 7045

Vásárolni még Eyüpben is jó és érdemes. Helyiek járnak oda, így értelemszerűen szép és minőségi dolgaik vannak, turistás dolgok nélkül.

Van ott egy csomó nagyon szép minőségi cipőbolt-is.

Előzmény: COOP (7044)
COOP okt. 18. Creative Commons License 7044

Vásárolni szép dolgokat nem a bazárban kell, hanem Laleliben keresődni, de ezt is írtam már korábban.

Sőt a Boszporusz-hidat is írtuk, hogy gyalog tilos rajta  a közlekedés, kivéve évente egyszer a maratonfutás alkalmával. :)

Előzmény: ildikol (7042)
llaci10 okt. 18. Creative Commons License 7043

Át lehet futni a Boszporuszon évente egyszer az isztambuli maratonon. Ha jól tudom, novemberben lesz.

http://isztambul.info/blog/?s=maraton

Előzmény: ildikol (7042)
ildikol okt. 18. Creative Commons License 7042

Sziasztok,

megjöttünk Isztambulból, köszi még egyszer a sok segítséget. Az útmutatásokkal simán beértünk a Galata hídig. A tranfszer E10/E11 busz, ill Kadiköytől Eminönüig hajó kb másfél-két óra volt.

A hotelünk ( Sireci Emek Hotel ) szuper volt, minden közel, rendes kis szoba, napi takarítás, kedves személyzet, stb ), csak ajánlani tudom.

Végül nem találtuk meg a Sulejmani Hamamot, hanem a Cembelitába mentünk, ez autentikusabb talán, külön női és ffi hamam volt, nem páros/családos, de nagyon élveztük, maximálisan elégedettek voltunk.

Gyönyörű bőr férfi cipőt, ingeket vettünk nagyon olcsón, de ugyanezt nőknek sehol nem találtam. Hol lehet venni szép női ruhát, cipőt armani és hasonló irreális márkajelzések nélkül jó áron? Egy szép cipőt láttam a grand bazarban, 30 líráról indultunk, neki se álltam alkudozni. Ha ebben még tudtok segíteni, akkor azt elraktározom a következő túrára. Ilyesmit keressek az ázsiai oldalon?

Megnéztük a topkapit háremmel, a grand bazart, a fűszerbazárt, a hagia sofiát, a kék mecsetet és az új mecsetet is. Át akartunk futni a bosphorus hídon, de kiderült, hogy az egy gyorsforgalmi út, nincs gyalogos forgalom. Azért futottunk egy jót a bosphorus mentén, bár úgy néztek ránk, mint az ufókra:) Ennél több nagyon bele sem fér két napba, legközelebb hosszabbra tervezzük.

Pénz felvenni automatából ( talán ez a váltásnál olcsóbb ), ill pénz váltani kb mindenhol tudtunk. az emberek kedvesek, segítőkészek voltak mindenhol.

Nekem egy dolog volt csak, ami árnyékolta az utat, de ez sajnos minden ilyen nagyvárosban "normális": a sok koldus. Gyerekek cipő nélkül az utcán kucorogva, szörnyű..

Ettől eltekintve Isztambul szuper hely!!!

nagy_kata89 okt. 17. Creative Commons License 7041

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Nodle okt. 17. Creative Commons License 7040

Sziasztok!

November elején megyek Isztambulba Wizz Airrel és szeretnék eljutni Yenikapi kikötőig, mert ott van mellette a szállás. Mindenhol kerestem már eddig sikertelenül, hogy Kadiköyből megy-e ferryboat közvetlenül Yenikapiba.
Kitudnátok segíteni egy linkel, vagy pár jó tanáccsal? :)

neomedia okt. 17. Creative Commons License 7039

E11 teljesen jo, ez jo menetrend

http://www.iett.gov.tr/tr/main/hatArama/hatsaatleri/E-11_SAB%C4%B0HA-G%C3%96K%C3%87EN-HAVAL%C4%B0MANI---KADIK%C3%96Y-%C4%B0ETT-Otob%C3%BCs-Sefer-Saatleri/&yazdir=yazdir

70 perc volt a leghosszabb kijutas, ha dugo van (valahol mindig van) a Havatas is pont ugy all

Előzmény: nagy_kata89 (7036)
COOP okt. 17. Creative Commons License 7038

nem E 10/11, hanem a Havatas busz, ami 1 helyen áll meg kifelé, befelé szintén. Az az Express busz, igaz 9 líra az út mert nem helyijárat.

Előzmény: nagy_kata89 (7036)
neomedia okt. 17. Creative Commons License 7037

a Birlik nem turistas helyen van, gyalogosan talan oda sem talaltok:) 

fasza felturt utak es komolyabb koborkutyak

viszont a szomszed utcaban van ez, ezert mindig elmaszunk a kornyekre:

http://www.vefa.com.tr

terdesnek nem ajanlom:) 

a Dualishoz is maszni kell, ez nem annyira veszes

terdesnek joszivvel ezt sem ajanlanam:) 

neznek valamit a Hudavendigar cad kornyeken, ez a villamos utvonala, innen a Topkapi fele lejtos, vissza enyhe emelkedo, de konnyu seta

Előzmény: nagy_kata89 (7033)
nagy_kata89 okt. 17. Creative Commons License 7036

Köszönöm szépen a válaszokat.

Szerintem pénteken akkor elindulunk valamikor reggel, inkább a reptéren várakozzunk minthogy lekéssük. De akkor a hajó , e10/e11 megoldás lesz a legjobb?

COOP okt. 17. Creative Commons License 7035

Nekünk 2 hete nem volt elég 2,5 óra kijutás a reptérre, hatalmas a forgalom és ahogy látom egyre nagyobb.

Autóval buszos transzferrel meg sem próbálnám, mert arra szerintem 4 óra sem elég :(

pó_apó okt. 17. Creative Commons License 7034

Az emelkedőket nehezen lehet megúszni, lévén Isztambul elég hegyes város. A Dualis-ból a bazár felé rendes emelkedős utcák vannak, valamivel enyhébbek a Kék Mecset stb. irányába.

A térkép alapján a Birlik eleve egy dombon van, az Aranyszarv felé lefelé kell menni, a bazár, Kék Mecset nagyjából vele egy szinten, de ezt nem kell szó szerint érteni, vannak kisebb-nagyobb emelkedők, lejtők.

Nagyon úgy tűnik, hogy mindkét helyhez nemigen megy tömegközlekedés, azaz villamos, amikor beértetek a városba érdemes taxit fogni. Gyalog a kikötőből bármelyik úgy jó fél óra séta, csomagokkal.

A környék mindkettőnél jó, egyiknél ezért, a másiknál azért :-), más-más részeit látjátok a városnak.

Visszafelé akár péntek, akár mi, én 2 órát rászámolnék a gyűjtőtaxira is -ezt a hotelek megszervezik nektek-, még ha nincs dugó, akkor is.

Pénzváltáson kár aggódni, olyan nagy diferenciák nincsenek és a turistás részeken vagy a bazárban akad bőven pénzváltó.

nagy_kata89 okt. 17. Creative Commons License 7033

Sziasztok!

November 3-án indulunk és pénteken jövünk vissza Isztambulból.

A bejutást már megnéztem, és igyekeztem visszaolvasni minél több információt, de lenne pár kérdésem.

Először is a wizz törölte a keddi járatot, így megyünk hétfőn, ezért új szállást kellett foglalnom.

Kettő között vacilálok és azoktól kérdeznék, akik voltak már Isztambulban, hogy mlyik van jobb, könnyebben megközelíthető helyen? (Az egyik ember aki velünk jön épp térdműtét előtt áll, így nagy emelkedők pl kizártak lennének., illetve a környék is számít.)

http://www.booking.com/hotel/tr/birlik-apart.hu.html?sid=2de7ee6d1a1677592d5f773bdd7d93c9;dcid=1;no_rooms=1;req_adults=2;req_children=0&

vagy

http://www.booking.com/hotel/tr/dualis-otel.hu.html?sid=454b3d9293644d0d36a0f1dd01bf77e1;dcid=1;no_rooms=1;req_adults=2;req_children=0&

És hogyan juthatunk el a szállásokra? Eminönüből villamos és séta, vagy gyalog a kikötőből vagy esetleg valami busz?

A másiki pénzváltót merre keressünk? Nem szeretnénk kimenni emiatt a városból, jó lenne ha valamerre a városban tudnánk váltani. Viszünk valamennyi lírát, hogy a kártyát feltölthessük, de a többi euróban szeretném vinni. Így még mindig megéri jobban ?

Köszönöm azoknak, akik írtak az ételekről, kicsit kitágult a világ ilyen téren számomra, és remélem sikerül majd sokfélét kipróbálni.

És még annyi, hogy visszafelé mennyivel előbb érdemes elindulni a reptérre? Péntek délelőtt várható nagy forgalom?

Köszönöm

nanu77 okt. 16. Creative Commons License 7032

Én nov 30-dec 5. Apukámat viszem a szülinapjára (wizz). 

Valaki esetleg jön még olyankor?

s_abel okt. 15. Creative Commons License 7031

Sziasztok!

Mi november 13-16 között megyünk Isztambulba, TK. légitársasággal. Valaki ebben az időpontban nem tervezi az utazást?

brainshare okt. 15. Creative Commons License 7030

SZiasztok,

Van két "nevezetesebb" egésznapos Boszporusz túrát szervező cég.

Az áron (20 ill. 25 TL) , a nevén :-) és az indulási helyén kívül milyen lényeges különbség van? Gondolok a sebességre, a kényelemre, a kiegészítő fedélzeti szolgáltatásra ha van, a hajók típusára, stb.

Şehir Hatları

és a 

Dentur Avrasya

amiről többen is írtak.

Köszi, holnapután utazunk 18-22-ig leszünk ott (Wizzair), egy kis esőt jósoltak, de utána tiszta idő. Drukkolunk, ne legyen akadály.

ramazan okt. 11. Creative Commons License 7029
pó_apó okt. 11. Creative Commons License 7028

Hát -hideg. :-)

Kirgizke: megírtam, amit tudtam. Tlos is remek!

Előzmény: malazs (7027)
malazs okt. 11. Creative Commons License 7027

Bizony a göynükhöz séta van, de nem feltétlen azt jelenti hogy novemberben fürdőzni kellene benne :-) Maga a látvány ami gyönyörű, amúgy rohadt hideg a vize annak nyáron is :-)

Leginkább a Düdenre értettem hogy mi is nem jó abban novemberben, szerintem akkor az pont ideális ;-)

Előzmény: pó_apó (7025)
kirgizke okt. 11. Creative Commons License 7026

Hello Apó!

A Türkiye c. Topikba is átjöhetnél/jöhetnének, némi segítségre lenne szükségem. Köszi. 

Előzmény: pó_apó (7025)
pó_apó okt. 11. Creative Commons License 7025

Hagyjuk a csudába, mi fér bele és mi jó vagy jobb, de egy kicsit elbizonytalanodtam, nagyon örülnék, ha segítél, tényleg.

Göynük kanyon: emlékeim szerint a dolmustól még egy jó darabig gyalogolni kellett befelé, aztán a kanyonban talán még a vezető, meg a sisak és a mentőmellény is kötelező lett volna.
?

Vagy rosszul emlékszem?

(És március lévén elég hideg volt a víz :-)

Előzmény: malazs (7004)
cassano71 okt. 10. Creative Commons License 7024

Ez elég korrekt, pl. jövő márciusra is 60 €-s retúr jegyek és ugye feladott poggyász benne + nagy kézi.

Előzmény: neomedia (7016)
aNUBI19 okt. 10. Creative Commons License 7023

Köszönöm szépen.

Előzmény: neomedia (7016)