Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Flower2000 Creative Commons License 7 órája 0 0 8061

Ez isztambuli föld vagy magyar? Közelemben 1-2 tulipán már kinyílt, gyanítom ez is nálunk van és nem Isztambulban.

Előzmény: pandabarát (8060)
pandabarát Creative Commons License 8 órája 0 0 8060

Kezdenek nyílni a tulipánok!

blaze73 Creative Commons License 4 napja 0 0 8059

Majd 3+ hónap múlva, én 0625-28 között leszek csak ott.  Szóval erre várni kell :) 

Előzmény: Flower2000 (8058)
Flower2000 Creative Commons License 4 napja 0 0 8058

http://wmn.hu/category/vim/

Te is beírhatsz az ő blogjába ide. Biztos örülne a te isztambuli tapasztalataidnak.

Előzmény: blaze73 (8057)
blaze73 Creative Commons License 4 napja 0 0 8057

Nem, nem én vagyok D.Toth Krisztina :) :) 

Előzmény: Flower2000 (8055)
Gio1977 Creative Commons License 4 napja 0 0 8056

Elofordul. En Londonnal vagyok igy, egyszeruen nem szeretem es kesz. 

Mondjuk az is iaz, hogy en erosen napfuggo vagyok, ha nincs jo ido hosszu tavon, el van cseszve az egesz kedvem.

Nem tisztem eroltetni Isztambult, teny hogy van meg 1000 nagyon erdekes varos, plusz nincs is igazan messze, 70 evesen is el tudtok megint jonni meglatogatni

Előzmény: Tojglius (8053)
Flower2000 Creative Commons License 4 napja 0 0 8055

nagyon tetszik, te csináltad?

Előzmény: blaze73 (8054)
blaze73 Creative Commons License 4 napja 0 0 8054
Tojglius Creative Commons License 4 napja 0 0 8053

Hát igen, mások vagyunk... így szép az élet... :)

Tényleg nem tudom, hogy az idő "rontotta-e el" ennyire az összbenyomást (mondjuk máshol is voltunk már ilyesmi időben és azt szerettük "ennek ellenére"), de valahogy az volt mindkettőnk érzése, hogy szép és jó és hangulatos és látni kellett és élmény volt, de nem az a város ahová visszamennénk mint mondjuk egy London vagy Párizs... (ok, közhelyes példák :D)

Egyébként hétköznap voltunk (igaz trotty időnk volt) és nem volt semmi ami zavaró/idegesítő lett volna kifejezetten és emlékezetesen, se a tömeg (turistás helyeken sokan voltak, de nem tömeg, a "helyi tömeg" meg a fűszerbazár melletti egykét utcát kivéve szintén abszolút kezelhető volt) se a leszólítgatások se semmi...

egyszerűen minket nem csapott meg a hangulata...

Előzmény: Gio1977 (8051)
oleandro Creative Commons License 4 napja 0 0 8052

Még amúgy is korai lenne március közepe. Isztambul azért nem olyan mediterrán, mint mondjuk Roma v. Barcelona.

Előzmény: Flower2000 (8048)
Gio1977 Creative Commons License 4 napja 0 0 8051

Meglepo. Bar az ido pocsek volt a hetvegen (is), azert Isztanbult bejarni, megismerni, hosszu hetek kerdese. Ami manapsag mar engem is zavar, az -foleg hetvegenkent- a borzaszto tomeg, meg meg egy par aprosag, de az a lakok hibaja, nem a helye. Ha hetkoznap tudtok jonni, es jobb idoben, egy szenzacios vilagvarost talaltok, ami szerintem a legtobb embert maximalisan magaval ragadja. Nekem legalabb is nem volt meg ismerosom, aki ne akart volna visszajonni egy ket alkalommal... De hat nem vagyunk egyformak na.

Előzmény: Tojglius (8050)
Tojglius Creative Commons License 4 napja 0 0 8050

16-20, a transzfert a szálloda intézte, egyszerűbbnek gondoltam ahhoz hozzácsapni... gond nem volt vele, de mi is lehetett volna... érkezéskor kicsit nehezen találtuk meg a kb 500 tábla között, hazafelé viszont számomra megdöbbentő módon percre pontosan érkezett a szálloda elé...

amúgy mi még sosem jártunk itt, de természetesen rajta volt a bakancslistán...

de bevallom őszintén, minket nem ragadott annyira magával a város... no nem "bántuk meg" meg nem volt semmi "zavaró" (van akik nem bírják a leszólítgatós stílust stb) de egyszerűen más kevésbé különlegesnek gondolt városokért sokkal jobban tudtunk lelkesedni és nem lett az a hely ahová vissza akarnánk menni, még úgy sem, hogy sokmindent nem láttunk...(azt nem tudom, hogy ezen a lelkesedésen mennyit javított volna egy szép tavaszi idő, valamennyit biztos...)

Előzmény: Pitta2 (8045)
Pitta2 Creative Commons License 4 napja 0 0 8049

Nem láttam kinyílt tulipánt.

Előzmény: Flower2000 (8048)
Flower2000 Creative Commons License 4 napja 0 0 8048

Igen, sokat változott, én is voltam ott nagyon régen és elképedtem mennyit fejlődött azóta. A tulipánok még nem voltak kinyílva ugye, mivel rossz idő volt mostanság.

Előzmény: Pitta2 (8045)
pó_apó Creative Commons License 5 napja 0 0 8047

Ahogy Te is láttad, van, ahol sehogy. Fut a nindzsa a huszonnyolcadik felszólítás után, a sztyuvi rohadt boldog, hogy végre együtt van a társulat, és kész. Mutatja a beszálló kártyát és spuri. Bin Laden -na ő már nem, őt szkippelték, ámbár közmegelégedésre, de ha nem jön közbe ez a sajnálatos haláleset, még ma is élne-, President Obama, Felcsúti Maradona, Szentéletű Semlyén Testvér -áldassék a neve örökké-, tökmindegy.

Szintén iszlám országban láttam, hogy ott meg ragaszkodtak, hogy egy női alkalmazott bekkukantson a burka alá, hogy mégis. A férj akkora balhét vert ki... Hogy mit képzelnek! Mert hogy ő megmondta, hogy az asszonya. Más kérdés, hogy leszarták, ugráljon kedvére.

És láttam olyant is, ahol szépen félre lettek vezetve, és egy külön fükében lettek megnézve... Szóval, hely válogatja.

Amúgy , ha ránézel az iszlám társkeresőkre (!), ott is van olyan fotó, amin egy fekete süvegcukor van a képen és hogy ő a Fatima. Mert van, akinek ez kell.

És szólok én bele? Hamegnyerte, haddvigye.

Előzmény: Pitta2 (8046)
Pitta2 Creative Commons License 5 napja 0 0 8046

Kicsit off, de érdekelne.

Hogyan azonosítják a teljes testet, arcot (szemet kivéve) elfedő ruhát viselő nőket a határellenőrzésnél? Azt láttam, hogy nem vetetik le velük a kendőjüket. Ujjlenyomat, véna vagy retina scannert nem láttam. Ezek hiányában viszont bárki lehet a ruha alatt.

Miért van testmagasság beosztás az útlevél ellenőrző ablakok mellett? (összefügghet az előző kérdéssel)

Pitta2 Creative Commons License 5 napja 0 0 8045

Mi is visszatértünk. Az idő nekünk is pocsék volt. A szállásunk nagyon közel volt egymáshoz. Mikor voltatok pontosan? Mi 18-22-ig. A privát transzfer a fórumból ismert személy? Mi maximálisan meg voltunk elégedve vele.

Az időjárással még "számolok" egy kicsit. Visszatérünk de csak nyáron. :))

Én megdöbbentem mennyit változott a város 26 év alatt. Össze sem lehet hasonlítani.

Előzmény: Tojglius (8044)
Tojglius Creative Commons License 5 napja 0 0 8044

Na visszatértünk... :)

Az idővel nem volt szerencsénk (5-6fok, erős szél, felhős idő) úgyhogy sajna nem volt annyi energiánk sétálgatni mint szerettünk volna... (emiatt végül kihagytuk a PierreLoti kávézót és a libegőt is)

Nagy csodákat nem tudok leírni, korábban mindenki leírt már mindent... látnivalók okosságok tippek, minden visszakereshető... Hihetetlen nyüzsgő kaotikus város... Nekünk a legjobban a romos, elhagyott többszázéves épületek tetszettek úton útfélen (az aljában azért persze kisbolt/kajálda)...

Költőpénzben sztem elszálltunk (600eur 5nap 4éjszaka alatt, de odavissza privát transzferrel mentünk a reptérre, ami 50eur volt) de azért ennyi, mert nem spóroltunk semmin, ettünk ahol eszünkbe jutott, ittunk ahol eszünkbe jutott és mentünk ahova szerettünk volna és megvettük amit meg akartunk...

Hajókirándulásban valóban a turyol a legolcsóbb, ez óránként megy (mindenhol van indulási pontja), 2órás túra megállás nélkül megy a 2. hídig... mi emellett átkompoztunk ázsiába és onnét kimentünk a maiden towerhoz (leány torony? :D) kishajóval...

De van egésznapos kirándulás is ami a fontosabb helyeken ki is köt, de az baromira drága... meg naplementetúra meg vacsorás meg mindenféle...

A szállásunkat viszont merem jószívvel ajánlani, abszolút a központban van, nagyon kedvező áron és abban az árban teljesen megfelelő (de csodák nincsenek, ez nem egy 4season :D) minőségbeli kiszolgálással (miniszoba, mindennap ugyanaz a reggeli, de kényelmes ágy stb) csak annyi, hogy utcafronti szobát kell kérni, mert a többinek vagy kicsi az ablaka vagy talán olyan is van aminek nincs vagy tűzfalra néz)

http://hotelalaaddinistanbul.com/

Köszönöm a tippeket mindenkinek!

T.

llaci10 Creative Commons License 5 napja 0 0 8043

Itt egy videót is láthatszn a feltöltésről.

http://isztambul.info/blog/2012/12/20/istanbulkart-feltoltese/

Előzmény: llaci10 (8042)
llaci10 Creative Commons License 5 napja 0 0 8042
Előzmény: Szabolcs1981 (8040)
Gio1977 Creative Commons License 5 napja 0 0 8041

NEM jon a kozeg.

A bejaratnal all, es azt nezi, hogy ne ugord at az ervenyesito automatat

Előzmény: Szabolcs1981 (8040)
Szabolcs1981 Creative Commons License 5 napja 0 0 8040

Köszönöm válaszod és már korábban visszanéztem jó pár oldalt.Találtam is válaszokat,

csak nem áll össze. --nevethetsz mársokszor voltam ott,de tömegközlekedést még egy-

szer sem vettem igénybe.... :)  ezért az érdeklődés --  Azaz még most sem tudom,hogy

pontosan hogy működik a kártya vásárlás / felhasználás. Ha nem autómatából veszem

,mert az elég sokan írják,hogy gáz,akkor hol juthatok hozzá,aztán a feltöltése,vagy egy

kártyával mennyit utazhatok,illetve hányan,mert többen is írják,hogy nem csak 1 cselovék

utazhat EGYSZERRE vele,és ha jön a közeg,akkor mit kell mutatnom,mondanom,hogy mi

--momentán-- 4 főből állunk. Szóval ilyen egyszerű gyakorlati dolgogra volnék kíváncsi.

Üdv: illjusin  / köszönet "csavargócsaj-nak" és ha lehet jó lenne az Ő válaszát is olvasnom.

Gio1977 Creative Commons License 5 napja 0 1 8039

Mivel en meg nem valaszoltam ez ugyben, ezert elmondom, de erosen OOB (olvass utana basszus....) kategoria.

A jegy amit megvehetsz, es amit hasznalhatsz barhol (kiveve a Marmaray persze, mert oda kulon jegy kell) 4 lira. Ezert kapsz egy kis sarga tokent, ami egy utazasra jo.

Ha szerencsed van, talalsz valamelyik automataban (ertsd, tudsz vasarolni) 10 liraert Isztanbulkartot, (fontos, csak pontosan 10 liras bankjegyet fogad el, nincs fempenz, nincs visszajaro, se kissebb papirpenzekbol osszerakom, egy darab 10 liras), ebbol ha jol emlekszem 6 lira maga a kartya, viszont utana 0.67-1.67 Lira /jegy, es egy kartyaval akarhany utas utazhat.

Kb ennyi, es kerlek a kovetkezo kerdesed elott vedd egy kicsit a faradtsagot es olvass vissza egy ket oldalt. Magadat kieled meg a kellemetlen helyzetektol, mikor a regebbi kommentelok elkuldenek a fenebe esetleg.

Előzmény: Szabolcs1981 (8038)
Szabolcs1981 Creative Commons License 5 napja -1 0 8038

Üdv   Ha kérhetném valaki ossza meg velem az Istanbul-i tömegközlekedést és azok

árait,hol lehet VILLAMOS jegyet venni és milyen áron,illetve létezik náluk is olyan kártya,

mint a mi Budapest Cardunk? Köszönettel:  illjusin

Gio1977 Creative Commons License 5 napja 0 0 8037

Bemehetsz, csak minek? 

Tenyleg mas nyomorat szeretned fenykepezni, csak hogy utana masoknak mutogathasd itthon?

Felre ne erts, azzal, hogy bemesz, korulnezel, es kijossz, majd itthon elmondod ismeroseidnek (vagy nem), az egadta vilaon semmi gond.

De, hogy igazi turistakent, bent fenykepezgesd a nyomort.... Haat nekem azert az egy kicsit bicskanyitoato. Kb, mint akik a keres elenere titokbol szeretnenek fenykepeket csinalni imadkozo muszlimokrol..

Előzmény: slavkovka (8033)
pó_apó Creative Commons License 6 napja 0 0 8036

Szerintem is nappal nyugiban, de azért a mellékutcákban nézz körül, amikor fotózni akarsz, hányan néznek rád csúnyán. És tudd, merről jöttél be, ha távozni kell, mondjuk, sietve. Próbaképpen ugorj már ki egy itteni, városszéli kisebbségi-telepre, csak néhány szocifotóra. A kést ott sem fogják beléd állítani. (?)

Amúgy, ha estefelé felkínálják, hogy vegyél hasist (mintha tüzet kérnének a cigijükhöz: shi-shi suttogás), nőt, férfit, transzszexuálist, mindezekből nyugdíjast vagy kiskorút stb., mindent a kedves megrendelőért, én szerintem ne feltétlenül élj vele. Még ha akciós is.

Persze, az is igaz, nagy kaland. Úgyhogy?

Amúgy: ha először lennék Isztambulban, nem ez lenne, amit biztosan megnéznék. Bár az is igaz, ha az ember mozgékony, egy hétbe sok minden belefér. Tehát: hajrá!

aNUBI19 Creative Commons License 6 napja 0 0 8035

Szia! Húsvét után. :)

Előzmény: Christy666 (8032)
neomedia Creative Commons License 6 napja 0 0 8034

mi nappal bementunk

slavkovka Creative Commons License 2015.03.21 0 0 8033

mit gondoltok,minden gond nélkül bemehetek Isztanbul Tarlabasi negyedébe fotózni?  

Christy666 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 8032

Igen ?? Mikor mész  ?  Az időjárás előrejelzés már kikészít , mindennap változik :-)

Előzmény: aNUBI19 (8031)