Keresés

Részletes keresés

apion Creative Commons License 22 órája 0 0 8565

Mi a múlt héten 2db 3/4-es és egy derékig érő bőrkabátot vettünk összesen 260€-ért. Igaz, ezért ki kellett mennünk Kazlicesmebe, ahol a bőrgyártás központja van/volt. A kabátvásárt a hét torony megtekintésével szerettük volna összekötni, de a bejárattal szemben lévő rendőrbódénál azt mondták,hogy végleg bezárt.

Előzmény: SCHF (8562)
Kata Sz Creative Commons License 25 órája -2 0 8564

Sziasztok!

Azon gondolkodtunk a férjemmel, hogy hogyan járunk jobban a pénzt illetőleg. Vigyünk eurót, ami van,( és ott váltsuk be bankba, vagy pénzváltóba) vagy jobban járunk ha ott veszünk le lírát bankkártyával?

Tudnátok ebben segíteni?!

Köszönöm

pó_apó Creative Commons License 1 napja 0 2 8563

Hűvazze! Skočicei Szűzanya Valamennyi Áldott Könycseppecskéje, segíts!

A bőrkabát-infó ellenben tökéletes. Csak olyan, mint az intim piercinggel való ukulelezés: sosem gondoltam volna.

Előzmény: SCHF (8562)
SCHF Creative Commons License 2 napja -1 0 8562

Sziasztok!

Ma reggel a győri piacon tudtam venni az unokámnak nagyon szép, jó minőségű, török farmer ruhát, amit Isztambulban hiába kerestem.

Sem a bazárban, sem a környező utcákban, áruházakban még csak hasonló sem volt.

Kérdeztem a piacost, hogy ők hol vásárolnak és azt mondta, hogy Pesten van egy lerakat és oda hozzák Törökországból, de nem Isztambulból. Ő sem tudja pontosan melyik részéről az országnak.

Nekem a vásárlás csalódás volt, mert azt hittem, hogy ott is kapok ilyen cuccokat, amiket a piacon szoktam megvenni 3-4000,- Ft-ért, és arra gondoltam, hogy majd Isztambulban ugyanezt megveszem fél áron.

Egyetlen egy ilyen ruhát nem láttam ott.

Viszont kaptam márkásnak mondott farmereket és pólókat, hosszú ujjú ingeket, jó minőségűeket, olyan márkákat, amikről halvány fogalmam sem volt eddig. (nem vagyok márka függő, csak az anyag minősége szempont nálam).

Szerintem a bőrkabátok sem érik meg annyira, de nagyon szépek vannak, az biztos. Ha abból indulok ki, hogy 150-200 euróért lehet kapni béleletlen, nagyon vékony bőrkabátot, de azért nagyon sokat kell alkudni, mert 400-1000 euró körül kezdik el a kínálgatást.

Mi vettünk tavaly bélelt, meleg nagyon jó minőségű bőrkabátot itthon 50.000,- Ft-ért.

Bőrtáskát sem kaptam semmi jót, amit szerettem volna és édesanyámnak sem tudtam hozni levéltárcát. Vagy nagyon drága volt, vagy gagyi.

Egy kollégám Kadiköy-t ajánlotta, hogy ott olcsóbbak a ruhák, de mi oda már nem jutottunk át.

Valakinek van tapasztalata, hogy hol érdemes még nézelődni? 

Október 1.-én megyünk hajóval még Isztambulba egy napra.

Majd jövök még a beszámolóval is, csak most ez a ruha kérdés nem hagy nyugodni.

pó_apó Creative Commons License 2 napja 0 2 8561

Fíjjúgg, lánnyokk!

Javaslat! Ejtsük a témát. Vagy nyissunk rá topikot.

Mert akinek ennyi infó után vannak kétségei -akár plusz, akár mínusz-, meg hogy ki mennyire mondott valósat, az olvasgasson még egy cseppet. Vagy lepődjön, ha mégsem.

Amit leírtam, leírtam.

Ahogy a kedves német filmben mondta Herr Winettou: Uff, ich habe gesagt!

Tojglius Creative Commons License 2 napja -1 1 8560

határozott véleményem van "általában a témáról", mert az átlagosnál egy picit közelebb vagyok hozzá!

De ahogy írtam is később; a booking rendszerét nem ismerem, csak abból indultam ki ahogy ezt máshol már láttam működni és ahogy tudom, hogy működnie kell, de ezért a dúúlva hibáért később hintettem is hamut a fejemre, de úgy látszik nem eléggé... de ha ez segít, megyek még a sarokba is kukoricára térdelni :)

Előzmény: neomedia (8549)
COOP Creative Commons License 2 napja 0 0 8559

és amúgy rohadt drágák és még esetleges ellátást sem lehet választani szemben más, olcsóbb oldalakkal.

Én nem szeretem :(

Előzmény: seraggi (8557)
zsizsikke Creative Commons License 2 napja 0 0 8558

És épp isztambuli szállás fronton is lehetett hallani ilyet bookingos foglalásnál. Észnél kell lenni a bankkártyahasználatnál, az tuti.

Előzmény: COOP (8553)
seraggi Creative Commons License 2 napja 0 0 8557

és ugye az a vicc, hogy ezek után kvázi piacvezetők... és az emberek 90%-a vakon bízik bennük... De miért is csodálkozom. Szállás?=booking, semmi más, meg se néznek mást. :)

Ügyfélszolgálatukról már nem is beszélve.

Friss élmény: Venerén foglaltam, egyből levonták a pénzt, mert kupon miatt egyből kellett fizetnem, visszamondtam, mert cseréltem szállást, aznap visszakaptam a pénzt, mint 'téves bankártyaterhelés', így jelent meg netbankomban. :), nem az, hogy nem veszik le a pénzt, és akkor a bankom oldja fel automatikusan 14 nap után.

Előzmény: COOP (8556)
COOP Creative Commons License 2 napja 0 0 8556

igen :(

azóta van fenntartásom.

Aztán tavaly óta viszont mint szállásadó szerződtünk velük... de fel is bontottuk a szerződést...

Megkaptuk az adatokat foglaláskor szőröstűl-bőröstűl :(

És bizony tudom, hogy vissza is élnek vele... ŐK is!

Nincsen üldözési mániám, de tudom, amit tudok!

És megfogadtam, hogy amerre megyek arra mondom el! :((

Előzmény: TR FX (8555)
TR FX Creative Commons License 2 napja 0 0 8555

Mármint CCV kódostul, mindenestül? óóóóóó.........

Előzmény: COOP (8553)
seraggi Creative Commons License 2 napja 0 1 8554

Azt gondolsz amit akarsz. Nem muszáj elhinni, hogy úgy van, ahogy írtam. 

ha ""biztonságos"" rendszeren keresztül menne az egész, akkor szállás elhagyása után 3-4-5 hónappal hogyan tudják lenyúlni a kártyáról a pénzt?. 

Bookingnak van rendszere? Előrefizetéses dolognál booking terhel be bármit a kártyán? Na ugye..

Szóval nem foglaltál de azért tényleg nyomod a süketet... 

Elkerülendő a bármilyen típusú visszaéléseket a kártyákkal, ezért érdemes utazási irodába foglaltatni.

Oké. Menj sokat irodába. ;)

Előzmény: Tojglius (8548)
COOP Creative Commons License 2 napja 0 0 8553

már mér' ne lenne igaz amit mond? Persze, hogy igaz! Sőt fennen hangoztatja az oldal, hogy a booking.com nem terheli meg a kártyát stb...

Én anno a szálláshelyen szembesültem azzal, hogy konkrétan Bangkokban a Rambuttrinál (rettenet sokan ismerik és járnak oda mindenhonnan) a fiókból elővették a bookingos foglalásomat, rajta nagy számokkal a kártya adataimmal! Én el tudtam olvasni a pult másik oldaláról is!

Ja hogy több mint fél éve foglaltam a szállást és azóta hányan láthatták, továbbadhatták stb...azóta ott volt a többivel együtt a  fiókban és itt nagyon sokan dolgoznak a recepción több műszakban :(

SCHF Creative Commons License 2 napja 0 1 8552

Sziasztok!

Tegnap este megjöttünk Isztambulból. Nagyon jól éreztük magunkat, sok szépet láttunk.

Néhány program kimaradt, amit beterveztem, de már számolom a napokat, mert október 1.-én egy napra ismét visszatérünk a városba és talán pár dolgot még megtudunk nézni.

Holnap jelentkezem a beszámolóval!

Üdv. Mindenkinek és Jó utat kívánok a most indulóknak!

geodo1 Creative Commons License 2 napja 0 0 8551

ez sztem inkább így igaz: maszekban is lehet olyan drágán, sőt drágábban foglalni, mintha irodába menne az ember, viszont irodában nem tud olyan olcsón foglalni, amennyiért ha odafigyel, tud magánszervezés esetén.

Előzmény: Gege85 (8550)
Gege85 Creative Commons License 2 napja -2 0 8550

Elkerülendő a bármilyen típusú visszaéléseket a kártyákkal, ezért érdemes utazási irodába foglaltatni. Nagy tévhit hogy drágábbak a szállások, meg úgy bármi is hogy drágább lenne. 2 éve rodoszon konkrétan olcsóbb volt a szállásunk mint a szomszéd szobában lévő magyar pár bookingos foglalása, és a teljes csomag is olcsóbbra jött ki mindennel együtt.

neomedia Creative Commons License 2 napja 0 0 8549

"tény, hogy én nem fizettem/foglaltam még bookingon..."

viszont hatarozott velemenyed van

hatha valakit erdekel:

"Pegasus Plus members who book their tickets on 2-3 July get 30% off on flights to Turkey between 15 September and 15 December! Book now and enjoy flying for less! (Discount will be shown on the payment screen.)"

Tojglius Creative Commons License 3 napja 0 0 8548

sry, kicsit bővebben visszaolvasgattam...

tény, hogy én nem fizettem/foglaltam még bookingon, de ha igaz amit írsz, akkor a booking az egyetlen oldal ami nem úgy működik a józan ész diktálja és ahogy a köv. bekezdésben leírtad? (és amire én is céloztam a https-el + leírtam az előbb?)

nekem ilyen esetben (nem kell előre fizetni, de add meg az adatokat) az lenne a logikus, hogy

1- nem kell minden adatot megadni (pl a cvc kódot)

2- meg kell mindent adni, de a fizetés végül a booking rendszerén megy tehát nem kerül(het) máshová a kártyaadat...

Előzmény: seraggi (8541)
Tojglius Creative Commons License 3 napja 0 0 8547

szóval:

mégegyszer, ha httpS oldalon használod a kártyádat fizetésre akkor azt nem tudja kiadni, mert az pont azért zárt "secured" rendszer, ami ezt hivatott garantálni, hogy onnét nem kerülhet ki adat illetéktelen helyekre...

ilyenkor a menet (szerintem): ők (booking) vagy az ő rendszerük szedi be a pénzt az ő számlájukra és ő utalja tovább a szállodának miután levonta a kis jutalékát...

legalábbis én legutoljára expedián (de miért lenne másképp a bookingon) foglaltam repjegyet és szállást (pont isztambulba) és ott fizettem ki mindent... és aztán ők számoltak el a légitársasággal és a szállodával IS... miért küldenék át "emailben" a kártyaadatokat, amiket ráadásul egy zárt rendszer kezel?

szóval ez az "átküldték mélben" ez kicsit városi legendának tűnik... max a foglalási infóidat küldik át, de nem a kártyaadataidat... ha valakinek lerántják a kártyáját (ellopják az adatait) az nem így és nem ilyen helyen történik...

Előzmény: pó_apó (8539)
oleandro Creative Commons License 3 napja 0 0 8546
Előzmény: Cornhoolio23 (8545)
Cornhoolio23 Creative Commons License 3 napja 0 0 8545

Sziasztok,

Hamarosan indul a család 6 napra, igyekszünk változatos, mindenkinek szórakoztató programokat összeállítani.

Egy ideje szúrós szemmel böngészem a fórumot, a segítségetekkel kezd összeállni a kép, ami még nyitott az egy tengerparti fürdőzés helyszíne.

Az egyik becsatolt linken említésre kerül a Fekete-tenger partján lévő Burc Beach

Pár hónapra visszamenőleg semmit nem találtam erről a fürdőhelyről, van infótok? Városközpontból megközelítéshez javaslat esetleg? 

Köszönöm.

COOP Creative Commons License 3 napja 0 0 8544

De előrefizetéses dolgoknál hotels.com, venere, orbitz, expedia, a napi használatban lévő kártyámat adom meg, mert ezek az oldalak megbízhatóbbak, és zárt rendszerben megy a fizetés, a szállás egy vouchert kap, hogy rendezve van a számla, majd a pénzt megkapja. :)

a kolléga itt írja.

Előzmény: hürrem1 (8542)
COOP Creative Commons License 3 napja 0 0 8543

az a faszi már nagyon le van itt járatva :D

hürrem1 Creative Commons License 3 napja 0 0 8542

És mi a helyzet az Airbnb-vel? Nekem az tetszett meg, hogy a szállásadó (elvileg) csak akkor kapja meg a pénzt, ha én nem jelzek az Airbnb-nek, hogy valami gáz van - a foglalás megkezdése után. 3 hét múlva megyünk Isztambulba, így foglaltunk szállást. Első alkalom, picit izgulok :) 

seraggi Creative Commons License 3 napja 0 0 8541

Igen, kiadom bookingnak a kártyaadatot, hogy az alsóposványosi ( megtetszett ez :) ) vendégházban megszállok. Booking átküldi a vendégháznak, ők nem semmisítik meg a levelet, a szél felkapja, és elröppenti Felsőposványosba. Elfoglaltam a szállást, minden rendben volt, hazajövök. 2 hónapra rá, a felsőposványosi ember megpróbálja lenyúlni a kártyámat, a jobb bankok kártyaőrei ezt észreveszik, egyből hívják a tulajt, majd le is tiltják a kártyát, pénzt se nagyon tudják elvinni. :)

De előrefizetéses dolgoknál hotels.com, venere, orbitz, expedia, a napi használatban lévő kártyámat adom meg, mert ezek az oldalak megbízhatóbbak, és zárt rendszerben megy a fizetés, a szállás egy vouchert kap, hogy rendezve van a számla, majd a pénzt megkapja. :)

zsizsikke Creative Commons License 3 napja 0 0 8540

Ezért nem szabad olyan kártyát használni, amin érdemben van pénz vagy hitelkeret.

De pedig visszaszerzed, a chargeback erre való. Ha nem teljesült a szolgáltatás, akkor visszaszerzed. Mondjuk bankfüggő azért az eljárásrend, el tud húzódni a dolog. Ha meg lehet előzni, akkor inkább érdemes. És megfelelő kártyával megoldható. Ahol meg nem, ott nem használod.

pó_apó Creative Commons License 3 napja 0 0 8539

Így van és tényleg ne színezzük: MINDENT kiad a szállásadónak. Gyakorlatilag a kezébe nyomod a kártyádat az alsóposványosi Lehúzó Vendégház tulajának: ha úgy van kedved, barátom, használd bátran. Egyszerűen elképesztő: amikor tudatosult bennem, nem is akartam elhinni. Valszeg azért nem kerültem eddig ilyennel szembe, mert a Távol-Keleten a készpénz és nem a kártyás dolog dívik, és én többnyire arra járok.

És ne hülyüljünk: ha a bank úgy veszi, hogy mi kiadtuk a teljes adatainkat bárkinek is, lényegileg kezébe nyomtuk a kártyánkat, milyen reklamációt kellene elfogadnia a pénz visszaszerzése ügyében? Hogy bocsi, pl. a feleségemnek odaadtam a kártyámat, és a pin kódot, és kissé bevásárolt, kérem vissza a zsozsót?

Amúgy: egyszer foglaltam előre szállást Isztambulban, a faszi egyből kérte a kártyám MINDEN adatát: később kiderült, egy nagy getczi. Ha megadtam volna...

Előzmény: geodo1 (8537)
seraggi Creative Commons License 3 napja 0 0 8538

Mondjuk nem értem miért piacvezetők. :) Jó, sok emberben, szállás? =booking.com.  Pedig sokkal jobb a gyűjtőoldalakon keresni, pl: www.hotelscombined.com és társaik. Van olyan amikor a booking a legolcsóbb azonos szállást nézve, de nálam ez nagyon ritka. 

Előzmény: Tojglius (8536)
geodo1 Creative Commons License 3 napja 0 0 8537

és senki nem is állítja azt, h a booking adja ki nem kívánatos helyre az adatokat. csak azt, h a szállásnak adja azokat oda, ahogyan írod is; az pedig, h ott mi történik vele, már egy teljesen másik történet.

Előzmény: Tojglius (8536)
Tojglius Creative Commons License 3 napja 0 0 8536

Kártyaadatokat kizárólag httpS oldalakon szabad beírni bárhol bármit is fizetünk a neten...

azt már korábban is írtam valahová ahol ez téma volt, hogy kétlem, hogy a booking.com kockáztatná a piacvezető(közeli) pozícióját (és nem kevés profitját) azzal, hogy kiadogatja bárkinek is a kártyaadatokat... egy kis szálloda alkalmazottjairól inkább feltételezi az ember az ilyesmit...

ha meg mégis beüt a mennykő, akkor vissza kell szedetni a dellát a bankoddal (aki ezt meg is tudja csinálni)