Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

macusnéni 2014.07.24 08:50:06 © 6423

Nagyobb bankban le lehet velük beszélni,hogy lehoznak amennyi kell.Én októberben az utcánkban lévő szálloda pénzváltójában  kaptam a 100 Euróért 276 lirát.Hiába voltunk utazási irodával,nem igen adtak információt.Talán azért,hogy nehogy elemeljék az útlevelünket,s nekik gondjuk lett volna.Én magam megoldottam.De mégegyszer elmegyek,de önállóan,mert nem nézek meg olyant ami engem nem érdekel.

Előzmény: IndaBetti (6411)
ramazan 2014.07.24 08:05:50 © 6422

Bízza ránk, legyen vendégünk Isztambulban. Segítünk a szálloda foglalásában és a transzfer intézésében. Reptéri transzfer esetében mi vagyunk a legjobbak és legolcsóbbak. Reptér-szálloda között, csak 15 EUR a transzfer díja. Oda vissza út esetén, pedig csak 25 EUR.

COOP 2014.07.23 20:29:18 © 6421

nagyon várjuk :)

Előzmény: Serike5 (6420)
Serike5 2014.07.23 20:24:50 © 6420

Kedves Mindenki!

Először is nagyon nagy hálával és köszönettel tartozom mindazoknak akik 2013. júliusától írtak ebbe a topikba. Őrületes mennyiségű információt kaptam és ezáltal őrületes 4 éjszakát tölthettem Isztambulban :) Nagyon nagy segítség volt minden jótanács, ezért gondoltam én is beállok a sorba. Még egyszer nagyon szépen köszönöm! :)

Péntek délután érkeztünk Wizzair géppel. A reptér kijáratánál egyenesen a bódéhoz sétáltunk Istambul Kártyáért. Ketten vettünk 1-et, 7 líra letét, 23 feltöltés. Az utazási árakat nem igazán jegyeztem meg, de még tettük rá 20-at és még egyszer 10-et. :)

Felszállás az E11-es buszra és irány Kadiköy. 1 óra gyors tempójú utazás után (mindenki megy mindenfele és a balról érkező dudál és mindig valaki dudál :) ) átszálltunk a hajóra/kompra. (A buszmegállóból part mentén kb 5 perc séta) 15 perc hajó után leszállás Eminömü-ben. A szállásunk a Golden Horn Isztambulban volt, ami a Sirkeci vasútállomás mellett volt és a Marmaray metró megállójától 5 percre. Tiszta volt, kényelmes ágy, a mi szobánkban tágas zuhanykabin. Minden reggelihez volt görögdinnye, úgyhogy engem megvettek. :)

Talán azzal kellett volna kezdenem, hogy Ramadán kellős közepén utaztunk, tele félelemmel, hogy nem lesz mit ennünk és innunk és te jó ég mi lesz velünk... Aztán meg semmi vagyis minden. Amit csak akartunk, ahol csak akartunk, mindent tudtunk enni, venni, inni, mindig. Hideg, 0,5 literes szénsavmentes vizet bárhol lehetett venni, 0,5 vagy 1 líráért.

A péntek délutáni szálláselfoglalás után kb. 17.30-kor már vacsoráztunk. Vacsora után átsétáltunk a Galata híd alsó szintjén, ahol a fiúk megitták életük legdrágább sörét 14 líráért egy korsóval. Nagyon tetszett, ahogy fentről dobálták be a zsinórokat és húzták ki a kis sneciket. Felsétáltunk egészen a Galata toronyig, de 20.15-kor már nem tudtuk felmenni 18 líráért. További sétával felmentünk az Istiklal Caddesire. Mint utóbb kiderült egészen a feléig sikerült felmennünk, ahol aztán feladtuk a fáradtság miatt és visszaindultunk a szállásra. A nosztalgia villamost megnéztük tetszett, de felszállni nem kívánkoztunk rá.

Mielőtt eljutnék a további élménybeszámolóig fontos infó szerintem a pénzváltás: Itthon mi 125 Ft-ért találtunk lírát és nem is mindenhol ugyebár. Nagy nehezen Pesten sikerült 114 Ft-ért váltani, de bíztunk a Visa kártyánkban (és milyen jól tettük) Bárhol lehetett kártyával fizetni, bazárban, kisboltban, útmenti döneresben. Erstés Visát használtunk, rögtön jött az sms és az árfolyam 108 Ft-ra jött ki. Úgy alakult, hogy 20 eurót átváltottuk és egészen 57 lírát kaptunk érte, mindenféle költség nélkül a Taksim tértől lefele menet az Istiklal Caddesi egyik váltójában.

Az egyedüli fekete pont, hogy az utazási kártyát nem tudtuk se megvenni, se feltölteni kártyával. Tényleg minden megállóban van automata, de csak készpénzzel lehet töltögetni (akár 1 lírával is)-na de ez legyen a legnagyobb bajunk :)

Szóval szombat. Reggeli után felkötöttük a gatyánkat, hogy majd most mi lesz, mindenhol tömeg és sor és meleg és ilyesmik. Egy röpke eltévedés után (a Gülhane parkban balra mentünk jobbra helyett) utunkba esett a Régészeti Múzeum,ahol hitelkártyával megvettük a Múzeum Kártyánkat (3 napos 85 líráért). Ha már ott voltunk bementünk és végignéztük, abszolút nem volt tömeg. Onnan tovább mentünk a Topkapiba, ahol szép nyugodtan besétáltunk a Múzeum kártyánkkal. A pénztárnál volt ugyan sor, de nem óriási pedig szombat délelőtt 11 körül járhattunk. A Hárembe is pikk-pakk bejutottunk. Kezdtünk aggódni, hogy nem jó helyen járunk. Topkapi után Aya Irini Kilisesi, szintén a Múzeum kártyával. Majd az Aja Szófia (Múzeum Kártyával) és a Kék Mecset. Mindenhol voltak emberek, de nem álltunk sorba sehol sem. Kék Mecsetből kijövet megnéztük a Hippodrom teret, majd megkerestük a Mozaik Múzeumot (szintén Múzeum kártyával) és totál elcsigázva indulás a szállásra a T1-es villamossal. Lehet, hogy ez most nagyon soknak tűnik, de nem rohanvást mentünk, megnéztünk mindent alaposan, pihentünk, fotóztunk. Elfáradtunk ez tény, de amit ma megtehetsz ne halaszd holnapra :) Szombaton este még kimentünk a kikötőbe és addig meddig kiabált egy hajóskapitán még felszálltunk egy éjszakai Boszporusz hajókirándulásra fejenként 20 líráért. Nagyon szép kivilágítás volt mindenhol, esküvők a part mentén, a híd fényjátéka, Kiz Kulesi torony kivilágítva, szóval megérte. A vasárnap, hétfői és kedd délelőtti beszámoló a következő napokban várható.

Még egy nagyon fontos dolog: ha valaki fürdeni szeretne a Herceg szigetekre menő hajóról szálljon ki a legelső szigeten, ne menjen tovább, mi egy kicsit eltaktikáztuk magunkat, de erről majd még bővebben. :) További szép estét!

IndaBetti 2014.07.22 18:14:20 © 6419

NAGYON-NAGYON szépen köszönöm a kedvességeteket, az információkat.

(Ha még valami kérdés felmerül bennem az utazás napjáig, biztos írni fogok :))

Most kaptam egy mailt, hogy a korábbi internetes utasfelvételem semmisnek tekintik, majd a repülőtéren lesz utasfelvétel, mi ennek az oka? (természetesen nem kell fizetnem plusz költséget a repülőtéren).

Előzmény: neomedia (6418)
neomedia 2014.07.22 18:05:17 Creative Commons License 6418
IndaBetti 2014.07.22 17:46:27 © 6417

Köszönöm, hátha valaki tud segíteni a MúzeumCard-dal kapcsolatban :)

Előzmény: COOP (6416)
COOP 2014.07.22 15:26:27 © 6416

sajnos nem, ezért nem írtam róla semmit.

Előzmény: IndaBetti (6413)
IndaBetti 2014.07.22 15:23:30 © 6415

Kedves Kata, köszönöm szépen, igen, Csongrád megyében nem kapni, és azt hiszem, csak azért, hogy lírám legyen, nem utazom Pestre. De nagyon köszönöm a tippet :)

Sajnos a gép indulása előtt (aznap) nem lesz idő váltani lírát.

Előzmény: R.Kata (6414)
R.Kata 2014.07.22 14:02:16 © 6414

Mármint úgy érted, hogy Csongrádban nem kap lírát, de Budapesten számtalan helyen, vígan. 

Előzmény: COOP (6412)
IndaBetti 2014.07.22 13:10:37 © 6413

Nagyon szépen köszönöm a hasznos információt, a múzeum card-ról nem tudsz véletlenül valamit?

Előzmény: COOP (6412)
COOP 2014.07.22 11:39:09 © 6412

amit euroval fizetsz, azzal soha jól nem jársz.

lírát itton sehol nem fogsz kapni, ne is keress.

A reptéren tudsz váltani, de ott sokat nem érdemes, merta  reptéri bankok a kiírt árfolyamból még +4%-ot levonnak.

annyit válts, ami szükséges  a bejutáshoz IST Karthoz 7 líra +kb 6 líra / fő .

A többi váltást a városban, illetve automatából, de ha az egész összeget egyben veszed ki, mert kb 1500 Ft a  kivét költsége.

a reptéren nem vettünk ki, hanem váltottunk.

A szállodát bankkártyával tudjuk/tudtuk fizetni.

IndaBetti 2014.07.22 11:03:22 © 6411

Sziasztok, kb. 2 hete olvasgatom a bejegyzéseiteket, de csak most regisztráltam.

Segítségeteket szeretném kérni néhány dologban:

- július 29-én utazom Isztambulba (életemben először, úgyhogy ezen a területen zéró rutin) :), sajnos török lírát nem sikerült eddig beszereznem, gyakorlatilag Csongrád megye nagyobb városaiban nincs. Ahogy olvastam, javasoljátok mind a kártyás fizetést, mind a pénzkivételt automatából (Erstés vagyok). Istambul Kart fizethető pl. Euroval? 

- feltételezem, hogy a repülőtér (SAW) környékén is van bankautomata, ott tudnék kivenni lírát.

- Szeretnék Múzeum Cardot, és az olvasottak alapján, úgy látom a Mozaik Múzeumban úszhatnám meg a legminimálisabb sorban állással, viszont ha jól láttam szerdán zárva van, kedden pedig kicsi az esély, hogy elcsípjük zárás előtt. Próbáltam rákeresni a Múzeum kártya díjára, de sajnos nem találtam, a Múzeum kártyával hova lehet belépni?  (lehet, hogy béna vagyok, bocs :)))

Köszönöm előre is a válaszaitokat :)

monguznimrud 2014.07.21 12:38:06 © 6410

Szia.Most pelikánon 49990-ért 4nap szállás-reggeli-repjegy dec14-17 illetve dec18-21-re van.Férfi vagyok s egyedülállo s nem zavar ha nöi utitársam van-de tiszteletben tudom tartani azt is hogy elsösorban utitársnak szövetkezünk össze.Lehet szo nemcsak isztanbulrol hanem akkár több hetes egzotikus utrol is hisz már 200-300 ezerért van bali-thaiföld stb de szinte minden érdekel---ebben az évben eddig venezuela kalandtura-madrid-erdélyi radnai havasok---egy hétre barátommal s családjával horvát tenger illetve nagyon valoszinü szeptenberi szlovák tátrai hegymászás s oktober elejei börzsönyi turázás magashegyi  turatársaimmal.Megadom email cimemet mert nem minden nap nézzek ide igy ha ugy gondolod akkor irj    Köszönöm István   monguz10@freemail.hu

Előzmény: gyöngyi0612 (6404)
zsizsikke 2014.07.21 10:46:19 © 6409

Pedig ez szent cél lenne, ezért megérné visszamenni.:))

Előzmény: pó_apó (6400)
llaci10 2014.07.21 10:35:44 © 6408
vipcsi 2014.07.20 15:33:41 © 6407
Előzmény: vipcsi (6405)
pó_apó 2014.07.20 14:58:07 © 6406

Persze, én is...

Most voltam negyedszer.Illetve Törökországban negyedszer, Ist csak harmadszor.

Előzmény: COOP (6401)
vipcsi 2014.07.20 14:22:33 © 6405

Pont ugyanezt max fél óra alatt magad is le tudod foglalni 32-35 ezer ft-ért / attól függ van-e DC tagságod,vagy most veszel/.

Dec. 14-17-ig pl.: Repjegy: 20 ezer+ szállás /ugyanaz, nem hasonló/  40 €/fő.

Szállás: linket nem teszi be,de rákeresel Hotelium-on pl.

Előzmény: monguznimrud (6402)
gyöngyi0612 2014.07.20 13:14:47 © 6404

bocsi!  neked    szántam  a  kérdést !  mikori  indulás.hány  napos ! fiú  v  leány  vagy?

Előzmény: monguznimrud (6402)
gyöngyi0612 2014.07.20 13:13:34 © 6403

szia !  mikori  az  indulás és  hány  napos

monguznimrud 2014.07.20 13:00:55 © 6402

pelikánon hirdetnek isztanbuli csomagot 4csillagos szálloda plussz repjegy 48-ért--ennyiért én is elmennék de nincs kivel igy ha van szintén egyedülállo akkor szövetkezünk s menjünk...

COOP 2014.07.19 21:30:00 © 6401

Isztambul jó hely, én szeretem :D

Előzmény: pó_apó (6400)
pó_apó 2014.07.19 19:45:37 © 6400

Remélem is, hogy majd valaki!

Nehogy már emiatt kelljen visszamennem Isztambulba :-)

És személyesen kipróbálnom .... Brrr.

Előzmény: COOP (6399)
COOP 2014.07.18 22:04:18 © 6399

nem'tom András, majd valaki aki járt ilyen helyen megmondja:) Ezek szerint Te még nem:) Pedig szívesen olvastam volna róla :D

Előzmény: pó_apó (6398)
pó_apó 2014.07.17 20:44:47 © 6398

Semmi negatívum, eddig értem, vagy is nem teljesen, mert a fürdetés, nálam -node ne menjünk bele a részetekbe, mondja itt mellettem egy bizonyos Dréher Antal. Fürdőruhában, ezt is értem. De mi van a plakátos ruha nélkül behabosított pipivel? Ki tud erről valamit?

Csak azért kérdezem, mert ha van valahol ilyesmi, legyen közkincs! Mert ahol a fiúk részesülnek, mondhatni teljes kiszolgálásban, arról itt is volt korábban szó, meg hát a hamamos honlapokon levő hozzászólásokból is egyértelmű. De mi van a hölgyekkel? Csak nincs kivételezés?

Monnyonle!

Előzmény: COOP (6397)
COOP 2014.07.17 18:25:19 © 6397

Igen a Suleymaniye-ben csak férfiak vannak.

szerintem jó dolog:) Mi a Suleymaniye-ben voltunk. Tél volt, hideg, még onnan szállodából foglaltam másnapra, mert láttuk, hogy jól fog esni a  városnézés után estére.

Férfiak fürdetnek, semmi negatívum nincsen benne . (igaz én elájultam és később kerültem sorra, mire helyrehoztak) Túl meleg lett nekem, sokan voltak sokat vártunk bent a melegben-de én szívgyógyszert is szedek-szóval ja....akinek ilyen problémája van el se induljon:(

A nőket is férfiak .

Ha nincsen fürdőruhád, adnak ottanit és fa papucsot is.

Nagy élmény volt mindegyikünknek, anyukám is velünk volt.

Aztán amikor magamhoz tértem, én is megkaptam a megfelelő "ellátást" :)

Előzmény: pó_apó (6396)
pó_apó 2014.07.17 08:58:15 © 6396

Hogy így felmerült, most már csak megkérdezem a szakértőket, mi is van ezekkel a fürdetőkkel? Meg az öltözettel? (Én ugyanis az életemben nem voltam hamamban, nem is leszek, valamiért nem vonz, a Távol-Keleten is kihagyom a masszázst, egyszerűen unalmasnak tartom.)
Szóval: azt sejtem, hogy a helyieknél a nőket nem férfiak mosogatják, de mi van a turistáknál? A Suleymaniye-ben csak férfi a személyzet, és fürdőruhában vannak a kliensek, de Istanbulban láttam olyan plakátot is, ahol egy megnyerő kinézetű férfi habosított épp egy szintén megnyerő kinézetű hölgyet, aki a hasán feküdt épp, de nyilvánvalóan nem volt rajta fürdőruha felsőrész. A többit takarta a hab.

Előzmény: mia0704 (6367)
vjannus 2014.07.17 08:19:54 © 6395

EUr /2,8860 a líra , ha meg vissza akarod váltani 0,002 -t buksz , a legjobban a nagy bazárba és az Eminönü felüli bazárba tudsz 107,5-108 -ba lesz a líra így én itthon csak 125 -ért találtam (akinek tényleg volt)

Előzmény: R.Kata (6387)
vjannus 2014.07.17 08:17:33 © 6394

NEM 3.9TL, hanem 4.3 (tegnap is 2x ennyit vontak és amikor bementük akkor is). 

Sabiha gokcenből szultan negyedbe amúgy 13 tl /fő volt

Előzmény: zsírúj 1 (6379)