Keresés

Részletes keresés

COOP Creative Commons License 4 napja 0 0 9728

Hazajönnél vagy kimennél, mert ha innen mész már itthonról nem engednek fel a gépre.

Előzmény: country2 (9727)
country2 Creative Commons License 5 napja 0 0 9727

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata az IST repülőtéren, mennyire nézik 180 napos érvényességet a személyinél, vagy az útlevélnél?

Feyyaz TR Creative Commons License 2023.10.31 0 0 9726

"sajnos nem jók a régiek, tavaly ki kellett dobni mind ami korábbi volt :("

Sajnos tapasztalom én is folyamatosan.... :(

És képzeld el, még fokozni is tudom! A 2022-ben kapott, vadonatúj Migros kártyám idén nyáron már nem volt jó!

Mondjuk a pénztárosnő szó, és kérés nélkül rögtön adott újat.

Előzmény: COOP (9725)
COOP Creative Commons License 2023.10.31 0 1 9725

sajnos nem jók a régiek, tavaly ki kellett dobni mind ami korábbi volt :(

Előzmény: Feyyaz TR (9723)
Sidalina Creative Commons License 2023.10.30 0 0 9724

Szia, nagyon köszi, hogy írtál! Kapok kettőt is pénteken, de ha mégsem, COOP is felajánlotta az övét :)

Előzmény: Feyyaz TR (9723)
Feyyaz TR Creative Commons License 2023.10.30 0 0 9723

Szia Sidalina!  Nekem van, de sajnos nem lenne a hasznodra, mert 2011-es.... Egészen biztos nem lehet már feltölteni... :(

Előzmény: Sidalina (9720)
COOP Creative Commons License 2023.10.30 0 0 9722

Ez így van, Antalyaban is, de csak amikor WizzAirrel utazol.

Előzmény: Butabi (9719)
homerx Creative Commons License 2023.10.30 -1 0 9721
Sidalina Creative Commons License 2023.10.27 0 0 9720

Sziasztok! Nincs valakinek egy felesleges Istanbulkartja? Kifizetem, vagy visszaadom, ha hazaértünk, nekem bárhogy jó...Nincs nagy kedvem lírát vinni, ezt meg úgy látom, h appból is lehet kártyával töltögetni...Az automata meg csak készpénzt fogad el.

Butabi Creative Commons License 2023.10.23 0 0 9719

Sziasztok!
Ez a sorban állás ez fix? Nem jó a beszállókártya telefonon? Eddig nem volt vele gond... igaz nem Isztambulban.  

Előzmény: COOP (9706)
COOP Creative Commons License 2023.10.10 0 0 9718

van, de írj máshol mert innen kivágnak bennünket ezzel :) megyünk újra feb végén

Előzmény: Tybald_ (9717)
Tybald_ Creative Commons License 2023.10.10 0 0 9717

Köszönöm, utólag is!

 

Némi kieg. infó azoknak, akik még nem jártak a szigeteken: Kabatas kikötötől ~1:20 az első, ~2:00 óra az utolsó (legnagyobb) sziget (Büyükada).

 

Kis érdekesség: a reggeli busz V15 helyén V16 állt, amikor kérdeztem, hogy "airport" mondták, hogy Yes, de, hogy melyik airportra gondolok nem kérdezték:)))) Egyébként ugyanazon útvonalon ment végig mint a V15, viszont 15 perccel korábban indult/érkezett. (Most, hogy a google útvonal tervező volt béna, és nem tervezett ezzel a busszal, vagy ez valami alternatív megoldás volt, passz)

 

 

COOP: Köszi neked is! (tudom itt off, de: Sharm el Sheik januárban jó célpont, van esetleg néhány szállás javaslatod?)

Előzmény: Tycho Brache (9716)
Tycho Brache Creative Commons License 2023.09.29 0 2 9716

A Herceg-szigetekre Kabataş, Kadıköy és Bostancı kikötőjéből biztos megy menetrend szerinti hajó, de lehet, hogy a többiből is. Kadıköyből oda-vissza kb. 90 líra volt két hete, Istanbulkarttal fizetendő. Nem hiszem, hogy bármiben többet nyújtana egy drágább hajó.

Előzmény: Tybald_ (9704)
COOP Creative Commons License 2023.09.24 0 0 9715
Előzmény: COOP (9714)
COOP Creative Commons License 2023.09.24 0 0 9714

Wizz ok, IST reptér.

Előzmény: Tybald_ (9713)
Tybald_ Creative Commons License 2023.09.24 0 0 9713

IST volt a repjegyen, a legnagyobb és legújabb reptér.

(Wizz csak oda/onnan jár, nem?)

 

Megvettem (elvileg) online a buszjegyet, most várom, hogy megérkezzen az e-mail címre, eddig semmi...

Előzmény: COOP (9711)
COOP Creative Commons License 2023.09.24 0 0 9712

én olyat is tudok, hogy aki vett jegyet online  abuszra az tuti felfért rá aki nem annak meg kellett vennie a következőre.. szóval időben kint kell lenni

Csak halkan jegyzem meg nagyon gáz ez az egész így :(

SAW-ra tök jó a ki és bejutás, de IST-ről még hagyján mert nem sietünk de ha repcsihez megy az ember azt nagyon nem jó lekésni...

 

a menetidő nagyon változó, napszaktól és forgalomtól is függ...

 

Mennél SAW-ra? megpróbálok segíteni, csak étrsem

Előzmény: Tybald_ (9707)
COOP Creative Commons License 2023.09.24 0 0 9711

na most akkor SAW vagy IST a reptér? Vagy csak én nem értem :)

Előzmény: Tybald_ (9707)
COOP Creative Commons License 2023.09.24 0 0 9710

Töltsétek le az IST reptér appját, baromi jó, ha beírod melyik járat melyik nap meg fogja mutatni hová melyik pulthoz kell menned stb.

TLLaci Creative Commons License 2023.09.24 0 0 9709

Beszállókártya átvételéhez,ki volt írva 2 pultszám is,sztem ez változó.

Előzmény: Tybald_ (9707)
Feyyaz TR Creative Commons License 2023.09.23 0 0 9708

Szia Tybald!

De igen, a 12-es Havaist busz jó a reptérre.

Igen, a 15-ös Havaist is jó a reptérre. Sajnos a menetidejét ennek nem tudom. Jegyet én minden esetben a buszon vettem. Volt a kalauz.

A SAW az ázsiai oldalon lévő másik reptér neve.

 

A többi kérdést illetően bízzunk COOP-ban és TLlaci-ban!

Előzmény: Tybald_ (9707)
Tybald_ Creative Commons License 2023.09.23 0 1 9707

Szia!

Köszönöm a T1 infót, itt áll meg 4 percre a szállástól (Tophane megálló), de a google útvonaltervező nem dobta ki mint releváns járat.

 

Akkor a holnapi online check-in csak az "érvénytelen" beszállókártyát fogja legenerálni?:((

Ezen az oldalon a Reptéri utasfelvétel részénél direkt néztem, de nem jelzi a Wizz, hogy ez a reptér is érintett visszafelé?

https://wizzair.com/hu-hu/informaciok-es-szolgaltatasok/foglalasi-informaciok/utasfelvetel-es-beszallas

Van egy jövő májusi Antalya-m, ott is ez lesz?

 

Aksaray metrótól 12-es busz nem opció az IST reptérre?

Nem érek oda 6:25-re amikor indul, a következő pedig 1/2 óra múlva megy, de most (eddig miért nem???) kidobta a google a 15-ös buszt (HVIST-15) Besiktas Meydan-ról indul, ami itt van 10 percre busszal és 8:10-re a reptéren van. Mennyire valósak a megadott menetidők (1:10-et ír Besiktas-Reptér viszonylatra), online vegyek rá most jegyet, vagy ráérek a buszon?

 

SAW az a transzfer lenne, ha igen kit javasolsz?

Kicsit stresszelek, lépésről lépésre leírnád hol (online vagy személyes), pontosan mit vegyek, helyileg hol vesznek fel, vagy hová menjek (szállás Tophane környéke), megvárnak-e ha pár percet kések, milyen árra és menetidőre számítsak? (Szállásadó egy 20 év körüli srác, rá nem szívesen támaszkodnék, amit kérdeztem tőle eddig mindent a google-ben kezdett keresgélni, gondolom a transzfer amit javasol se nekem lesz a legjobb választás...)

 

 

 

 

TLlaci: Beszállókártya átvételhez hová kell menni, keressem a kijelzőkön, vagy egy fix helyen van a Wizz-é?

Előzmény: COOP (9706)
COOP Creative Commons License 2023.09.23 0 1 9706

3 órával előbb érdemes-tudok olyat akit nem engedtek beszállni...

ha nincs felaldandó is sorba kell állni a chekin pultnál a beszállókártyáert -persze ha WizzAir

A T1-es villamos legelső kocsija 6.00-kor indul hajnalban ezt érdemes figyelembe venni... és a forgalom közúton mindig lutri, de metróval én (mi nem fogunk 3x át sem szállni )-így maradunk a SAW-nál továbbra is :)

 

Aksaray metrótól 12-es busz nem opció az IST reptérre?

 

Kabatas villamosmegálló mellől (út túloldala) indulnak a Herceg-szigetekre hajók.

Előzmény: Tybald_ (9704)
TLLaci Creative Commons License 2023.09.23 0 0 9705

Első kérdésre írnám,h mi szintén metróval 7:55-re voltunk kinn a reptéren,úgy hogy 6:20-kor indultunk a Suktanahmetből a vilivel. Felmégy az emeletre,10 perc volt a beszállókártya átvétel,10perc a secu,10 perc az útlevél pedig viszonylag sokan voltak,de sok kapu(leglább 10) secu és útlevélkezelő van nyitva . Befele egyszerűbb megtalálni mindent,nekünk is úgy tűnt.

Előzmény: Tybald_ (9704)
Tybald_ Creative Commons License 2023.09.23 0 1 9704

Köszönöm a sok hasznos információt!

 

Már csak 2 kérdésem maradt:

 

1. Mennyivel előbb érdemes kimenni a reptérre a reggel 10-es géphez (priority 1 kisebb gurulós és egy kis hátizsák) ha most járok itt először?

 

Úgy olvastam, közúton elég nagy a dugó így google ajánlotta útvonal a terv:

6:10-6:30  20 perc gyalog a metróhoz (bkv-val 25 lenne)

6:35-6:45 M2 metró Sishane (Haciosman megálló?) - Sish 3 megálló

6:48-6:58 48N Busszal SiSli Merkez (Güzeltepe 2, ez a megálló vagy a végállomás neve?) - Kagıthane, 10 perc 10 megálló

7:23-7:45 M11 metró Kagithane - İstanbul Havalimanı, 5 megálló 22 perc

+10 perc gyalog be a terminálig

 

Itt van valami legrövidebb könnyen megjegyezhető út a secu-hoz, mert kifelé oda-vissza végig mentem fent és lent, mire kijutottam

 

2. Állítólag van helyi "BKV" hajó a Hercegnő sziget(ek)re, valóban ha így van, honnan indul, illetve érdemes azt igénybe venni, vagy maradjak a kikötő 150 TLR-es szolgáltatásainál?

Előzmény: Feyyaz TR (9703)
Feyyaz TR Creative Commons License 2023.09.15 0 0 9703

Szia Tybald!

Szívesen! :)

Ez, amit kaptál az ismerősödtől, tö-ké-le-tes! :) Már csak azért is, mert ez már az új változat, a régit már nem mindig engedi az automata feltölteni. (Nekem még régi van, és szokott vele gond lenni. Mellékelten mutatom.)

Szóval (ahogy Ilaci 10 is írta) ez a tömeközlekedési kártya.

Használni a következő járművekre tudod: helyijáratú busz, villamos, metro, a Boszporusz szoroson közlekedő hajók és a siklóvasút.

Feltölteni a nagyon sűrűn elhelyezett, sárga színű "Biletmatik" automatákból tudod, az alábbi módon:

https://www.youtube.com/watch?v=UOOs0RokYQM

Előzmény: Tybald_ (9700)
llaci10 Creative Commons License 2023.09.15 0 1 9702
Előzmény: llaci10 (9701)
llaci10 Creative Commons License 2023.09.15 0 1 9701
Előzmény: Tybald_ (9700)
Tybald_ Creative Commons License 2023.09.15 0 1 9700

Szia, Köszönöm a válaszokat!

 

Ismerőstől kaptam kölcsön egy Istanbul Kart-ot amin www.belbim.istambul cím van feltüntetve, de az nem  jön be egyik böngészőmben sem.

Lehet, hogy ez már nem működik? (Beírtam simán google-ba, hogy belbim Istanbul amit kidobott találatot azt is próbáltam, de az is sikertelen.

 

Ha mégis, jó a kártya (linkeltem a fotóját) akkor hogyan tudom feltölteni, hol/mire tudom használni?

 

Köszönöm előre is!

Előzmény: Feyyaz TR (9699)
Feyyaz TR Creative Commons License 2023.08.22 0 0 9699

Szia Tybald!

"ATM-nél van korlát melyikből NE, és mi az ajánlott?"

Nem, ilyen korlát nincs, egyáltalán nem tudok olyan ATM-et említeni, ami "NE" kategória lenne! Mindegyik megbízható és rendben van.

Ami általam mondjuk a többitől még ajánlottabb, az a Ziraat Bankasi. Ez nálam mondhatni első helyen áll, de nincs probléma a többivel sem!!

 

Nekem Erste Bank - VISA Debit kártyám van (dombornyomott), tökéletes mindenhol. Egészen biztos jó lesz az OTP-s is.

 


"Fizetni gondolom török lírában fizetsz kártyával."

Igen!

 

Amiben viszont nem tudok segíteni, az a revolut! :( Sajnos nincs olyanom...

Előzmény: Tybald_ (9698)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!