Keresés

Részletes keresés

manyesz1 Creative Commons License 2016.05.23 0 0 9172

Megnézzük, köszönöm. 150-es buszt akartam én is, csak elírás volt. Szeretném, ha kicsit be lehetne menni a vízbe. A hídra kíváncsi vagyok, tavaly nyáron a Yoros Kalesi várromból láttuk, hogyan épül. 

Előzmény: GA0425 (9169)
GA0425 Creative Commons License 2016.05.22 0 0 9171

Egészen konkrétan Rumelifenerinél már akkor határeset volt, amikor április 16-án néztem. Megfelelően magas kinti hőmérséklet mellett, ami mostanában azért sűrűn előfordul, szerintem meg lehet próbálni. Sajnos nekem már nem lesz rá lehetőségem, egy hét múlva letelik a "kiküldetés", addig pedig nem nagyon érek már rá.

Előzmény: showtimes (9170)
showtimes Creative Commons License 2016.05.22 0 0 9170

Persze, hogy lehet, olyan, mint a Balti-tenger nyáron :)

 

A meteo szolgálat szerint a tenger hőmérséklete ma Isztambulban 17,8 fokos volt :)  Ízlések és pofonok...

Előzmény: GA0425 (9169)
GA0425 Creative Commons License 2016.05.22 0 1 9169

Szia! Mindenképpen érdemes megnézni, mi egy pár órára mentünk ki délután, de azóta ha jó az idő, szerintem fürödni is biztosan lehet már a tengerben, úgyhogy akár egy fél nappal is érdemes számolni.

 

A 15P busz nem tudom, elírás-e a részedről, de valószínűleg igen, a 150-es számú busszal tudsz kijutni, hétvégén nagyjából fél óránként, hét közben pedig néha még sűrűbben jár. Az út Haciosman metrómegállótól nagyjából 45 perc.

 

Érdekes látvány továbbá a közelben épülő harmadik Boszporusz híd, ha jól tudom, augusztusra tervezik az átadást, de már most is látványos. 

Előzmény: manyesz1 (9168)
manyesz1 Creative Commons License 2016.05.22 0 0 9168

De jó,hogy feltetted ezt a képet! Ép most nézegetem,hogy még kellene nézni a Fekete - tengert. Én a 15p- es buszt,mint lehetőséget találtam. Meg tudsz erősíteni, hogy járható,és érdemes elnézni  Rumelifeneri be? Akár egy jó kis hal ebédre?

Előzmény: GA0425 (9133)
TLLaci Creative Commons License 2016.05.20 0 0 9167

Mi is most jöttünk haza,még egy jó hír  aki mostanában megy:

:):)

Előzmény: bert76 (9166)
bert76 Creative Commons License 2016.05.19 -1 1 9166

Újabb isztambuli utunk után továbbra is ajánlom mindenkinek. Turkish-en szokásos igényes kiszolgálás, a reptéren komoly, fokozott biztonsági ellenőrzés már a bejáratnál is (javaslom a kicsit korábbi kiérkezést). A városban érezhetően kevesebb a turista, nagyobb csoportokban csak vidéki török városnézőket láttunk. Sorban állni csak a Galata toronynál kellett, de ott is jóval rövidebb a korábbinál. Sultanahmeten, de máshol is több rendőr, mentő, tűzoltó állandó készenlétben. Biztonsági ellenőrzés most már a Bazárnál is. Látszik, hogy komolyan óvják az idegenforgalmat. De mindenki nyugodt, jókedvű, segítőkész, szóval a szokásos :) Jó utat mindenkinek :)

manyesz1 Creative Commons License 2016.05.17 0 0 9165

Nem vagyok biztos benne, hogy lehet a parkban fürdeni.  Nem találtam róla semmit. Csak teázós, sportolós,sétáló,futó lehetőségeket.  Viszont a Herceg - Szigeteken lehet nyugodtan. Rendes helyijáratú hajó megy oda, sima jeggyel. Az első sziget Kinaliada, ott a kikötőnél már van napozás fürdős part is. De,van a többi szigeten is fürdési lehetőség. 

Előzmény: lac956 (9164)
lac956 Creative Commons License 2016.05.16 0 0 9164

Sziasztok ! Nem tudom lehet-e a floyai részen fürdeni, de utólag megnéztem a gugli térképen és az utcát Sahil parki-nak nevezi, tehát  strand park. Szerintem igen. Én az utcán a nagy zöld felületet láttam és a még szinte üres parkirozókat. Sajnos Floya viszonylag messze van, még yenikapitól is kb 20 megállóhely. Szombati napon kamionforgalom nélkül is 40 perc volt aYenikapi-Menseke út. Szinte végig építkeznek, a marmaray folytatásán.

Előzmény: zsírúj 1 (9160)
manyesz1 Creative Commons License 2016.05.16 0 0 9163

Nagyon jó árban foglalták, ü gyes vagy! Mi tavaly nyáron laktunk arrafelé,csak még közelebb Yenikapi kikötőhöz.  A parton egy 4 sávos út fut, ott járnak ezek a buszok. Gyakran. Sultana mettől indul,azt hiszem. Telefonos alkalmazás a TRAFI, ajánlom letölteni.  Már itthon is,szuperül meg lehet nézni a ķözlekedést. Abszolút naprakész.  

Mi most Karaköyben fogunk lakni a kikötőnél,remélem,hogy Boszpotuszra néző szobánk lesz. 

Az akvárium környékét már megnéztem a gugli utcanézetével, köves a part. De,a szálláson oknál is olyan lesz. Tavaly nyáron mi még éjszaka horgászni is lejártunk a partra.

a gép végében leszünk,25. Sor.

Előzmény: zsírúj 1 (9158)
zsírúj 1 Creative Commons License 2016.05.15 0 0 9162

Én sem igazán tudom,mert márciusban 4 főre 3éjszakára 128000-be került tokkal vonóval.

Wizz Tours-t nézegettem több napon keresztül, egyszer feljött ez a szálloda 15 percre.

Ennyi időm volt foglalni,ezután sosem jött elő a Wizz Tours-nál a szóban forgó szálloda.

Kíváncsiság képpen ránéztem mésik szálloda kereső portálokra melyek ezt a szállodát ezekkel a feltételekkel 260-280 ezerért adják oda.Baromi nagy mázlim van,azt hiszem.Ez tuti,hogy így van mert már megejtettem az internetes utasfelvételt meg kinyomtattam a szálloda voucher-t is.Április 4.-én foglaltam a robbangatások után,azt hiszem ez volt a szerencsém!!

Előzmény: PanzerFritz (9161)
PanzerFritz Creative Commons License 2016.05.15 0 0 9161

Ezt hogy csináltátok ??  65.000-ből hogy jött ki az 5 rep. jegy oda-vissza? (a szállásról nem is beszélve) 

Előzmény: zsírúj 1 (9158)
zsírúj 1 Creative Commons License 2016.05.15 0 0 9160

Jaj még egy!! ott lehet fürdeni is,mármint a tengerparton?

Előzmény: lac956 (9156)
zsírúj 1 Creative Commons License 2016.05.15 0 0 9159

Köszi az infókat:akkor így jó lesz:kimegyek a tegerparti útra és várom a BN-1-2-3 buszt ami odavisz.

Még egy kérdés:mennyi az utazási idő cca?Akkor vissza is uyganígy!!!

Előzmény: lac956 (9156)
zsírúj 1 Creative Commons License 2016.05.15 0 0 9158

Én is alig várom már, mi is álltalában kétszer szoktunk menni utoljára március 20.-án voltunk 3éjszakára.

Most 4-re megyünk öten három szobába 2x2+1 elosztásban.Sultns Royal 3 csillagos szállodába megyünk most,ha leírom,hogy mennyibe került ez az egész tokkal vonóval akkor nem hiszed el.65000FT ötőnknek négy éj+repcsi oda-vissza.Ez van,fejenként 13000.Én sem hittem,hogy ennyiért lehet utazni.Mi odafele a 18-as sorba ülünk

Előzmény: manyesz1 (9157)
manyesz1 Creative Commons License 2016.05.14 0 0 9157

Akkor együtt repülünk :)))) Már alig várom. Tavaly 2x voltunk,de már annyira hiányzik egy jó kis cay, hogy menni kell újra.

Előzmény: zsírúj 1 (9155)
lac956 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 9156

 

Szia ! A Sappire torony belépője nekem is rejtély. Arra gondolok, hogy  - mint ahogy több helyen tapasztaltam - különbséget tesz  a helyi és az idegen között. Például az akváriumnál a 47 már az idegennek 60, vagy a panorámánál a helyinek 5, az idegennek 10.  Az akváriumhoz szombaton mentünk, nagy élet volt a környékén a tengerparton. Az árnyékolta be a napot, hogy az Atatürkre a repülők pont a fejed felett szállnak le percenként,  de a part rendezett és kellemes. A helyiek lidó-szerüen használják, nem messze van a strand is. Valamifajta közösségi nap lehetett, vagy csak jó idő, de sokan voltak a parton. A központból/Sirkeci/ a Marmary-al mentünk Yenikapi megállóig. 1 megálló. Onnan a felszinre jössz és elindulsz a tenger felé. A többsávos - a tengerre merőleges - út mellett. Nem látod a tengert, de amerre lejt. Aztán a tenger felé vezető többsávos úton átmész ott, ahol nagy építkezés folyik, lényegében az autók mellett le a tengerparttal párhuzamosan futó többsávos úthoz /kenedy cadessi/ és ott nekimész a megállónak.  Leirva bonyolultabb, mint a valóságban.  kb. 400 méter.  Néztem a Yenikapin lévő buszmegállókat, egyik sem jelezte a BN buszokat. A megállóban megvárod a BN1 vagy 2 vagy 3  buszt, mind jó és elmész a Menseke megállóig. A buszban a megállók folyamatosan jelezve vannak, de a buszvezetőt is megkértem, hogy szóljon. Meg is történt. Akvarium kiálltással jelezte és meg is várta, mig a tömegben leszállunk. Menseke megállóból visszafelé mész kb 100 métert és a vasuti átjáró alagutján átmész a parti oldalra. Ott már látod a kb. 300 méterre lévő akváriumot. Mellette bevásárlóközpont szálloda  utána éttermek strand. Szerintem Junius elején meg is tudtok mártózni. Pénzt ott váltsál. A mult héten 3.28-3.30 volt az euró. A nagy bazár környékén a legjobb az árfolyam.

Nagyon dicsérték a Ciya sorfati nevű helyet, Kadyköyben a piac kellős közepén. Én egyáltalán nem voltam tőle elájulva. A töltöttpaprika és töltöttpadlizsán-szerű  előételüket hidegen nehezen ettem meg, a padlizsánkréműk jó volt, de erdélyben szerintem izletesebben készítik el. A főételük is jó volt, de nem különösebben ragadtatott el. Olyan mint a Topkapi palota. Valaki azt irta, hogy leirhatatlan élmény. Én is ezt irom, mert nem sok élményt nyujtott.

Ettem viszont dönertálat a Sultanahmed megállótól feljebb egy kiülős helyen, ahol sört is kapni. Az minden tekintetben kiváló volt. Az Efes  sör egy kicsit fájt. Kiváló, de 11,5 TL korsója.

Többször ettem az egyiptomi bazár  felső bejáratától 100 méterre a központ irányában lévő  kifőzdékben. A döner és a kukorec és kiváló volt, különösen a birkahusból készült.  8-12 TL A cosrba néven szereplő leves is kiváló izesítésű volt.  Az oldalon valaki említette aKaraköyben lévő étterem-együttest. átmenni a Galata hídon és Ázsia felé tartva a parton, ameddig lehet. A hidtól kb. 200 méterig. Elfordulni Taksim felé és kb. 50 méter egy emeletes autótárolók alsó részén  többszáz négyzetméteren éttermek. Kiváló felhozatallal. Érdemes elsétálni, nem fogsz csalódni.

Tudom ajánlani a panoráma múzeumukat is. Tényleg látványos. A belépő 10 TL. Szerintem államilag támogatott a belépő is, valamint valamilyen formában a bent lévő üzlet is.é Itt vettünk több hűtőmágnest 1,5 TL/db  továbbá más ajándéktárgyakat is olcsóbban, mint bárhol máshol. Topkapiig elmész villamossal, mindenütt jelölve a panoráma 1453.

Lementünk Kumkapiba halad enni. A téren lévő 5 étterem többszáz ülőhelyén összesen 4 vendég volt velünk együtt. Ennek ellenére  sült hal körettel, sörrel kettőnknek 70 TL-ért nagyon finom volt. A balik ekmek 8 TL az előbbihez képest - tudom sokan nem értenek velem egyet - drágának találtam.

Ha ugy gondolod, hogy valamiben tudok segíteni, irjál nyugodtan.

Előzmény: zsírúj 1 (9155)
zsírúj 1 Creative Commons License 2016.05.12 0 0 9155

A Sapphire torony nekem ahogy látod is lentebb 25 TL-be került.De miért?

Én nem vettem helikópáteres tourt pedig!!!

Egy kérdésem van csak, aBN3-as busszra csak yenikapiba a kenedi cadesin lehet felszálni az akváriumhoz?

Június1-én mennénk.

Előzmény: lac956 (9154)
lac956 Creative Commons License 2016.05.11 0 0 9154

Sziasztok !  május 3-10. között voltunk Isztambulban, néhány információ:

Utazás a Turkish-al. Kényelmes ülés, kellő lábtér, igényes /étel-ital még szeszes italok is igény szerint, folyamatos kinálással/  és udvarias ellátás. Check-in  sajnos csak indulás előtti 24 órában. Visszaúton a hotel megoldotta, de az Attatürkön is vannak automaták. Visszafelé azért fontos, mert egy sorral kevesebbet kell végigállni.  Turkish ár: két fő oda-vissza 89.000 Ft. benne 20 kg csomag feladva kézi pedig amennyit elbírsz fel a repülőre. Visszafelé ez teljesen meglepett, mert többek kézicsomagja kerül le a rakodótárba, mert sehol nem fért. Érkezés délben, a metró lejárójánál az automatából isztambulkart 10 Tl ebből  6 Tl a letét. Leadáskor  szintén a metró bejáratánál lévő bódéban 5 Tl vissza. metró és Zeytinburnunál átszállás a  T1 villamosra. 45 pert alatt az óvárosban. A vonaljegy 2,30 Tl és a másodiknak nincs kedvezmény, annak is 2,30 Tl.  Tehát bejutás a központban két főre négy vonaljegy.

Szállás Erboy hotel az Ebussuut cadesin.  Minden tekintetben kiváló, az ára most lejtmenetben  7 éjszaka 80.000 Ft. T1 villamos 100 méter, metró lejárat 200. Topkapi 300.  kaja bőséges, kiváló. törölköző csere, pipere feltöltés minden nap.

Látnivalók, csak az általam kiemelendők /a belépők emlékezetből/:

Hagia Sofia - különleges élmény 40 TL

Topkapi - nekem nem sokat nyújtott  40 + 25 TL

Dolmabache palota és hárem  maradandó élmény  25 + 20 TL

 

Érdemes 85 Tl- ért múzeum kártyát venni, párt perc. Kell hozzá személyi okmány. Sajnos nem használható minden múzeumra, látnivalóra.

 

Sapphire torony és  3D szimulátor. Maradandó élmény 53 emelet magasan, 360 fokban látni a várost. A 3D helikopter-szimulátor is remek, jót szórakoztunk rajta. Egy főre 18 TL. + 3 D szintén 18 TL. /május 7-én/

 

Akvarium Floya  egy főre 60 TL az akvaryum, de a tengerpart - a helyi lidó is kellemes környezet. Szombaton voltunk, metróval a Yenikapi-ig, ott átépítés van, de le lehet menni a terelőúton a tengerpart felé a buszmegálóhoz. Ott a BN 3. Visszafelé BN1-el.

 

1453 panoráma körkép. hasonló a Feszty körképhez. Nekünk  tetszett. Tomkapiig villamossal, a megálló mellett van. 10 TL

 

Összességében: Viszonylag kevés turista, rengeteg rendőr és minden közösségi hely előtt ellenőrzés. Sehol nem kellett sorba állni.

Mi remekül éreztük magunkat.

 

Ha bárkinek kérdése van, szívesen válaszolok.

 

 

 

zsírúj 1 Creative Commons License 2016.05.09 0 0 9153

manyesz1 Creative Commons License 2016.05.04 0 0 9152

Írnál valamit erről az Alldayswifiről?

Előzmény: treva06 (9134)
zsírúj 1 Creative Commons License 2016.05.03 0 0 9151

Sea Life akvárimban volt már valaki?

Hozzászólásotokat megköszönném.

Az Istanbul akvárium és a fentebb említett között kellene eldönteni,hogy melyiket látogassuk meg?

 

lac956 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 9150

Igen, ezen én is meglepődtem. Utólag azt mondom, hogy teljesen elfogadható ár-értékarány.

Előzmény: zsírúj 1 (9149)
zsírúj 1 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 9149

Ahogy olvasom elég húzós a belépő,egy felnőtt 47 TL azért ez szorozva 5-el ,nem kevés.

Előzmény: lac956 (9148)
lac956 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 9148

Biztosan működni fog. Közel két éve voltunk Isztambulba. Az akvaryum különleges élmény, sajnos nem nagyon ismerik. És nemcsak gyerekeknek maradandó élmény.

Előzmény: zsírúj 1 (9147)
zsírúj 1 Creative Commons License 2016.04.27 0 0 9147

Na azt hiszem megvan mostmár az útvonal.Mit szólsz hozzá?

Zeytinburno-ig tetszőlegesen,attól függ,hogy atöbbség majd mit akar.T1vagyM1.

Átszállunk a metrobuszra ami elvisz Kücükcekmece küprüsü-höz.

átszállni az említett B1vagy B2 buszra amiaz akváriumnál is van megállója.

Vissza ugyanezzel ,vagyis B1-2 vel a canedy cadesin jön vissza,ez nekünk nagyon jó,hisz a szállodánk a kücük Ayasofiya-n vana Sultan Royal szálloda.Ha a Kumkapi után lévő megállónál leszállunk már ott is vagyunk.

Előzmény: lac956 (9146)
lac956 Creative Commons License 2016.04.26 0 0 9146

Eminöműnél azt hiszem a BN1-re és a sofőr jelezte, hol kell leszállnom. Azt hiszem  a Floya vasutállomásnál vagy annak környékén. Egy kis gyaloglás még volt. Visszafelé 73Y metró villamos.

Előzmény: zsírúj 1 (9145)
zsírúj 1 Creative Commons License 2016.04.26 0 0 9145

Te ,hogy mentél el az akváriumhoz?

Előzmény: lac956 (9143)
zsírúj 1 Creative Commons License 2016.04.26 0 0 9144

köszi mindjárt ránézek a keresőre!

Előzmény: lac956 (9143)
lac956 Creative Commons License 2016.04.26 0 0 9143

Bocs. Nem jó az ajánlatom, mert nem éred el a reggeli időszak utolsó járatát. Más javaslatom nincs mint  Eminemúből a BN1 vagy 2.

Előzmény: zsírúj 1 (9141)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!