Keresés

Részletes keresés

TR FX Creative Commons License 2015.04.18 0 0 8121

Turkish-re 24h-val indulás előtt nyit az online check-in. Nem rémlik, hogy küldene emlékeztető emaileket, de ezt azért biztosan nem feljtitek el! Ha meg mégis, hát max becsekkoltok majd a repülőtéren, az is ingyen van!:-)

Előzmény: aszofi (8119)
COOP Creative Commons License 2015.04.18 0 0 8120

én ezen a vonalon a taxit sem hanyagolnám: 20 euro vagy előre foglalva transzferbusz, ha nagy csomagok vannak 5 euro/fő :) és 20 perc az út, ha nincsen a Kennedyn dugó :)

 

Előzmény: cassano71 (8113)
aszofi Creative Commons License 2015.04.18 0 0 8119

Mi is pont így fogunk érkezni és indulni :)

 

A becsekkolás itt hogy megy? Eddig leginkább fapadossal utaztunk. Malévvel ezer éve...

Ja és én foglalási rendszeren keresztül vettem...ilyenkor az van, hogy - mint pl. a wizznél küldenek értesítést, hogy lassan eljött az on line utasfelvétel ideje, vagy nekem kell figyelnem?

Ill. mikor KLM-el mentünk akkor meg ott helyben kellett megcsinálni az utasfelvételt.

 

Már azért jó párszor repültünk, de ez mindig egy -számomra legalábbis - izgalomra adó lehetőség :)

 

Milyen volt most a város? Merre jártál? Képek esetleg?

Előzmény: Christy666 (8115)
aszofi Creative Commons License 2015.04.18 0 0 8118

Na akkor megnyugodtam :)

Hát az idő az nagy úr, és ahogy olvasom egy-egy jobb képességű dugó esetén az eleve sem túl rövid út némileg még hosszabbra sikerül, ami oda felé esetleg csak bosszantó lehet, nade vissza felé ... esetleg egy jó kis géplekésés is bejátszhat.

 

 

Előzmény: cassano71 (8113)
iszisz Creative Commons License 2015.04.18 0 0 8117

Sziasztok! Jún. 30-án baromi kedvező a Wizz ár (DC-vel meg pláne) Isztambulba, szerintetek elviselhetetlen a meleg akkor már?

Christy666 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 8116

Ja és nekem a reggel 9 -es indulás kifelé , és 18 -as vissza nagyon bejött :-)

Előzmény: Christy666 (8115)
Christy666 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 8115

Most jöttem haza nem túl régen kb 2 hete . Turkishel jöttem és mentem , csak ajánlani tudom őket  , nagyon jók minden szempontból .

Mivel benne a csomag az árban , közek ugyanott vagy mint a Wizzel ,viszont olcsóbban, és gyorsabban  bejutsz a központba .

Előzmény: aszofi (8112)
oleandro Creative Commons License 2015.04.18 0 0 8114

én olcsóbban vettem turkish jegyet a viszérnél a novemberi maratonra. A sok egyében túl ráadásul a menetrendje is kedvezőbb.

cassano71 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 8113

Turkish teljesen jó, sőt, egyik legjobb légitársaság jelenleg. Elég komoly árverseny mostanság ezen a vonalon, repül Turkish, Wizzair és Pegasus is ezért vannak jó árak.

SAW-ról sem olyan szörnyű a bejutás, de az Atatürkről tényleg gyorsabb/könnyebb. Egy metró + villamos kombóval hamar bent vagy, a villamos Laleli, Sultanahmet, Sirkeci negyedeken megy keresztül szóval ha ott lesz a szállásod valahol akkor akár 1 órán belül is ott lehetsz a reptérről.

Előzmény: aszofi (8112)
aszofi Creative Commons License 2015.04.18 0 0 8112

Köszönöm mindkettőtöknek!

A novembert már el is vetettem, sőt október elejére foglaltam jegyet. Türkis Airilines-el utazott már valaki a közelmúltban vagy bármikor :-)?

Meglepődve tapasztaltam, hogy a wizz gyakorlatilag minimálisan lenne csak olcsóbb (az is csak novemberben) és hát azért a saw-ról -gondolom- a bejutás jóval macerásabb, de legalábbis időben jóval-jóval több.

cassano71 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 8111

Sultanahmet, Sirkeci, Laleli, Taksim, Kadiköy. Ezekben a negyedekben nézelődj, kb. ebben a sorrendben, két utolsó negyedben megszállni/enni/lenni jó, de nem biztos hogy első isztambuli látogatásra ideálisak mivel ezek a fő látnivalóktól távolabb vannak.

November akármilyen is lehet, kifoghatsz egész jó meg pocsék időt is akkor. Este, de novemberben akár már nappal is marha hideg tud lenni a hajón átkeléskor európai és ázsiai oldal között ( nem mindig a hideg maga hanem a szél az ami rossz, legrosszabb a kettő együtt persze ). Szóval dzseki + sapka legyen.

Előzmény: aszofi (8109)
Tojglius Creative Commons License 2015.04.17 0 0 8110

Szia!

 

Eredetileg mi is tavaly novemberre terveztünk, de aztán egy barát török ismerőse lebeszélt minket, merthogy november már - általában -  nagyon esős, szeles és hideg! (így mi március végén mentünk (szintén 4 éjszakára), de sajna a szél és hideg így is megvolt)

 

Szállás, ha városnézés, akkor egyértelműen "Sultanahmet" városrész  kellős közepét javaslom, nagyjából a Sultanahmeti villamosmegálló 200méteres körzetét (keine panik, ebben pici a körzetben is van legalább 50 szálloda mindenféle kategóriában), mert innét a legfontosabb látnivalók valóban párperces sétával elérhetőek!

Nem tudom milyen kategóriában gondolkodtok, mi itt voltunk:

http://hotelalaaddinistanbul.com/

ez egy "tipikus török", nagyon olcsó, de kultúrált, pici szobás, alapreggelis alapszálloda viszont "tökéletes" helyen egy városnézéshez (és az ágy kényelmes, ez a fontos, hisz ha várost nézel akkor itt csak alszol :D), jószívvel merem ajánlani, árérték arányban jó választás! (nagyon hosszas keresgélés után választottuk végül ezt

 

az 5nap 4 éjszaka amúgy az "eszenciájára" elég lehet... legalábbis nekünk elég volt :)

Előzmény: aszofi (8109)
aszofi Creative Commons License 2015.04.15 -3 0 8109

Sziasztok!

Még nem volt alkalmam elolvasni a fórumot, lévén, hogy ma hajnalban döntöttem, hogy Isztambul lesz a következő állomás, amit szeretnénk meglátogatni.

Úgyhogy most csak - egyelőre - szeretném megkérdezni, hogy november közepén járt-e valaki Isztambulban ill. 4 éjszakára tervezünk kb. melyik részen-hol érdemes megszállni?

oleandro Creative Commons License 2015.04.14 0 0 8108

csal útlevéllel lehet menni, szigorúan pecsételnek

Előzmény: Törölt nick (8107)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.14 -1 0 8107

Szép napot!!!

Csak érdeklődni szeretnék-olyan honfitársunktól-aki csak pár napra ment ki kirándulni Isztambulba......

 kis fiammal utaznék ki 4 napra-kell útlevél-vagy személyi igazolvánnyal is ki mehet???

Előre is köszönöm a válaszokat.....

Ilus....

Christy666 Creative Commons License 2015.04.14 0 0 8106

Köszönöm szépen , igen már találtam pár lovastúrás helyet , még reménykedem, hátha valaki a fórumról személyesen is igénybe vett .

Szerintem autó mellett döntünk , mert tényleg körül tudunk nézni , és szeretünk vezetni .

Köszönöm a segítségedet !

Előzmény: bckm. (8105)
bckm. Creative Commons License 2015.04.13 0 0 8105

Hali

Kb 8 óra az út autóval  Isztambulból Kappadókiáig. Ez természetesen megállásokkal együtt. Ankaráig autópálya onnan a hazai autópályának megfelelő minőségű gyorsforgalmi. Az utolsó 80km főútvonal ami szintén jó minőségű.  Útközben ha máshol nem a Tuz Gülünél mindenképpen érdemes megállni, sétálni egy jót a " só sivatagban". Kappadókia nagy részét 3-4 nap alatt meg lehet nézni autóval. Szállást mindig lehet olcsón találni Uchisarban v Göremében. Uchisar egy kicsit csendesebb. Lovas túrákat több helyen is lehet tenni, sok helyen láttam lovas tanyákat, meg lovas túrázókat de mivel ez minket nem érdekelt ezért a pontos helyekre sajnos nem emlékszem. A szállásadók viszont biztos hogy tudnak ebben segíteni.

Előzmény: Christy666 (8099)
Koraszon Creative Commons License 2015.04.13 0 0 8104

Nagyon szépen köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: oleandro (8103)
oleandro Creative Commons License 2015.04.13 0 0 8103
Előzmény: Koraszon (8102)
Koraszon Creative Commons License 2015.04.13 0 0 8102

Sziasztok!

 

Szeretném a tanácsotokat kérni, hogy melyik időjárás oldalt célszerű nézni a neten, Isztambulra?

Vagy valaki tudna segíteni, aki ott van, hogy milyen az időjárás mostanság és a jövő hétre mit jósolnak?

Vasárnap indulunk és jó lenne tudni miket érdemes a bőröndbe tenni:)

Ráér a válasz pénteken is, szombaton fogunk csomagolni.

 

Nagyon szépen köszi előre is a segítséget!

 

aNUBI19 Creative Commons License 2015.04.10 0 0 8101

Sajnos ez még nem az igazi, még nem nyíltak ki a tulipánok, vagyis csak nagyon kevés helyen :(

Ízirájder Creative Commons License 2015.04.08 0 0 8100

Sziasztok.

 

SAW átjárhatósága változott mostanság? Egy BUD-SAW-ESB esetén lenne érdekes, ha nem átjárható, mennyi lehet az optimális átszállásra?

 

Christy666 Creative Commons License 2015.04.07 0 0 8099

Igen , ez egy erős érv az autó mellett .

Szeretek útközben körülnézni , csavarogni , mondjuk  ez attól függ mennyi időd van az utazásra .

Hol érdemes repjegyeket nézegetni ? Atatürkről elég drága megoldásokat találtam egyenlőre .

Személyesen kipróbált szállást , és lovastúrát valaki esetleg .... :-)

Előzmény: oleandro (8098)
oleandro Creative Commons License 2015.04.06 -1 0 8098

4 embernek már olcsóbb. ráadásul út közben is sok mindenért érdemes megállni. És ott is jó szabadon mozogni, és nem lehúzós csoportos túrákra hagyatkozni. De kinek a pap, kinek a papné... :)

Előzmény: COOP (8097)
COOP Creative Commons License 2015.04.06 0 1 8097

akartam még írni árat kb, de te megtetted :)

Én biztos, hogy addig nem autóznék, ráadásul rámegy 1 nap oda és 1 vissza vagy még több is, sőt!

Előzmény: TR FX (8096)
TR FX Creative Commons License 2015.04.06 0 1 8096

Csak egyetérteni tudok!

A kinti benzin árak mellett az autó sem kényelmesnek, sem rentábilisnak nem tűnik. Mi 60 EUR-ért vettünk repjegyet SAW-ról, annyiból az autós megoldás nem nagyon hiszem, hogy kijön.

Buszhoz nem tudok hozzászólni, de engem az vonzana a legkevésbbé, persze ez szubjektív....

Előzmény: COOP (8095)
COOP Creative Commons License 2015.04.06 0 1 8095

repcsi: gyors, kényelmes :)

Előzmény: Christy666 (8091)
Christy666 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 8094

Igen , ezt köszönöm is , olvastam , és utána néztem  :-)

Elég hosszú az út ,bár ha éjjel megy az ember lánya ...

Előzmény: kirgizke (8093)
kirgizke Creative Commons License 2015.04.06 0 0 8093

Én meg már a buszos verzióról írtam neked korábban.

Lásd:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=133867262&t=9113334

Előzmény: Christy666 (8091)
oleandro Creative Commons License 2015.04.06 0 0 8092

mi a sztambuli ázsiai reptértől mentünk bérelt autóval, és úgy nagyon jó volt. atörök topikon írtam róla http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130993002&t=9176931

Előzmény: Christy666 (8091)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!