Keresés

Részletes keresés

aszofi Creative Commons License 2015.04.15 -3 0 8109

Sziasztok!

Még nem volt alkalmam elolvasni a fórumot, lévén, hogy ma hajnalban döntöttem, hogy Isztambul lesz a következő állomás, amit szeretnénk meglátogatni.

Úgyhogy most csak - egyelőre - szeretném megkérdezni, hogy november közepén járt-e valaki Isztambulban ill. 4 éjszakára tervezünk kb. melyik részen-hol érdemes megszállni?

oleandro Creative Commons License 2015.04.14 0 0 8108

csal útlevéllel lehet menni, szigorúan pecsételnek

Előzmény: Törölt nick (8107)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.14 -1 0 8107

Szép napot!!!

Csak érdeklődni szeretnék-olyan honfitársunktól-aki csak pár napra ment ki kirándulni Isztambulba......

 kis fiammal utaznék ki 4 napra-kell útlevél-vagy személyi igazolvánnyal is ki mehet???

Előre is köszönöm a válaszokat.....

Ilus....

Christy666 Creative Commons License 2015.04.14 0 0 8106

Köszönöm szépen , igen már találtam pár lovastúrás helyet , még reménykedem, hátha valaki a fórumról személyesen is igénybe vett .

Szerintem autó mellett döntünk , mert tényleg körül tudunk nézni , és szeretünk vezetni .

Köszönöm a segítségedet !

Előzmény: bckm. (8105)
bckm. Creative Commons License 2015.04.13 0 0 8105

Hali

Kb 8 óra az út autóval  Isztambulból Kappadókiáig. Ez természetesen megállásokkal együtt. Ankaráig autópálya onnan a hazai autópályának megfelelő minőségű gyorsforgalmi. Az utolsó 80km főútvonal ami szintén jó minőségű.  Útközben ha máshol nem a Tuz Gülünél mindenképpen érdemes megállni, sétálni egy jót a " só sivatagban". Kappadókia nagy részét 3-4 nap alatt meg lehet nézni autóval. Szállást mindig lehet olcsón találni Uchisarban v Göremében. Uchisar egy kicsit csendesebb. Lovas túrákat több helyen is lehet tenni, sok helyen láttam lovas tanyákat, meg lovas túrázókat de mivel ez minket nem érdekelt ezért a pontos helyekre sajnos nem emlékszem. A szállásadók viszont biztos hogy tudnak ebben segíteni.

Előzmény: Christy666 (8099)
Koraszon Creative Commons License 2015.04.13 0 0 8104

Nagyon szépen köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: oleandro (8103)
oleandro Creative Commons License 2015.04.13 0 0 8103
Előzmény: Koraszon (8102)
Koraszon Creative Commons License 2015.04.13 0 0 8102

Sziasztok!

 

Szeretném a tanácsotokat kérni, hogy melyik időjárás oldalt célszerű nézni a neten, Isztambulra?

Vagy valaki tudna segíteni, aki ott van, hogy milyen az időjárás mostanság és a jövő hétre mit jósolnak?

Vasárnap indulunk és jó lenne tudni miket érdemes a bőröndbe tenni:)

Ráér a válasz pénteken is, szombaton fogunk csomagolni.

 

Nagyon szépen köszi előre is a segítséget!

 

aNUBI19 Creative Commons License 2015.04.10 0 0 8101

Sajnos ez még nem az igazi, még nem nyíltak ki a tulipánok, vagyis csak nagyon kevés helyen :(

Ízirájder Creative Commons License 2015.04.08 0 0 8100

Sziasztok.

 

SAW átjárhatósága változott mostanság? Egy BUD-SAW-ESB esetén lenne érdekes, ha nem átjárható, mennyi lehet az optimális átszállásra?

 

Christy666 Creative Commons License 2015.04.07 0 0 8099

Igen , ez egy erős érv az autó mellett .

Szeretek útközben körülnézni , csavarogni , mondjuk  ez attól függ mennyi időd van az utazásra .

Hol érdemes repjegyeket nézegetni ? Atatürkről elég drága megoldásokat találtam egyenlőre .

Személyesen kipróbált szállást , és lovastúrát valaki esetleg .... :-)

Előzmény: oleandro (8098)
oleandro Creative Commons License 2015.04.06 -1 0 8098

4 embernek már olcsóbb. ráadásul út közben is sok mindenért érdemes megállni. És ott is jó szabadon mozogni, és nem lehúzós csoportos túrákra hagyatkozni. De kinek a pap, kinek a papné... :)

Előzmény: COOP (8097)
COOP Creative Commons License 2015.04.06 0 1 8097

akartam még írni árat kb, de te megtetted :)

Én biztos, hogy addig nem autóznék, ráadásul rámegy 1 nap oda és 1 vissza vagy még több is, sőt!

Előzmény: TR FX (8096)
TR FX Creative Commons License 2015.04.06 0 1 8096

Csak egyetérteni tudok!

A kinti benzin árak mellett az autó sem kényelmesnek, sem rentábilisnak nem tűnik. Mi 60 EUR-ért vettünk repjegyet SAW-ról, annyiból az autós megoldás nem nagyon hiszem, hogy kijön.

Buszhoz nem tudok hozzászólni, de engem az vonzana a legkevésbbé, persze ez szubjektív....

Előzmény: COOP (8095)
COOP Creative Commons License 2015.04.06 0 1 8095

repcsi: gyors, kényelmes :)

Előzmény: Christy666 (8091)
Christy666 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 8094

Igen , ezt köszönöm is , olvastam , és utána néztem  :-)

Elég hosszú az út ,bár ha éjjel megy az ember lánya ...

Előzmény: kirgizke (8093)
kirgizke Creative Commons License 2015.04.06 0 0 8093

Én meg már a buszos verzióról írtam neked korábban.

Lásd:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=133867262&t=9113334

Előzmény: Christy666 (8091)
oleandro Creative Commons License 2015.04.06 0 0 8092

mi a sztambuli ázsiai reptértől mentünk bérelt autóval, és úgy nagyon jó volt. atörök topikon írtam róla http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130993002&t=9176931

Előzmény: Christy666 (8091)
Christy666 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 8091

Göreme a következő célpont , olvasgatok ,de még elkel az infó :-)

Isztambulból készülök megközelíteni , 3 variációt találtam : autóbérlés , busz , vagy repülő .

Szerintetek ?

Szeretnék Kappadókiában lovastúrát tenni , tudtok e ilyen lehetőségről (  természeten elsősorban személyes , vagy hallomás tapasztalat érdekelne ) .

Mennyi időt szánnátok rá , mondjuk 2 nap ?

Köszönöm előre is :-)

Christy666 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 8090

Mi ma Kadinlar Pazarin voltunk .

Előzmény: slavkovka (8089)
slavkovka Creative Commons License 2015.04.05 0 0 8089

melyik kurd piacon voltatok? Mert ha jól tudom kettő van Isztambulban. 

 

Előzmény: Christy666 (8088)
Christy666 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 8088

Sziasztok !

 

Tegnap este érkeztünk haza .

Csodás időnk volt , és semmit nem vettünk észre a problémákból ,amiket az itthoniak telefonhívásából tudtunk meg .

Sirkeciben volt a szállásunk a Best Twon Hotelben ( ajánlom mindenkinek ).

Jártunk mindenfelé , a szokásos látnivalókon túl , a Boszporusz túrát a korábban javasolt módon tettük meg .

Oda E25  busszal (szép út , kb 1 óra ) , vissza pedig a komppal .

Óriási szerencsénk is volt , Eyüpbe készülve , vártuk a kompot , és az Aranyszarv öbölben felfelé viháncoló , úszó delfin csapatot is láthattunk .

Felkerestük a kurd piacot , nagyon érdekes  ,más, és autentikus élmény volt  ,akinek gyenge a gyomra , orrát fogja be majd .

Ha bárkinek tudok segíteni , írja és nagyon szívesen !

Tulipánok mindenhol ki voltak nyílva , gyönyörű szép volt minden park .

A török emberek továbbra is fantasztikusak , mindenhol és mindenkor azonnal segítenek .

UI: Ha esetleg olvassa : nagyon köszönöm a repülőtéren engem Deadolonnal kisegítő magyar hölgy segítségét !

blaze73 Creative Commons License 2015.04.03 -2 0 8087

szia,

kérlek dobj egy emailt: tiéd nem publikus.  köszi :D

Előzmény: köbüki2 (8086)
köbüki2 Creative Commons License 2015.04.02 -1 1 8086

nekünk is sok minden hasznos volt, amit a fórumról tudtunk meg

nyolc éjszakát voltunk, még az áramszünet előtt hazaértünk (nem én csináltam)

 csak néhány megjegyzés a tapasztaltakról (talán nem lesz sok korábban már leírt):

A Ciya nem két egységből áll, hanem ötből - a burgonyával összekevert báránypörköltnek látszó étel valami zseniálisan finom volt, de ami krumplinak látszott, az zeller volt (ha valaki nem szeretné a zellert, szerintem megváltozik tőle a véleménye) – és az egyik legolcsóbb ebédünk volt (hatféle előétel ellenére, ami tényleg súlyra megy itt)

a Nagy Bazárban egy „szívem csücske” típusú, „magyarokat kedvelő” eladó az üzlete szűk bejáratú belső terébe szorítva a 160 lírára tartott sál árát fokozatosan alkudta lefelé anélkül, hogy az első elképedt reakciómon kívül bármit mondtam volna, csupán menekülni próbáltunk, 80-nál kérdezte először, mennyit adnék érte – lerázásként 20-at mondtam – nem tágított, hiába mondtam, hogy nem is kell, a fülembe súgta 30, azután  lehelte 20, akkor sikerült kijutni (vásárlás nélkül, egyébként sem tetszett) – szebbet és nem rosszabbat a bazárhoz közeli utcában 15 líráért vettünk és a full Boszporusz hajókiránduláson is …

az Orient Express Hotelban laktunk (25.000 Ft/éj, kétágyas szoba kiadós reggelivel, napi fél liter víz/fő, wifi, hűtő, tv), nagyon közel a Topkapihoz – innen majdnem minden gyalogos távolságban van – bár a szoba elég kicsi, de aludni bőven elég, korrekt

messze a legjobb árfolyamot Eyüpben találtam – oda hajóval a legcélszerűbb menni, az Eyüp Sultan Camii előtti térről induló bevásárló utca elején balra, könnyen el lehet menni mellette – aztán persze utána kötélpályán fel a Pierre Lotira egy török kávé mellett nézni a várost

az ázsiai reptér előtt az Istanbulkart-ot is az automatából lehet venni 10 lírával etetve, ebből 6 a kártya, 4 az első feltöltés, utána lehet még külön tölteni rá – kell is, mert az E11 expressz busz dupla tarifával jár, ha jól emlékszem 4,3 líra – hazafelé nem találtunk olyan helyet, ahol vissza tudtuk volna váltani a kártyáinkat, maradt szuvenírnak (mind a kettőn rajta még 3,05 líra is)

 

aNUBI19 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 8085

Sajnos, azért a napokban történt ott más is,  a  "villanyosság" hiányán kívül.

pó_apó Creative Commons License 2015.04.01 -1 1 8084

 

Kedves Tusakodó Barátaim!

Mindkettőtök elérhetősége nyilvános. Mi lenne, ha ezeket használnátok? Csak felvetem.

Mert ami a lényeget illeti.

Törökországban egy nagy áramszünet volt. Jánossal szólva, az Arannyal: s kit hogyan talált meg?

Ennek kapcsán, nekünk, mint utazóknak mi a tanulság:

Soha nem megyünk Törökországba? Se ahol van villanyosság?

De ha megyünk,

a zseblámpához kétszer annyi elemet viszünk

és mindíg a kezünkben lesz, alkonyat után

meg napközben is, hátha réánk szálla ama alkonyat

meg amúgy is, hogy szokjuk a fogását.

Repülőre nem szállunk, mert az sötétben nem lát leszállni,

de metróba sem, mert az eleve sötét,

se villamosba, mert az áram nélkül aluszik, és nem csenget (egy picit)

se liftbe. Mert sötétben szabad a csók!

Se.

És viszünk magunkkal egy generátort, de ha lehet, kézipoggyászként, ócsóér, mert az fontos, hogy beférjen! Mármint a vizzaros kaszniba.

De jól jöhet bármikor, majd ott, ha magunk után húzzuk. Ám legyen rajta alkalmatos madzag, ecélból!

Szerintem.

S induljon pöccre.

llaci10 Creative Commons License 2015.04.01 0 4 8083

" biztos ossze vissza irok hazugsaokat, "

Az is érdekes, hogy te ezt szűrted le a hozzászólásomból, pedig semmi erre utalót nem mondtam, csak tényleg érdekesnek találtam. Az, hogy a méretekre utalsz, Isztambulra vonatkozóan megállja a helyét, viszont, mivel állítólag országos méretű volt /ÁLLÍTÓLAG, és mivel én nem voltam ott az egész ország területén, így nem tudom személyesen igazolni/, így már nem biztos. Ebben a hsz.emben is Csak annyi van, amennyit leírtam.

Előzmény: Gio1977 (8081)
pó_apó Creative Commons License 2015.04.01 -1 2 8082

 

 

Drága utazó és valaholélő Barátaim!

Valaki valahol másként látta, mint az, aki másvalahol másként.

Tisztelettel jelzem, csak Isztambulban többen élnek, mint az egész Magyarországon, és idehaza is lám, van olyan dolog, amit ki-ki másként lát, és hadd ne idézzek példákat.

Amiben mi egyetértünk, és próbáljátok ki, egy társaságban azt mondani: birka magyar. Mindkét (három-négy) ellenoldal rábólint. Csakhogy épp a másik (három-négyre) gondol.

(Meg talán abban lehet némi egyetértés, hogy a tehénszar a lapjára esik.)

 

Gio1977 Creative Commons License 2015.04.01 -3 0 8081

Erdekes tenyleg egy 14 millios, 5500 negyzetkilometeres kisvaros eseteben.

De hat igy mez egy, biztos ossze vissza irok hazugsaokat, csak hogy hiresebb legyek itt a forumon  :)

Előzmény: llaci10 (8080)
llaci10 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 8080

Érdekes, egy másik ott élő kissé  másképp látta:

http://isztambul.info/blog/2015/04/01/aramkimaradas-torokorszagban/

Előzmény: Gio1977 (8075)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!