Keresés

Részletes keresés

Tillatanárúr Creative Commons License 2011.06.27 0 0 215

Uraim, tisztelt nálam sokkal többet tudók.

Fogtechnikus tanár és mester vagyok, legújabb beszerzésünk egy cam-cad rendszer, egy komoly ipari cnc 4 tengelyes maróval, scannerrel. műanyagtól a titánig mindent tud marni.

A hozzá kapott marószárak előszinterezett cirkonhoz valók, ez egy porkohászati uton előpréselt porcelán tömb, viszonylag puha.

De kaptam hozzá egy csomo titán tömböt is, és szeretném ezeket megmunkálni, de nem tudom, hol lehetne hozzá megfelelő marót vennem.

a szár átmérője 3,17mm, 1/8-os.

segítsetek, merre induljak.

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

mezpal Creative Commons License 2011.03.01 0 0 214

Eladnám Proxxon Mf70 marógépet cnc-sítve SMC800 meghajtóval,keveset használt gép inkáb állt mint használt:-)) iá:140E HUF 20/4534572

cuemaker Creative Commons License 2010.11.23 0 0 213

Tisztelt fórumozók!

 

Keresek olyan embert,céget,aki tudna nekem segíteni abban hogy kúpos fába különböző berakások fészkeit elkészítse!

 

 

Gépész 99 Creative Commons License 2010.11.20 0 0 212

höhö...

a képeket nem másolta át!!...

Így utólag kiegészítésként:

 

   

Gépész 99 Creative Commons License 2010.11.20 0 0 211

(Ezt most írtam a .......... fórumra, ide is bekopizom: )

 

Üdvözletem Mindenkinek!

 

Tavaly télen kínomba én is bekezdtem egy kis gravírozó (gyűrűgravírozó) szerkentyű tervezésébe.

"Motiváció" hiányában fel kellett függesztenem a tervezését...

A lényegi rész - a 2 tengely és tengelymozgatások plussz a forgatótengely "főorsó" és annak hajtása - tulajdonképpen kész.

Van neki egy X egy Y és egy forgatótengelye, aminek a végén feszítőpatronos befogó van.

A derékszögeket és egyenességet aluprofil és lineártechnika kombinációjával találom célszerűnek elérni.

A húzott aluprofilok nagyon jó "egyenesek", főleg kis hosszon.

Léptetőmotoros működtetésűnek van szánva tekintettel a költséghatékonyságra és a szolid teljesítményigényekre. Viszont költséghatékonyság ide vagy oda, súlyos pontossági követelmények merültek fel alkalmazási oldalról ami 0,01mm pozícionálási pontosságot jelent (ebből a szempontból az öntöttvas váz jobb, a rezgéseket is jobban állja, csakhát az öntészet nem olcsó mulatság manapság, házilag meg körülményes..).

Mindemellett gyorsnak és termelékenynek kellene lennie ezért amennyire lehet könnyűre alakítottam ki - ez elsősorban alu tömböket, karokat, alkatrészeket jelent (még jobb lenne a műanyag mert harmada súlyra mint az alu, csak vetemedik ha kevés is de a legtöbb megfizethető műanyag PA, POM, stb mind vesz fel több kevesebb vizet ha máshonnan nem akkor a levegőből).

Jövőre valószínűleg befejezem és úgylehet meg is csinálom a próbadarabot.

   

 

Ez meg egy másik gravírozó szerkentyű, ami egészen tetszik, szerintem ötletes:

 

 

Teaway Creative Commons License 2010.09.20 0 0 210
De igen, csak nem gépbeállítóként vagy programozóként.

Viszont ha nincs tanfolyam/képesítés/szakirányú végzettség, stb., akkor a lehetőségek száma a nullához közelít.
Előzmény: tarini (209)
tarini Creative Commons License 2010.09.20 0 0 209
én meg úgy vettem ki egy másik fórumon,hogy szakmai tapasztalat nélkül meg nem foglalkoztattnak.a weboldalaknak meg a tanfolyamoknak,meg erősen reklámszaga van.
szóval mi a valóság?az alábbi,vagy amit a fórumokon olvastam?
Előzmény: Teaway (208)
Teaway Creative Commons License 2010.09.20 0 0 208
A CNC forgácsoló szakképesítés a legkeresettebb szakmák között szerepel az elhelyezkedési sorrendben. Most már az új OKJ szerint alapfokú végzettséggel is elvégezhető az akár külföldi és belföldi munkavállalási lehetőséggel is kecsegtető szakképesítés.

(forrás: geniuszplusz.hu)
Előzmény: tarini (207)
tarini Creative Commons License 2010.09.20 0 0 207
ez itt kissé off téma,de akik benne vannak azok jobban vágják:
van értelme cnc-forgácsoló tanfolyamot elvégezni?,mármint mennyivel növeli az elhelyezkedési esélyeket?
xplod Creative Commons License 2010.08.13 0 0 206
Üdvözlet mindenkinek.

Ha veszel egy cnc vezérlőt mach3 kapsz hozzá egy cd-t.
Ezen van egy progi amivel tudod üzemeltetni a cnc vezérlőt .
Én is most készítek egy cnc gépet ,nagyon jól haladok vele,persze van gépműhely.
Ha tudok valamiben segíteni szólj.Egy kis ízelítő.G kódot könnyű írni ha kell segítség szólj!

Előzmény: Gabcsi5456 (204)
JozsBiker Creative Commons License 2010.05.18 0 0 205

Itt nézelődj szerintem:

 

http://www.cnchungary.com

 

 

Jozs

 

Előzmény: Gabcsi5456 (204)
Gabcsi5456 Creative Commons License 2010.05.02 0 0 204
Üdv mindenkinek!
Egy cnc vezérlésű gépet szeretnék építeni ami képes rajzokat készíteni pl nyák lapra vagy műszaki rajzokat megrajzolni ceruzával.Nos a mechanika tervei nagyjából készen vannak úgy terveztem hogy egy A1-es méretig tudjon dolgozni.Az x és y tengelyt nyomtatóbók "kölcsönzött" léptetőmotorral működtetném, a z tengely ami csak arra kell hogy felemelje/leengedje a szerszámot (vagyis a rajzeszközt) egy cd meghajtó fejmozgató mechanikája.A kérdésem a következő hogy lehetne a rajzok alapján a vezérlőprogram (mach3) számára értelmes G-kódokat (.tap fájlokat) generálni autocades (.dwg) vagy egyéb rajzfájlokból? Létezik e esetleg ilyen program?
Előre is köszönöm a segítségeteket!
adren Creative Commons License 2010.04.23 0 0 203
üdv mindenkinek.

keresek valakit aki egy 63.5 cm x 27.0 cm és 7 cm magas lapos alkartészt be tudna
3D szkennelni. és valakit aki habból vagy más anyagból ki tudná ezt a formát
cnc-zni 1.5 % megnövelve a méretét.( fémből kell önteni és a zsugorodás ennyi)

sajna nagyon sürgős, kérlek benneteket segítsetek!!!

köszönet minden infóért. aadren@gmail.com
hauz Creative Commons License 2010.04.22 0 0 202
Vásárolnék használt gravírozó gépet, mechanikus, számítógép vezéreltet.
UnitedParcelService Creative Commons License 2010.03.04 0 0 201
Esetleg egy irányár?
Előzmény: mekbull (200)
mekbull Creative Commons License 2010.03.04 0 0 200
Sziasztok.
eladó is200 gravograf gépem 3 éves nagyon megkímélt,tartozékaival .
tel 30 3773121
greenbio Creative Commons License 2010.03.03 0 0 199
Oké, részletek:

Teaway Creative Commons License 2010.02.28 0 0 198
Ez eddig egy rézkorong, mert kevés az adat.
Előzmény: greenbio (197)
greenbio Creative Commons License 2010.02.25 0 0 197
Sziasztok!

Szeretnék egy rézgyűrűt csináltatni: 5mm vastag, 346mm átmérő.
Meg tudná nekem valaki csinálni? Vagy olyasvalakit, aki elvállaná?
Esztergályosok nem nagyon akarják, azt mondjak túl nagy nekik a 346mm.

Köszönöm

Soká Creative Commons License 2010.02.11 0 0 196
Na, ez nekem magas! Ugyanazon az sgforum.hu oldalon két ugyanolyan fórum, még a címek is hasonlóak? Érdekes, de hagyjuk, engem nem érint...

A kérdésemet ott is feltettem és egy privát árajánlatból arra a következtetésre jutottam, hogy nem erőltetem a dolgot, ennyit nem ér meg nekem. Még a lézerrel teszek egy kört, aztán feladom.
Előzmény: JozsBiker (195)
JozsBiker Creative Commons License 2010.02.11 0 0 195

Félig jól látod :-) A HobbyCNC oldal tulaja átadta a fórumot másvalakinek, de "elpártolásról" nincs szó, minden(ki) maradt úgy ahogy korábban volt, a regisztrációdat is tudod használni. A HobbyCNC oldalnak maradt egy saját fóruma, de az úgy látom csak azért, hogy az is legyen :-)

 

A teljesség kedvéért megemlítem, hogy valóban vannak próbálkozások egy konkurens fórum létrehozására : http://sgforum.hu/forum.php3?azonosito=cncfriends , de szerintem az "ős" fórummal nemigen tudja felvenni a versenyt.

 

Jozs

 

Előzmény: Soká (194)
Soká Creative Commons License 2010.02.11 0 0 194
Hát, igen, a baj csak az, hogy 5 hozzászólással korábban egy másik oldalt linkeltél, én regisztráltam is ott, de úgy látom, arrafelé valami tulajdonosváltás-féleség történhetett és a tagság elpártolt. Jól látom? Persze, ha most netán darázsfészekbe nyúltam, akkor hagyjuk...
Előzmény: JozsBiker (193)
JozsBiker Creative Commons License 2010.02.11 0 0 193

Jómagam sajnos még nem tartok ott a gépemmel, hogy meg tudnám ezt csinálni, de ismét csak a HobbyCNC fórumot tudnám ajánlani ( http://www.cnchungary.com/ ). Lásd pl. Lintool kolléga #3535 -ös hozzászólását a "Kezdő vagyok" topicban.

 

Jozs

 

 

 

Előzmény: Soká (192)
Soká Creative Commons License 2010.02.10 0 0 192
Sziasztok!

Adott egy faipari szerszám, ami bizonyos fecskefarkú csapozásokhoz használatos sablon. Ilyen sablonok utólagos legyártásának költségei felől szeretnék érdeklődni, hátha tudtok árat mondani.











Így, vagy hasonlóképpen nézne ki, 5mm-es ötvözött alu lemez, a befoglaló mérete kb. 60×15cm lenne. Úgy gondolom nem lehetetlen azt megmondani, hogy milyen folyóméter áron érdemes számolni a marását?
Ehhez az eszközhöz kellene alternatív csapozásikhoz.











Köszönöm az ötleteket!
UnitedParcelService Creative Commons License 2010.01.25 0 0 191
Én az internetről próbálnám.
Előzmény: xplod (190)
xplod Creative Commons License 2009.12.21 0 0 190

Sziasztok.

Szeretnék megtanulni  cad cam ben rajzolni vagy valami másik féle programban.

Tudnátok segíteni honnan lehet letőlteni ilyen programot ?!

Köszönöm.X

JozsBiker Creative Commons License 2009.09.10 0 0 189

Szia !

 

Bocs, remélem nem késtem el nagyon a válasszal.

 

Nézz be szerintem a www.hobbycnc.hu oldal fórumára ( Hobby CNC Fórum I. ), ott biztosan lesz aki segít.

 

Jozs

 

Előzmény: krisz778 (188)
krisz778 Creative Commons License 2009.08.26 0 0 188
Sziasztok!

Szeretnék padlólapba (gres), csempébe, téglába kb. 3-5 mm mély mintákat gravírozni/gravíroztatni. Sokfelé kerestem olyan céget, aki vállalná, de sajnos nem jártam sikerrel. Véletlenül rátaláltam erre a fórumra, ahol jó eséllyel választ kaphatok. Legalábbis remélem! :-)
Kérlek segítsetek! Akár vevő lennék egy ilyen gépezetre.

Előre is köszönöm!

Krisztián
70/420-5362
JozsBiker Creative Commons License 2009.06.03 0 0 187
 

Ha minden igaz Hobby CNC találkozó lesz Hatvanban június 13 - 14. -én !

 

http://sgforum.hu/listazas.php3?azonosito=hobbycnc&id=1229362852

 

Jozs

 

Tapicska forgalmista Creative Commons License 2009.03.18 0 0 186

Két megoldást tudok:

1., Balfék az önkormányzat, ezért keress egy másik önkormányzatot, ahol kiválthatod az egyéni vállalkozóit és két nap múlva a műhelyedet, ahol eredetileg is szeretnél dolgozni, jelentsd be telephelynek (ezt ott kell megtenned, ahol kiváltottad az egyéni válalalkozóit), abba már nem pofázhat bele az önkormányzatotok. Mielőtt kiváltod az egyéni vállalkozói igazolványt ennél a másik önkormányzatnál egyeztesd a telephely bejelentésének módját, mert lehet, hogy rögtön a bejelentkezésnél megteheted.

2., Alapíts kft-t. Kevés pénzből megteheted és nem kockáztatod a teljes vagyonodat. A székhely létrehozásához nincs köze a helyi önkormányzatnak. A kft-be vegyél be 5-10% részesedéssel olyan ismerőst, családtagot, aki rendelkezik a megfelelő szakképesítéssel. A társasági szerződésbe azt írjátok, hogy a tagok jogosultak, de nem kötelezettek a személyes közreműködésre. Az önkormányzat nem tagadhatja meg a telephely engedély kiadását a műszaki feltételek megléte esetén, mert a kft-nek lesz olyan tagja, akinek megvan a szakképesítése.

Utálkozva írom le, de nem lehet, hogy ezzel az akadékoskodással arra akarják felhívni a figyelmedet, hogy tejelned kéne?

Előzmény: lunapuna (185)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!