Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Grimbusz 2014.08.07 Creative Commons License 647

A tragikus múltnál lehetne sokkal pozitívabb indíték is, mint pl. sok nemzet közül a lengyelek azok, akikkel egy pillanat alatt egy hullámhosszra lehet kerülni, mert hasonló a gondolkodás módunk. A lengyeleket általában nem csak értjük, hanem meg is értjük. Nekem ez a tapasztalatom.

Előzmény: flúgos srác (635)
szhveronika 2014.07.20 Creative Commons License 646

Nem láttam az üzeneteket mert ritkán nézek ide. Ha valakinek kell lengyel nyelvkönyv írjon inkább emailt:

verareklam@gmail.com

Köszi :)

Gergelyyy 2014.04.27 Creative Commons License 645

Szia!
Ha megkérlek, nekem is eltudod küldeni? :D

mikogergely@citromail.com

Hálás köszönet! :* :D

Előzmény: szhveronika (629)
norbbiiikal 2014.04.22 Creative Commons License 644

Nekem is elküldenéd?

Előzmény: szhveronika (636)
.Nornik. 2014.03.24 Creative Commons License 643

Facebook-csoport lengyelül tanulóknak

Sziasztok!

Hoztam létre egy zárt FB-csoportot lengyelül tanulóknak. Örömmel várok oda mindenkit, aki éppen lengyelül tanul. Láttam, hogy több nyelven is van ilyen csoport, de lengyelt nem találtam, ezért gondoltam, létrehozom :)

Osszuk meg egymással a lengyeltanulás során felmerülő problémáinkat, infóinkat, segítsünk egymásnak, tanuljunk egymástól.

Amolyan tanulószobafélére gondoltam.

Mindenkit szeretettel várok, a nyelvi szinttől függetlenül. (Én magam viszonylag kezdőnek számítok, a Dzień dobry könyvből tanulok, a 23-24. lecke környékén járok, épp a múlt időt és a többes számot tanulom.)

Természetesen a csoport nem a tankönyv vagy a nyelvtanár helyett van (arra nem is alkalmas), inkább annak kiegészítéseként.

A csoport neve: Lengyelül tanulunk – Uczymy się polskiego

De nálam is lehet jelentkezni a saját FB-oldalamon (https://www.facebook.com/csilla.bartus.9)

Witaj! :)

zsojud 2014.03.02 Creative Commons License 642

Sziasztok. Férjem lengyelül szeretne tanulni és az alapfokú nyelvvizsgát letenni. Azt  szeretném kérdezni, hogy miből érdemes tanulnia?Legjobb lenne netről ingyen letölthető tananyag. :) Ő azt gondolja, egyedül menni fog, de szerintem hááát..... :) Ti mit gondoltok? Esetleg ha valaki tudna segíteni neki a nyelvtanulásban, az lenne a legjobb, ha tudtok valami lehetőséget, légyszi szóljatok(óradíjat is kérnék illetve hogy mi tartozik bele, és kb. hány minimum óra szükséges ). Fejér megyében lakunk. online lenne a legjobb köszi

leonel 2013.12.02 Creative Commons License 641

Üdv minden olvasónak.

Segítséget kérnék.

Magyar - Lengyel nyelvtudással kereskedelmi asszisztensi állás vár betöltésre budapesti munkahelyen - akár délutáni részmunkaidőben is.  Aki ismeri a megfelelő embert - kérem adja át! :)

Köszönöm!!

venuto 2013.08.14 Creative Commons License 640
venuto 2013.06.25 Creative Commons License 639
szhveronika 2013.06.19 Creative Commons License 638

A Lengyel intézetben hamarosan indulnak nyári tanfolyamok. Vagy tudom ajánlani a volt lengyel magántanáromat:

http://tanar.hu/nyelv-lengyel/miskolc/agnieszka-2559

Skypen tanít, angolul beszél csak, de szerintem nagyon jó.

Előzmény: Saci06 (637)
Saci06 2013.06.16 Creative Commons License 637

Sziasztok! Lengyelül szeretnék elkezdeni tanulni, társalgási szintig szeretnék eljutni, ugyanis a párom fél családja lengyel és ő is tud anyanyelvi szinten,ezért szeretném meglepni őt, hogy megtanulom a nyelvet! :) Szeptembertől szeretném kezdeni, főiskola mellett, nyelviskolában vagy magántanártól, de elérhető áron. Teljesen nulláról indulnék, kétlem, hogy magamtól sikerülne. Tudtok tanárt vagy nyelviskolát javasolni? Budapesten, Zuglóban élek, ez is fontos szempont. Köszönöm a segítséget!!! :)

szhveronika 2013.06.15 Creative Commons License 636

Ha megadod az email címed én küldök anyagokat. Üdv,

Veronika

Előzmény: flúgos srác (635)
flúgos srác 2013.06.09 Creative Commons License 635

ÜDV MINDENKINEK !

Örülök , hogy rátaláltam erre az oldalra. A közelmúltban fogalmazódott meg benne szeretnék megtanulni lengyelül. Ráadásul a nem is túl régen adódott egy lehetőség amivel közeljövőben lesz lehetőségem pár hónapot náluk tölteni. Bár ez még képlékeny. Azóta kezdtem velük, e néppel foglalkozni. Pontosan nem tudnám megmondani mi fogott meg bennük. Persze a több ponton ölelkező fájdalmas történelmi múlt , kultúrájuk csak közelebb vitt hozzájuk.

Néhány hónapja keresgélek valami jó kis könyv után .Sok-sok helyen a Kerényi-féle könyvre esküdtek. A lengyel oldalon adott nyelvtani összefoglaló alapján elég nehéznek tűnik.

Kinek mi a véleménye a könyvről, mennyire használható?Esetleg valaki el tudná küldeni ?

bombolina2005 2013.05.13 Creative Commons License 634

Örömmel találkozom a nyelvgyakorlásra :)  Budapesten lákom.

bombolina2005 2013.05.13 Creative Commons License 633

Ha valaki szeretné a lengyelt gyakorolni, írjon nekem: bombolina2005@gmail.com

Lengyelországból jövök. Magyarul középfokon beszélek.

Zsófi

venuto 2013.04.15 Creative Commons License 632

A  két  ország  között  koszorúzás  volt  a  Budapest III. ker.  Katyn  Emlékparkban 2013. IV. 13-án . Ezen  koszorút  helyezett  el  a  Tibet  Egyesület , a  Ritka Lengyel  Autók  Klubja ( R.I.L.A.K. ) és a  Titanic  Társulat . Többekközt . Ezen  emlékmű  volt  az  első  Katyn  Emlékmű  Lengyelhonon  kívül .  

sapirico

Lengyel nyelvkönyv 2013.04.06 Creative Commons License 631

Hogyan akarod elküldeni? Az e-mailem: ttmm@gmail.hu

lena_777 2013.04.05 Creative Commons License 630
Sziasztok! ..:: Lengyel nyelvtanulas lengyel anyanyelvu tanartol ! ::.. Lengyel nyelvbol ajanlok segitseget, minden szinten /kezdo, halado, felso fokon/,felkeszitve minden szintu nyelvvizsgara a legmodernebb tankonyvekkel. Lengyel anyanyelvu vagyok. Barhonnan lehetseges tanulni skype-on keresztul, de az elso orakon szukseges legalabb alap szintu angol nyelv, utana lengyel nyelven folyik a tanulas. Mindenki, aki nalam tanul, kap egy magyar-lengyel es lengyel-magyar kisszotart ingyenesen, egy szint befejezese utan. Ha erdekel a lengyel tanulas, kerlek irj batran magyarul, angolul, vagy lengyelul az alabbi emailcimre, amin feltehetsz tovabbi kerdeseket. Varom jelentkezeseteket ! E-mail: polish.foryou24 (at) gmail.com  Skype: polish.foryou Udvozlettel.
szhveronika 2013.04.02 Creative Commons License 629

Nekem megvan a lengyel nyelvkönyv, írj és elküldöm.

Előzmény: Lengyel nyelvkönyv (627)
canonshot 2013.03.27 Creative Commons License 628

másfél óra németszótár, lassú , és duplán mondja :

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QTqlXl6XMkE

Lengyel nyelvkönyv 2013.03.22 Creative Commons License 627

Tudja valaki, hogy honnan lehetne letölteni a Kerényi-Szabó-Varsányi féle lengyel nyelvkönyvet?

venuto 2013.03.22 Creative Commons License 626

Március  23-án  van  a  Magyar-lengyel  Barátság  Napja . Feigyeljétek  a  többi lengyelvonatkozású  rovatot  is ! 

far severö sapirico

venuto 2013.02.28 Creative Commons License 625

Néha  nézzetek be ide is : 4883 of      http://torzsasztal.hu/Article/showArticle?t=9170160

gihgih 2013.01.23 Creative Commons License 624

Nagyon szépen köszönöm a segítséged :)

Előzmény: Törölt nick (623)
Törölt nick 2013.01.09 Creative Commons License 623

És itt az utolsó:

A 41–48. lecke innen letölthető.

Ez volt a 2 kötetes könyv első kötete, egyelőre ez van.

Jó tanulást :)

Előzmény: Törölt nick (622)
Törölt nick 2013.01.06 Creative Commons License 622

A 31–40. lecke innen letölthető.

Előzmény: Törölt nick (617)
abaqus1 2013.01.01 Creative Commons License 621

Minden kedves lengyelül tanulónak Boldog Új Évet Kívánok!

abaqus

p.s.: Itt szeretném megragadni az alkalmat egy kérésre: néhány éve Slawek indított egy lengyel nyelvtanfolyamot Kinga számára az interneten, melybe én is bekapcsolódtam.  az Uczymy się polskiego című könyvből tanított, melynek a hanganyagát is felrakta. A gyakorlatokat pedig E-mailben javította. Sajnos ő ezt idő hiány miatt nem tudta folytatni. Nem tudná valaki ennek az ódiumát felvállalni? Nagyon nagy segítség lenne! Apropó: nincs meg valakinek a fenti könyv második kötete, a -Komentarz językowy, ćwiczenia ? Ha megvan, nem tudná valami elérhető helyre felrakni? Nagyon megköszönném.

abaqus

Törölt nick 2012.11.22 Creative Commons License 620

Van, majd azt is beszkennelem, ahogy időm engedi.

Előzmény: honvédfebee (618)
honvédfebee 2012.11.22 Creative Commons License 619

Üdv!

Valaki ismeri ezt a nyelvkönyvet: Gramatyka? Dlaczego nie?! Ćwiczenia gramatyczne dla poziomu A1

Ha jó és megvan neki, feltöltené?

honvédfebee 2012.11.21 Creative Commons License 618

Kedves kredka?

A feladatokhoz van megoldókulcs is?

Előzmény: Törölt nick (616)