Keresés

Részletes keresés

1+ Creative Commons License 2015.09.24 0 0 3847

Sorstársnak jobbulást, mielőbbi felépülést kívánok.

Egy sorstárs

Előzmény: Mackóbogár (3846)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.09.24 0 0 3846

Szia Magdi és szia Mindenki :-)

 

Végül keddre tolódott a múlt pénteki műtét, de sikeresen túl vagyok rajta, már itthon randalírozok a kanapén. Holnap reggel átkötözi, jövő szerdán kiszedi a varratokat. Előszedtem újra a járókeretet, azzal száguldozom :-) Remélem minden okés lesz, és ez már tényleg az utolsó műtét volt. 

 

Mindenkinek kitartást és jobbulást.

 

Előzmény: Magdi-1950 (3830)
Nikoletta.b Creative Commons License 2015.09.22 0 0 3845

Köszi mindenkinek,aki irt 🌼☺...remelem nem lesz veszes es nagyon varom mar s veget .Mindenkepp jelentkezem. Mindenkinek jo egeszseget. 

1+ Creative Commons License 2015.09.21 0 0 3844

Nikoletta .b. 

 

Nekem is Sárváron volt, dr. Görgényi Szabolcs műtött, altatásban, a jobb láb kalapács ujjam,  s a második lábujjam.  Csak jót tudok mondani az egynapos sebészetről. Drukkolok hogy a baj mellett jó véleményed legyen, s a hozzászólások használjanak.

Sorstársaknak minden jót, kitartást, jobbulást kívánok!

Előzmény: Nikoletta.b (3842)
Edcsi1977 Creative Commons License 2015.09.21 0 0 3843

Szia!

Julius 24- en műtöttek . Mindkét labamat. Másnap mar saját lábon mentem haza,3 nap mulva pedig Horvátországbán nyaraltam. Kezelocipo nem kellett Csak egy 45 ös papucs. 

😀 Lassan és keveset, de tudtam járni. 

2 héttel a mutet utan mar tudtam autót vezetni. 3 hétre volt a varratszedés.

Nem dagadt, nem fajt elviselhetetlenül. 

Habar en élsportolo vagyok, így jol bírom a fájdalmat. 

Mutet utan 5 héttel már zárt cipőt is tudtam felvenni.

A végeredmény nem lett olyan tökéletes, mint vártam.Azt hittem hogy teljesen laposra lesz faragva mindkét bütyköm. Kisebb lett sokkal, es legalabb mar tudok cipőt húzni.

Futni is tudok, de guggolni, vagy lábujjhegyen allni még fájdalmas. Sokat tornaztatom es hordanom kell ilyen kis szilikon valamit a labujjam kozott. 

 

Nekem a gerinc érzéstelenítés volt szörnyű. 10 ora mulva kezdem érezni a labaimat, kateterezni kellett, valamint 1 hétig tartó iszonyatos fejfajasom volt. 

Előzmény: Nikoletta.b (3834)
Nikoletta.b Creative Commons License 2015.09.20 0 0 3842

Sàrvàron az egynapos sebészeten. Soproni az Orvosom,de itt is vàllal műtetet,ami nekem jo,mert helyben lesz. Azt mondta,ha egyszerre műtené,a gyogyulàsi idő elhúzódik,mivel nem terheled úgy,ahogy kellene:( mivel a k3t sarkon jàrás elég nehéz, még egeszséges làbon is. Én azt mondom,hogy gondold at. :) 

Előzmény: Micike48 (3841)
Micike48 Creative Commons License 2015.09.20 0 0 3841

Engem nem beszélt le az orvos, csak annyit mondott - nem ajánlja-, én meg elfogadtam. Ma már inkább egyszerre túllennék rajta, mert a lehetőségem is kicsi a második műtéthez. Melyik kórházban műtenek ha megkérdezhetem?

Előzmény: Nikoletta.b (3839)
Nikoletta.b Creative Commons License 2015.09.20 0 0 3840

Szia. Toltenel fel kepet ? Esetleg àrat irnàl? Privat email cimemre is kuldheted: nikoletta0303@gmail.com. koszi :)

Előzmény: nono50 (3835)
Nikoletta.b Creative Commons License 2015.09.20 0 0 3839

Sziasztok :) Lebeszélt az orvosom,ugyhogy szept 30.an egyik es ra 4 hetre a masik labam muti meg. Azt mondta igy sokkal kevesebb segitsegre szorulok es hamarabb gyogyulok. Szoval jobb lesz ez igy. Mindenkepp irok,ha megvolt a mutet. Koszi a valaszokat es nektek is minden jot :) szep estet.

Előzmény: Micike48 (3838)
Micike48 Creative Commons License 2015.09.20 0 0 3838

Szia... :) Nekem novemberben lesz a műtét, igaz csak a jobb lábamra vagyok előjegyezve, de azt holnap szeretném majd módosíttatni, mert úgy döntöttem egyszerre megcsináltatom mindkét lábam. Remélem nem bánom meg. Ha téged megműtöttek, akkor írd majd meg a tapasztalataid, reméljük csak pozitívak lesznek! :) Sok sikert a műtéthez... :)

Előzmény: Nikoletta.b (3833)
Micike48 Creative Commons License 2015.09.20 0 0 3837

Sziasztok! :) Szeretnék tanácsot kérni bütyökműtéttel kapcsolatban. November 11-re vagyok előjegyezve es remélem mindkét lábam megműtik.. :) szeretnék addig is tanácsot kérni azoktól, akik már túlestek ilyen műtéten... előre is köszönöm :)

1+ Creative Commons License 2015.09.20 0 0 3836

Szia Nikoletta.b.!

 

Igaz, nekem a jobb lábamon volt március 19-én a műtét, de napokig nem terhelhettem, segédcipő, speciális cipő, azzal közlekedtem a lakásban,  de sokáig járókerettel próbáltam mozogni. A tisztálkodás meg inkább "cica" mosakodás volt. Korábbi levelezéseket ha meg tudod nézni, vannak nagyon jó tippek.  Családi házunk van, s két hét után, varratszedés körüli időben mentem ki először az udvarra, óvatosan. 

A varratszedés után lett jobb, de így is vigyáztam, igaz 4 hét után visszamentem dolgozni, ülő foglalkozásom van, de a 6 hét jobb lett volna, mivel azért a súlyom is meg van, s féltem a lábam.

A csontot vágták-krumplit, s a második lábujjamat műtötték. Altatásban.

Nem tudok mit mondani, hogy milyen ha mind két lábat műtik, de a korábbi levelezést ha megnézed, van olyan sorstárs akinek volt egyszerre mindkettő.

Kitartást, türelmet, minden jót kívánok néked, s a sorstársaknak.

 

Előzmény: Nikoletta.b (3834)
nono50 Creative Commons License 2015.09.19 0 0 3835

Reális áron eladnám 2 db ( 1 pár ) kezelőcipőmet, 37-39-es méret. Én orvosi javaslatra vettem és nem bántam meg, jó szolgálatot tettek.

 

 

Nikoletta.b Creative Commons License 2015.09.16 0 0 3834

Szia ! Hogy vagy most ? Meddig tartott a gyogyulas? Mikor tudtal kimozdulni otthonról? Koszi a valaszt. :) 

Előzmény: Edcsi1977 (3782)
Nikoletta.b Creative Commons License 2015.09.16 0 0 3833

Sziasztok! Szeptember végén lesz mindkét làbamon sima bütyökműtét. Szeretnék érdeklődni,akinél volt egyszerre mindkét làbon,hogy mennyi időt vett igénybe a gyógyulàs? Esetleg màr az első napokban lehet terhelni? Köszönöm a vàlaszokat. 

Mackóbogár Creative Commons License 2015.09.14 0 0 3832

Szia Magdi :-)

 

Most megyek csütörtökön a kórházba, jó esetben pénteken műtenek. Ha meg nem, akkor hazaengednek és következő nap kell telefonálnom, hogy a másnapi műtéti kiírásban benne vagyok-e. Alig várom már, mert annyira fáj a bal lábam, hogy csillagokat látok, pedig nem vagyok egy nyávogós fajta, de most elértem már a tűrőképességem határát :-(

Jelentkezem ám, ha túl leszek rajta, addig is jobbulást Mindenkinek :-)

Előzmény: Magdi-1950 (3830)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.09.14 0 0 3831

Minden Kedves műtöttnek és műtétre váróknak jobbulást és kevés izgulást kívánok.Vargus

Magdi-1950 Creative Commons License 2015.09.14 0 0 3830

Szia Mackóbogár!

 

Mi van veled?Megvolt már a másik műtéted?

Nekem még mindig fáj a műtött kalapácsujjam.Most csináltattam Starflex talpbetétet.Azt mondta aki a méretet levette,hogy Birkenstock cipőt vegyek és abba járjak.

Néztem az árakat igen szépek,lehet ismét a VERLON boltba megyek majd.

Vigyázz magadra.Magdus

Előzmény: Mackóbogár (3817)
1+ Creative Commons License 2015.09.06 0 0 3829

Magdi-1950 Creative Commons License 2015.08.19 0 0 3828

Bocsánat a helyesírási hibákért,de aranyos unokám és néha belegépelt és nem figyeltem a javításra eléggé.

Mindenkinek jobbulást és Mackóbogár neked  kitartást.

Üdv.mindenkinek :Magdus

Előzmény: Magdi-1950 (3827)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 3827

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni Tőletk,főleg aki már átesett Hohmann féle kalapácsujj műtéten.

Nekem május 7-én csinálták a műtétet és még mindig dagadt a lábujjam és fáj.

Ma felpróbáltam egy vadi uj VERLON cipőt,amit még műtét előtt vettem és egy kicsit bántja még a lábujjam,és szerintem egy kicsit kinyomja a cipőt.

Nekem már tavaly volt a bütyi műtét AUSTIN módzserrel és az egyik kalapácsujj műtét,de azt drótozták,utána egy HELÁL is volt.

Semmi bajom nincs az előző műtétekkel,de szerintetekez

helyes igy.Éjszakára bütyökkihúzót hordok és nappalra is.

Szenv.szerk.ű betétet ajánlott a doki.,hordom is a papucsban ,szandálban.

Szerintetek hagyjam,hogy ilyen lett a lábujjam,vagy menjek vissza 

De a doki azt mondta,hogy akkor menjek,ha valami gond van,de már annyira unom,hogy most ezzel kell foglakoznom.

Kalapácsujj korrigálót nem mondta,hogy használjam.Köszi a segítséget.

Nem vagyok nyavalygós,de unom már.Üdv.Magdi

Edcsi1977 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 3826

Nekem nincs benne drót!

Előzmény: Zsuzsling (3825)
Zsuzsling Creative Commons License 2015.08.14 0 0 3825
Szia! Ne haragudj, hogy ilyet írok, de szerintem még nem kellene klumpában közlekedned, utána ha valami nem stimmel az orvost szidod, hogy elrontotta a műtétet. Nekem január 15-én volt mind2 lábamon bütyökmütét, a drót még benne van most is, de rendes cipőbe járással csak 4 hét után próbálkozhattam. Akkor is talpbetéttel és edzőcipőbe. Vigyázz a lábadra!
Előzmény: Edcsi1977 (3822)
Emite Creative Commons License 2015.08.13 0 0 3824

Sziasztok!

Nem kell félni a bütyök műtéttől. Nekem helyi érzéstelenítésben csinálta az orvos. Később varratszedés. Ma vette ki a drótot (csavarok nem voltak benne). Kb. 45-50 éve kellett volna ezt megcsináltatni, de én is mindig féltem tőle. Sajnos a gyógyulási időszaka elég hosszú, türelmesnek kell lenni. Azt mondhatom, hogy én is minden műtéttől félek nagyon, úgy, mint mindenki más. Ettől ennyire nem kellett volna! Remélem, hamarosan jobb lesz.

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.09 0 0 3823

Sziasztok! Rég jártam már erre, gondoltam, benézek:) Nekem a lábujjamat műtötték két éve, csontelhalás miatt (Köhler II.). 

Ami miatt most írok: Meg akarom erősíteni a Magdi által írt Verlon cipőt! Két hónapja vettem, a neten rendeltem, de nekem még ilyen jó cipőm nem volt! Talpbetét se kell hozzá, pedig nagyon ronda harántboltozat süllyedésem van. 

Aki lábfájós, annak tudom ajánlani!!

 

szép napot:)

 

Előzmény: Magdi-1950 (3821)
Edcsi1977 Creative Commons License 2015.08.09 0 0 3822

Ilyen volt és ilyen lett. 2 hetes! Ma volt a varratszedés. 

3 napja autót vezetek, klumpában is tudok járni. 

 

Magdi-1950 Creative Commons License 2015.08.08 0 0 3821

Szia Ágica!

 

Téged mikor műtött a Mády tanár úr?

Nekem az első műtétem tavaly január végén volt.

A második májusban és most idén májusban egyszerre kettő is volt.

A januári mindkét lábamon Austin-módszerrel,majd Helál és kalapácsujj.

Az idén a másik kalapácsujj műtét volt és kivette a drótokat.

Nekem eddig jó,kivéve a most műtött kalapácsujj műtétet,szerintem nem lett egyenes az ujjam,de a többi is hajlott,tehát nembiztos,hogy nem jó.

Szenvicsszerk-ű talpbetétet kell hordanom,de most csináltatni fogok.

Az ujjaim közé szilikon elválasztót javasolt és éjszakára az Otto-bock kihúzót használom.

Már nem kell visszamennem hozzá,de azért télen elmegyek,hátha még kell a lábujjamon valamit igazítani.

Bocsi,hogy írtam a bajomat.Vigyázz magadra.

Én VERLON cipőboltban vettem cipőt és szandált,igaz drága volt,de jók. és a doki is  dicsérte a szandált.

Üdv:Magdi

UI:Az én lábaim borzalmas rondák voltak,most szépek.

 

Előzmény: Ágica6105 (3816)
1+ Creative Commons License 2015.08.07 0 0 3820

Kaccamic

 

A tb úgy támogatja, hogy olyan orvost kell keresni, aki sztk-s, rendes beutalós, de maszek rendelője is van... pl. én az sztk rendelésen kezdtem, s mondja  a doki, hogy a városunkban egynapos sebészeten műt, s így tudtam elindítani a bütyök műtétet januárban, s március 19-én volt a műtét. Adtam a dokinak a kötözéskor, de az egynapos sebészet, minden tb-s volt. Az ismeretségi körben nincs véletlen aki tudná a városodban?  No meg nem kell szív-bajoskodni, a dokitól is rá lehet kérdezni. Én anno a nőgyógyászati műtétemnél kérdeztem rá, mivel maszekba jártam a dokihoz, de tb-s volt a műtét.

Nem tudom, hogy érthetően mondtam. Ugye ha maszekba mész, akkor a kórház csak fizetősre vesz fel. A kórházba is rendes beutaló kell, hogy a tb támogatni tudja a műtétet.

Az idén rászánnád magad? Hát még ha gyorsan lehetne, mivel ősszel a hidegben, sárban nehezebb a közlekedés. A tavaszi annyiból volt jó, hogy nem fázott a láb, könnyebben tudott az ember a segédcipővel közlekedni. 

Bízom benne hogy tudtam segíteni.

De tuti lesz majd olyan kommentelő, aki segít még.

SOrstársaknak minden jót.

 

Előzmény: Kaccamic (3819)
Kaccamic Creative Commons License 2015.08.06 0 0 3819

:) Sziasztok ! Remélem még lesz fent valaki.. nekem egy fontos kérdésem lenne : Akkor támogatja a TB a műtétet? :) Nekem is genetikai az én drága bütyköm :) de ha támogatja a tb akkor még ebben az évben neki fekszek . köszönöm a választ előre is

Edcsi1977 Creative Commons License 2015.08.04 0 0 3818

11 napja műtöttek. Szombaton a 15. Napon lesz varratszedés. Másnak is ilyen sokára szedték ki??

A varratszedésig mozgathatom vajon a lábam? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!