Keresés

Részletes keresés

nono50 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 3798

Szerintem az túl kevés lenne, persze láb válogatja. Én több, mint hat hétig hordtam. Az orvosom szerint a felesége még a színházba is abban ment. :))  Persze, ha belegondolunk, hogy este és ülés közben mennyire képes bedagadni a láb!

 

Előzmény: Edcsi1977 (3794)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 3797

Szia Mackóbogár!

 

Neked még milyen műtéted lesz az utolsó?

Az Orthopéd Klinikán rengetegen voltak,amikor tavalyelőtt mentem először,de ugyanigy mostanában is.

Most szendvicsszerkezetű talpbetétet kell hordanom minden cipőben.

Most fogok egyet csináltatni és nem készen venni.,szerintem az jobb.

De majd meglátom,nem szeretném,ha lábaim tönkremennének.

Most papucsot szeretnék venni,amibe a betétet be tudom tenni,mert a mostani már megy szét.

Mackóbogár!Vigyázz magadra és ne félj.

Üdv:Magdi

Előzmény: Mackóbogár (3790)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 3796

Kedves Edcsi!

 

Vigyázz a lábadra,a kezelőcipőt varratszedés után is jobb hordani,de kérdezd meg a dokitól.Én 6 hétig hordtam.

Nagyon ki tudtam használni,hiszen többször műtöttek.

Még fáj ugyan a kalapácsujj műtét után a lábaujjam,de szerintem az idő is rátesz.

Ma megpróbáltam a télen vett cipőt és belemegy a lábam,nem nyomja az ujjam.

Meglátod szépek lesznek a lábaid.Te még fiatal vagy.Jobbulást.Üdv.Magdi

Előzmény: Edcsi1977 (3794)
Edcsi1977 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 3795

2 napja

Edcsi1977 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 3794

A kezelőcipőt csak a varratszedésig kell hordani?

Előzmény: nono50 (3793)
nono50 Creative Commons License 2015.07.28 0 0 3793

Megkímélt  állapotban lévő kezelőcipőmet  ( 1 pár 37-39-es lábra való ) reális áron eladnám.

Sokat segít a mindennapokban.

 

Edcsi1977 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 3792

A lábam szinte egyáltalán nem fáj, viszont 2 napja iszonyatos fejfájásom van. 

Előzmény: Magdi-1950 (3791)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 3791

Szia Edcsi!

 

Polcold fel a lábad és fogadj szót a dokinak.

Ha tudod vedd meg magadnak a kezelőcipőt,mert sokat segít.

Jobban tudsz vele mozogni.

Ha már a varratok kikerülnek,akkor a sebeidet Bepanthen Plusz krémmel kenegesd.

Nekem tavaly voltak a nagyobb műtétek és már szépek a sebeim.

Jobbulást magdus

Előzmény: Edcsi1977 (3782)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.07.26 0 0 3790

ohh, akkor bocsi.

Magdi1950-hez hasonlóan én is túl vagyok már 4 műtéten, egy még lesz szeptember közepén, akkor vége ennek a több, mint 1 éve tartó mizériának :-) Neked kitartást, pihenj sokat, polcold fel a lábaid, és várd türelmesen a gyógyulást :-)

Előzmény: Edcsi1977 (3788)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 3789

Szia!

 

Magdi vagyok 65 éves és már túl vagyok 4 láb műtéten

Bütyök,haránt,kalapácsujjak stb.

Jobbulást és kitartást Neked.

Meglátod szépek lesznek a lábaid.

Ha már lekerúl a kórházi kötés varratszedés után,kend modás után Bepanthen plusz-szal.

Ha tudsz vedd meg a kezelőcipőt,igaz egy kicsit drága,de nagyon megkönnyiti mindennapjaid.

Vigyázz magadra és fogadj szót a dokinak.

Üdv.Magdi

Előzmény: Edcsi1977 (3785)
Edcsi1977 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 3788

Lány

Előzmény: Mackóbogár (3787)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.07.26 0 0 3787

ritkán látni fiú lábat, ami bütykös...vagy mellé trafáltam , és lány vagy ?

 

Előzmény: Edcsi1977 (3786)
Edcsi1977 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 3786

 

 

 

Edcsi1977 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 3785

Ilyen volt és most igy nézek ki. 

Edcsi1977 Creative Commons License 2015.07.25 0 0 3784

McBride az egyik lábon, Schede a másikon. 

1+ Creative Commons License 2015.07.25 0 0 3783

Edcsi 1977

 

Jobbulást kívánok.

Milyen műtéted volt?

Kalapács ujj? krumpli műtét? vagy összetettebb?

A sarkazással óvatosan, a birodalmi lépegető - segéd cipő  - nagyon jó dolog, kíméli a műtött lábat. A tisztálkodásról korábban már írtunk, hogy a kádba szék, s úgy mosakodni, először még fájdalmat majd érzel, de hidd el, jobb lesz napról napra.

Nekem március 19-én volt a kalapács ujj műtétem, faragták a csontot, s a második lábujjamból is kivettek csontot, s el ne kiabáljam, most már tudok normális, állíthatós papucsot hordani, de estére dagad, s sokat menni még nem tudok. Ez még tovább is eltarthat, de jövőre már nem kell egy számmal nagyobb cipő, s esztétikailag is jobb lesz.

A fórumozók sokat tudnak segíteni, tanácsot adni. Üdv a csapatban. Jobbulást, türelmet, s a 6 hét táppénzt valóban használd ki, ha  engedi a munka helyed.  Én 4 hét után mentem vissza dolgozni, de már utólag bánom, - ülni itt is tudsz, stb. stb... - naná egy -két nap a kimélet, aztán, munka ugyan úgy, ülő a foglalkozásom, de.... a fórumozóktól kérjél ötletet, tanácsot.

Minden sorstársnak kitartást, türelmet.

 

Előzmény: Edcsi1977 (3782)
Edcsi1977 Creative Commons License 2015.07.25 0 1 3782

Sziasztok! 

Tegnap műtöttek Debrecenben. Mindkét láb.  Nincs drót benne. Egyenlőre egészen jo, mèg nem fáj. 

Sarkon tudok bicegni.

skom10 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 3781

Hello Mindenki

Múlt év október végén volt bütyök és kalapácsujj műtétem mivel remélem,az életben nem lesz rá szükségem,eladóvá vált a Podo-Med előlábtehermentesítő cipőm. 5000+postaköltségért postázom, 44-46os méret(XL),kiváló állapotban van, nem sokat használtam.

Érdeklődni skom10@freemail.hu címen

 

Yolo22 Creative Commons License 2015.07.12 0 0 3780

Sziasztok! :) 

 

Irtam mar aprilisban ide. Bosch mutetem volt es a tuzodrotot mar juniusban kiszedtek! Az a helyzet hogy,azota is be van dagadva kisse a labujjam emiatt ugyebar nem hajlik v mozog ugy mint a masik, illetve idegek is serultek es az a fele ahol a tuzodrot volt vagy erzeketlen vagy csak kisebb bizsergest erzek...az volna a kerdesem, hogy ez normalis e illetve hogy meddig marad ez igy meg? Valaki tapasztalatok? Elore is koszonom.  :)

Magdi-1950 Creative Commons License 2015.07.07 0 0 3779

Szia!

Köszönöm a válaszod.Nekem nem mondta az ujj kihúzót.

Gondoltam megpróbálom,de azért nem merem,hogy biztos le fog apadni és alig várom,hogy ne legyen sonka alakú-

A bütyökműtét helyi már kevésbé látszanak,persze Bepanthen Plusz krémmel kentem.

Szerintem ez a meleg sem tesz jót.Éjszaka szokott fájni,de ha Donalgint veszek be nem használ.

Neked jobbulást kívánok.

De azért felvettem a verlon szandált,nagyon kényelmes és lehet állítani a pántját.

Üdv:Magdi 

Előzmény: ICÉ0216 (3778)
ICÉ0216 Creative Commons License 2015.07.02 0 0 3778

Szia!

 

Nekem is Hohmann műtétem volt máj. 15-én a 2. és a 3. ujjamat műtötték. Az én ujjaim is dagadtak, a kalapácsujj korrigáló amit az orvos ajánlott nem sokat javít rajta. Sajnos nekem sem lett igazán egyenes a második ujjam.

 

Jobbulást : Éci

Előzmény: Magdi-1950 (3777)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.07.02 0 0 3777

Szia!

 

Neked milyen módszerrel volt aműtét.Nekem május 7 én Hohmann szerint.

El vagyok keseredve,mert mindig dagadt a lábamujjam és szerintem nem egyenes.

Nekem nem kell kihúzót hordani.

Van olyan,akit aszerint műtöttek?

Este csak a bütyökműtét utáni kihúzót teszem fel .

Már nem kell többet visszamennem,csak,ha problémám van.

Attól félek,hogy az egész cipőt majd ujra ki fogja nyomni,de remélem nem így lesz.

Jobbulást.Magdus

Előzmény: ICÉ0216 (3776)
ICÉ0216 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 3776

Sziasztok!

 

Nekem holnap lesz 6 hete, hogy volt a kalapácsujj műtétem. Az én  ujjaim is még dagadtak, de ahogy olvaslak Benneteket  ez még várhatóan egy ideig így  lesz.  Én napközben hordok kalapácsujj korrigálót az orvos javaslatára, egy idő  után muszáj levenni az ujjaimról mert eléggé szorít, amikor leveszem egész elfogadhatóak, de hamarosan egy negyedóra múlva újra dagadtak lesznek az ujjaim. Szerencsére még nem dolgozom, kedden voltam a háziorvosnál még nem írt ki, jövő héten pénteken kell visszamennem hozzá.

Kíváncsi leszek nagyon, hogy bírja majd a lábam a terhelést.

 

Mindenkinek jobbulást kívánok: Éci

 

 

1+ Creative Commons License 2015.06.24 0 0 3775

Sziasztok!

Nekem március 19-én volt kalapács ujj műtétem, de még mindig dagad a lábam, állíthatós szandált, papucsot próbálok meg viselni... még sántikálok.

Fel a fejjel a sorstársaknak.

 

Előzmény: Magdi-1950 (3773)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.06.24 0 0 3774

Szia Magdi :-)

 

én is több műtéten vagyok túl,  biztos olvastad is egy-két hozzászólásomat. A jobb lábam már készen van egy ideje, azt 3x műtötték tavaly, április végén, augusztus közepén és december elején. Lassan fél éve túl vagyok az utolsó műtéten is, ehhez képest még mindig dagad, délutánra alig tudom beletuszkolni a papucsba :-) Fájni nem fáj, bár a nagylábujjam kissé merev maradt, meg a hegek viszonylag érzékenyek, remélem idővel ezek a panaszok megszűnnek, és csak türelem kérdése az egész. Azzal nyugtatom magam, hogy szétbombázták úgy a lábam, csak győzzön szegény helyre jönni, idő kell neki. Egy pici "nyűgöm" van, amit majd szeptemberben megemlítek az orvosnak...esküszöm olyan, mintha a kivett lábközépcsont "visszanőtt" volna, ami ugye elvileg nem lehetséges. Márpedig én érzek ott valamit, ami meglehetősen zavar, (sőt, nyom!) lehet, hogy a doki majd körberöhög, de rá fogok kérdezni :-)))

 

Kitartás Mindenkinek :-)

Előzmény: Magdi-1950 (3773)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.06.24 0 0 3773

Sziasztok!

 

Magdi vagyok már írtam ezen a fórumon.

Kalapácsujjal műtöttek legutóbb május 7 én,azóta is dagadt a lábujjam és nagyon fáj.

Nem vagyok egy nyafagós,de furcsa,a doki azt mondta,ha valami gond van csak akkor menjek vissza.

Márkibirtam két Austin,két Helál és egy kalapácsujj műtétet,most,amikor a drótokat vették ki akkor csinálták meg a másik lábujjam.

 Van olyan akinek még mindig dagadt?

Felpróbáltam egy teljesen új cipőmet és egy kicsit kinyomta a műtött ujjam a felsőrészt.

Most szandálban vagyok,amit a VERLON cipő boltban vettem.Kényelmes és lehet állítani a pántjait.

Mindenkinek jobbulást kívánok.Üdv:Magdi

1+ Creative Commons License 2015.06.19 0 0 3772

Szia ICÉ

Örülök, hogy hamarosan mész dolgozni. Én a 4. hét után mentem, de meg is bántam. Még mindig - pedig március 19-én volt a kalapács ujj műtét - bedagad a lábam. Papucsot hordok, s dorgót.

A lábdagadás kb. fél évig is meg lesz.

Az időjárás-változást is érzem, sántikálok még. A speciális cipőt én eltettem, mert sose lehet tudni alapon, s nagyon praktikus volt a 4 hétben.

Sorstársaknak minden jót.

Üdv.

 

Előzmény: ICÉ0216 (3770)
nono50 Creative Commons License 2015.06.18 0 0 3771

Szia Rita 56!

Olvastam a beírásaid, nem tudom megvolt-e már a műtéted és hogy mindkét lábadon lesz-e, vagy csak az egyiken.

Nekem nagy segítség volt a kezelőcipő, a kórházban vettem és szívesen továbbadnám.

Mint írod, nálatok nem kapható, ha meg tudnánk egyezni én szívesen házhoz viszem.

Kérlek válaszolj, ha érdekel.  Üdv. NONO50

 

Előzmény: Rita56 (3700)
ICÉ0216 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 3770

Szia!

Hétfőn voltam orvosnál nem kell hozzá  már visszamennem azt mondta, illetve azt írta a papírra, hogy a műtét napjától számítva 6 hét táppénz javasolt. Kalapácsujj korrigálót kell használni még egy darabig mert a második ujj még nem egyenes, szerintem már nem is lesz , valamint a 2. új passzív tornája javasolt. Flector géllel kenegetem az ujjaim, de még eléggé duzzadtak és érzékenyek.  Házi orvoshoz jövő hét elején megyek a táppénzes pappírért , azon a hét   végén jár le a 6 hét ,  így azt gondolom, hogy hónap végén 29.-től már dolgozni fogok. Addig még próbálok minél többet pihenni, hogy aztán bírjam a melót.

 

Jobbulást kívánok Mindenkinek!

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: 1+ (3767)
ICÉ0216 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 3769

Szia Magdi!

 

Sajnos az én lábam is nagyon hamar bedagad, tegnap este átmentünk a fiamékhoz gyalogosan kb. 10 percre laknak tőlünk. Egy vékony vászoncipő volt rajtam, ugyanis a pántos tépőzáras papucs nyomja az ujjaimat, ha pedig bővebbre állítom a tépőzárat előre csúszik a lábam a papucsban és az utcán nem tudok benne rendesen menni. Hazafelé jövet ki is dörzsölte tisztességesen a vászoncipő az ujjaimat mind a két lábamon, de szerencsére nem a  műtött ujjaimat "csak a nagyujjaimat" törte vízhólyagosra.  Nem tudom, hogy miben fogok dolgozni járni, ha kiírnak, nyitott szandál sem az igazi ugyanis a másik lábamon is van kalapácsujj amit meg kell majd csináltatni, őszre, vagy esetleg kora tavaszra tervezem a következő műtétet. Ma is sokat szurkál a lábam,  délelőtt mire megfőztem már eléggé dagadtak és lilák lettek az ujjaim, pedig ez csak 2 óra talpon levés. Nem tudom, hogy fogja bírni a lábam a napi 8-12 óra talpalást, ha dolgozom :(

Holnap délután megyek kórházba a dokihoz, kíváncsi vagyok mit  mond.  Jobbulást Mindenkinek: Éci

Előzmény: Magdi-1950 (3768)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!