Keresés

Részletes keresés

hery60 Creative Commons License 2019.06.07 0 0 56
zöldikovács Creative Commons License 2017.11.25 0 0 55

Köszönöm a válaszokat, közben, - lassan az igaz- elkezdett forrni!

J.C.G. Creative Commons License 2017.11.25 0 0 54
Előzmény: J.C.G. (53)
J.C.G. Creative Commons License 2017.11.25 0 0 53

Szerintem valamiféle élesztővel. Gondolom, ha bemész egy szaküzletbe, akkor ott tudnak majd segíteni. De nem mindegy milyet használsz, abból mennyit és milyen szőlőhöz, mert úgy változik majd maga a bor íze? Laikus vagyok, ha tévedek és pontatlan amit írok azért ne kövezzetek meg, inkább tanítsatok. :)

Előzmény: zöldikovács (52)
zöldikovács Creative Commons License 2017.11.18 0 0 52

Helló mindenki! Mivel tapasztalatlan borkészítő vagyok, kissé túl cukroztam a boromat és nagyon édes lett! Hogyan tudnám "rávenni", hogy forrjon tovább??

Pandus Creative Commons License 2015.02.05 0 0 51
Tigris0704 Creative Commons License 2015.01.14 0 0 50

Sziasztok.

Nyitottam egy fórumot BORÁSZAT néven ahol mindent meg tudunk beszélni a borkészítésről. 

IldiAndi Creative Commons License 2014.08.14 0 0 49

Sziasztok! 
Szakdolgozatomat bormarketing témában írom. Ehhez kötődően e kérdőív kitöltéséhez szeretném a 18-30 év közöttiek segítségét kérni: http://online-kerdoiv.com/index/view/hash/0b03c8281f41a8d86a.. 
Előre is nagyon szépen köszönöm! :)

 

Wilzon Creative Commons License 2013.01.18 0 0 48

Üdv minden borkedvelőnek!

 

Segítséget szeretnék kérni, olyan embert keresek aki:

-Beszél angolul.

-Ismeri a TOKAJI borászatokat, borokat, pincéket.

-Meg tudná ismertetni ezeket 2 külföldivel. 

 

Ha van ilyen ember itt, vagy ismer valaki ilyet akkor dobjon már egy e-mailt a publikus e-mail címemre és én továbbítom az illetékeseknek.

köszönöm

Hepci Creative Commons License 2012.08.31 0 0 47

A promóciónak nem ez a módja, hogy telifosod az összes topikot, te ökör.

Előzmény: napijaras.hu (46)
Beóca Creative Commons License 2012.08.15 0 0 45
Kara_kán Creative Commons License 2012.08.11 0 0 44

Hagyjátok a francba a bort!

 

Gyártsatok rezveratrolt. Nem kell erjeszteni, gyorsan elkészül, kicsi a csomagolásigénye, könnyebben szállítható, nagyobb rajta a haszon.

Ne legyetek hülyék!

 

Egyébként, már van egy idióta borász, aki Rezveratrol nevet adta a borának. Az sem az igazi.

maryette Creative Commons License 2012.03.16 0 0 43

Sziasztok! Akinek van néhány szabad perce, nagyon sokat segítene nekem a szakdolgozatom megírásában, az alábbi két, borturizmussal kapcsolatos kérdőív kitöltésével. A kérdőív egyszerű, nem tartalmaz kifejtős kérdéseket, így kitöltése tényleg rövid időt vesz igénybe :)

 

Az első egy általános kérdőív a hazai borturizmusra vonatkozóan:

http://ripet.hu/feedback.php?kid=f43695055fd5a1a3f7c5f3c161aef90e

 

A második pedig konkrétan a Szekszárdi Borvidékre vonatkozik:

http://ripet.hu/feedback.php?kid=0eb506b37e22961e7b225d9d2cb96434

 

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)

 

njgy Creative Commons License 2012.02.20 0 0 41

Sziasztok!

Minimális borászati gyakorlattal (füge- és almabor), de kenyérsütés és üdítő készítés során is  megtanultam, hogy az élesztő élőlény ami a tápoldat tetején szeret úszni és levegőt lélegzik. Akkor is megfullad, ha folyadékba fojtják, meg akkor is, ha az erjesztő edényt légmentesen lezárják. Ráadásul huzatérzékeny és a 10 foknál nagyobb hirtelen hőmérsékletváltozást sem szereti. Ezért én óvatosan a nyugodt folyadék felszinre szórom (ahol gyorsan elkezd "dolgozni") és az erjesztőedény száját jó légáteresztő vászonnal takarom be.

PadreComment Creative Commons License 2011.12.05 0 0 39

Sziasztok! Egy szakkönyvben olvastam, hogy fejtéskor meg kell mérni, hogy mennyi kén van a borban, és ahhoz mérten kell kénezni. De azt nem írták, hogy lehet megmérni a bor kéntartalmát. Nincs valami ötletetek? Köszönöm!

Pogika9 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 38

Kedves Borkedvelők!
Megkérhetlek titeket, hogy kitöltitek a következő kérdőívet, ami nagy segítség számomra a szakdolgozatom megírásához,nem tart tovább 5 percnél, így ismeretlenül is köszönöm!

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?hl=hu&formkey=dGcyOHpMX1M2cVdDMlJsUUNyekpVbUE6MQ#gid=0

japaszturo Creative Commons License 2011.11.01 0 0 37

Szia! Köszönöm válaszod.

Előzmény: lalá (32)
japaszturo Creative Commons License 2011.11.01 0 0 36

Szia! Nem irtad ,hogy milyen hordóban tartottad. Lehet hogy a müanyag hordó miat,de lehet hogy  vörösbor illatatán érzed,ha vörösbor. Az ize ecetes?

Előzmény: bg.64 (35)
bg.64 Creative Commons License 2011.10.22 0 0 35

Senki nem találkozott még ezzel az acetonos illatú jelenséggel?

bg.64 Creative Commons License 2011.10.21 0 0 34

Kérdeznék a borkészítés mestereitől!

A szőlő boromnak kicsit acetonos az illata :-( Ez mitől lehet?

Aceton egyáltalán amit érzek vagy más vegyület?

Iható a bor ettől függetlenül?

Ha nem iható, akkor pálinkának lefőzhető?

Sajnálnám kiönteni :-(

bg.64 Creative Commons License 2011.10.21 0 0 33

Szevasz!

Én idén készítettem életemben először bort és pálinkát.

Kipróbáltam szőlőből és más gyümölcsökből is. Pl.: (meggy, cseresznye, lotyószilva), bodza, valamint (alma és körte).

Az utóbbit a következő képen készítettem:

Kimagoztam, feldaraboltam, majd le turmixoltam annyi vízben, ami bőven ellepte a gyümölcsdarabokat. Az egészet hordóba tetem és kb. 10 literenként 1 kg cukrot tettem hozzá.

Figyeltem a forrását és kóstolgattam is közben. Mikor majdnem teljesen kiforrt, szűrtem (pelenkán keresztül) belőle 10 liternyi szárazabb bort, majd hozzá tettem még egy kis cukrot, mert Én az édesebbet szeretem inkább. Mikor teljesen kiforrt, átszűrtem a maradékot is.

Nagyon finom bor lett belőle, csak javasolni tudom mindenkinek.

Üdv :-)

Előzmény: japaszturo (30)
lalá Creative Commons License 2011.10.19 0 0 32

-Nem. Az alma kevés.

Előzmény: japaszturo (30)
e.s. Creative Commons License 2011.10.17 0 0 31

az alábbi link a szakdolgozatomhoz szükséges kérdőívhez vezet, nagy segítség lenne ha kitöltenék. (első sorban az idősebb borfogyasztók, és férfiak adatai hiányoznak)

 

előre is köszönettel

 

http://ripet.hu/feedback.php?kid=be6686dfa14a75946ad59ebb2769a66f

japaszturo Creative Commons License 2011.09.27 0 0 30

Sziasztok lehet hogy nem ide illő a kérdés de almabort. hogy kell csinálni?   A neten azt irják 5lier viz,1kilócukor ,1kilóalma, Az 5liter viz nem sok?

gyümimatyi Creative Commons License 2010.10.13 0 0 29
Sziasztok !
A jó bor nélkülözhetetlen ital !
Én ismét szereztem Egri cabernet savignon-t, lesz belőle 200 liter tiszta lé.
Hordót ma mosom, még várok 2 napot, és préselek.
dszysssz Creative Commons License 2010.09.30 0 0 28
Ha már ez a topik címe, dicsérjük:
Nekünk (magyaroknak) önálló szavunk van az istenek italára: ez A BOR!
Valahonnan nagyon messziről hoztuk, több ezer éve mondjuk, nem vettük át a minden más népek által használt win. wine szóhasználatot. Egyedül a humoros, a kissé lesajnáló módot használjuk: a "vinkó" - t
zsandár Creative Commons License 2010.09.30 0 0 27
Sziasztok !
Ha valakinek van még 6-8 mázsa körüli , legalább 17 mustfokú eladó cserszegi fűszeres vagy hárslevelű szőlője, vennék !
japaszturo Creative Commons License 2010.09.22 0 0 26
Azért két évenként válaszolunk egymásnak. Ez a hosszú életü Topik lényege............
Előzmény: japaszturo (25)
japaszturo Creative Commons License 2010.09.22 0 0 25
Sziasztok! Én is jártam igy a borommal. A kannába töltve és melegebb helyen tárolva.Ha jól tudom levegővel érintkezve barna töréses lesz a bor és zavarossá válik. Sok esetben nyúlós lesz. Én ezt úgy orvosoltam hogy 100liter borhoz : _a háromcentes pohárral kimérve 1centet tettem bele kénport. Nekem bevált... ja és nem lett kén izü. Az új borba is ezt a mennyiséget teszem és szépen letisztul . Régebben nem kéneztem.
Előzmény: malvin2 (24)
malvin2 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 24
gertiborÜdv. mindenkinek!
Jó, hogy létrejött ez a topic.

Hát nem volt egy "hosszúéletű" topic.
A Bor - az istenek ajándéka c. topicot elnézve, a bort mindenki szereti, sőt, a borhoz mindenki ért. A borászat (a borkészítéssel kapcsolatos kérdések/problémák) viszont "mostohagyerek".
Na megpróbálom "feléleszteni". És még az is lehet, hogy választ is kapok a problémámra.

Van egy kis szőllőnk Badacsonyban. Minden mostoha bánásmód ellenére még terem is. Ezért "kénytelen vagyok" bort készíteni - ahogy még nagyszüleimtől láttam: darálom, préselem, néha fejtem, még ritkábban kénezem.
Probléma1:
A szőllő (olaszrizling) eleve egy száraz bor alapanyag. Én meg a félédes (max. félszáraz) bort szeretem. Próbáltam profi borászok tanácsát kikérni, hogyan lehetne valahogy "kevésbé szárazzá tenni a bort", de "háztartási borászatban" is használható tanácsot nem kaptam. (ilyenek voltak, mint pl. borhűtő, amivel kellő pillanatban megszakítható az erjedés, stb.).
Probléma 2:
Ennek ellenére, amikor a hordóból kiveszem a bort, azért "valamennyire iható".
Ha viszont demizsonban, üvegben áll néhány napot, vagy pláne hetet (természetesen már messze nem pincehőmérsékleten), akkor olyan lesz mint a "lórúgás".
Legalább ez ellen mit lehetne tenni?

Előzmény: gertibor (23)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!