Keresés

Részletes keresés

Cs_ Creative Commons License 2017.09.07 0 0 7420

Csak összehozzuk itt a lehetőségek tárházát 😉

Előzmény: OrSoLy (7419)
OrSoLy Creative Commons License 2017.09.07 0 0 7419

Reptérről van közvetlen busz Sorrentóba, igaz drágább mint a be Nápolyba, onnan CV, asszem 10 euró/fő. Cserébe talán gyorsabb.

Előzmény: Cs_ (7418)
Cs_ Creative Commons License 2017.09.07 0 0 7418

Leszálltok a repülőről, a reptéri busszal be a Garibaldira, onnan át Circumvezuviára vagy hogy nevezik. Szóval a HÉV-el Sorrento, onnan Amalfi buszra és Positanoba leszáll. Ez a snasz, de olcsó.

Vagy leszálltok a repülőről, reptéri busszal be a végállomásra, ami kiköitő közelében van, átcaplattok oda. Sorrentói hajóra felszálltok, ott a kikötőből felcuccoltok az Amalfi buszhoz... Na ez drágább, fárasztóbb, macerásabb a cucokkal, de Sorrentó baromi látványos a tenger felől.

Előzmény: Judyttta (7417)
Judyttta Creative Commons License 2017.09.07 0 0 7417

Üdv Mindenkinek!

Holnapután indulunk Positanoba. Mellette, Furore elnevezésű településen lesz a szállásunk. Bizonyosan elhangzott már korábban, de tudna valaki segíteni nekem abban, hogy Nápoly reptértől melyik buszpályaudvarra kell mennünk (ha több is van), illetve többféle infot olvastam a buszközlekedésről és kicsit elbizonytalanodtam. Sorrento-ba, vagy Amalfiba kellene mennünk, hogyan egyszerűbb elérni Positanot?? Köszönöm a válaszokat a tapasztaltaknak!! Ui.: Minden érdekel, ami Positano!! ))

hul Creative Commons License 2017.08.20 0 0 7416

Bocsánat mindenkitől, neked címeztem a válaszomat, csak figyelmetlen voltam kicsit.

De legalább kiegészítem. 

Szóval most sem értem, ha lemész Amalfiba, tudod mennyi km, pályadíj és nekünk-nekik is jókora távolság, eszel, alszol. Ha ott vagy a mesebeli helyszinen -költségvetés ide v oda- nem fogsz éhezni, szomjazni és szállásod is lesz. A 3 eur parkolás alig több, mint Pesten a belvárosban és az egész költségstruktúrát át kell értelmezni, ha kilépsz itthonról... különösen Olaszországban és még különösebben a csoda turisztikai helyeken. :-)

Szóval a legjobb szándékkal és tisztelettel mondnom, menjetek és autózzatok be mindent, amit csak lehet időben, mert nagyszerű és egészen különleges, ráadásul azért oda nem minden hétvégén jutunk el...

Caprin, a hegyen felszolgált bármit, ami silány, simán vissza kell küldeni.... én nem tapasztaltam, sőt, meglepően városi árakon, minden jó volt, amit kihoztak. Ill amit mi önkiszolgáltunk. Nem kell szívbajosnak lenni, ha átverés show van, ők sem haragszanak, legfeljebb nem sikerült -gondolják, és hoznak mást. De általában nem jellemző, bizton mondom, legutóbb is 3000 km+ mentünk és innen is van tapasztalatom. Meg hát imádtam! 

Előzmény: Gabriella Táborosi-Gál (7412)
hul Creative Commons License 2017.08.20 0 1 7415

Elképesztő gyönyörű helyekre készültök, ha tudtok vezetni és gondolom odáig már végiggondoltátok, hogy menni fog, hát nem ülnék buszra. Sem a menetrend, sem a bonyodalom miatt és persze a megállási lehetőségek kihagyása miatt sem. Azt meg nem is mondom szívesen, hogy aki idáig elmegy rohadtul nem volna szabad 3-13-23 v 103 eur döntsön. Belakhatatlanul csodálatos a környék, rengeteg olyasmi vár, ami csak itt van és nagyon fog fájni, hogy nem tudtatok eleget járni, látni, elmenni még ide is meg oda is.

Előzmény: Guagliona (7414)
Guagliona Creative Commons License 2017.08.15 0 0 7414

Nem jellemző, hogy autóval mennének errefelé! Hol lesz szállásotok? Lehet megéri inkább otthagyni az autót, így is kellene buszoznotok de akkor nem kellene visszamenni a kocsiért. Az Amalfi part sem semmi de Agerolába abszolút hegyi szerpentin vezet.

Cilikécske Creative Commons License 2017.08.09 0 0 7413

Hát igen, az én élményeim már igencsak kopottak ( lassan 7 éve jártunk itt), remélem lesz aki frissebb infókat ír neked! Cili

Gabriella Táborosi-Gál Creative Commons License 2017.08.08 0 0 7412

Sziasztok!

A hónap végén utazunk Olaszországba autóval. Kitartó kutatómunkát végeztem, de van amit így sem találok, na meg persze a személyes tapasztalat csak megbízhatóbb. Végig szeretnénk menni az Istenek útján. Úgy terveztük , hogy kocsival megérkezünk Amalfiba, innen elbuszozunk Agerolaba, majd az út végén Positanobol visszabuszozunk Amalfiba. Csak útközben olvastam, hogy Amalfiban 3 Euró óránként a parkolás, ami nem túl költséghatékony. Ha Agerolaban tennénk le a kocsit, olcsóbb lehet a parkolás? Írják, hogy a környező falvakban olcsóbb, de semmi bővebb információ. Itt azt olvastam, hogy nem hogy olcsobban tudunk ott parkolni, hanem ingyenesen akar. Azert kérdezem,  mert csak 2010-es topikot találtam , nem tudom azóta  Előre is köszönöm! Gabika

Előzmény: Cilikécske (3581)
Zulcsi Creative Commons License 2017.06.24 0 0 7411

Capri szigeten a 15 eurós lasagna. Az étterem szép kilátással a Marina Grandera volt, dugig vendéggel. Ebből gondoltuk jó lehet. Az étlapot megkaptuk tehát az árát tudtuk, de azt nem, hogy ilyen miniadag mikrózott valamit kapunk. A mellettünk ülő asztalnál egy idősebb nő visszaküldte a pizzáját és elment. Nekünk is ezt kellett volna tenni.

Zulcsi Creative Commons License 2017.06.24 0 1 7410

Zulcsi Creative Commons License 2017.06.24 0 0 7409

Bocsánat a képek lemaradtak.

Zulcsi Creative Commons License 2017.06.24 0 0 7408

A kedvencem Positano volt, íme pár kép május utolsó hetéről.

Guagliona Creative Commons License 2017.06.14 0 0 7407

Másik fórumban kérdeztem, de ott senki nem válaszolt, talán Ti ismeritek kicsit az északi részt is vagy tudtok ajánlani más megfelelő helyet: 3 éves kisgyerekkel egy olyan részre mennénk ahol közel szép fürdőző part van, de azért lehet közlekedni (egy-két nap kirándulás), nem feltétlenül a populáris részekre. Az is fontos lenne hogy a reptérről ne kelljen sokat kavarogni. Illetve ha van tapasztalatotok olcsó szállással kapcsolatban (2 felnőtt, egy gyerek) az is jó lenne. Akár Nápolytól északra, de Salerno környéke is jó lenne csak nem maga a város. Köszönöm!

Guagliona Creative Commons License 2017.06.14 0 0 7406

Másfél éve, 2015. decemberében is zárva volt a
Via Krupp, szerintem azóta nem volt megnyitva, és már akkor - igaz utólag - olvastam, hogy előtte is le volt már zárva!

Előzmény: Zulcsi (7397)
Cilikécske Creative Commons License 2017.06.05 0 0 7405

Így van:), így van, Janka72 menjél, csak ne nyáron!

Előzmény: hul (7404)
hul Creative Commons License 2017.06.04 0 1 7404

Mindenkinek azt ajánlom, Capriba menjen el. Az odaút, ott és az egész egy gyönyörűség.

Értem én, hogy tömeg volt, meg nem szoktuk stb. De kárpótol a szépségével.

Elképesztő, életre szóló élmény, és nem rossz értelemben. Persze szerencsénk volt, az időjárásban, abban, hogy kis 10 személyes motorcsónakkal mentünk, hogy volt buszunk rendelve, ami felvitt, értünk jött, majd lehozott, a legszebb helyeken megállt és a motorcsónakkal meg tudtuk kerülni a szigetet. A fürdések is, meg a nyílt oldali száguldás önmagában elképesztő volt!

És a látványon, illatokon, gazdagságon meg élményen túl baromira működik, felvonó, lehet enni, inni és kávézni gyönyörű helyeken, videózni és ámulni. Mindenkinek kívánom lássa az életben. 

Szóval menjetek Caprira :-) 

Előzmény: janka72 (7403)
janka72 Creative Commons License 2017.06.04 0 1 7403

Jó kis leírás ez, a rossz élményektől függetlenül, köszönet érte. (Bár azért végigolvasva a topicot, számítani lehetett ezekre...) Mi mondjuk alapból kihagyjuk Caprit :))))))))))))))))

Cilikécske Creative Commons License 2017.06.03 0 0 7402

Húúú, ilyen nagy embertömegben én sem szeretnék Caprin lenni. Jó volt olvasni a leírásodat.

Flower2000 Creative Commons License 2017.06.03 0 0 7401

Majd legközelebb megnézed az árakat és akkor kérsz valamit. 

Előzmény: hul (7400)
hul Creative Commons License 2017.06.03 0 0 7400

Nagyon lazák, Amalfi, egy üdítő, egy kis tölcséres fagyi és pohát sör. 20 eur. Bemondásra. Lehet nem is sok. Csak nem értjük.

De tudtuk... 

Kellett nekünk. :-) Mosoly, kérem, a hely pazar!!!!!

Előzmény: bonnita (7399)
bonnita Creative Commons License 2017.06.03 0 0 7399

Remélhetőleg a pozitív emlékek többségben lesznek :)

" Nem vitatkoztunk." - aztán miért nem ? Biztos nem hagytam volna szó nélkül. Egyszer talán úgy nyolc éve Nápolyban

a kikötőnél hoztak ki a társaságunknak ( kb 10 fő ) árak nélküli étlapot, majd amikor reklamáltam, nem is értették, hogy 

ez miért lehet fontos, aztán kihoztak egyet, ceruzával melléírva az árakat, de akkor már idegesek voltak és pökhendiek, 

mi meg odébbálltunk. A ti esetetekben szerintem pofátlan 5 eurós coperto volt valahol a lap alján apró betűkkel.

Flower2000 Creative Commons License 2017.06.03 -1 0 7398

"gyakrabban közlekedtessék a kis buszokat, ne félóránként. " Ja, hát a maffia nem engedi. Mikor ott voltam cirkuszolt is egy olasz emiatt és kiabálta, hogy maffia, maffia. Kell a taxisoknak a fuvar. Hajójegynél engem még a comoi tónál is át akartak verni a pénztárnál, pedig az észak Olaszország.

Zulcsi Creative Commons License 2017.06.03 0 0 7397

Sziasztok!  Csütörtökön este megjöttünk Sorrentóból. Csak röviden írok, mert más családi programok miatt azt sem tudom hol áll a fejem. Sokat profitáltam a fórumon leírtakból, így megpróbálok én is hozzátenni. Ne kövezzetek meg amiért sok negatívumot írok, ez azért van, hogy felhívjam a figyelmet a most utazóknak. Az  első 4 nap Piano di Sorrentóban laktunk a Hotel Cosmomaréban, mert nagyon szerettem volna tengerre néző kilátást. Egyszerű megfizethető szálloda, gyönyörű kilátással, naplementés kis erkéllyel és viszonylag jó reggelivel. A Cirsumvesuvia 10-15 perc gyalog. Innen mentünk Amalfiba a Sita busszal. Sorba kell állni, de ha látjuk, hogy a már nincs ülőhely, inkább meg kell várni a következtőt, így a sor elején vállogathatunk az ülőhelyekben, ez azért fontos, mert bizony 1,5 óra az út. Azt elég kemény végigállni. Odafelé menet célszerű a jobb oldalra ülni, mert ez a tenger felelőli részt, jó fotókat lehet készíteni. Az úton lehet sóhajtozni, amikor a sofőrök káromkodnak, dudálnak, hogy ki tolasson hátra. Nem adják meg az elsőbbséget a busznak, szerencsétlen buszsofőr hibá dudálnak előre a kanyarokban. Az időjárással végig nagy szerencsénk volt. Midennap napsütés, eső semmi. Hétköznap voltunk, nagy tömeg, egy kis ejtőzés a strandon, de víz csak lábáztatásra volt jó, igaz nem is fürdeni mentünk. Betértünk egy kiülős kis étterembe, ahol miután a mosdóban átvettem egy másik könnyebb pólót otthagytam a szemüvegem. Szerintem a mosdó szélére tettem,hiszen így tudtam átbujtatni a fejem a pólón. Kb. 1-2 perc múlva már vissza is mentünk, de már nem volt meg. A pincérnő is kereste, de semmi. Nem tudom kinek kellett egy dioptriás szemüveg.

Másik nap Positano, egész ott tartózkodásunk alatt nekem ez tetszett a legjobban. Überelte Caprit. A második megállónál szálltunk le (Sponda). Innen nem kell annyit lépcsőzni. Velünk együtt más túrista sem tudta, hogy hol kell leszállni. Van amelyik sofőr bekiabálja, hogy melyik megálló, van amelyik nem. Ezért jó, ha busz elejébe ülünk ott legalább lehet hallani.

Voltunk Hercunaleniumban. Ettől sokat vártam, nagy múzeum rajongó vagyok,  most jön a de. A Circumvesuviával majdnem egy óra az út. Meleg, büdös és piszkos a kisvonat. A feltárt terület egy katlanban van, volt vagy 35 fok meleg, árnyék semmi, az kis szél pedig vitte a port. Nyilván mindenki maga döntse el, megéri-e. Akkor talán több türelme van az embernek, ha kb. 20 fokban járkál.

Capri szigetet direkt hétköznapra hagytuk meg, így keddi napon mentünk. A jegypénztárnál 2 euróval próbálták a férjem becsapni. Papírpénzt adott és a visszajárót egyben a markába nyomták. Pechére a férjem megszámolta, így vissza is adta a 2 eurót. Ilyen embertömegnél sok kicsi sokra megy. A Sita busznál is vigyázni kell. Megkérdezik, hogy retur? És már adnák is 8 eurós 24 órás jegyet. Ez csak annak éri meg, aki közben máshol is leszáll. Amalfiba 2,70 volt egy oda jegy, vissza igy annyi, így 5,40 összesen. Szóval Caprinál jártunk.  Itteni fórumos javaslatra először Anacapriba mentünk. 45 percet vártunk a kisbuszra, mert ez első fel sem fértünk, a másik csak fél óra múlva jött. Mint a heringek, úgy álltunk a buszban. Megnéztük a Villa Micheln-t, természetesen gyönyörű. Visszamentünk Capriba, ebéd egy középkategóriás étteremben, nem messze a buszoktól. Két lasagna, 1 sör, 1 ásványvíz 40 euró,  számla mégis 50 volt. Nem vitatkoztunk. Csak németül beszélek, azt ugye nem értik. A coperto lett volna 10 euró? Én úgy tudom 2-3 euró fejenként. Le akartunk menni a Via Kruppon, de le volt zárva. Innen szépen lesétáltunk volna Marina Piccolára. Cipeltük a fürdőruhát legalább a napozásra, de így le kellett mondani róla. Olvastam vagy 2 hónapja, hogy lezárták a Via Kruppot, de azóta még nem csinálták meg. Egész Caprin olyan embertömeg volt, hogy lépni alig lehetett. Mi lehet itt hétvégén, és főszezonban. A funincularnál lefelé menet a sor vége a  térnél volt.  Már du. 4,20-as hajóval vissza is jöttünk. Ja majdnem elfelejtettem, 4 nap után átköltöztünk egy belvárosi szállodába 3 napra. Kis medencével,  citrom, narancsfás kis kerttel. Eleve kértük, hogy a medencére néző szobát kapjunk, így nem hallottuk a Corso Italia zaját. Innen jó volt esténként sétálni az óvárosban, bár a zebrákon való átkelés mindig sokkot okozott. Mindenki úgy közlekedik, ahogy bír és akar. Bizony sok autónak az oldalavégig van húzva, de hát ez őket egyáltalán nem zavarja. Röviden ennyit, képeket majd később. 

Összességében a táj gyönyörű, de olyan érzésem volt, hogy nem becsülik meg ezt a szépséget. Sok a szemét, ezt Észak-Olaszországban nem tapasztaltuk. Fokhegyről válaszolnak, mintha elegük volna a túristákból. Az egyik alkalommal a medence bárjával pont szemben napoztam. A nyitva hagyott ajtón keresztül láttam, amint a bárpincér a törlőkendőbe törli izzadt arcát, majd viszateszi a pultra. Capri sziget pedig mintha csak a gazdag túristáknak privilégiuma lenne. Ők megtudják fizetni a nyitott taxikat. A befolyt turisták által fizetett adókból telne arra, hogy gyakrabban közlekedtessék a kis buszokat, ne félóránként. Felmerült bennem a kérdést, vajon 2 hónap alatt miért nem tudták Caprin a Via Kruppot rendbe tenni. Fentről nem látszódott túl nagy probléma, vagy kőomlás.

nyulanka Creative Commons License 2017.06.03 0 0 7396

Sziasztok,

júliusban tervezünk 10 napot kempingezni a Sorrentói kempingek egyikében. Innen tervezzük a kirándulásokat Pompei, Herkuláneum, Vezúv, Paestum, Pozzuoli, Nápoly, Amalfi part és ha még majd belefér Capri. Kocsival megyünk, de a tömegközlekedést választanánk helyi közlekedésnek. Sehol nem találom, hogy gyerekekre vannak utazási kedvezmények, vagy nekik a vonaton, buszon mindenhol egész jegyet kell venni?

Köszi

Nyulanka

juhlaci Creative Commons License 2017.05.22 0 0 7395
Előzmény: sanszabolcs (7391)
cscs0827 Creative Commons License 2017.05.22 0 1 7394

Angyal vagy, bár sokat írtam a salernoban eltöltött napjainkról, de sajna a salernoi strandokról egy kumma szót sem tudnék mondani, max annyit, hogy léteznek:))))

Előzmény: Cilikécske (7393)
Cilikécske Creative Commons License 2017.05.22 0 0 7393

Szia! Ajánlom hogy keress rá cscs0827 hozzászólásaira ebben a topikban, nem bánod meg! Salerno ügyben (is) profi :)

juuli Creative Commons License 2017.05.22 0 0 7392

Szia!

Sajnos mi nem vagyunk nagy fürdözök, de júliusban biztos, hogy mi sem csinálnánk mást :). 

Beírtam a Nápoly topik keresöjébe, hogy tengerpart

http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9068947&aq_ext=1&aq_text=tengerpart

Nézd meg az ötleteket.

sanszabolcs Creative Commons License 2017.05.22 0 0 7391

Szia Juuli!

Kérlek egy kis infóval segíts!

Júliusban Nápolyba repülnénk egy hétre a családdal, két nagylánnyal.

Preferencia a tenger, gondolom a nápolyi szállás nem túl szerencsés, mert kevés a fürdőképes part: pl. Possilipo.

Nekünk szülőknek a város, a Vezúv, Pompeii, Capri megvolt.

Szállásnak valamelyik helyes, JÓ STRANDDAL bíró, öböl-menti városka lenne alternatív, de Sorrento, Amalafi drága.

Írtál Salerno-ról, ami rögtön fizethetőbb, és vonat is érinti.

Láttam a hosszú plázs fotóit, de azt, hogy mennyire hangulatos, tiszta... a strandja, azt nemigen.

Délután is van még napsütése, vagy árnyékolja a félsziget? Mit gondolsz, a fürdési lehetőségeiről? 

Várom válaszod!

Üdv..sanszab

Előzmény: juuli (7383)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!