Keresés

Részletes keresés

onlyread Creative Commons License 2023.11.07 -1 0 7620

Igen, tényleg, így utólag látom. De tényleg csak azt néztem meg, ami érdekelt. Jó, még kirándulni tudtam volna, de már nem bírtam :)

Előzmény: Cilikécske (7617)
onlyread Creative Commons License 2023.11.07 -1 0 7619

A fotók alapján kb. egy óra. De már nagyon fáradt voltam, talán tud lenni kevesebb is.

Előzmény: vélemény 1 (7618)
vélemény 1 Creative Commons License 2023.11.07 0 0 7618

Mennyi idő alatt mentél le a hegyről Anacaprira?

Előzmény: onlyread (7616)
Cilikécske Creative Commons License 2023.11.07 0 0 7617

Huh, jól kimaxoltad a Capris napot!

Előzmény: onlyread (7616)
onlyread Creative Commons License 2023.11.06 -1 0 7616

Óhajotok parancs, elkészültem, fogadjátok szeretettel:

https://hosszanexponalunk.blog.hu/2023/11/06/istenek_osvenyek_kaloriak

auray1 Creative Commons License 2023.11.06 -1 0 7615

És én is.

vélemény 1 Creative Commons License 2023.11.05 0 0 7614

Én is várom

Előzmény: onlyread (7612)
Cilikécske Creative Commons License 2023.11.05 -1 0 7613

Igen, olvastam, várom a folytatást. Köszi

Előzmény: onlyread (7612)
onlyread Creative Commons License 2023.11.05 0 0 7612

Szííííííííííííííííííííííja, de rég láttalak! Köszönöm, készül... Az első rész már megvan, de az csak Nápoly, ha esetleg érdekel a Nápoly topicba beraktam.

 

Előzmény: Cilikécske (7611)
Cilikécske Creative Commons License 2023.11.05 0 0 7611

Szeretem az írásaidat ( a blogon is), várom az Istenek Ösvényét nagyon....A "szánkópálya" jókedvre derített)

Előzmény: onlyread (7607)
Sakály Creative Commons License 2023.11.05 0 0 7610

Meséld el azt is amikor királylány voltál. Pl.  Voltál e még a környéken máshol is ? Vagy mindig ugyan az csak mindig másik irányból. 4 szer voltunk  Szicíliában  de az Etna lábáig sem mentünk el de Segesta és Selinunte kivételével mindent láttunk. Jövőre ezt is bepótoljuk.

 

.

Előzmény: senn?a (7604)
vélemény 1 Creative Commons License 2023.11.03 -4 2 7609

Tudod, nagyon sok embernek van ilyen-olyan problémája, ami miatt bizonyos dolgokat nem tud megtenni. És nem csak a kora miatt.  Sok fiatal jár mindenféle fizikós kezelésekre, vannak tériszonyosok, klausztrofóbiások, nagy dioptriás szemüveget hordók.

Pont az Amalfi parton járt nagyon rosszul egy ismerősöm, mert egy ilyen jellegű " aki Ezt nem látta, csinálta" szöveget, amit te írtál, komolyan vett. Ő azt vette komolyan, hogy az Amalfi part legfontosabb élménye a robogózás, amit bűn kihagyni Mondta egy barátja. 40-es, átlagosnál sokkal jobb fizikai állapotban levő pasi. Csak 15+ éve nyaki sérve van,  a munkája miatt, heti 4x nyaktorna.

Robogózott az Amalfi parton, belobbant a sérve, ott 2 napot töltött   a szállodai szobában, itthon két hetet a kórházban, rengeteg mindenféle (nem olcsó)kezelésen esett át, hogy megússza a műtétet.

Szóval írd azt, hogy NEKED ez volt a legnagyobb élmény, de azt ne, hogy aki ezt nem csinálja, az nem látott semmit /annak felesleges odamenni. Mert nagyon sokat árthatsz vele.

 És persze kívánom, hogy sok ilyen túrázós élményed legyen, ha neked ez okoz örömet. Az Andalúzia topicon szoktak áradozni valami hasonló dologról, nézz utána

Előzmény: senn?a (7608)
senn?a Creative Commons License 2023.11.03 -1 0 7608

Bocsánat, ha érintve érezted a beírásom miatt, én valaki más bejegyzésére reagáltam. Én ugyanis kizárólag az Istenek Ösvénye miatt mentem oda, a többi sajnos nem kötött le, nem is érdekelt. Amúgy sajnos minket is érint komolyan a probléma, megértem a gondot, ez Mo 2023-ban sajnos. Jobbulást kívánok!

Előzmény: vélemény 1 (7605)
onlyread Creative Commons License 2023.11.03 -2 0 7607

Megosztanám friss Istenek ösvénye tapasztalataimat, tekintve, hogy én sem voltam biztos benne, sikerül-e, amit kigondoltam. Arra voltam kíváncsi, járható-e az út Nápolyi indulással, van-e az az egyetlen busz, amit találtam és vajon elkerülhető-e a lefelé lépcsőzés. Félig jártam sikerrel. Íme a menetrend, ami működik: https://www.sitasudtrasporti.it/archivio/Download/corse/sitasud/Campania/Salerno/d2c7097d-bf9b-4a51-9d27-a2ff006f8db0_5080_11_09_2023.pdf/0

Hétfőtől szombatig jár (én szombaton voltam), 8.05-kor indul, elméletileg 9.40-kor van Bomeranoban, de nyomta, mint süket a csöngőt, fél körül már megérkeztünk. Nyilván hétközben nagyobb a forgalom.

Az alsó uton mentem, óvatos duhaj tempóban, némi fotószünettel, nem a legoptimálisabb ruházatban és cipőben, bot nélkül, pontosan két óra múlva értem Nocellebe. 

Innen kerülni akartam a lépcsőzést, ezért a "Montepertuso gyalog" irányt követtem. Néhány kilométert kerültem, megtaláltam a Positanoba vezető utat, ami természetesen egy lépcsősor. Mondjuk nem tudom mint gondoltam, mi lesz ott, szánkópálya??????? Na mindegy, szóval továbbra sem tudom, hogy lehet lejutni gyalog, lépcsőzés nélkül. 

Montepertusoból tovább lehet menni Santa Maria del Castello felé és onnan le Positanoba, de nem volt túl meggyőző az időjárás, így nem mentem tovább.

Reggel 8-as nápolyi indulással, a fentebb részletezett körülmények között 13.15-kor értem Positanoba.

Tehát szerintem ha valaki Nápolyból próbálkozna, tegye bátran, abszolút teljesíthető. Ha esetleg kérdés van, szívesen válaszolok.

onlyread Creative Commons License 2023.11.03 -1 0 7606

Utaztam a buszon és valaki kitűnt a többiek közül. Valahogy nem illett oda. Túl elegáns volt, túl jól szabott volt az öltönye, túl jól nyírt a frizurája. Mármint a többiekhez képest. Ugyanott szálltunk le, ugyanarra indultunk. És mindketten az esernyőbolt felé haladtunk. Ő be is ment :))))))))

Előzmény: vélemény 1 (7602)
vélemény 1 Creative Commons License 2023.11.02 -2 1 7605

Viszont akinek bármilyen okból mozgásszervi problémája van( térd, csípő) és végig akar menni az Istenek ösvényén, az  a jelenlegi magyarországi viszonyok között két lehetőség közül választhat. Az egyik, hogy a tervezett utazás előtt két évvel  feliratkozik a műtéti várólistára. A másik, hogy összegyűjti a fizetős műtéthez szükséges 2-3 millió forintot. ( Ez a jelenlegi ár, emelkedése az inflációnál lényegesen magasabb)

Kívánom , hogy sem neked, sem a veled együtt utazóknak soha ne legyen olyan egészségügyi problémája, ami korlátozna

utazásaid során.

senn?a Creative Commons License 2023.11.02 -2 0 7604

Még annyit, a többség Bomerano felől megy, ezt említetted, de leküzdve az igényes egyén által a sztereotípia követését, szerintem onnan jobb volt már idén (korábban én is Nocelléből mentem, az volt a kedvezőbb). Sorrento, Amalfi nem a oltárképei miatt híres, aki azért megy oda, nyilván csalódni fog. 

Előzmény: senn?a (7603)
senn?a Creative Commons License 2023.11.02 -3 0 7603

Nagyon jó beszámoló. Aki az Istenek Ösvényét ott kihagyja, semmit nem látott.

Előzmény: juuli (7574)
vélemény 1 Creative Commons License 2023.11.02 0 0 7602

Ezt a boltot nem lehet eltéveszteni. Gyönyörűek azok a z esernyők.

Még egy dolog jutott eszembe. Írta itt valaki, hogy lefóliázták a buszok ablakát az Amalfi parton. Végig néztem a fotóimat.  Az Amalfi-Salerno busz úton készült képekem nem ugyanaz a szín. Nem kifejezetten csúnya, csak nem természetes.

onlyread Creative Commons License 2023.11.02 -1 0 7601

Előzmény: vélemény 1 (7597)
vélemény 1 Creative Commons License 2023.10.27 -1 1 7600

Zárásként bementünk a  Királyi Palotába. Kihasználva, hogy este 7-ig van nyitva. 11€. nem Versailles, nem Schönnbrunn, még csak nem is a madridi Királyi Palota. Monumentális a fehér márvány lépcsőház, szép a trónterem, a kápolna. Márvány, aranyozás, faliszőnyegek stb. 18. és 19. század, az utolsó Bourbonok és a Napoleon pereputty.

Utána  végig gyalogoltunk a Toledon felfelé a Danteig. Hosszú és sokan voltak. Átmentünk a Pignaseccara, ami a Toledohoz képest elég piszkos. Viszont itt volt a nagyon jó sonkás szendvicses.

Az elutazás napján 11.30-kor indultunk a reptérre. Tettünk egy sétát a Tribunalin, láttunk még ezer Maradona képet. A San Lorenzo templomot is lázasan láttam 4 éve, akkor leginkább az ásatások maradtak meg az emlékemben. Nem is értettem a Baedekkert, amikor azt írták, hogy ez a város legszebb gótikus temploma. És tényleg. Érdemes rászánni az időt. Még egy utolsó kávé és egy utolsó rumbaba.

A BnB-t 10-ig kellett elhagyni. Az ügyintéző  fiatal nővel megbeszéltük, hogy az összepakolt csomagot bent hagyjuk a szobában, a kulcsot az asztalra tesszük. 11.20-kor becsengettünk, a takarítónő beengedett, felvettük a csomagot. Akkora rendelt nekünk egy taxit. 25 perc, 25€. 3 főnél mindenképpen érdemes.

Szóval ennyi.  Azt hiszem mindent jól csináltunk, érkezéskor kellett volna másik megoldást választani.  És Caprin kellett volna Augustus kertjét választani a villa Jovis helyett.  Ha esetleg még visszamegyünk, akkor Ischia, Villa Oplontis, Pozzuoli, Posilipo. és visszamennék Pompeibe.ESetleg a Catel Nuovo és a San Martino kolostor .

vélemény 1 Creative Commons License 2023.10.26 -1 0 7599

Bementem a Dómban a San Gennaro kincstárba. Kb 10éve Rómában láttam egy kiállítást. Úgy emlékeztem, hogy több tárgy van. A legfontosabb egy több soros nyakláncszerű tárgya. ehhez  különböző drágaköves, gyémántos kereszteket adományoztak. Legutoljára a30-as években az akkori belga királyné.  Még Napoleon bátyja majd Murat s adományozott.  ( Napoleon először a bátyját Józsefet tette meg nápolyi királynak. Amikor elfoglalta Spanyolországot, akkor a tesó feljebb lépett spanyol királynak. Nápolyban pedig az egyik legjobb marsallja Murat követte. Aki nem a katonai sikereinek köszönhette a posztot, hanem annak, hogy Napoleon húga volt a felesége. József  túlélte a bukást, Murat  többször oldalt váltott, végül rosszul számolt és a fejével fizetett.) a kincstár 12€.  Ki lehet hagyni.

Végig sétáltunk a Baedekker szerint jogosan jellegtelennek nevezett I Umberto úton, és eljutottunk a Galériáig. Közvetlenül mellette is abszolút baráti áron volt a kjávé, a fagyi, a rumbaba. Megnéztük vezetéssel az opera háza. Olasz nyelvű vezetés többször van, angol nyelvű csak naponta kétszer. Két nyelven beszél a guide. Csak vezetéssel, 9€.Kb 10 operaházat láttam, itt volt a legrövidebb a vezetés. A színháztermen kívül csak  az előcsarnokban voltunk. Viszont itt a legszebb a színházterem. 6 emeletes. Az alsó három sor páholyaiban van tükör úgy beállítva, hogy lássák a királyt. Mert csak akkor tapsoltak, ha a király is tapsolt. A fent ülő szegényebbek akkor tapsoltak, amikor akartak

vélemény 1 Creative Commons License 2023.10.26 -1 1 7598

Az utolsó teljes napon felfedeztük a rumbabat.4 éve nem fedeztük fel. Ez egy hosszúkás piskóta, tetejét bevágják, tesznek bele nutellat , pisztácia krémet. A legfinomabb ha tejszínhabot tesznek rá, sok gyümölccsel. Eper vagy erdei gyümölcs. Majd meglocsolják kis cukros rummal.

Reggel elindultunk a Spaccanapolin. Hamar kiderült, hogy egészen különleges év van. Bajnok lett a Napoli.  1987és 1990 után 3. alkalommal. Az utca két odalát összekötő köteleken  a kék zászló középen a trikolórral és az aranyszínű 3-s számmal. A játékosok fotóival. És Maradona. MIndenütt ahol elképzelhető és ahol nem. Óriási tűzfal méretű freskón, mint San Gennaro. Glóriával a feje körül, Krisztus pózban áldásra emelet kézzel. Ez nem a fociról szól. 

Amikor 4 éve itt jártunk, nem voltam jól. A Santa Chiara templomban pl csak a szentélyben levő síremlékeket néztük meg. De most végig jártam az egész templomot , az összes kápolnát. Mindegyikben van valami szépség. A San Domenico pedig még szebb. Kicsit túl aranyozták, de sok szépség van itt is, balra hátul van egy kápolna jó freskókkal, állítólag Cavallini.

Végül eljutottunk a Dómhoz .Túltatarozták, persze azért van érdekes és szép dolog benne. A legérdekesebb és legértékesebb rész jobbra, a korábban ittlevő Santa Restituata templom, antik oszlopokkal. Innen jobbra hátul van a 4.századi keresztelő kápolna. A nyugati kereszténység legrégebbi keresztelő kápolnája.  Viszonylag jó állapotban maradt meg a mennyezeti mozaik

vélemény 1 Creative Commons License 2023.10.25 -1 1 7597

A múzeummal kicsit elment az idő. A Montesanto funicolare állomás körül vannak olcsó étkezési lehetőségek. Felmentünk a San Elmohoz, már odig is mászni kell, majd onnan néhány perc a San Martino kolostor. Sajnos nem mentünk be, az egyik útitárs nem nagyon akart. Ő már a Régészetibe sem jött be,nem akartuk hogy megint várjunk ránk. 7€. Az előtte levő teraszról fantasztikus a panoráma, a Vezúv gyönyörűen látszik.

Visszamentünk a Funicolareval és PIgaseccan elsétáltunk odaig ahol a via Toledoval találkozik. A Pignasecca 29-ben van egy szendvicses, ahol másnap este vettük a vbacsit. Bagettben rengeteg  füstölt sonka és választani lehet hozzá mindenfélét. Sült paprika, szárított paradicsom, szószok, hagyma , uborka. 6-8€ és nagyon jó. Kiadós.

Leértünk a Toledora, hosszú, hosszabb, mint gondoltam. Jobbra van egy esernyő bolt, 1860-as alapítással. Gyönyörű faragtott nyelű, papagájfejű és hasonló ernyők vannak a kirakatban. És fénykép egy vendégről, aki  nem fizetett csak ajándékba kapta. Károly végre király. Levél a titkárától, amiben megköszöni Károly nevében a esernyőt .Lesétáltunk egészen Castel Nuovoig. Alaposan megnéztük a bejárati domborművet. Az egész le van takarva  egy hálóval, gondolom, hogy a galambok ellen.

 

Cilikécske Creative Commons License 2023.10.25 -2 0 7596

De jó is ezt olvasni! Köszönöm az élményt, mintha újra ott lettem volna. 

Előzmény: vélemény 1 (7594)
vélemény 1 Creative Commons License 2023.10.23 0 2 7595

A hajó a Beverello kikötőbe érkezik, ez a Castell Nouvo közelében van. A környéken építkezések zajlanak, elég kaotikus. A Municipio metró megállónál szálltunk fel több szinten helyezkedik el, kicsit nehéz kiigazodni.

Szállás: Maison Arena. Ez is egy BnB, közel a Dantehoz, szinte a Toledosarkán. Ugyanaz a rendszer, mint Salernoba. Közös előtérből nyílnak a  szobák. Tágas, kényelmes ágyak, új fürdőszoba. Egy gond: a szoba egy mellékutcára néznek, ami éjszaka nagyon zajos. A többiek jó alvók, ők konnyebben l tudtak aludni, én nem. Itt is a szomszéd  kávézóban, volt reggeli, de nem járt hozzá narancslé. Viszont nagyon jó és nagy volt a süti. Három ágyas szoba 3 éjszakára 354€. Kártyával is lehet fizetni.

Két teljes napunk volt. Első nap felmentünk a Régészeti Múzeumba. Szállástól 10 perc séta. 4 éve a pompeji és herkulaneumi freskók, mozaikok és az egyiptomi részleg volt a program. Most a szoborgyűjtemény. Ez egy nagyon gazdag szoborgyűjtemény. III. Károly anyai ágon örökölte meg a Farnese  család vagyonát.  Sok és nagyon jó szobor. Készültek egy Picasso kiállításra, a művek még nem voltak kiállítva. Picassora nagy hatással voltak az itteni művek, főleg a un  Farnese Herkules és a Farnese bika. Nagyobb hatással, mint  a Louvre antik szobrai. De azért megnéztük még egyszer a Pompeji anyagot is. A mozaik részleg zárva van Elég sokan voltak. Több,mint 3 órát voltunk.

Én itthon Laptopot használok, telefont csak utazáskor. A laptop  nem fordít le mindent magyarra automatikusan. A telefon igen. A múzeum honlapja a jegyárak részen a következőt írta: teljes kislemez 18€. ????. Olaszul : intero singolo. Normálisan fordítva egyéni belépőjegy. Mert van kettős jegy is, amikor ketten együtt vesznek jegyet, akkor csak 16€/fő. A nagyobb baj,  az hogy a jegy már . Az egyéni jegy 23€, a kettős jegy 21€/fő

vélemény 1 Creative Commons License 2023.10.22 0 4 7594

A kolostor után visszamentünk a funicolare állomáshoz. Ott a téren  ettük a legjobb fagyit az egész  út. A funicolaretól egyenesen előre. Könnyű megtalálni ,mert mindig nagy a sor.  A tölcsért is ott sütik helyben. A fürdőzős útitárs visszament a Marina Garandra. Mi pedig elkövettük az utazás legnagyobb hibáját. Elmentünk a Villa Jovishoz. Ez Tiberius császár legnagyobb villája volt a szigeten, 12 villája volt., A Baedekker azt írta, hogy egy órás kényelmes séta. Ez féligazság.Az egy óra igaz. A kényelmes közel sem. Kemény kaptaók lépcsők. Nagyjából ki van táblázva. Az elején jobbra szép a kilátás, később balra. gyönyörű növényzet, szép villák. A vége nagyon fárasztó volt. Megnézhettem volna néhány képet. Így jár, aki nem készül fel rendesen. Az épületeseket rég megfosztották minden díszüktől. Sem márványborítás, sem mozaik, sem faragott oszlopfők, sem domborművek. Falak. Oersze 2000 éves falak. Leginkább a Caracalla fürdőhöz hasonlít. 7€( San Giacomi kolostor is 7€) Jobb lett volna megnézni Augustus Kertjét a San Giacomo kolostor közelében .Utána még megiígasztaltuk magunkat a jó fagyisnál. Lementünka funicolareval. Annak az állomásétól jó a rálátás a Marina Grandera és a mögötte levő sziklára. Lent pedig még ittunk a Cafe cremat. Nem is tudom , hogy lehet, hogy csak most fedeztem fel.

A 18.10-kor induló hajó egy komp volt, de nem szálltak fel járművek. Csak rengeteg uta, két nagy teremben Az ülések kényelmesek. . 17.30-kor  kezdték a beszállítást, legalább 400 ember volt. És 18-kor el is indult. Legalább 10 perccel az érkezés előtt már mindenkit felállítottak és tereltek a kijárat felé. 18.55-kor már indultak vissza.

Capri nagyon tetszett. Én általában tudom előre, hogy mi mennyire fog tetszeni. De capriról nem gondoltam, hogy ennyire gyönyörű

vélemény 1 Creative Commons License 2023.10.21 0 3 7593

 A Kék barlang egy zseniális PR húzás volt, egy helyi szállodásé. 1826-ban. A barlangot régóta ismerték. Már az ókor óta. A szállodás szervezett egy hajókirándulást.  Részt vett rajta egy romantikus  német költő. Véletlenül "felfedezték " a barlangot. A költő telekürtölte a hírrel fél Európát. Caprira elkezdett ömleni a turista és a pénz.

Ezen a hajón sem akartunk a mosdó miatt semmit sem mulasztani, ezért leültünk egy kávére. Majd felmentünk a funicolareval Caprira. Ugyanúgy 2,40€ jegy, de nem ugyanaz a jegy, mint a buszjegy.  Ugyanott kapható, ahol a buszjegy,  közvetlenül a funicolare mellett nem. Sokkal hosszabb, mint a sikló, több percig tart míg felér, kevés az ülőhely. 

Fent a főtér, az I. Umberto tér, amit Europa szalonjának hívtak. Rengetegen voltak, hajós csoportok vonultak. Elmentünk a San Giacomo kolostorhoz, övék volt a sziget területének nagy része egészena kolostor 1808-as feloszlatásáig. 7 €. Sokszoros átépítés.  A templomban barokk freskó maradványok, két kerengő, az első a gótikus a szép. A második kerengőből kimente néhány perc sétával érhető el a kilátó pont, ahonnan nagyon jó a ráláts a Faraglioni sziklákra. Aki fél felülni az ülőliftre, annak ez jó megoldás.

onlyread Creative Commons License 2023.10.21 -1 0 7592

Na meglett a menetrend is. Szerintem annak, aki kerülni akarja a tömegnyomort, de látni akar, annak tökéletes.

https://www.lasercapri.com/#around-the-island

Előzmény: onlyread (7591)
onlyread Creative Commons License 2023.10.21 -1 0 7591

Ez nagyon hasznos infó volt, köszi. Szerintem meg is találtam, ha valakit esetleg érdekel...

https://www.capri.it/it/c/laser-capri/i/S4U9M#onda-service-aside

 

Mondjuk menetrendet nem láttam hozzá. Az csak úgy körülbelül van?

Előzmény: vélemény 1 (7590)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!