Keresés

Részletes keresés

Warcraft4beta Creative Commons License 2016.08.31 0 0 29

Próbáljátok ki a szűzteát: http://szuzteakapszula.blogspot.com

Nekem bevált teljesen :) Csak óvatosan vele, nem szabad túlzásba vinni :>

mzsperx Creative Commons License 2008.07.08 0 0 28
natessék, gyere vissza a süllyedésből :)
szomorce Creative Commons License 2006.08.07 0 0 26

Úgy emlékszem, a Mária Treben könyvben a kamilla van vízhajtóként megemlítve.

De nem lesz jódhiányos, aki nem eszik sót? Én is elég ritkán eszem...

Előzmény: mzsperx (-)
Mikolt Creative Commons License 2006.06.22 0 0 25
felhozom mert klassz.
tünde.sz Creative Commons License 2004.07.26 0 0 24

ja meg még ezt akartam:

http://www.sulinet.hu/tart/ncikk/le/0/11678/novenyek.html

 

itt fűszer és gyógynövények vannak, amikből lehet mazsolázni (monnyuk asszem terhesként itt fokozottan érvényes, hogy .... 'orvosát gyógyszerészét.....' )

tünde.sz Creative Commons License 2004.07.26 0 0 23

Javasolt zöldségek

  • Brokkoli: Az egyik leggazdagabb magnéziumforrás. Ezenkívül még számtalan ásványi sót, sok klorofillt és rostot tartalmaz. Kitűnő sejtregeneráló, immun- és ideg/izomerősítő, fokozza a bélműködést, csökkenti a menstruációs panaszokat, serkenti a vérképzést.
  • Burgonya: A legkiválóbb káliumforrás, de bővelkedik kalciumban, magnéziumban és foszfátokban is. Ezenkívül van még benne tekintélyes mennyiségű B- és C-vitamin, folsav, niacin, cink. Ezért kitűnő vízhajtó, izomerősítő, szív- és keringésaktiváló, kötőszövet- feszesítő, méregtelenítést segítő.
  • Cékla: Szintén kiváló méregtelenítő, magas ásványianyag- tartalmának köszönhetően erősíti a szöveteket, serkenti a vérképzést, aktiválja az ellenálló erőket, mérsékeli a menstruációs panaszokat.
  • Cukkini: Fantasztikusan sok benne a karotin, a magnézium, de dúskál D- és E-vitaminban is. Fokozza a sejtanyagcserét, a szellemi teljesítményt, támogatja a szívműködést, és erősíti az izmokat, ill. az immunrendszert.
  • Cukorborsó: A rostokon kívül rengeteg benne a magnézium, a nukleinsav, így nemcsak a bélműködést támogatja, hanem a sejtregenerálódást, az izomműködést és a látást is. Csökkenti a koleszterint, erősíti a hajhagymákat és az idegsejteket.
  • Káposzta: Nagyon sok benne a szelén, a niacin, a folsav, a cink, a C-vitamin és a klorofill. Aktív immunerősítő, vérnyomáscsökkentő, fokozza a spermiumok képződését és a potenciált, javítja a pajzsmirigy és az idegsejtek tevékenységét, magas rosttartalmának köszönhetően erélyes béltisztító, U-vitaminja pedig regenerálja a gyomor- és bélnyálkahártyát.
  • Karfiol: Rengeteg B- és E-vitamin, ásványi anyag, aminosav, folsav található benne. Ezért fokozza a vérképzést, immunerősítő, vérnyomáscsökkentő, vízhajtó és magas rosttartalmának köszönhetően támogatja a bélműködést.
  • Paprika: A benne található csípős ízt adó kapszaicin tágítja az ereket, mérsékeli a gyulladást, hígítja a vért. A magas C- és B-vitamin tartalom, valamint a cink az immunrendszert erősítik, a kötőszöveteket védik, a hormonrendszert támogatják, és a koncentrációs képességet fokozzák.
  • Sárgarépa: Tetemes mennyiségű béta-karotin és szelén fordul elő benne. Védi a sejteket a roncsoló szabad gyökök ellen, gyorsítja a sejtek anyagcseréjét, táplálja a bőrt, a hajat és a körmöket, javítja a látást, a szívműködést és a spermaképződést.
  • Spenót: Nagyon sok karotinoid, klorofill, B-, C- és E-vitamin, biotin, kalcium, magnézium, réz, vas és kálium található benne. Kitűnő hámregeneráló, anyagcsere- és immunrendszer-aktiváló, támogatja a szív- és izomműködést, a spermiumok képződését, fokozza a libidót, erősíti a csontokat, fogakat, nagyon jó vízhajtó.
  • Uborka: Az egyik legjobb természetes vízhajtó, fokozza a húgysav kiválasztását, így mérsékeli a köszvényes panaszokat.
  • Zeller: Erősen lúgos vegyhatású, ezért segít a sav-bázis háztartás rendezésében, magas káliumtartalmának köszönhetően kihajtja az ödémát, és támogatja az izmok és idegek működését.
  • Zöldbab: Magas a nukleinsav- és fehérjetartalma, gazdag folsavban, mangánban és molibdénban. Segíti a máj, vesék és hólyag működését, serkenti a szervezet fehérjeszintézisét, aktiválja az emésztést, vízhajtó és erősíti a szívet és a keringést.

http://www.fitline.hu/taplalk/zoldkura.htm

eztet találtam még, ha vki esetleg a zségekre is rákattanna

 

mzsperx Creative Commons License 2004.07.24 0 0 22
naszóval, ma reggel igazi sófürdőt vettem. igyekeztem oylan hűvösre csinálni, amilyet csak kibírtam. és vagy fél órán át pampáztam benne, szigorúan a vízben tartva a kezem. merthogy a múltkor olvasgattam, hát jó, hogy nem ment le a kezemből! a végén tornáztam is kicsit, egész jó az eredméyn! bár most meg viszeketek, kiszáradtam :-)
mzsperx Creative Commons License 2004.07.23 0 0 21
ha összegyűjtöd, én felteszem szívesen! :_))))
Előzmény: tasha (20)
tasha Creative Commons License 2004.07.23 0 0 20

ez volt a másik, amin meglepodtem én is.

/szulésmegindító praktikákat nem akarsz a honlapodon összegyujteni? :)))/

Előzmény: mzsperx (19)
mzsperx Creative Commons License 2004.07.23 0 0 19
hmmm. azért manapság már nem szokás a folyadékfogyasztás visszafogását javasolni...
tasha Creative Commons License 2004.07.23 0 0 18
babanetes doki a vizesedésrol (a dinnyét kifejezetten nem ajánlja, ez nekem pl új)

http://www.babanet.hu/faq/terpan05.php
GyGab Creative Commons License 2004.07.23 0 0 17
A Vera vízben tényleg 4mg van csak, abban van a legkevesebb, azok közül, amiket most kapni lehet.
mzsperx Creative Commons License 2004.07.23 0 0 16
tudom, én is szoktam nem terhesen is :-)
csak az, hogy zsibog a kezem...
meg hogy nem férek bele a jó kis scholl papucsomba sem... njaó, ha belepréselem magam :-)
Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.23 0 0 15
Nem sokat fog segiteni rajtad ha tudod, de nyaron mindenki jobban vizesedik, terhesen nem terhesen egyarant. Szoval egy picit akkor is vizesebb leszel ha teljesen somentesen taplalkozol. Csak ugy mondtam. Szerintem is jo otlet a topik, a kolleganom 11 hetesen vizesedik. Meg nem hitte el, hogy a napi zacsi csipsze a ludas, de lassu viz partot mos...
Előzmény: mzsperx (-)
mzsperx Creative Commons License 2004.07.23 0 0 14
én tegnap este a kádba tettem egy kilót, dehát, mint halottnak a csók...
azontúl, hogy pisilsz a teától, érzed azt is, hgoy megy le rólad a víz?
Előzmény: iricc (11)
mzsperx Creative Commons License 2004.07.23 0 0 13
én tegnap este a kádba tettem egy kilót, dehát, mint halottnak a csók...
azontúl, hogy pisilsz a teától, érzed azt is, hgoy megy le rólad a víz?
Előzmény: iricc (11)
iricc Creative Commons License 2004.07.23 0 0 11

en most a kevesbe kimeletes modszert valasztottam, reggel egy kave, aztan lefoztem egy nagybodon lipton teat, beizesitettem, most azt iszom ice tea  helyett. maris sokat pisilek... :-DD

 

a sos labvizre ugy emlexem 1 kg/labaztato viz, de ez eleg durvan soknak hangzik... este kiprobalom mondjuk nehany evokanalnyival, aztan referalok.

 

felpolcolt labnal figyelni kell arra h a lab a szivnel magasabban legyen, es ne legyen behajlitva (combtoben se nagyon!)

 

vizhajto teakkal kismamak ovatosan, ronthatja a lepeny keringeset

mzsperx Creative Commons License 2004.07.23 0 0 10
és nagyon köszönöm mindenkinek az ötleteket. remélem jönnek még! :)
mzsperx Creative Commons License 2004.07.23 0 0 9
a 21 mg az nagyon sok!!!!
a vera vízben emlékeim szerint 4 van... most nemtom megnézni, mert elfogyott, mi cak azt isszuk! a leány is, mert állati alacson y a mindenféle tartalma, jobb, mint a babavizek... (jó, gondolom, a csomagolására nem szánnak akkora figyelmet)
Előzmény: Törölt nick (6)
mzsperx Creative Commons License 2004.07.23 0 0 8
ha már feleannyira is hat, már a is valami :-)
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.23 0 0 6

Sziasztok!

 

a sómentes ásványvízhez némi infó:

 

Szentkirályi ásványvíz (AQUA-EXPO 2004 francia ásványvíz világbajnokságon legjobb külföldi ásványvíznek kikiáltott víz) kifejezetten ajánlott várandósoknak.

nátrium tartalma: 21mg/l

 

illetve a Nestlé Aquarel is sószegény, Na: 7 mg/l

 

ha tudtok még ilyen alacsony Na tartalmú vizeket, és vagy egyéb termékeket, akkor ne titkoljátok el a nevüket, hogy minnél konkrétabban lehessen okosodni innen.

Törölt nick Creative Commons License 2004.07.23 0 0 5
Tapsztalatom szerint ilyen melegben minden vizesedésgátló módszer legfeljebb feleannyira hatékony. Én legalábbis éppen így járok, de lehet, hogy ez már a szülés közeledtének a tünete (bárcsak).

Vizesedés ellen még: inni, inni, inni. Vizet, természetesen.
Sok és jó minőségű fehérje: sovány hús, kefír, túró, natúr joghurt.

A szénhidrátok sajna vízvisszatartást okoznak, ezt olvastam valahol, már nem tudom hol, plusz tapasztalom. Tehát akinek a sómentes kajálás szinte automatikus átértést jelentene az édes tésztákra: állj! Lehet azt is, főleg ha nincs jobb ötlete az embernek, de nem ez a megoldás.

Hideg víz, lábáztatásra.
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.23 0 0 4

Sziasztok,

vannak nagyon  jó vízhajtó hatású teakeverékek is, de a fekete teának is van vízhajtó hatása. Kávénak, sörnek is, de azt nem kell túlzásba vinni :)))

GyGab Creative Commons License 2004.07.23 0 0 3

a kefír is vízhajtó, napi 2 doboz, reggel - este 1-1

petrezselyem nyersen

 

a gyümölcsnapot épp ma tesztelem

 

gygab

Marcsi*41 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 2

Sziassztok!

 

Nagyon jó ötlet volt ez a topic. Mzsperx nagyon okos gondolat volt, hogy kitaláltad.

Nem hízelgés, de nagyon jó ötleteid vannak.

 

Tünde a dinnye (görög) is nagyon jó vízhajtó és ráadásul méregtelenítő is. Nagyon jó hatással van a bőrre is. Egy evőkanálnyit összetörsz, arcra, nyakra, dekoltázsra rákened, 10 perc pihi lemosod, rá egy kis krém és kész. Regenerálja a szöveteket.

 

A lestyán nemcsak sópótló, hanem vízhajtó is.

 

 

Marcsi. 

tasha Creative Commons License 2004.07.23 0 0 1
-sómentes ásv.víz
-gyumölcsnap (alma, banán, narancs, grapefruit, szőlő vízhajtó)
-petrezselyem
-Felpolcolt láb. Lábfej és kéz gyakori mozgatása (csukló és boka körzés, kéz- és lábujjak ökölbe szorítása és kinyújtása).

t.

Előzmény: mzsperx (-)
tünde.sz Creative Commons License 2004.07.23 0 0 0

lestyán váltja ki a sót asszem

 

a görögdinnye vízhajtó-é???

Előzmény: mzsperx (-)
mzsperx Creative Commons License 2004.07.23 0 0 topiknyitó
sziasztok csajok
nálam most kezd nagyon elfajulni a helyzet, már reggel tiszta víz a kezem, még jó hogy nyár van, nem tudom, tán papucsban járnék télen a hóban???
várom a "recepteket"

most nekem ennyi:
spenót sok fokhagymával, nagyon kevés sóval ehető
tejbegríz
tejberizs
diós, mákos tészta/guba
zöldséges túró

egyéb ötletek:
valaki írt valami fűszert is, ami sós ízű (iricc???)
a tescoban meg vettem tesco gazdaságos csökkentett NA tartalmú sót.
aztán van a sós fürdő, persze nem emlkészem, hány kiló sót kell beletenni a vízbe

vízhajtók:
cseresznye
grépfrútlé
???

na, és aztán az összegyűlt ötleteket folyamatosan felteszem majd a honlapomra, nem kell majd mindent újra végigolvasni, ok?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!