Keresés

Részletes keresés

TD13 Creative Commons License 2008.04.17 0 0 159
Alighanem azért, mert amikor Thetisz istennő szobrának festése már majdnem elkészült, kifogyott az arany színű festék, és a lábaira már csak ezüst jutott! Vagy egyszerűen úgy találta jópofának a szobor alkotója, netán a megrendelője.
Semmi sem indokolja, hogy a múlt embereinek cselekedeteiben minden körülmények között feltétlenül fontos és logikus összefüggéseket keressünk! Talán majdhogynem épp ellenkezőleg, mert akkoriban még nem volt annyira megtervezett és közgazdaság-centrikus a világ és az emberi élet, az isteneké nemkülönben...
Előzmény: TNikki (158)
TNikki Creative Commons License 2007.09.26 0 0 158
 Irodalom tanáromnak 1ik nap feltettem azt a kérdést hogy miért ezüstlábú a jelzője Thetisz istennőnek!? Ő nem tudta rá a választ de azt mondta hogy valami magyarázata biztos van mert mindegyik jelzőt úgy használták hogy az jellemzője legyen a személynek. Hétvégén utánanézett de nem talált semmi konkrétat hogy miért ez lett az egyik ismertetője.  Eddig csak úgy kíváncsi voltam rá hogy mi lehet ennek a magyrázata de most már elgondolkodtam azon miután én is utána néztem h ez azért elég furcsa hogy szinte sehol sem lehet magyarázatot kapni erre! Ha valaki tudna segíteni ebben légyszíves írjatok! Előre is köszike!=)
23 negedi Creative Commons License 2007.01.17 0 0 157
23 negedi Creative Commons License 2006.09.04 0 0 156

Találtam egy cikket a témáról:

 

http://iqdepo.hu/dimenzio/28/28-07-30.html

Előzmény: 23 negedi (153)
23 negedi Creative Commons License 2006.09.04 0 0 155
Pontosabban német rakétamérnök volt és a II. világháború alatt az amerikaiak elcsábitották magukhoz.
Előzmény: habár (154)
habár Creative Commons License 2006.09.04 0 0 154
Pedig szerintem magyarul
Ő egy NASA kutató volt, tudomásom szerint.
Valahol meg is van talán...
Előzmény: 23 negedi (151)
23 negedi Creative Commons License 2006.09.04 0 0 153
Illetve még hozzátenném, hogy egy "űrhajóról" is. Ebben a könyben inkább erről van szó.
Előzmény: habár (150)
23 negedi Creative Commons License 2006.09.04 0 0 152
És még egy könyvről legalábbis ami nekem megvan: Richard L. Thompson: Idegenek. Ennek az első felében mai ufo esetekről van szó a másodikban pedig ősi, főleg indiai irásokat elemez. 
23 negedi Creative Commons License 2006.09.04 0 0 151

Igen erről van szó. Ezek szerint valszeg idegen nyelven olvastad? Ezt azért kérdezem mert nmagyarul most jelent meg először, amit nem is értek mert 1973 - as, tehát már kiadhatták volna régen.

Előzmény: habár (150)
habár Creative Commons License 2006.09.03 0 0 150
Azt hiszem, azt olvastam.
Ahol leírja ezékiel egy látomását egy hegyről és egy építményről?
Végy egy mérőpálcát....
Előzmény: 23 negedi (149)
23 negedi Creative Commons License 2006.09.03 0 0 149

Érdekes, de - és biztos tudod - hogy rengeteg ősi irart, kezdve a Bibliával,  tele vannak olyan leirásokkal amelyek lehetséges, h idegenek tevékenységének leirásai. /Szándékosan fogalmaztam ÓVATOSAN, h "lehetséges..." mert nem mindenki fogadja ezt el, én igen. /

 

Most jelent meg egyébként Ezékiel próféta esetével kapcsolatban egy könyv: Josef Blumrich: Ezékiel űrhajói.

 

Ha érdekel két helyet nézz meg itt a neten:

 

www.allprint.hu - kiadója

 

www.bookline.hu

 

 

 

 

Előzmény: habár (147)
habár Creative Commons License 2006.09.03 0 0 148
"Míg az ezüstlábú Thetisz elment Héphaisztosznak
csillagos és örök ércházába, mely égilakók közt
fénylett, s melyet a Sántító maga épített volt."

Miért ne tennék kérdéseket fel?
Hiszen minden szó- tömör gyönyör...

Ezüstlábú Thetisz. Kár, hogy nem tudom a nevet elemezni, a gyökereit.
Valaki talán igen? érdekelne.
De azon tulajdonsága, hogy ezüstlábú, érdekes.

Nyilvánvaló, nem egy pár vonzó női lábra vonatkozik, amely harciszekér karambol után ezüstből készült.
Hanem valami, amivel közlekedett, ezzel volt jellemezhető?
Ezt tegyük félre, még megoldatlan.


"Csillagos, és örök ércházába, amely églakók között fénylet", vimána, amelynek rendszáma nyilvánvalóan Hep001 volt. S amelyet a sántító maga épített, és aki egyébként nagyon szerette Thetiszt, hiszen Ő mentette meg?.

Előzmény: habár (147)
habár Creative Commons License 2006.09.03 0 0 147
Ha az vagy, mi a véleményed a Homérosz idézetemről?
Nem furcsa, hogy ez a nagy tudós fontosnak tartotta elméselni mindezt egy olyan fejezetben, amely a legkreatívabb istenről szól, aki Akhilleusz pajzsára ráművelte a létező univerzumot?
Különleges fejezet ez, ha gyönyörű nyelvezetéről nem is beszélünk.
Előzmény: 23 negedi (146)
23 negedi Creative Commons License 2006.09.02 0 0 146
Nem. Én is az vagyok.
Előzmény: habár (144)
Agnoszticizmus Creative Commons License 2006.09.01 0 0 145

Kedves buta1!

 

Nos, vannak itt furcsaságok. Például az ún. istenek, akik a vimánákkal érkeztek, csak bizonyos táplálékokat voltak hajlandók magukhoz venni.

 

Nem hinném, hogy csupáncsak fantáziálgatás. Herbie Brennan (akiben egyébként nem bízom), azt írta egyik könyvében, hogy egy tudós nyilatkozott azokról a gazdag forrásokról, melyek, különféle fegyverekre utalhatnak, vagy atomfegyverekre. Nagyon furcsa, mert mindegyik Isten ilyen furcsa eszközöket használt.

 

 

Előzmény: Törölt nick (-)
habár Creative Commons License 2006.08.05 0 0 144
Csak én lennék vimániás?
Előzmény: habár (143)
habár Creative Commons License 2006.08.02 0 0 143
Olvassatok néha Homéroszt is!
Előzmény: habár (142)
habár Creative Commons License 2006.08.02 0 0 142
Nem lehet másképpen: a gépkocsi (gépjármű) létezett már több mint 3000 évvel ezelőtt!
Homérosz:
- Érthető
- Hiteles (Tróját is pontosan leírta)
- Sztrabon szerint ("GEOGRÁFIA") a létező volt legnagyobb tudós.
Amiről ír: megalapozott.

Előzmény: habár (141)
habár Creative Commons License 2006.08.02 0 0 141
Sziasztok
Szerintem ez a téma is ide tartozik.

Antik gépkocsi? Most nem a trabantra gondolok. Hanem, hogy Karinthy szavaival éljek- "már a régi görögök is tudták"

Bár topikindítónak gondoltam, de valahogy nem sikerült, nem fogadta el a címet sem.
Egyszerűen- nem értem, hogy kell topikot indítani?

De mondom, ide is illik. Megéri elolvasni. Nem engem: Homéroszt!

Mert az Iliász XVIII. versében, aminek "Akhilleusz pajzsa" a címe, a következetőket írja.

" Míg az ezüstlábú Thetisz elment Héphaisztosznak
csillagos és örök ércházába, mely égilakók közt
fénylett, s melyet a Sántító maga épített volt.
Őt a fuvók mellett izzadva találta, amint épp
sürgött: húsz háromlábast készítve a tűznél,
hogy palotájának fala mellett rakja ki sorban.
Aztán mindje alá aranyos kereket helyezett el,
hogy gyűlésbe gurulhasson valamennyi magától,
és onnan hazafuthasson: bámult, aki látta.
Készen volt már mind, csak a nagyszerü-mívü fülek még
nem voltak rajtuk, s ehhez szögeket kalapált most.
Éppen ezen munkált okos elméjével az isten,
s ekkor ezüstlábú Thetisz istennő odalépett."

Túlmenően a gyönyörű fordítás olvasásának élvezetén, a benne lévő gondolat sem hagy nyugodni:
" háromlábast"= tripod, edény, és KAZÁN...,

"mindje alá aranyos kereket helyezett el...
hogy gyűlésbe gurulhasson valamennyi magától,"

és onnan hazafuthasson: bámult, aki látta."

Héphaisztosz nemes anyagokat használt, megőrződhettek darabjai...
Én hiszek ebben...
Gépkocsi...Homérosz előtt?
Ezt Homerosz, akinek leírása alapján Schliemann megtalálta Tróját, nem álmodhatta csak úgy, 3000 éve meg!
Szép, és érdekes téma ez is.
A "tudományos" fórum nem fogadta be.
Talán a tudomány nélkülit (?) érdekli?

idegen 32 Creative Commons License 2006.07.11 0 0 140

Szia buta 1,

illetve üdv mindenkinek,

 

Látom, a topik elején szóba hoztad a Bibliából Ezékiel próféta esetét, erről most jelent meg egy könyv, Josef Blumrich: Ezékiel űrhajói. Érdekes, hogy ez 1973 - as könyv de magyarul tudtommal még nem volt!!! Érdekes...

Egyébként a "Könyvek a neten" c. topikba tettem be sok netes könyvesbolt cimét, nem tudom hol kapható azok közül de a legolcsóbb - ha van nekik - a www.bookline.hu, de a kiadója a www.allprint.hu.

  

hologramma Creative Commons License 2005.01.04 0 0 139
Mi történt? Nagyon megült a topic? Csak a Discoveryn három film ment az eltelt időben a témáról. Egymagam nem irkálok itt.
hologramma Creative Commons License 2004.10.17 0 0 138

Üdvözlöm a topicot!

Előkerültem újra. Előbb átolvasom, amit időközben írtatok, aztán jövök.

bxon Creative Commons License 2004.08.31 0 0 137

Oh... Micsoda élc!

 

:D

Előzmény: Norcrys (134)
NevemTeve Creative Commons License 2004.08.31 0 0 136
Ok, cserébe te is áruld el, hol tanultad hogy az antirészecskéknek negatív lenne a tömege!

http://hu.wikipedia.org/wiki/R%C3%A9szecskefizika#Antir.C3.A9szecsk.C3.A9k

Antirészecskék

Minden részecskének (az összes leptonnak, kvarknak és a kvarkokból felépülő részecskéknek) van olyan párja, amelynek a töltése, barionszáma és leptonszáma ellentétes, de a tömege azonos. Ezeket hívjuk antirészecskéknek. Az elektron anti-párja a pozitron.

Vajon mitől függ, hogy melyik részecskét nevezem antinak és melyiket nem? Az elektron, proton és neutron esetén kézenfekvő a helyzet. Egyszerűen azt nevezzük egyszerűen protonnak, amely a világegyetemben nagyobb mennyiségben van, amelyet a mi atomjaink is tartalmaznak, és azt antiprotonnak, amely ennek az ellenpárja. A másik kettőnél is ez a helyzet. A világegyetem egyik rejtélye, hogy miért van több a nem antianyagból. Erre több elmélet is létezik.
Előzmény: Norcrys (135)
Norcrys Creative Commons License 2004.08.31 0 0 135
Én úgy tanultam, az antianyag ellentétes irányú gravitációs erőteret kelt a normál anyaggal szemben, de cáfoljatok meg, ha tudtok, tessék idemásolni egy rövid, de tudományos (nyilván ismeretterjesztő) cikkrészletet arról, hogy az antianyag "normális" gravitációs teret gerjeszt.

Gravitonok gyülekező!
Norcrys Creative Commons License 2004.08.31 0 0 134
Bocsánat, nagyon kancsal vagyok :)))
Szerencsétlen meg a nénikéd!
Előzmény: bxon (133)
bxon Creative Commons License 2004.08.30 0 0 133

"Talán csak képzelték a repülő szerkezeteket. "

Ez nem az én idézetem te szerencsétlen...

Előzmény: Norcrys (127)
bxon Creative Commons License 2004.08.30 0 0 132
Mint már Teve utalt rá az antigravitáció nem azonos az antianyaggal de belátom, a nyelvi nehézségek néha bekavarnak a dologba.
Előzmény: Norcrys (126)
NevemTeve Creative Commons License 2004.08.30 0 0 131
Hej-haj...
Előzmény: Norcrys (130)
Norcrys Creative Commons License 2004.08.30 0 0 130
Nana...
Előzmény: NevemTeve (128)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!